Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω χρησιμοποιώ και το μεταιχμιο που ειναι πολυ αναλυτικο και κατανοητο και εχει πολλα σχολια..:rolleyes:

 

to exo kai ego einai kalo onto alla thes kana trimino sto kathe keimeno gia na ta matheis apo ekso ola ayta pou grafei.:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to exo kai ego einai kalo onto alla thes kana trimino sto kathe keimeno gia na ta matheis apo ekso ola ayta pou grafei.:blink:

 

καλα εννοείται οτι δεν μπορείς να τα μαθεις όλα απ'εξω..τα πιο σημαντικά..μου λεει και ο καθηγητής μου τι να προσεξω.Αλλωστε εχει και πολλα που δε χρειαζονται,ειναι περιττα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι 1ετής στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Κ Μηχανικών Υπολογιστών στην Ξάνθη.Ήθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς άλλος από το φόρουμ σε αυτό το τμήμα ή αν κάποιος έχει τελειώσει αυτό το τμήμα για να ρωτήσω πληροφορίες.Σκέφτομαι να δηλώσω τώρα για να ξαναδώσω πανελλήνιες για το αντίστοιχο στο ΕΜΠ. Θέλω να προσπαθήσω για ΕΜΠ,και αν δν περάσω να συνεχίσω Ξάνθη. Γίνεται, ή θα μου ζητήσουν να διαγραφώ? Ξέρω αντίστοιχες περιπτώσεις φίλων που έχουν κάνει το ίδιο.

 

γεια σου...διαβασα οτι εχεις περασει ξανθη και θες εμπ...λοιπον ειμαι πρωτοετης στη ξανθη στο τμημα αρχιτεκτονων μηχανικων αλλα εχω πολλους φιλους ηλεκτρολογους και μου λενε τα καλυτερα γι αυτη τη σχολη θα σε συμβουλευα να ερθεις να ριξεις μια ματια αξιζει!οσο για την φοιτητικη ζωη σου λεω οτι περναμε παρα πολυ καλα και ως πολη ενδυκνειται πολυ για να σπουδασεις...ξανασκεψου το λοιπον απο το να ξαναδινεις πανελληνιες..εκτος κι αν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα και θελεις αθηνα ειδαλλως αν ερθεις και ζησεις λιγο δεν θα απογοητευτεις το μονο σιγουρο!αν θελεις ρωτα με οτιδηποτε σχετικα!

Link to comment
Share on other sites

Η Ξάνθη είναι απίστευτο μέρος και τα πανεπιστήμια πολύ καλά.

Ένα 3ημερο πήγα σε φιλαράκια και πραγματικά άξιζε.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι αξίζει να πας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι 1ετής στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Κ Μηχανικών Υπολογιστών στην Ξάνθη.Ήθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς άλλος από το φόρουμ σε αυτό το τμήμα ή αν κάποιος έχει τελειώσει αυτό το τμήμα για να ρωτήσω πληροφορίες.Σκέφτομαι να δηλώσω τώρα για να ξαναδώσω πανελλήνιες για το αντίστοιχο στο ΕΜΠ. Θέλω να προσπαθήσω για ΕΜΠ,και αν δν περάσω να συνεχίσω Ξάνθη. Γίνεται, ή θα μου ζητήσουν να διαγραφώ? Ξέρω αντίστοιχες περιπτώσεις φίλων που έχουν κάνει το ίδιο.

 

αν δεν κάνω λάθος, δεν σε διαγράφουν απ το τμήμα. Χρειάζεται να διαγραφείς μόνο αν πας για εγγραφή σε άλλο τμήμα που θα περάσεις..:happy:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολη τη χρονια απλα παρακολουθουσα την υλη χωρις να διαβαζω...απλα προσεχα να καταλαβαινω οσα μου εξηγουσαν στο φροντηστηριο αλλα χωρις να διαβαζω μονος μου...:p

 

Η ερωτηση μου:προλαβαινω να τα διαβασω ολα αν ξεκινησω απο αυριο κιολας, για να γραψω ενα 17+:) ;;;;

 

ΕΙΜΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ

λεω να ξεκινησω να βγαζω ενα ενα μαθημα...πχ αυτη τη βδομαδα λεω να βγαλω ολη τη φυσικη την αλλη βδομαδα αοδε κ.ο.κ.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολη τη χρονια απλα παρακολουθουσα την υλη χωρις να διαβαζω...απλα προσεχα να καταλαβαινω οσα μου εξηγουσαν στο φροντηστηριο αλλα χωρις να διαβαζω μονος μου...:p

 

Η ερωτηση μου:προλαβαινω να τα διαβασω ολα αν ξεκινησω απο αυριο κιολας, για να γραψω ενα 17+:) ;;;;

 

ΕΙΜΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ

λεω να ξεκινησω να βγαζω ενα ενα μαθημα...πχ αυτη τη βδομαδα λεω να βγαλω ολη τη φυσικη την αλλη βδομαδα αοδε κ.ο.κ.:rolleyes:

 

προλαβαίνεις.:D ειδικά αφού παρακολουθούσες και τα καταλάβαινες μια χαρά..

ήμουν και εγώ τεχνολογική. προσωπικά ειχα αρχίσει το διάβασμα στις διακοπές του Πάσχα και εγραψα καλούτσικα..

μην περιμένεις όμως να βγάλεις την ύλη π.χ. μαθηματικά και φυσική σε μια βδομάδα. για να είσαι καλά προετοιμασμένος νομίζω χρειάζεται παραπάνω..

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

προλαβαίνεις.:D ειδικά αφού παρακολουθούσες και τα καταλάβαινες μια χαρά..

ήμουν και εγώ τεχνολογική. προσωπικά ειχα αρχίσει το διάβασμα στις διακοπές του Πάσχα και εγραψα καλούτσικα..

μην περιμένεις όμως να βγάλεις την ύλη π.χ. μαθηματικά και φυσική σε μια βδομάδα. για να είσαι καλά προετοιμασμένος νομίζω χρειάζεται παραπάνω..

 

thanks με καθυσηχασες:heat:

αν επιτρεπεται ποσο περιπου εβγαλες;;;;

απο αυριο ξεκιναω δουλεια, θα ξεκινησω με αοδε:ρ

 

πιστευω και γω οτι προλαβαινω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

thanks με καθυσηχασες:heat:

αν επιτρεπεται ποσο περιπου εβγαλες;;;;

απο αυριο ξεκιναω δουλεια, θα ξεκινησω με αοδε:ρ

 

πιστευω και γω οτι προλαβαινω...

 

15 έβγαλα.:) σίγουρα προλαβαίνεις μην ανησυχείς;)

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολη τη χρονια απλα παρακολουθουσα την υλη χωρις να διαβαζω...απλα προσεχα να καταλαβαινω οσα μου εξηγουσαν στο φροντηστηριο αλλα χωρις να διαβαζω μονος μου...:p

 

Η ερωτηση μου:προλαβαινω να τα διαβασω ολα αν ξεκινησω απο αυριο κιολας, για να γραψω ενα 17+:) ;;;;

 

ΕΙΜΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ

λεω να ξεκινησω να βγαζω ενα ενα μαθημα...πχ αυτη τη βδομαδα λεω να βγαλω ολη τη φυσικη την αλλη βδομαδα αοδε κ.ο.κ.:rolleyes:

to lathos sou: apo ayrio

 

Edit: apo simera,tpt den afinoume gi ayrio.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας:)

Εννοείτε τα βιβλία των Εμμανουηλίδη Παναγιώτη και Πετρίδου-Εμμανουηλίδου Έλλη;

Link to comment
Share on other sites

ναι!:happy:

 

α! και ειναι 2 διαφορετικα βιβλια για πεζογραφια και αλλο για την ποιηση!και προσεξε τα σχολια για τον Κρητικο,ειναι ολα πολυ σημαντικα!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΠΕΙΓΟΝ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ 2007 ΚΑΙ ΟΜΟΓΕΝΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΦΥΣΙΚΗΣ 2007?ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΠΕΙΓΟΝ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ 2007 ΚΑΙ ΟΜΟΓΕΝΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΦΥΣΙΚΗΣ 2007?ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ

http://www.propylaia.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=25

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πωπω δύο μήνες έμειναν :'( :'(

 

Από Κυριακή ξεκινάω επανάληψη στη Φυσική Κατεύθυνσης καθώς και μελέτη του τελευταία κεφαλαίου στην Οικονομία (ρίχνοντας μια ματιά, μάλλον θα θέλει λίγο φτύσιμο αίματος για να βγει παπαγαλία η θεωρία του :( ).

 

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλή! φυσική μην διαβάσεις μόνο απ το βιβλίο δεν θα γράψεις τίποτα. Πάρε ένα βοήθημα και διάβασε και απο κεί. την πρώτη φορά που έδωσα πανελλήνιες και διαβασα μονο απ το βιβλίο πατωσα.

οικονομία δώσε βάση στο 2ο κεφάλαιο.. Καλή σου επιτυχία!!:happy:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Πωπω δύο μήνες έμειναν :'( :'(

 

Από Κυριακή ξεκινάω επανάληψη στη Φυσική Κατεύθυνσης καθώς και μελέτη του τελευταία κεφαλαίου στην Οικονομία (ρίχνοντας μια ματιά, μάλλον θα θέλει λίγο φτύσιμο αίματος για να βγει παπαγαλία η θεωρία του :( ).

 

 

 

-petros

 

εγώ ήδη ξεκίνησα επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα...και άρχισα να αγχώνομαι λίγο με τη φυσική...:worry::worry:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν την παλευω αλλο..:yawn::dash:!θελω επιτελους να ερθει το καλοκαιρακι,τελος:cool:!..διαβασμα,διαβασμα&μ@κ@κιες!γιατι δεν μας αφηνουν να πηγαινουμε σε οποιο πανεπιστημιο γουσταρουμε&να δινουμε εκει εξετασεις?:mad:να μην εχουμε ουτε αγχος ουτε τιποτα!(οχι οτι εχω αλλα αυτη η ψυχολογικη πιεση ρε παιδακι μου δεν παλευεται,εχω αρχισει&τα παιζω:tease:!ο μονος ειμαι εδω μεσα?δεν μπορει!!!)!βαρεθηκα πια..αλλα ρε φουστη μου 2μηνες ειναι,δεν θα περασουν!?!&μετα αντε γεια...:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλή! φυσική μην διαβάσεις μόνο απ το βιβλίο δεν θα γράψεις τίποτα. Πάρε ένα βοήθημα και διάβασε και απο κεί. την πρώτη φορά που έδωσα πανελλήνιες και διαβασα μονο απ το βιβλίο πατωσα.

οικονομία δώσε βάση στο 2ο κεφάλαιο.. Καλή σου επιτυχία!!:happy:

Καλά εννοείται ότι δε διαβάζω βάση του σχολικού. :p

 

Ωστόσο έχω λύσει (βασικά έχω μεταφέρει σε τετράδιο βάση του λυσάριου) το 90% των ασκήσεων και προβλημάτων του σχολικού (εκτός από τα πολύ τραβηγμένα που έχουν ύψη h κ.α τέτοια που δεν τα μπορώ) και τα διαβάζω. Παράλληλα έχω μεταφέρει και διαβάσει όλες τις αποδείξεις και θεωρητικές ασκήσεις που κατάφερα να βγάλω από το βοήθημα.

Στην επανάληψη θα διαβάσω τις λυμένες ασκήσεις του βοηθήματος και τις ερωτήσεις-μικροασκήσεις και τέλος θα δοκιμάσω να λύσω κι εγώ καμία ολομόναχος. :O Μακάρι να πιάσω ένα 13-14 στη κ**οφυσική :cry::cry:

 

 

 

-petros

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν την παλευω αλλο..:yawn::dash:!θελω επιτελους να ερθει το καλοκαιρακι,τελος:cool:!..διαβασμα,διαβασμα&μ@κ@κιες!γιατι δεν μας αφηνουν να πηγαινουμε σε οποιο πανεπιστημιο γουσταρουμε&να δινουμε εκει εξετασεις?:mad:να μην εχουμε ουτε αγχος ουτε τιποτα!(οχι οτι εχω αλλα αυτη η ψυχολογικη πιεση ρε παιδακι μου δεν παλευεται,εχω αρχισει&τα παιζω:tease:!ο μονος ειμαι εδω μεσα?δεν μπορει!!!)!βαρεθηκα πια..αλλα ρε φουστη μου 2μηνες ειναι,δεν θα περασουν!?!&μετα αντε γεια...:rolleyes:

 

μακάρι να ειχα την δυνατότητα να γινόμουν και πάλι μαθητής της Α' ή Β' λυκείου... και για να παρω ενα απολ/ριο με μεγαλύτερο βαθμό και γιατι ολα αυτα μου λειπουν... μετα απο τις πανελλήνιες ερχονται τα ζόρια της ζωής :( .. σορρυ που σε ριχνω αλλα έτσι ειναι... οποτε τον όρο "καλοκαιράκι" που ειναι σε αμμεση συνδεση με "3 μηνες διακοπές"... ας το ξεχάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να ειχα την δυνατότητα να γινόμουν και πάλι μαθητής της Α' ή Β' λυκείου... και για να παρω ενα απολ/ριο με μεγαλύτερο βαθμό και γιατι ολα αυτα μου λειπουν... μετα απο τις πανελλήνιες ερχονται τα ζόρια της ζωής :( .. σορρυ που σε ριχνω αλλα έτσι ειναι... οποτε τον όρο "καλοκαιράκι" που ειναι σε αμμεση συνδεση με "3 μηνες διακοπές"... ας το ξεχάσεις :)
μου θυμισες μια γνωστη που μου ελεγε (χωρις εγω ποτε να πω κατι)οταν ειμουν στο λυκειο "λιγο εμεινε...θα πας στο πανεπιστημιο και θα ξενοιασεις"

 

οταν ειμουν στο πανεπιστημιο μου ελεγε "λιγο εμεινε..θα τελειωσεις την σχολη σου και θα ξενοιασεις"

 

στο μαστερ ακουγα το "εεε,τελειωσες σχολειο,πανεπιστημιο...θα τελειωσεις το μαστερ και θα ξενοιασεις"

 

 

 

 

ΠΟΥΝΤΗ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ????

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μου θυμισες μια γνωστη που μου ελεγε (χωρις εγω ποτε να πω κατι)οταν ειμουν στο λυκειο "λιγο εμεινε...θα πας στο πανεπιστημιο και θα ξενοιασεις"

 

οταν ειμουν στο πανεπιστημιο μου ελεγε "λιγο εμεινε..θα τελειωσεις την σχολη σου και θα ξενοιασεις"

 

στο μαστερ ακουγα το "εεε,τελειωσες σχολειο,πανεπιστημιο...θα τελειωσεις το μαστερ και θα ξενοιασεις"

 

 

 

 

ΠΟΥΝΤΗ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ????

 

 

Σε όλα τα επίπεδα της ζωής μας θα αντιμετωπίζουμε διαφόρων ειδών προβλήματα!εγώ πάλι πιστεύω ότι χωρίς προβλήματα και δυσκολίες η ζωή θα ήταν ανιαρή:D οπότε ούτε γκρινιάζω τώρα που είμαι τρίτη λυκείου ούτε τίποτα...φυσικά και είναι δύσκολη χρονιά αλλά αν οργανώσεις σωστά τον χρόνο σου, δουλεύεις όταν είναι να δουλεύεις και έχεις την απαραίτητη ξέκουραση τότε όλα κυλάνε πολύ ομαλά!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

De thelo na sas ksafniaso, alla i proti frasi pou mas eipe o kathigitis sti sxoli mou sto 1o mathima itan oti: ''aftes oi diakopes pou kanate(iounios-oktovrios)meta to telos ton panellinion einai kai oi megaluteres se diarkeia pou kanate pote.Apo edo kai sto eksis den tha ksanaexete tin tixi na kanete tetoies diakopes''.To ksero mporei na fainetai ligo disaresto alla etsi einai.Giafto sas simvoulevo osous dinete fetos panellinies na xareite tis diakopes pou tha erthoun oso to dynaton kalutera!!!:)
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...