Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορεί κανείς να το κάνει και για μένα. 356983014101254

 

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  • Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345
  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό κάνει μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγει στις 09.01 2011.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX ανάλογα.
  • Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

  • δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345
  • πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό κάνει μόνο για το κινητό που έχει το συγκεκριμένο imei,

και λήγει στις 09.01 2011.

 

1000 thanks

Link to comment
Share on other sites

και επειδή αγόρασα ένα Ε51...θέλει ένα καλό παιδάκι να μου ανεβάσει το csr για να πάρουμε το cer..?? :)

thaaaanks..;)

Link to comment
Share on other sites

και επειδή αγόρασα ένα Ε51...θέλει ένα καλό παιδάκι να μου ανεβάσει το csr για να πάρουμε το cer..?? :)

thaaaanks..;)

 

Ετοιμος φιλε :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

και επειδή αγόρασα ένα Ε51...θέλει ένα καλό παιδάκι να μου ανεβάσει το csr για να πάρουμε το cer..?? :)

thaaaanks..;)

Ορίστε: h**p://rapidshare.com/files/82780641/E51.cer.html

Ληγει στις 09.01 2011

 

Edit: Με πρόλαβες Παναγή.:tease:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκοπεύω να πάρω το Ν82.

Αφού το πάρω, σας δίνω το ΙΜΕΙ μου και μου στέλνετε ένα zipακι με το οποίο μετά θα μπορώ να κάνω sign όλες μου τις εφαρμογές?

Η μήπως μπορώ να κατεβάσω κάτι που ανεβάσατε για άλλον και κάπως να αλλάξω το ΙΜΕΙ και να δουλέψει και για εμένα?

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα να το κάνω με αυτό που μου στείλατε το rotateme και nokmote αλλα δεν γίνεται sign.Στην εγκατάσταση πάλι μου λέει ότι έχει λήξει το πιστοποιητικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκοπεύω να πάρω το Ν82.

Αφού το πάρω, σας δίνω το ΙΜΕΙ μου και μου στέλνετε ένα zipακι με το οποίο μετά θα μπορώ να κάνω sign όλες μου τις εφαρμογές?

Η μήπως μπορώ να κατεβάσω κάτι που ανεβάσατε για άλλον και κάπως να αλλάξω το ΙΜΕΙ και να δουλέψει και για εμένα?

Θα πρέπει να μας δώσεις το imei

ή

να δεις πως υπογράφουμε τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μας δώσεις το imei

ή

να δεις πως υπογράφουμε τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

 

Ουσιαστικά ήθελα να ρωτήσω αν υπήρχε τρόπος να μην σας ενοχλούμε καθόλου..

Άρα δηλαδή, πρέπει να ανεβάσω το ΙΜΕΙ της συσκευής μου η το xzy.csr και αφού μου στείλετε τα απαραίτητα αρχεία, μπορώ μετά να κάνω sign όλες μου της εφαρμογές, όσες κι αν είναι αυτές η θα πρέπει να σας ενοχλώ για κάθε μια?

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά ήθελα να ρωτήσω αν υπήρχε τρόπος να μην σας ενοχλούμε καθόλου..

Άρα δηλαδή, πρέπει να ανεβάσω το ΙΜΕΙ της συσκευής μου η το xzy.csr και αφού μου στείλετε τα απαραίτητα αρχεία, μπορώ μετά να κάνω sign όλες μου της εφαρμογές, όσες κι αν είναι αυτές η θα πρέπει να σας ενοχλώ για κάθε μια?

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.. :)

Όχι. Εφόσον θα έχεις το φάκελο με τα απαραίτητα για την υπογραφή αρχεία δεν χρειάζεται να μας "ενοχλείς" διότι με το πιστοποιητικό αυτό μπορείς να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έβαζα τυχαία άκυρα emails για να δω αν θα δεχτεί κάποιο και είδα πως μερικά τα δεχόταν, οπότε λέω, δεν έκλεισε το register, απλά κλείδωσε για κάποια emails (για κάποιο λόγο)

 

Πριν λίγη ώρα κατάφερα να ανοίξω λογαριασμό και μάλιστα με freemail!

Ψαξτε να βρείτε email που να μην είναι γνωστά όπως hotmail/yahoo κτλ και να έχουν κατάληξη .com.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει κάτι με τον λογαριασμό γιατί ακόμα δεν έχω το Ν82 και όπως είναι λογικό δεν έχω ψάξει ακόμα για sign εφαρμογές…

Ελπίζω μόνο να μην ακυρωθεί επειδή θα είναι μερικές μέρες ουσιαστικά ανενεργό το account…

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό του leftezi που βρίσκεται στην πρώτη σελίδα από τις εφαρμογές μέχρι το βήμα 9 και στη συνέχεια ανέβασε το αρχείο .csr για να σου κάνουμε το πιστοποιητικό

 

Δεν έχω internet σπίτι και στο internet cafe δεν μου ανήγει το devCertRequest μπορεί να γίνει αλλίως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω internet σπίτι και στο internet cafe δεν μου ανήγει το devCertRequest μπορεί να γίνει αλλίως?

Κατέβασέ το από εδώ,

ή

δώσε μου το imei (*#06#) και θα σου φτιάξω εγώ το φάκελο για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ το από εδώ,

ή

δώσε μου το imei (*#06#) και θα σου φτιάξω εγώ το φάκελο για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

αυτό δούλεψε ορίστε ολόκληρος ο φάκελος

http://www.gigasize.com/get.php/3196369192/sign.rar

Link to comment
Share on other sites

αυτό δούλεψε ορίστε ολόκληρος ο φάκελος

http://www.gigasize.com/get.php/3196369192/sign.rar

Ορίστε το πιστοποιητικό σου. Λήγει στις 10.01 2011.

Βάλτο μέσα στο φάκελο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει χρόνο και καλη διάθεση (Itchrist86? :)) ας μου φτιάξει 1 φάκελο για να κάνω sign τις εφαρμογές για IMEI 356962010746130. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει χρόνο και καλη διάθεση (Itchrist86? :)) ας μου φτιάξει 1 φάκελο για να κάνω sign τις εφαρμογές για IMEI 356962010746130. Ευχαριστω!

 

Ελα φιλε κατεβασε αυτο

το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου :)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

 

 

 

 

* Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.

* Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.

* Το μετονομάζεις σε xyz.sis ή xyz.sisX ανάλογα.

* Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα xyz_signed.sis ή xyz_signed.sisX αντίστοιχα.

 

 

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

 

 

 

* δηλαδή από: signsis xyz.sis xyz_signed.sis xyz.cer xyz.key 12345

* πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis xyz.sisx xyz_signed.sisx xyz.cer xyz.key 12345

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 11/01/2011.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

@me_gustas :

 

1. Παρε οποια unsiget εφαρμογη θελεις και καντην μετονομασια σε abc (Χωρις να πειραξεις την καταληξη)

2. Βαλτην μεσα στο φακελο που σου ανεβασα.

3. Πατα διπλο κλικ στο auto_signsis

4. Το νεο αρχειο που εμφανιζετε μπορεις να το κανεις εγκατασταση στο κινητο σου.

 

http://www.rapiduploader.com/751773

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τα καινούρια προγραμματάκια rotate me , και το άλλο για να ακυρώνω τις κλήσεις.

Αλλά ως γνωστόν θέλουν πιστοποιητικό.

Θα μπορούσε κανείς να μου κάνει 2 πιστοποιητικά για τις 2 αυτές εφαρμογές στο ΙΜΕΙ μου; (356983013393530) τις εφαρμογές να μην σας τις ανεβάζω αφού είναι πολύ γνωστές και φαντάζομαι τις έχετε.

Οπότε όποιος μπορεί και έχει χρόνο ας μου κάνει για αυτά τα 2 προγραμματάκια από ένα πιστοποιητικό.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

@MIB δεν χρειαζεται να κατεβαζεις καθε φορα πιστοποιητικο για καφε εφαρμογη που θελει sign κατεβαζεις μια φορα πιστοποιητικο και κανει sign οσες εφαρμογες θελεις για 3 χρονια :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει χρόνο και καλη διάθεση (Itchrist86? :)) ας μου φτιάξει 1 φάκελο για να κάνω sign τις εφαρμογές για IMEI 356962010746130. Ευχαριστω!

Φίλε στο έφτιαξα στο θέμα των εφαρμογών. Το ζητούσες και εκεί... αλλά απ΄ότι βλέπω σε κάλυψαν και τα παιδία εδώ.

Τρία πιστοποιητικά για τη πάρτη σου μόνο, τι άλλο θέλεις!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@MIB δεν χρειαζεται να κατεβαζεις καθε φορα πιστοποιητικο για καφε εφαρμογη που θελει sign κατεβαζεις μια φορα πιστοποιητικο και κανει sign οσες εφαρμογες θελεις για 3 χρονια :)

 

απο που θα κατεβάσω αυτο που λες....;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...