Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2. M(3,1)

ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΟΝΟ ΚΟΡΜΙΑ,ΜΟΡΦΕΣ,ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ!

ΟΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ.

ΟΣΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΨΥΧΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΡΟΥΝ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)να βρεθουν οι μιγαδικοι αριθμου Ζ για τους οποιους ισχυει Z^2-1>= 0

Έστω z=x+ψi

z^2-1>=0

(x+ψi)^2-1>=0

x^2-ψ^2+2xψi-1>=0

(x^2-ψ^2-1)+(2xψi)>=0

x*ψ=0 και x^2-ψ^2-1>=0 (1)

x=0 ή ψ=0

 

Αν x=0 η (1): -ψ^2>=1

1+ψ^2<=0 αδύνατο

 

Αν ψ=0 η (1): x^2>=1

[x]>=1

x<=-1 ή x>=1

 

Άρα z=x με x<=-1 ή x>=1

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός οτι δεν μπορούμε να συγκρίνουμε μιγαδικούς με πραγματικούς αριθμούς μας υποχρεώνει να δεχτούμε τον z ως πραγματικό αριθμο.. Γι αυτό και περιορίζω την προηγούμενη λύση μου στην περίπτωση που κάναμε λόγο ΜΟΝΟ για μέτρα και όχι για μιγαδικούς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα βα ρωτήσω...εκτός από τις αρχές οικονομικής θεωρίας υπάρχει και άλλο μάθημα στη τεχνολογική κατεύθυνση που έχει να κάνει με οικονομικά?Ευχαριστώ προκαταβολικά
:cry:
Link to comment
Share on other sites

Το μάθημα Αρχές οικονομικής θεωρίας δεν είναι μάθημα κατεύθυνσης.Ανήκει στο πέμπτο επιστημονικό πεδίο(Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης) και μπορείς να το επιλέξεις από οποιαδήποτε κατεύθυνση.Στη τεχνολογική κατεύθυνση μάθημα σχετικό με την οικονομία είναι το ΑΟΔΕ (Οργάν. και Διοίκ. Επιχειρήσ.).Αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Το μάθημα Αρχές οικονομικής θεωρίας δεν είναι μάθημα κατεύθυνσης.Ανήκει στο πέμπτο επιστημονικό πεδίο(Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης) και μπορείς να το επιλέξεις από οποιαδήποτε κατεύθυνση.Στη τεχνολογική κατεύθυνση μάθημα σχετικό με την οικονομία είναι το ΑΟΔΕ (Οργάν. και Διοίκ. Επιχειρήσ.).Αυτά.

thanks

:cry:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ξέρετε κανένα σιτε που να έχει ασκήσεις για μαθηματικά κατ. και γεν. αλλά με τις απαντήσεις;

 

ευχαριστω!

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ξέρετε κανένα σιτε που να έχει ασκήσεις για μαθηματικά κατ. και γεν. αλλά με τις απαντήσεις;

 

ευχαριστω!

http://www.hms.gr/

Το σάιτ της ελληνικής μαθηματικής εταιρίας.Επέλεξε "Βάση ασκήσεων".Δίπλα σε κάθε άσκηση υπάρχει η υπόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα πάτε με την ύλη οι της θεωρητικής?Εγώ αρκετά καλά Αρχαία, Ιστορία, Λατινικά και λίγο πιο πίσω Βιολογία και Λογοτεχνία.:yawn:

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσας στο σχολειο οι καθηγητες πανε καλα την υλη ή βαζουν οτι να ναι αφου ξερουν οτι το κανετε στο φροντιστηριο??

Εμας ειδικα ο μαθηματικος αλλα παραδιδει και αλλα εξεταζει.......

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

otan katebasa tis baseis elege kai ta moria kai ton ba8mo prosbashs tou protou se ka8e sxolh alla dn 8ymamai apo pou ta katebasa:( gia poia sxolh 8es na ma8eis

Δεν πειράζει φίλε μου.Μου έστειλε κάποιος άλλος με πμ που να τα βρω.Thanks anyway:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάω θετική κατεύθυνση, με 6ο μάθημα βιολογία. Δεν ξέρω τι σχολή θέλω... αν δεν υπήρχαν οι βάσεις θα ήθελα ιατρική. Τώρα, μαθηματικά θα μπω από βδομάδα παραγώγους, φυσική εχω τελειώσει ταλαντώσεις, και κρούσεις τα πιο πολλά και είμαι κύματα. χημεία έχω κάνει 1ο κεφ και στο τρίτο ειμαι kw,επίσης έχω κάνει το μισό 5ο βιολογία είμαι 4ο κεφάλαιο. αυτά!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ...:help: ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΟ 2005 ΣΕ ΕΝΙΑΙΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ Κ ΔΕ ΜΕ ΠΟΛΥΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΤΟΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΠΑΝΝΕΛΗΝΙΕΣ Κ ΑΠΛΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ..ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΦΕΤΟΣ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΟΡΘΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΨΑΛΙΔΙ Κ ΕΝΑ ΜΠΟΛΑΚΙ ΜΕ ΝΤΕΚΑΠΑΖ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ!! ΠΡΟΤΗΜΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ(ΦΙΛΟΥΣ-ΓΝΩΣΤΟΥΣ,ΚΛΠ) ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΑΕΙ ΓΙΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ Κ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ..ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ?? ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΤΟ 2008... Κ ΕΙΔΙΚΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕ ΦΟΙΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Κ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?? :oops:
Link to comment
Share on other sites

λογικα με τον ιδιο ακριβως τροπο οπως αν εχεις δωσει κανονικα και δεν περνουσες πουθενα/ηθελες να ξαναδωσεις.

θα πας στο σχολειο σου να ζητησεις πληροφοριες.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

den exeis problima mporeis na doseis aneta.tha pas arxes flebari sto sxoleio sou kai tha diloseis simetoxi stis eksetaseis

 

ΩΡΑΙΑ,, Κ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΤΡΟΠΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

nai dialegeis poia kateythinsi thes kai dineis se ayta ta eksi mathimata i efta an pas 5 pedio.den exeis allaksei kati ta teleytaia xronia

 

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΣΑ ΜΟΡΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ Κ ΠΟΙΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ?? ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον θέλεις σχολή που έχει σχέση με αρχιτεκτονική τότε πρέπει να δώσεις και ένα έξτρα μάθημα, το σχέδιο. Πάντως καλά θα κάνεις να ξεκινήσεις διάβασμα γιατί τα ΑΕΙ της αρχιτεκτονικής είναι κάπως υψηλόβαθμα...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ της Διακοσμητικής ΤΕΙ φτάνει σε βάση τα περιφερειακά Αρχιτεκτονική.1-10 Φλεβάρη νομίζω είναι οι αιτήσεις στο σχολείο σου.Όσο για τα μαθηματα η πας θετική η τεχνολογική και δίνεις και γραμμικό και ελεύθερο σχέδιο.Όχι να σε απογοητεύσω αλλά τα πράγματα είναι δύσκολα..

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα από τελειόφοιτους ότι αλλάζουν τα όρια ύψους για τις προκαταρκτικές εξετάσεις των στρατιωτικών σχολών. Όποιος γνωρίζει επί του θέματος να μας διαφωτίσει! thx
Link to comment
Share on other sites

1.70 το κατωτατο για αντρες

1.65 για γυναικεσ

για αντρεσ δεικτης μαζας σωματος απο 20 - 25 για γυναικες δε ξερω

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...