Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera.kserei kaneis gia to tmima istorias kai arxaiologias tou kapodistriakou;an einai peite kamia pliroforia parapano eidika an exete perasei apo kei i eiste tora...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι έλεος οι προβλέψεις της σχεδόν σε κάθε πεδίο!:cool:

 

Στατιστικη δουλειά είναι , τωρα τι νομίζετε για πλακα τις βγαζουνε και δεν ξερουνε αυτοι τι βγαλανε :p:lol:.

 

Ακουστε! Και εγώ προσωπικα περυσι επηδει ήταν μεγαλη η διαφορά μεταξυ των δυο είπα ότι τελικά θα βγει κάπου στη μεση. Τελικά δεν εγινε αυτό

η καθημερινη επεσε μεσα. Και πέρυσι εγινε μεγαλη αλλαγη στις βασεις.

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικη δουλειά είναι , τωρα τι νομίζετε για πλακα τις βγαζουνε και δεν ξερουνε αυτοι τι βγαλανε :p:lol:.

 

Ακουστε! Και εγώ προσωπικα περυσι επηδει ήταν μεγαλη η διαφορά μεταξυ των δυο είπα ότι τελικά θα βγει κάπου στη μεση. Τελικά δεν εγινε αυτό

η καθημερινη επεσε μεσα. Και πέρυσι εγινε μεγαλη αλλαγη στις βασεις.

 

Δε σημαίνει όμως πως και φέτος θα πέσει μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Δε σημαίνει όμως πως και φέτος θα πέσει μέσα!

 

Γιατί ποια μεταβλητη φετος θα αλλαξει την αξιοπιστια της στατιστικης τους μελετης. Δεν καταλαβες ( μ'αρεσει που είστε και θετικοι ) δεν λενε τι αριθμους να βαλουμε ετσι για πλακα, χρησιμοποιούν μια ορισμενη στατιστικη μεθοδολογία > βαζουν τα δεδομενα και έχουν ενα αποτελεσμα.

 

Η άλλη εκτιμηση είναι του οεφε > και αν δεν πεσει μεσα δεν εχει κανενα προβλημα ενω της καθημερινης υπάρχει ιδιωτικό συμφερον για να παει καλά.

 

Και αν του πρώτου η μεθοδος είναι μια φορα προσεγμενη και εμπεριστατομενη του αλλου είναι 10!. Η μια είναι ας πουμε δημοσια υπηρεσια και η άλλη ιδιωτική

>ποια λες να εχει κανει καλύτερη δουλειά; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε! Κάτι τέτοιο το χρειαζόμουν καθώς είμαι σε μεγάλα διλήμματα. :)

 

-philos

 

Τι διλήμματα; Μπορούμε να μάθουμε;

Link to comment
Share on other sites

Τι διλήμματα; Μπορούμε να μάθουμε;

Διοίκηση Επιχειρήσεων VS Οικονομικών Επιστημών VS καμιά άλλη σχολή από 4ο πεδίο (Πληροφορική κυρίως)

 

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Διοίκηση Επιχειρήσεων VS Οικονομικών Επιστημών VS καμιά άλλη σχολή από 4ο πεδίο (Πληροφορική κυρίως)

 

 

 

-petros

 

Mn dhlwseis pantws dioikisis epixeirhsewn gt t 8a valw egw kai nautiliaka mn m auxhseis esy tis vaseis.. :mad:

 

Tosa alla yparxoun :D:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποια μεταβλητη φετος θα αλλαξει την αξιοπιστια της στατιστικης τους μελετης. Δεν καταλαβες ( μ'αρεσει που είστε και θετικοι ) δεν λενε τι αριθμους να βαλουμε ετσι για πλακα, χρησιμοποιούν μια ορισμενη στατιστικη μεθοδολογία > βαζουν τα δεδομενα και έχουν ενα αποτελεσμα.

 

Η άλλη εκτιμηση είναι του οεφε > και αν δεν πεσει μεσα δεν εχει κανενα προβλημα ενω της καθημερινης υπάρχει ιδιωτικό συμφερον για να παει καλά.

 

Και αν του πρώτου η μεθοδος είναι μια φορα προσεγμενη και εμπεριστατομενη του αλλου είναι 10!. Η μια είναι ας πουμε δημοσια υπηρεσια και η άλλη ιδιωτική

>ποια λες να εχει κανει καλύτερη δουλειά; :lol:

 

Σε αυτό δεν μπορώ να απαντήσω, γιατι θέλω να πιστεύω (και το πιστεύω) πως και η δημόσιες υπηρεσίες κάνουν σωστή δουλειά!!! Από την άλλη, δεν είναι η μοναδική εφημερίδα η ''Καθημερινή''! Δηλάδη, ''Τα Νέα'' δεν έχουν σύμφερον και βγάζουν αυτά που βγάζουν???:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Nαι και περυσι το ίδιο εγινε. Προσωπικα θεωρω οτι αυτες των νεων και εθνους ειναι

της πλακας. Και αν θελετε να στηριχτητε καπου καλυτερα σε αυτα της Καθημ/νης.!

Αλλα και παλι no problem αφου τις δηλωνεις ολες αμα θες με σειρα βασης. Και το καλο ειναι οτι αυτη η σειρα δεν αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να ανεβάσει τις προβλέψεις του Έθνους?

 

Γιατί στην σελίδα τους υπάρχει ένα αρθράκι μόνο με μια γενική πρόβλεψη για το πεδίο.

Link to comment
Share on other sites

Tis vaseis pou prolepei o OEFE pou 8a tis doume?

 

Νομίζω ότι το Έθνος συνεργάζεται με ΟΕΦΕ και βγάζουν κοινές προβλέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Έθνος συνεργάζεται με ΟΕΦΕ και βγάζουν κοινές προβλέψεις.

 

Nai ontws.. t diavasa k gw auto st e8nos apo internet.. Alla o oefe dn tis dimosieuei sto site t? Apo mia grigori matia p erixa dn eida tpt

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω τη φετινη εγκυκλιο για μεταγραφες (αν εχει βγει..). γιατι αυριο πρεπει να το φτιαξω το μηχανογραφικο...:wacko:
trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω τη φετινη εγκυκλιο για μεταγραφες (αν εχει βγει..). γιατι αυριο πρεπει να το φτιαξω το μηχανογραφικο...:wacko:

 

http://www.ypepth.gr/el_ec_page791.htm

 

Αν και ειναι απο περσι δν εχει αλλαξει... Το γράφει και στο βιβλίο ένα λαχανό νομιζω είναι που σου έδωσαν μαζί με το μηχανογραφικό...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ypepth.gr/el_ec_page791.htm

 

Αν και ειναι απο περσι δν εχει αλλαξει... Το γράφει και στο βιβλίο ένα λαχανό νομιζω είναι που σου έδωσαν μαζί με το μηχανογραφικό...

 

Ευχαριστω πολυ.. :)

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Διοίκηση Επιχειρήσεων VS Οικονομικών Επιστημών VS καμιά άλλη σχολή από 4ο πεδίο (Πληροφορική κυρίως)

 

 

 

-petros

 

Χμ , δύσκολη σκέψη. Πληροφορική , ακούγεται καλόοο!

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω μεχρι να ανακοινωθουν οι βασεις!η σχολη που θελω {κοιν.ανθρωπολογιας και ιστοριας αιγαιου}αν ανεβει 700 μορια υπαρχει πιθανοτητα να μη την πιασω....πειτε μου τις αποψεις σας...
Link to comment
Share on other sites

το παιδαγωγικο (θεσ/νικη ενδιαφερομαι) ποσο λετε να φτασει? διαβασα οτι ισως ανεβει μεχρι και 18700!
"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω μεχρι να ανακοινωθουν οι βασεις!η σχολη που θελω {κοιν.ανθρωπολογιας και ιστοριας αιγαιου}αν ανεβει 700 μορια υπαρχει πιθανοτητα να μη την πιασω....πειτε μου τις αποψεις σας...

 

@met με τις εκτιμ. καθημ. περνας; για πες μου...

Κορ. αν θελετε τη γνωμη μου η καθημ. ειναι πολυ εντος στις εκτιμησεις οποτε αν ειστε απο 50 μορια κάτω απο την αντιστ. εκτιμηση να αρχισετε να περιμενετε οτι θα ειναι δυσκολο μεν , πιθανο δε.

Link to comment
Share on other sites

Κορ. αν θελετε τη γνωμη μου η καθημ. ειναι πολυ εντος στις εκτιμησεις οποτε αν ειστε απο 50 μορια κάτω απο την αντιστ. εκτιμηση να αρχισετε να περιμενετε οτι θα ειναι δυσκολο μεν , πιθανο δε.

 

 

συγκεκριμενα, ειμαι 150 μορια πανω, αλλα με αυτα που διαβασα αρχιζω και ανησυχω:lol:

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...