Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα led που λες φιλε αναβουν μπλε και αναβουν μονο οταν ανοιγεις το slide τις καμερας. Οσο για πάνω αριστερά, απέναντι απο το 3G, είναι το φωτόμετρο για την οθόνη οπως σωστα ειπες στο post σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα led που λες φιλε αναβουν μπλε και αναβουν μονο οταν ανοιγεις το slide τις καμερας.

 

Κρίμα...

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Φωτόμετρο; Και γιατί ανάβει κόκκινο όταν πας στον service menu; Δε νομίζω τα φωτόμετρα να λειτουργούν έτσι, τουλάχιστον όσο έχω ασχοληθεί ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία...

 

Έχω φάει τον τόπο να βρω τι είναι αυτό το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα φωτοκυταρο το οποιο αναλογα με το ποσο φωτεινος ειναι ο χωρος μεσα στον οποιο βρισκετε το τηλεφωνο ρυθμιζει την φωτεινοτητα της οθονης. Αυτο βοηθαει στο να κανει dim down η οθονη αν σε παρει καποις τηλεφωνο νυχτα για να μην τυφλωνεσε για παραδειγμα. Αυτο ειναι 100%.
Link to comment
Share on other sites

Αχά! Το είδα ναι, όταν το σκεπάζεις με το δάχτυλο η οθόνη σκοτεινιάζει...

 

Παρ' όλα αυτά, εξακολουθώ να έχω την απορία γιατί εμπεριέχει και λαμπάκι... Θα ήταν πολύ χρήσιμο να αναβοσβήνει σε μηνύματα, αναπάντητες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

H wind σου προσθέτει 100€ στην επιδότηση σου αν το διαλέξεις.Με 72€ ευρώ επιδότηση μου βγήκε στα 87€.Κελεπούρι!Το έκανα δώρο στην γυναίκα μου.Η αλήθεια είναι στον δρόμο για το σπίτι σκεφτόμουν να της χαρίσω το k810 μου και να κρατήσω αυτό:)
Link to comment
Share on other sites

H wind σου προσθέτει 100€ στην επιδότηση σου αν το διαλέξεις.Με 72€ ευρώ επιδότηση μου βγήκε στα 87€.Κελεπούρι!Το έκανα δώρο στην γυναίκα μου.Η αλήθεια είναι στον δρόμο για το σπίτι σκεφτόμουν να της χαρίσω το k810 μου και να κρατήσω αυτό:)

Τι εννοείς ακριβώς;:wacko:Δηλαδή εγώ που ρώτησα στη Wind χθες και μου είπαν ότι έχω επιδότηση περίπου 120 ευρώ αν διαλέξω το k770 θα έχω 220;!Σε όλα τα καταστήματα wind?

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς;:wacko:Δηλαδή εγώ που ρώτησα στη Wind χθες και μου είπαν ότι έχω επιδότηση περίπου 120 ευρώ αν διαλέξω το k770 θα έχω 220;!Σε όλα τα καταστήματα wind?

Αυτό ακριβώς εννοώ.Η έκπτωση 100€ επιπλέον ισχύει για το k770 και το k850.Μόνο για επιδοτήσεις μέχρι 8 νομίζω του μηνός.Επίσης για καινούργιες συνδέσεις -100€ για το w910.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι καλα νεα για μας (ως αγοραστες), αλλα μαλλον σημαινει οτι οι πωλησεις υστερουν σε σχεση με τις προσδοκιες της εταιριας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι καλα νεα για μας (ως αγοραστες), αλλα μαλλον σημαινει οτι οι πωλησεις υστερουν σε σχεση με τις προσδοκιες της εταιριας.

μα αυτη την εκπτωση εγω την εχω :blink: μονο σε καταστηματα της wind,πουθενα αλλου..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα αυτη την εκπτωση εγω την εχω :blink: μονο σε καταστηματα της wind,πουθενα αλλου..:)

εγώ γιατί δεν την έχω ούτε στη Wind της περιοχής μου;Μέχρι πότε ισχύει ρε παιδιά να πεταχτώ αν είναι στην Άρτα ή στα Γιάννενα

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί δεν την έχω ούτε στη Wind της περιοχής μου;Μέχρι πότε ισχύει ρε παιδιά να πεταχτώ αν είναι στην Άρτα ή στα Γιάννενα

Εγω πηγα την :blink: σημερα..και μου ειπανε οτι το κινητο..δεν υπαρχει :mad: και μετα πηραμε τηλεφωνο..αν εχουν συσκευη ετοιμοπαραδοτη για αμεση αγορα χωρις συνδεση.και δια "μαγειας" εμφανιστηκαν 4 κομματια :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα την :blink: σημερα..και μου ειπανε οτι το κινητο..δεν υπαρχει :mad: και μετα πηραμε τηλεφωνο..αν εχουν συσκευη ετοιμοπαραδοτη για αμεση αγορα χωρις συνδεση.και δια "μαγειας" εμφανιστηκαν 4 κομματια :!:

 

Λοιπόον...Μετά από δεύτερη επίσκεψη στο τοπικό κατάστημα και αφού επέμεινα για το συγκεκριμένο κινητό ξαφνικά εμφανίστηκε ένα διαθέσιμο(ενώ το πρώι δεν υπήρχε κανένα) και ναι όντως πλήρωσα μόλις 73€!!!!(επιδότηση+προσφορά WIND), κάτι το οποίο προφανώς η πωλήτρια δεν γνώριζε, ή δεν ήθελε να γνωρίζει....:mad:

Τέλος πάντων εδώ και λίγες ώρες είμαι κάτοχος του κ770 θέλοντας με λίγα χρήματα να ξεπεράσω το πολυαγαπημένο μου και αθάνατο w810.

Τελικά το truffle brown δεν είναι καθόλου άσχημο, είναι αρκετά λεπτό και ελαφρύ, συμπαθητικό πληκτρολόγιο(λίγο σκληρά πλήκτρα αλλά εμένα μου αρέσει) και μου έκαναν καλή εντύπωση 3,4 φωτογραφίες που τράβηξα νύχτα ενώ δεν είχα ακούσει και τα καλύτερα για την κάμερά του. είχε τοποθετημένη κάρτα 256 mb, και κλασσικά πια hands free, καλώδιο σύνδεσης και φορτιστή. Σχετικά σπαστικό το γεγονός ότι για να μετακινήσεις memory card ή μπαταρία θα πρέπει να βγάλεις όλο το πίσω καπάκι, το τελικό σ δυστυχώς υπάρχει ακόμη ενώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει ζουμ μόνο στην ανάλυση vga. Σε θέμα ήχου δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα, ούτε όμως ότι απογοητεύτηκα αφού δεν είναι κινητό walkman. Πιστεύω πάντως ότι με αυτά τα χρήματα δε θα μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο οπότε θεωρώ ότι είναι μια σωστή επιλογή για κάποιον που θέλει ένα αξιόπιστο, σοβαρό και σχετικά εύκολο κινητό. αυτά για αρχή και για όποια ερώτηση είμαι διαθέσιμος...

 

Υ.Γ. Δεν θα πρέπει να ξεχάσω να ευχαριστήσω τον GnG που μας ενημέρωσε για την προσφορά της Wind αλλά και όλους σας που βάλατε το λιθαράκι σας στην επιλογή μου

Υ.Γ. 2 το πακέτο είχε δώρο και μια κάρτα που γράφει Wind, υπηρεσίες αξίας 100 ευρώ δώρο. τι ακριβώς παίζει με αυτή; Αξίζει να στείλω το μήνυμα ενεργοποίησης ή θα πληρώνω κερατιάτικα; Ευχαριστώ.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους παιδια.Και εγω πριν λιγες μερες πηρα το Κ770 και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και απο την καμερα και απο την αυτονομια και απο τις δυνατοτητες του κινητου και γενικοτερα απ'ολα.

Το μονο προβληματακι που εντοπισα και με ψιλοχαλασε ειναι οτι ο Music player οταν ενα κομματι εχει γραμμενο τον τιτλο και τον καλλιτεχνη στα ελληνικα αυτο τα βγαζει στα "κινεζικα".Υπαρχει καποιος τροπος που αυτο μπορει να διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους παιδια.Και εγω πριν λιγες μερες πηρα το Κ770 και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και απο την καμερα και απο την αυτονομια και απο τις δυνατοτητες του κινητου και γενικοτερα απ'ολα.

Το μονο προβληματακι που εντοπισα και με ψιλοχαλασε ειναι οτι ο Music player οταν ενα κομματι εχει γραμμενο τον τιτλο και τον καλλιτεχνη στα ελληνικα αυτο τα βγαζει στα "κινεζικα".Υπαρχει καποιος τροπος που αυτο μπορει να διορθωθει?

δε νομίζω!;):(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω!;):(

Τι δεν νομιζεις!! :blink: αυτο που λεει ισχυει..και το εχω παρατηρησει κι εγω στο δικο μου κινητο..και σε αλλα κινητα φιλων! στην διαχειρηση φαινονται κανονικα..και στο media player κινεζικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν νομιζεις!! :blink: αυτο που λεει ισχυει..και το εχω παρατηρησει κι εγω στο δικο μου κινητο..και σε αλλα κινητα φιλων! στην διαχειρηση φαινονται κανονικα..και στο media player κινεζικα.

 

όχι το ξέρω αυτό!δεν νομίζω να ηπάρχει τρόπος να το φτειάξεις εκτός αν τα γράψεις greeklish!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνεται! αλλα δεν θυμαμαι τον τροπο.νομιζω οτι πρεπει να περασεις τα τραγουδια μεσω pc suite.παντως και μενα μερικα φαινονται ελληνικα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει σχεση αν τα περασεις μεσω του pc suite , παλι κινεζικα τα βγαζει.

Ε'τοτε αλλιως γινεται..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το αρχείο σου. Συγκεκριμένα πρέπει να το ανοίξεις με ένα πρόγραμμα που υποστηρίζει ID3 tags (Winamp, iTunes) και να γράψεις εκεί με σωστά ελληνικά χρησιμοποιώντας κωδικοποίηση UTF-8 τα στοιχεία του κομματιού.

 

Δεν μπορώ να δώσω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί χρησιμοποιώ πολύ καιρό το iTunes και έχω φτιάξει τη συλλογή μου, αλλά πάντως ότι κομμάτι του έχω βάλει φαίνεται άψογα!

 

Α, και παίζει και AAC αρχεία (Μ4Α) που είναι ανώτερης ποιότητας απο τα ΜΡ3, για το ίδιο μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το αρχείο σου. Συγκεκριμένα πρέπει να το ανοίξεις με ένα πρόγραμμα που υποστηρίζει ID3 tags (Winamp, iTunes) και να γράψεις εκεί με σωστά ελληνικά χρησιμοποιώντας κωδικοποίηση UTF-8 τα στοιχεία του κομματιού.

 

Δεν μπορώ να δώσω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί χρησιμοποιώ πολύ καιρό το iTunes και έχω φτιάξει τη συλλογή μου, αλλά πάντως ότι κομμάτι του έχω βάλει φαίνεται άψογα!

 

Α, και παίζει και AAC αρχεία (Μ4Α) που είναι ανώτερης ποιότητας απο τα ΜΡ3, για το ίδιο μέγεθος.

 

το κ770 παίζει AAC ή λάθος κατάλαβα?????αν ναι τότε είναι πρώτο τηλεφωνάκι!!!!;):):happy::cool:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στη vodafone και πηρα κινητο(αναβαθμιση) του πατερα μου.δοκιμασα..μονο καινουργια Sony ericsson και ηθελα πολυ να παρω το w580i αλλα δεν ειχε διαθεσιμο κινητο.ο πωλητης μου προτεινε κ800ι.

εγω ομως πηρα το Κ770ι που ειναι super κινητο..και αν ειχε λιγο μεγαλυτερη οθονη θα ηταν τελειο.

το πηρα με αναβαθμιση και εδωσα και 100 ευρο...βεβαια ειναι vodafone συσκευη..`αλλα το σπαστικο μενου...δεν το εχει!!! :happy:

επισης η βασικη συσκευασια ειχε καρτα μνημης 256mb

επισης εχει και flight mode

http://www.imageshack.gr/files/inzug3ske5ero3ed85z9_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/q7z062bx3ps6mptxzhb2_thumb.jpg

 

οι φωτογραφιες ειναι απο w810i,μην περιμενετε πολλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στη vodafone και πηρα κινητο(αναβαθμιση) του πατερα μου.δοκιμασα..μονο καινουργια Sony ericsson και ηθελα πολυ να παρω το w580i αλλα δεν ειχε διαθεσιμο κινητο.ο πωλητης μου προτεινε κ800ι.

εγω ομως πηρα το Κ770ι που ειναι super κινητο..και αν ειχε λιγο μεγαλυτερη οθονη θα ηταν τελειο.

το πηρα με αναβαθμιση και εδωσα και 100 ευρο...βεβαια ειναι vodafone συσκευη..`αλλα το σπαστικο μενου...δεν το εχει!!! :happy:

επισης η βασικη συσκευασια ειχε καρτα μνημης 256mb

επισης εχει και flight mode

 

οι φωτογραφιες ειναι απο w810i,μην περιμενετε πολλα

πολύ καλή επιλογή!!!όμορφο πραγματικά!μήπως μπορείς να δοκιμάσεις αυτό για AAC???:O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή επιλογή!!!όμορφο πραγματικά!μήπως μπορείς να δοκιμάσεις αυτό για AAC???:O

ναι παιζει,επισης εχει και κατι προεγκατεστημενους ηχους (m4a) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...