Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που ξεκίνησαν τις πανελλήνιες.

Κουράγιο παιδιά και προπαντός ψυχραιμία. :)

 

Τα έχουμε περάσει αυτά και ξέρουμε πώς είναι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οπως παντα το θεμα της εκθεσης ειναι εκτος τοπου και χρονου... :lol:

οι λεξιλογικες θυμιζουν γλωσσα Δ δημοτικου...

επισης με τρελαινει που στις εκθεσεις παντα ο δημος διοργανωνει καποια ομιλια με κεντρικο ομιλιτη τον εξεταζομενο... πολυ συνηθες φαινομενο παρα τ'αυτα!

Link to comment
Share on other sites

οπως παντα το θεμα της εκθεσης ειναι εκτος τοπου και χρονου... :lol:

οι λεξιλογικες θυμιζουν γλωσσα Δ δημοτικου...

επισης με τρελαινει που στις εκθεσεις παντα ο δημος διοργανωνει καποια ομιλια με κεντρικο ομιλιτη τον εξεταζομενο... πολυ συνηθες φαινομενο παρα τ'αυτα!

 

Nαι είδες όμος ποσο πιάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω καηκα στην εκθεση...

Δεν εγραψα τιποτα στο Γ μερος αντε να πιασω κανα 5 μοναδες στις 25...δεν το ειχα διαβασει καθολου το θεμα ολη την χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νιώθω ότι έγραψα σχετικά καλά αλλά έκθεση είναι ποτέ δεν είσαι σίγουρος.Λίγο στις ασκήσεις δεν νιώθω σίγουρος ειδικά στο πρώτο που έλεγε να αναπτύξουμε εκείνη τη φράση από το κείμενο.Τέσπα,καλή επιτυχία σε όλους:)
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς ( η αδερφή μου δηλαδή ... ) καλά λέει ότι έγραψε...

Οι λεξιλογικές ήταν ευκολες, η περίληψη απαιτητική λόγω του βιωματικού χαρακτήρα του δοκιμίου και το θέμα της έκθεσης ήταν βατό και μπορούσες να συνδυάσεις πολλά θέματα π.χ. παγκοσμιοποίηση, χάσμα γενεών, υλικοκεντρική θεώρηση και η τεχνολογική ανάπτυξη.

Γενικά, σήμερα θεωρώ πως ξεκινήσαμε καλά!

Υπομονή, παιδιά και σε 5-6 μαθήματα τελειώνετε!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Eγω τωρα που απανεξετασα τις απαντησεις υπολογιζω κανα 9+ βασικα λεω εννια γιατι στην παραγωγη λογου τα εγραψα καπως...:O

εκανα μια εκλπηκτικη εισαγωγη θα ελεγα αλλα μετα επειδη ειδα οτι με πιεζε ο χρονος βιαστηκα και

μιλησα περισσοτερο με επικληση στο συναισθημα και δεν ανεφερα πολλα αιτια και τροπους επανασυνδεσης των νεων μιλησα και λιγο γενικα,,,αλλα ημουν σαφης. τεσπα,,παμε για αλλα....:D

 

 

 

υγ: εκει που ειχε την λεξη εμπειρια και να κανουμε προταση εγω εβαλα: η εμπειρια ειναι σαν την χτενα, που την αποκτας ομως οταν πλεον εισαι φαλακρος:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έβαλα κάτι πρωτότυπα στους τρόπους επαναπροσδιορισης της παράδοσης, όπως πχ ο τουρισμός και τα οφέλη του στην παράδοση κλπ.

Πιο γενικά:

 

Αγαπητοί παρευρισκόμενοι,

Πρόλογος μπλα μπλα

 

Κυρίως θέμα

 

Στην πρώτη παράγραφο του κυρίως θέματος έγραψα για την παράδοση και την παγκοσμιοποίηση διεθνώς, μετά άλλες 2 για τα αίτια και τρόποι επίλυσης.

 

Επίλογος γενική και μελλοντική προσέγγιση θέματος.

 

Μυστήριο μάθημα όμως η έκθεση, δυσκολεύομαι να προσδιορίσω το πόσο περίοπου έγραψα, είδομεν!

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε το συζητώ...ΓΕΛΟΙΑ των ΓΕΛΟΙΩΝ...αρχίζω να φοβάμαι για παλούκια στα μαθηματικά κατεύθυνσης....

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε το συζητώ...ΓΕΛΟΙΑ των ΓΕΛΟΙΩΝ...αρχίζω να φοβάμαι για παλούκια στα μαθηματικά κατεύθυνσης....

 

Ευτυχως στα μαθηματικα κατευθυνσης τα παω καλα,,,υπολογιζω 15+:)

 

αν και νομιζω δεν θα εχουν δυσκολια,,,ευκολα θα ειναι...οπως τα περσυνα υπολογιζω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως στα μαθηματικα κατευθυνσης τα παω καλα,,,υπολογιζω 15+:)

 

αν και νομιζω δεν θα εχουν δυσκολια,,,ευκολα θα ειναι...οπως τα περσυνα υπολογιζω:)

 

 

Τα περσινα των μαθηματικων δεν ηταν ακριβως ευκολα, ειχαν κλιμακωτη δυσκολια. Δηλαδη ο μεσαιος μαθητης εγραφε ως το 15-16, απο εκει και περα ομως ηθελε προσπαθεια για το 20αρι. Εξαρταται και απο το που στοχευει ο καθενας!

 

Για τα σημερινα της εκθεσης, ενα θα πω γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου σε φιλους που εδωσαν παλιοτερα: ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!! Μπορει να τα εχω γραψει ολα, αλλά αυτο δε σημαινει τιποτα περισσοτερο, ειναι καθαρα υποκειμενικο το ζητημα! Μπορει να δεις το 11αρι, μπορει και το 17αρι!!

 

Παμε για άλλα!:D

Link to comment
Share on other sites

Τα περσυνα δεν τα λες και ευκολα ειδικα το 4ο... και γενικα τα μαθ.κατ δεν ειναι ποτε ευκολα.

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

και γενικα τα μαθ.κατ δεν ειναι ποτε ευκολα.

 

εξαρτάται τι θα πέσει...τα περσυνά ήταν σχετικά εύκολα!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα περσυνα δεν τα λες και ευκολα ειδικα το 4ο... και γενικα τα μαθ.κατ δεν ειναι ποτε ευκολα.

 

Βασικα εγω επειδη εχω εφεση στον μαθηματικο τροπο σκεψης μπορω να πω οτι μονο απο την παρακολουθηση του φροντηστηριου και χωρις να εχω ανοιξει/λυσει βιβλιο/ασκησεις ολη τη χρονια ελυσα τα θεματα μεχρι του 2000 μεχρι το 3ο θεμα με σχετικη ευκολια,,,απο τ 4ο θεμα μονο του 2007 και του 2005 ελυσα καπως...:)

γενικα εγω και με ενα 13 ειμαι ευχαριστημενος στο συγκεκριμενο μαθημα,,και παντα σε σχεση με το ανυπαρκτο διαβασμα που εχω κανει ολη τη χρονια:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

τι θέμα σας έβαλαν τλκ στην έκθεση??

 

θΑ βρεις στην προηγουμενη σελιδα τα λινκ με τις εκφωνησεις και τις απαντησεις:)

παραδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

θΑ βρεις στην προηγουμενη σελιδα τα λινκ με τις εκφωνησεις και τις απαντησεις:)

παραδοση

 

ουπς δεν το πρόσεξα...:O

ευκολούτσικο ήταν το θέμα που σας έβαλαν...

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Mαθηματικά νομίζω ότι η δυσκολία θα είναι εφάμιλη με πέρυσι.

Το 4 το θεωρώ δύσκολο. Εγώ έγραψ τα α. και δ. Το β. δεν θα το έλυνα με τίποτα.

 

Εγώ νομίζω ότι θα γινει ως εξής. Το 3 και 4 θα είναι νορμαλ δυσκολίας.Με ένα ερώτημα το πολύ δύσκολο. Και ότι είναι να γίνει θα γίνει στο 1 και 2.

 

Τα ερωτηματα στο 1 ειδικά έχουν εξαντληθεί και νομίζω ότι θα είναι λίγο πιο δύκολα.

 

Αυτά.:cool:

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται τι θα πέσει...τα περσυνά ήταν σχετικά εύκολα!

 

Ναι όντως. Ειδικά το 2ο. Αλλά το 4 α.β.γ ήθελε κότσια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδά εύκολα ήταν τα θέματα στην έκθεση!

ΟΚ η περίληψη ήταν λίγο παλούκι αλλά και αυτή με λίγη προσπάθεια έβγαινε!

Όσο για τ'ποτελέσματα, σκεφτείτε οτι ανταγωνίζεστε άτομα που δεν ήξεραν τι σημαίνει η λέξη "ψέγματα".

Link to comment
Share on other sites

σχετικα ευκολα σε σχεση με τα περσυνα,και φυσικα με των προγενεστερων ετων ετων,ηταν τα θεματα.μικρο κειμενο ευκολη γλαωσσα ,κατανοητοτατο,η περιληψη

ηταν ανελπιστα μεγαλη σε εκταση αναλογικα με το κειμενο,οι πιο πολλες λεξεις ευκολες για την δημιουργια προτασεων και συνθετικων.Και κατα τι γνωμη μου το θεμα της εκθεσης ηταν το πιο προσεγμενο των τελεθταιων ετων(υπηρχε καθαρα το κεφαλαι της παραδοσης μεσα στην υλη και πιστευω οτι ολοι λιγο πολυ το ειχαν διδαχτει)

το μονο τσιμπιμενο,που ηθελε δηλαδη να ξερεις θεωρια, ηταν το β2α

αυτη ειναι φυσικα η δικια μου γνωμη σαν παλαιοτερος....δεν ξερω αν στα παιδια που εδιναν τους φανηκαν δυσκολα η ευκολα.

τεσπα καλη συνεχεια....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...