Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν υπαρχουν αμφιβολειες ακομη για το εαν λειτουργουν σωστα τα αρχεια .bat στα windons 2000 υπαρχει και η εφαρμογη Mobile Signer οπου μπορειτε να κανετε sign μια εφαρμογη μεσα στο κινητο σας :)

 

αν μπορει κάποιος ας μου κανει sing για να μπορω να βάζω της εφαρμογες imei 357663012432294 gia νοκια Ε51 ευχαριστω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2110655#post2110655

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή η νέα online υπηρεσία, δεν λέω, αλλά εφόσον χρειάζεται να είσαι μέλος και δεδομένου του ο,τι δεν είναι ανοικτές οι έγγραφες για public domain e-mails, ερχόμαστε στον ίδιο παρανομαστή.:rolleyes:

 

ΥΓ: Μόλις δοκίμασα την υπηρεσία και διαπίστωσα πως δεν υπογράφει sisX αρχεία, μόνο sis.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Απεκτησα το Ν95 8 gb,και εαν μπορει καποιος εγγεγραμμενος να βοηθησει...

 

Πολυ καλη δουλεια παιδια για ολα,μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Απεκτησα το Ν95 8 gb,και εαν μπορει καποιος εγγεγραμμενος να βοηθησει...

 

Πολυ καλη δουλεια παιδια για ολα,μπραβο!!!

Ορίστε φίλε:

http://rapidshare.com/files/89852182/xyz.cer.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θερμα!

 

Για καποια αλλη εφαρμογη,θα πρεπει να επαναλαβω τη διαδικασια?

Η θα υπογραφω (με τη γνωστη μεθοδο) με τον ιδιο φακελο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θερμα!

 

Για καποια αλλη εφαρμογη,θα πρεπει να επαναλαβω τη διαδικασια?

Η θα υπογραφω (με τη γνωστη μεθοδο) με τον ιδιο φακελο?

Με τον ίδιο φάκελο θα το κάνεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ρωτω γιατι στα βήματα του Leftezi, εβαλα μεσα στο φακελο μια συγκεκριμενη εφαρμογη(βεβαια την μετονομασα)...

Όταν την υπογράψεις, τη σβήνεις από το φάκελο, δεν υπάρχει λόγος να τη κρατάς εκεί.

Κάθε φορά θα βάζεις τη νέα εφαρμογή που θέλεις να υπογράψεις και θα τρέχεις το auto_signsis.bat.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! στην διαδικασία ποθ ζητάω απο το site να μου δώσει certificate μου βγάζει το εξής μήνυμα όταν φορτόνω το .csr file

"Your request has failed. Reason:

Only one IMEI allowed in certificate request"

 

Πριν ρωτήσετε ειμαι 100% σίγουρος ότι έχω βάλει ένα ΙΜΕΙ στην διαδικάσια!!!

 

Βοηθήστε με!!!!

Ευχαριστω!! :D

The undreaming is unchained...

-=Gray Matter=- visit us at musicwave.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! στην διαδικασία ποθ ζητάω απο το site να μου δώσει certificate μου βγάζει το εξής μήνυμα όταν φορτόνω το .csr file

"Your request has failed. Reason:

Only one IMEI allowed in certificate request"

 

Πριν ρωτήσετε ειμαι 100% σίγουρος ότι έχω βάλει ένα ΙΜΕΙ στην διαδικάσια!!!

 

Βοηθήστε με!!!!

Ευχαριστω!! :D

Για ανέβασε το .csr να το δοκιμάσω και εγώ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Και σ' εμένα το ίδιο βγάζει...

 

Your request has failed. Reason:

Only one IMEI allowed in certificate request

 

Περίεργο, πρώτη φορά το βλέπω.:confused:

 

Το ακόμη πιο περίεργο είναι πως δεν μπορείς να βάλεις δύο imei, διότι το πρόγραμμα δεν σου δίνει καν αυτή τη δυνατότητα.

Ξαναδοκίμασε τη διαδικασία από την αρχή φίλε, δεν βλέπω να μπορείς να κάνεις τίποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει 4 φορές μέχρι τώρα... :S Αλλά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα!

The undreaming is unchained...

-=Gray Matter=- visit us at musicwave.gr

Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει 4 φορές μέχρι τώρα... :S Αλλά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα!

Αν θέλεις στείλε μου σε pm το imei σου να κάνω εγω τη διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

στο τελευταιο βημα που βαζεις το ΙΜΕΙ, εσβησες το προηγουμενο που υπηρχε για να περασεις καθαρα πλεον το καινουργιο; δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα μηπως..δες και με διαφορετικο ονομα του csr, μπορει το symbiansigned να μπλοκαρει εξυπνα καποια csr.

Link to comment
Share on other sites

στο τελευταιο βημα που βαζεις το ΙΜΕΙ, εσβησες το προηγουμενο που υπηρχε για να περασεις καθαρα πλεον το καινουργιο; δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα μηπως..δες και με διαφορετικο ονομα του csr, μπορει το symbiansigned να μπλοκαρει εξυπνα καποια csr.

Νίκο το έχω δοκιμάσει αυτό, δλδ να βάλω περισσότερα από ένα imei, αλλά δεν τα δεχόταν...

 

Τώρα αν τα μπλοκάρει, δεν το ξέρω αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει παιδιά.. Το πρόβλημα δεν ξέρω σε τι οφείλονταν αλλά λύθηκε με την πολίτιμη βοήθια του Itchrist86!!! Σας ευχαριστώ πολύ!

The undreaming is unchained...

-=Gray Matter=- visit us at musicwave.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί μου έδωσε κανονικά το πιστοποιητικό :confused:

DMCozmec μπορείς να το κατεβάσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί μου έδωσε κανονικά το πιστοποιητικό :confused:

DMCozmec μπορείς να το κατεβάσεις...

Φίλε Menio και πάλι άργησες.:lol:

Εξυπηρετήθηκε ήδη ο φίλος DMCozmec.

 

 

Σοβαρά τώρα, πρώτη φορά το είδα αυτό το μήνυμα.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θα βγάλουμε άκρη...

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε xyz χωρίς να πειράξεις την επέκταση του.
  • Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει:

    •  
    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να τρέξεις το "auto_signsis.bat".


    •  
    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να τρέξεις το "auto_signsisX.bat".

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα με όνομα "xyz_signed.sis" ή "xyz_signed.sisX", ανάλογα.

 

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό προορίζεται μόνο για το κινητό με το συγκεκριμένο imei και ισχύει μέχρι 05.02 2011.

 

Seuxaristw megista :p Eixa mplexei afantasta me to signing.To mono pou menei twra einai na erthei to black housing na to foreso anwduna:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Menio και πάλι άργησες.:lol:

Εξυπηρετήθηκε ήδη ο φίλος DMCozmec.

 

 

Σοβαρά τώρα, πρώτη φορά το είδα αυτό το μήνυμα.:worry:

 

Άστα να πάνε φίλε Itchrist86 (Χρήστος είναι το όνομά σου??), δεν σας προλαβαίνω.. :p:p:)

 

Λογικά δεν μπορούσε να κάνει το πιστοποιητικό γιατί είχε εκείνο το όνομα στο csr, όταν το άλλαξα το έκανε κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε φίλε Itchrist86 (Χρήστος είναι το όνομά σου??), δεν σας προλαβαίνω.. :p:p:)

 

Λογικά δεν μπορούσε να κάνει το πιστοποιητικό γιατί είχε εκείνο το όνομα στο csr, όταν το άλλαξα το έκανε κανονικά

Ναι λογικά αυτό φταίει.

Σταύρο με λένε.;)

Δεν μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο και δεν το ήξερα.:ninja:

 

Τελικά είχε δίκιο ο Νίκος!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει και θελει πανω απ ολα και τον ευχαριστω προκαταβολικα θα ηθελα δυο προγραμματα γιΑ ΤΟ ν95 ΜΟΥ με ΙΜΕΙ 352255019527047 ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ Nokmote ΚΑΙ Rotate Me

ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

:lol: παντα προθυμος
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω sing φτανω μεχρι καποιο βημα αλλα τζιφος αν μπορουσε καποιος για να υπογραφω εφαρμογες? το ιμει ειναι 358082012129272 ευχαριστω:happy:
Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει και θελει πανω απ ολα και τον ευχαριστω προκαταβολικα θα ηθελα δυο προγραμματα γιΑ ΤΟ ν95 ΜΟΥ με ΙΜΕΙ 352255019527047 ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ Nokmote ΚΑΙ Rotate Me

ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

:lol: παντα προθυμος
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...