Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Πάντειο , έχει δυο "οικονομικά τμήματα".Ποιο λες;

Ε , το οικονομικό της Νομικής , είναι καλό , από όσο ξέρω:D

Το οικονομικής και περιφερειακης αναπτυξης .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Πάντειο , έχει δυο "οικονομικά τμήματα".Ποιο λες;

Ε , το οικονομικό της Νομικής , είναι καλό , από όσο ξέρω:D

Το οικονομικής και περιφερειακης αναπτυξης .το παντειο ομως ειναι κοντα στο σπιτι μου και αν δινουν παρομοιας αξιας πτυχια τοτε θα ηταν καλυτερο της παντειου. τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εισαι πνευμα αντιλογιας. Εγώ φταιω...:p

 

μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο :lol: δυστυχώς όμως με τα οικονομικά δεν τα πάω καθόλου καλά...και τα θεωρώ και βαρετά...:p :happy:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΝΟΜΙΚΗ ΘΡΑΚΗΣ ΘΑ ΚΥΜΑΝΘΕΙ ΣΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΕΠΙΠΕΔΑ..ΜΠΟΡΕΙ Κ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝ.ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ....ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ?ΚΑΙ ΑΝ ΥΠ[ΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΠΤΩΣΗΣ 500 ΜΟΡΙΩΝ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

Opos kai na to kanoume apo mathimatikous, doksa to Theo exoume arketous

Δεν κανει τιποτα φιλε μου:)

 

από επαγγελματική αποκατάσταση; :O

δυστυχώς όμως με τα οικονομικά δεν τα πάω καθόλου καλά...και τα θεωρώ και βαρετά...:p :happy:

Αυτο που λεει και ο theogramm εχω ακουσει και γω(για Ελλαδα παντα) οτι αν δεν το συνδιασεις με οικονομικα δεν εχεις και πολυ ψωμι...

 

Πολλοι λενε οτι το καλυτερο ειναι να συνδιασεις πληροφορικη με οικονομικα. Υπαρχουν μαλιστα 1-2 σχολες που δινουν διπλο πτυχιο. :)

 

Ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα σε θεματα υλισμικου παρα λογισμικου...

Βεβαια σε 4-5 χρονια που θα τελειωνες και τη σχολη δεν ξερεις και πως θα ειναι τα πραγματα:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Αθήνας ή Μηχανολόγος μηχανικός και μηχανικός Η/Υ Θεσ/νίκης; Τι λέτε εσείς με δεδομένο ότι με ενδιαφέρουν οι τηλεπικοινωνίες και απ' όσο γνωρίζω το Πολυτεχνείο δεν μπορεί να μου παρέχει εξασφάλιση σε αυτόν τον τομέα παρά μόνο με μεταπτυχιακό;
Link to comment
Share on other sites

το εμπ δεν εχει τομεα τηλεπικοινωνιων σε προπτυχιακες σπουδες?περιεργο.

παντως οι ημμυ στην πατρα εχουν κατεθυνση τηλεποικινωνιες....οποτε εχεις την δυνατοτητα να ασχοληθεις και απο προπτυχιακο επιπεδο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Metaxy twn tmimatwn nautiliakwn (peiraia) kai dioikisis epixeirhsewn asoe poio pisteuete oti einai kalitero?
Κοιτα αυτο με εχει απασχολησει και εμενα. Αλλα πιστευω οτι το τμημα ναυτιλιακων σπουδων ειναι οπως το λεει και το ονομα του πανω στον τομεα των ναυτιλιακων δηλαδη δεν εχεις και πολλες η μαλλον καμια αλλη επιλογη δουλειας εκτος απο ναυτιλιακες εταιριες. Ενω η διοικηση επιχειρησεων της ασοε ακομα και η διοικηση επιχειρησεων στα τει νομιζω ειναι καλυτερες σχολες γιατι εχεις πραγματικα απειρες επιλογες μετα, ενω τα ναυτιλιακα ειναι μονοδρομος.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για όλα τα τμήματα μπορείτε να βρίσκετε πλέον και εδώ:

http://www.ischool.gr/goto.php?section=tmimata ! :)

 

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Αθήνας ή Μηχανολόγος μηχανικός και μηχανικός Η/Υ Θεσ/νίκης; Τι λέτε εσείς με δεδομένο ότι με ενδιαφέρουν οι τηλεπικοινωνίες και απ' όσο γνωρίζω το Πολυτεχνείο δεν μπορεί να μου παρέχει εξασφάλιση σε αυτόν τον τομέα παρά μόνο με μεταπτυχιακό;

Εννοείται ΗΜΜΥ στο ΑΠΘ.Προσφέρει κατεύθυνση τηλεπικοινωνιών:)

Και όχι μηχανολόγος μηχανικός αλλά ηλεκτρολόγος μηχανικός.

Δες εδώ http://www.ee.auth.gr/greek/akadhmaika/proptuxiakes-spoudes/thlepikoinwniakos-kuklos.html

Link to comment
Share on other sites

έβλεπε κανένας την εκπομπή "συμβαίνει τώρα" πριν από λίγα λεπτά;ήταν ένας καθηγητής (σοβαρός φαινότανε :p), και στέλνανε τα παιδιά μηνύματα με τη σχολή που θέλουνε να πιάσουνε και τα μόρια που βγάλανε και ρωτούσανε αν περνάνε και αυτός απαντούσε...και μόλις το έβαλα έλεγε για κάποια σχολή ότι θα πέσει γύρω στα 800 μόρια, αλλά δεν άκουσα ποια ήταν...το είδε κανείς να μας πει τι έλεγε γενικά για δεύτερο και τέταρτο πεδίο;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έβλεπε κανένας την εκπομπή "συμβαίνει τώρα" πριν από λίγα λεπτά;ήταν ένας καθηγητής (σοβαρός φαινότανε :p), και στέλνανε τα παιδιά μηνύματα με τη σχολή που θέλουνε να πιάσουνε και τα μόρια που βγάλανε και ρωτούσανε αν περνάνε και αυτός απαντούσε...και μόλις το έβαλα έλεγε για κάποια σχολή ότι θα πέσει γύρω στα 800 μόρια, αλλά δεν άκουσα ποια ήταν...το είδε κανείς να μας πει τι έλεγε γενικά για δεύτερο και τέταρτο πεδίο;

Γιατί δε μας το είπες νωρίτερα?:p

Μα καλά πού ξέρει αυτός αν πιάνω μετα μόριά μου τη τάδε σχολή.Αφού ακόμα δεν καταθέσαμε μηχνογραφικά που ξέρει αυτός που θα κυμαίνονται οι βάσεις?Τελικά δε πρέπει να ήταν και τόσο σοβαρός:lol:

Link to comment
Share on other sites

έβλεπε κανένας την εκπομπή "συμβαίνει τώρα" πριν από λίγα λεπτά;ήταν ένας καθηγητής (σοβαρός φαινότανε :p), και στέλνανε τα παιδιά μηνύματα με τη σχολή που θέλουνε να πιάσουνε και τα μόρια που βγάλανε και ρωτούσανε αν περνάνε και αυτός απαντούσε...και μόλις το έβαλα έλεγε για κάποια σχολή ότι θα πέσει γύρω στα 800 μόρια, αλλά δεν άκουσα ποια ήταν...το είδε κανείς να μας πει τι έλεγε γενικά για δεύτερο και τέταρτο πεδίο;

Να υποθέσω ότι ήταν 1€ /SMS ; :p:lol:

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μας το είπες νωρίτερα?:p

Μα καλά πού ξέρει αυτός αν πιάνω μετα μόριά μου τη τάδε σχολή.Αφού ακόμα δεν καταθέσαμε μηχνογραφικά που ξέρει αυτός που θα κυμαίνονται οι βάσεις?Τελικά δε πρέπει να ήταν και τόσο σοβαρός:lol:

 

ε κοίτα υποθέσεις κάνει ο άνθρωπος...και το είπε κ όλας ότι καλύτερα θα ξέρουμε όταν γίνουν και τα μηχανογραφικά...τώρα τι να πω...

 

για την τιμή του sms δεν ξέρω..ήταν το τελευταίο που μ'ενδιέφερε εκείνη τη στιγμή :lol:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ΗΜΜΥ στο ΑΠΘ.Προσφέρει κατεύθυνση τηλεπικοινωνιών:)

Και όχι μηχανολόγος μηχανικός αλλά ηλεκτρολόγος μηχανικός.

Δες εδώ http://www.ee.auth.gr/greek/akadhmaika/proptuxiakes-spoudes/thlepikoinwniakos-kuklos.html

Ναι ως κατεύθυνση παρέχεται αλλά δεν είναι λίγο περίεργο ότι ξεκινά από το δεύτερο έτος; Θέλω να πω, το πτυχίο μου εξασφαλίζει εργασία στον τομέα των τηλεπικοινωνιών, αναφέρεται κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ως κατεύθυνση παρέχεται αλλά δεν είναι λίγο περίεργο ότι ξεκινά από το δεύτερο έτος; Θέλω να πω, το πτυχίο μου εξασφαλίζει εργασία στον τομέα των τηλεπικοινωνιών, αναφέρεται κάπου;

Φυσικά και αναγνωρίζεσαι πλήρως ως μηχανικός τηλεπικοινωνιών και είναι πολύ καλύτερα να επιλέξεις αυτό το τμήμα από αυτό της αθήνας που δεν είναι και πολυτεχνείο.Μόνο που δεν ξεκινά από το 2ο έτος που λες αλλά από το έκτο εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ως κατεύθυνση παρέχεται αλλά δεν είναι λίγο περίεργο ότι ξεκινά από το δεύτερο έτος; Θέλω να πω, το πτυχίο μου εξασφαλίζει εργασία στον τομέα των τηλεπικοινωνιών, αναφέρεται κάπου;

Εδώ πάντως αναφέρεται.

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Το οικονομικής και περιφερειακης αναπτυξης .το παντειο ομως ειναι κοντα στο σπιτι μου και αν δινουν παρομοιας αξιας πτυχια τοτε θα ηταν καλυτερο της παντειου. τι λες?

 

Λέω οικονομικό Νομικής.

Για το Πάντειο δεν έχω ακούσει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ως κατεύθυνση παρέχεται αλλά δεν είναι λίγο περίεργο ότι ξεκινά από το δεύτερο έτος; Θέλω να πω, το πτυχίο μου εξασφαλίζει εργασία στον τομέα των τηλεπικοινωνιών, αναφέρεται κάπου;

 

Ego eimai sto proto etos tou tmimatos pliroforikis k thlepikoinonion tis Athinas kai epilegoume katefthinsi sto 3o etos.Koinos sta 2 prota eth kaneis mathimata kormou pou anaferontai k stis 3 katefthinseis(theoritiki pliroforiki, programmatismo, diktya-tilepikoinonies).:)

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Περυσι αυτοι που πεσανε σχεδον ακριβως πολύ κοντα ήταν οι εκτιμησεις βασεων της Καθημερινης.

Το ξερετε νομιζω ότι θα βγουν εκτιμησης βασεων για όλα τα ΑΕΙ.

Βγαζουν και τα ΝΕΑ , και η ενωση φροντιστών.

Μεχρι την καταθεση θα βγουν. Αυτα τωρα που λενε στην Τv μην τα εμπιστεύεστε....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...