Jump to content

GreekSMSWriter


kterz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βοήθεια! δεν λειτουργεί! έκανα όσα λέει (εκτός από το να εγκαταστήσω το framework που είχε γιατί υπήρχε νεότερη έκδοση) και δεν κάνει αυτό που πρέπει. δηλαδή το joystick δεν λειτουργεί. τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ... ειναι σουπερ.... Διαβαστε καλα τις οδηγιες απανταει σε ολα... καμια φορα νομιζουμε οτι δε λειτουργει αλλα απλα δε ξερουμε πως λειτουργει...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά χαρά,

Πολύ καλό το πρόγραμμα,

 

Επειδή όμως υπάρχουν πλεον και keyboards που υποστηρίζουν ελληνικά (απλά δεν υπάρχουν τα λεξικά), υπάρχει περίπτωση να βρούμε το T9dic.sdf σε txt μορφή για να το χρησιμοποιούμε με άλλες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά,

Πολύ καλό το πρόγραμμα,

 

Επειδή όμως υπάρχουν πλεον και keyboards που υποστηρίζουν ελληνικά (απλά δεν υπάρχουν τα λεξικά), υπάρχει περίπτωση να βρούμε το T9dic.sdf σε txt μορφή για να το χρησιμοποιούμε με άλλες εφαρμογές;

 

 

 

Ψάξε και κατέβασε το ορθογραφικό λεξικό του OpenOffice. Απλά να ξέρεις ότι ένα αρχείο κειμένου, που έχει τόσες πολλές λέξεις, αν πάει να το φορτώσει ένα οποιοδήποτε keyboard όλο στη μνήμη (όπως συνήθως κάνουν), θα "γονατίσει" το PDA σου.

Πέρσι, είχα δοκιμάσει για πλάκα να βάλω το PocketCM Keyboard να δουλέψει με αυτό το αρχείο κειμένου και το αποτέλεσμα ήταν soft reset (ως αναμένενετο).

Το GreekSMSWriter χρησιμοποιεί το SQL Server Mobile ως database engine, δηλ. δε φορτώνει όλες τις λέξεις στη μνήμη, αλλά on demand.

 

Regards,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

χμ ναι έχεις δίκαιο, το ίδιο προσπάθησα να κάνω...

θα ήταν ωραίο τότε να υπήρχε το smswriter σε keyboard μορφή, αλλά και σαν εφαρμογή καλά είναι και έτσι :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kterz, θα παίξει σε VGA? (HTC Touch Diamond)

 

To έχει βάλει κανείς?

 

Καταρχάς από τη ζήλια μου (λόγω Diamond) δε θα έπρεπε να το κάνω, άλλα τέσπα ;-)

 

Λοιπόν (για να σοβαρευτώ), αν διαβάσεις το readme.rtf, θα δεις ότι μπορείς να κάνεις skinning, πειράζοντας μερικές εικόνες. Το θέμα για να παίξει σε VGA είναι πόσο μέγεθος θέλετε να έχει το κάθε "κουμπί" (τώρα είναι 80x50). Κάτσε λοιπόν εσύ (ή όποιος άλλος ενδιαφέρεται), να σχεδιάσει πρώτα (π.χ. με το Photoshop), ένα Input panel που να τον βολεύει, ας μου πει πόσο μέγεθος θέλει να έχουν τα κουμπιά και μετά για μένα θα είναι πολύ εύκολο να κάνω το πρόγραμμα να "προσαρμοστεί".

Το μόνο ζήτημα είναι ότι θα μπορώ να κάνω test μόνο στον emulator, αφού δεν έχω συσκευή με VGA (πρώην κάτοχος ενός -κλεμμένου δυστυχώς- Mio A701 και νυν ενός Cruise), επομένως θα χρειαστώ λίγο την κατανόησή σας και τη βοήθεια για testing.

 

Regards,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά που έχεις το κέφι και προσφέρεσαι, αλλά εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω από όλα όσα είπες, είναι να σε βοηθήσω στο testing. To Photoshop ούτε ξέρω πως είναι απέξω...
Link to comment
Share on other sites

Κωστα, θα μπορουσες σε παρακαλω να κανεις για vga οθονη την πρωτη εκδοση που ειχες κανει; Με βολευει παρα πολυ εκεινο το προγραμματακι.

Τα pixels ξερεις. Κανω κ Beta testing αν θελεις.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Κωστα, θα μπορουσες σε παρακαλω να κανεις για vga οθονη την πρωτη εκδοση που ειχες κανει; Με βολευει παρα πολυ εκεινο το προγραμματακι.

Τα pixels ξερεις. Κανω κ Beta testing αν θελεις.

 

Ποιό λές; Αυτό;

ΟΚ αυτό γίνεται.

Για την "κανονική" έκδοση του GreekSMSWriter για VGA οθόνη σκέφτομαι αντί για 80x50 το κάθε κουμπί να το κάνω 150x80 (συνολικά δηλαδή θα καταλαμβάνει μήκος=480 και ύψος~260-300px. Πώς σας φαίνεται;

 

(Υπόψη ότι θα αρχίσω να ασχολούμαι πάλι προς το τέλος της άλλης βδομάδας, μια και θα λείψω.)

 

Άντε, καλή αρχή στην εθνική μας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεινο το μικρο exe λεω.

Και αν γινετε, βαλε και μια εικονα στο εχε για να μπορουμε να ξεχωρισουμε ευκολα.

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
χωρίς να το εγκαταστήσω ακόμα έχω μείνει άναυδος από το screenshot. τρομερή δουλειά. ευχαριστούμε φίλε. μας σώζεις. ξανά μπράβο!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

κανω εγκατασταση το net framework και στο τελος βγαζει fail.Κλεισε ολα τα προγραμματα και ή δεν υπαρχει επαρκης μνημη.

Ξερει καννενας γιατι το κανει αυτο?

εχω mio a501 με wm5.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...