Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο περίπου πρόβλημα με τον tgg2008tgg αντιμετωπίζω κι εγώ, τα ακουστικά του δεν "κάθονται" στα αυτιά με ΤΙΠΟΤΑ, παρήγγειλα κάτι άλλα ακουστικά ψειρες που μπαίνουν μέσα στο αυτί, απο το ebay, αλλά ενω έχουν μια χαρά εεφαρμογή δεν δουλεύει το ραδιόφωνο με αυτά τα ακουστικά. Ψάχνομαι τώρα τι να κάνω και διαπιστώνω οτι ούτε το blouetooth κουστικό είναι λύαη αφου δεν θα μπορεί να λειτουργήσει το ραδιόφωνο.

Υπάρχει καμία λύση απο τους παλαιότερους κατόχους του τηλεφώνου σχετικά με το θέμα των ακουστικών????

Επίσης αλλη μια ερώτηση: επειδή οι εργοστασιακοί ηχοι του τηλεφώνου είναι ΧΑΛΙΑ υπάρχει καμία εναλλακτική λύση απο ΙΝΤΕΡΝΕΤ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω και θα σε ενημερώσω αν και νομίζω οτι το πρόβλημα είναι η μεγάλη διαμετρος των ακουστικων της Samsung ... Θα ηταν ιδανικό να υπήρχε τρόπος να αλλάξεις την κατάληξη των ακουστικών και να τοποθετούσεις ψειρες απο αυτα που μπαινουν μεσα στο αυτί!!!

 

Αν υπάρχει κανενας κανενας ηλεκτρονικός εδω που μπορεί να αναλάβει να κάνει την μετατροπή -επι πληρωμή εννοειτε- ας μου στειλει pm...:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά είναι όντως αρκετά δύσχρηστα. Η δε μπαταρία μου κράτησε εμένα 5 1/2 μέρες μετά την πρώτη φόρτιση, καθόλου άσχημα (μέτρια προς μικρή χρήση). Έβαλα και κάρτα μνήμης 1 giga, αισθητή η διαφορά ταχύτητας σε σχέση με τη μνήμη της συσκευής, αλλά δε θα λεγα τραγική.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω μείναι άφωνος με τη διάρκεια της μπαταρίας του!!! :lol:

 

Πρώτη φόρτιση, αφού το άφησα να σβήσει απο την ενεργεια που είχε η μπαταρία του, Κυριακή βράδυ όλη νύχτα. Διήρκησε έως Σάββατο μεσημέρι οπότε και έκλεισε εντελώς. Όλο αυτό το διάστημα όμως το χρησιμοποιούσα ΜΟΝΟ ως τηλέφωνο και ΚΑΘΟΛΟΥ φωτογραφική μηχανη, MP3 και Ραδιοφωνο. Εκπλητκικό!!!

Σήμερα ενα μήνα μετά την αγορά του το φορτίζω ανα 5 μέρες περίπου κατά μέσο όρο. Δεν ξέρω ποσο θα διαρκέσει αλλα είναι πολύ καλο για να είναι αληθινο και να κρατησει για πολυ!!!

 

Απο τα καλύτερα κινητα που απέκτησα μέχρι σήμερα και η σχέση ποιότητας τιμης απλα ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!

Αν είχε και καλύτερα ακουστικά θα ήταν σχεδόν ΑΡΙΣΤΟ για τις δικές μου απαιτησεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο Κοτσόβολος χθες το είχε 95 €, το πήρε γνωστός μου. Ξεφτιλίστηκε τελείως. Νιώθω βλάκας που έδωσα 183 όταν το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο περίπου πρόβλημα με τον tgg2008tgg αντιμετωπίζω κι εγώ, τα ακουστικά του δεν "κάθονται" στα αυτιά με ΤΙΠΟΤΑ, παρήγγειλα κάτι άλλα ακουστικά ψειρες που μπαίνουν μέσα στο αυτί, απο το ebay, αλλά ενω έχουν μια χαρά εεφαρμογή δεν δουλεύει το ραδιόφωνο με αυτά τα ακουστικά. Ψάχνομαι τώρα τι να κάνω και διαπιστώνω οτι ούτε το blouetooth κουστικό είναι λύαη αφου δεν θα μπορεί να λειτουργήσει το ραδιόφωνο.

Υπάρχει καμία λύση απο τους παλαιότερους κατόχους του τηλεφώνου σχετικά με το θέμα των ακουστικών????

 

είσαι σίγουρος οτι δεν δουλεύει το ραδιόφωνο ? λογικά αν χρησιμοποίησες κανονικό bluetooth δεν θα δουλευει , γιατι θελει και το καλωδιάκι των ακουστικών ,που λειτουργεί ως κεραία . εγώ σκέφτηκα μήπως ένα bluetooth με καλώδιο δώσει λύση , όπως π.χ. αυτό http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=981176

 

το έχει δοκιμάσει κανείς ? έστω και σε άλλο τηλέφωνο :this:

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το ραδιοφωνο με bluetooth το δοκιμασα εγω, τωρα τι εννοεις bluetooth με καλωδιο δεν καταλαβαινω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το ραδιοφωνο με bluetooth το δοκιμασα εγω, τωρα τι εννοεις bluetooth με καλωδιο δεν καταλαβαινω;

 

bluetooth με καλώδιο είναι αυτό : http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=981176

 

bluetooth χωρίς καλώδιο είναι αυτό : http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=970301

 

ποιό απ τα δύο χρησιμοποίησες ? :dance:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ μετά απο 1 χρόνο και κάτι μήνες αρχίζω να έχω αρκετά προβλήματα με το συγκεκριμένο κινήτο...χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια οτι δεν έμεινα ικανοποιημένος με το κινητό.

 

Πρόβλημα 1: Δεν φορτίζει με φορτιστή παρα μόνο με το καλώδιο του usb απο το pc.Όντως είναι πολύ κουφό αυτό μιας και τα 2 καλώδια έχουν φυσικά το ίδιο βύσμα κτλ.Φυσικά δοκίμασα διάφορους φορτιστές και δε διορθώνεται το πρόβλημα.

 

Πρόβλημα 2:Εντελώς ξαφνικά χάλασε το ηχείο και πλέον στο τηλέφωνο μιλάω μόνο με τα Hands Free και με ανοιχτή ακρόαση.Και όταν λέω ξαφνικά...εννοώ χωρίς να πέσει κάτω ή να πέσουν νερά κτλ.

 

Σιγά σιγά τα νεύρα μου με αυτή την κατάσταση αρχίζουν να εξαντλούνται...δε γουστάρω να το στείλω να μου το φτιάξουν κτλ...οπότε μάλλον θα αρχίσω να ψάχνομαι για κάτι άλλο.Πάντως όποιος το πήρε τώρα απο Κοτσόβολο κτλ να ξέρει οτι έκανε πολύ καλή αγορά.Κορυφαίο κινητάκι!

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνος και κάτι μήνες νομίζω ότι είσαι σε δύσκολή κατάσταση.Και να το πετάξεις μπορείς αλλά και να το επισκευάσεις.

Εγώ θα το πήγαινα για service πάντως.Τόσο καλό και μικρό κινητό θα αργήσει να βγει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνος και κάτι μήνες νομίζω ότι είσαι σε δύσκολή κατάσταση.Και να το πετάξεις μπορείς αλλά και να το επισκευάσεις.

Εγώ θα το πήγαινα για service πάντως.Τόσο καλό και μικρό κινητό θα αργήσει να βγει ξανά.

 

ΠΑιδια ενωψει εξεταστικης δοκιμασατο κομπιουτερακι του και εμεινα *******.Ειναι κορυφαιο.απεικονιζει δεκαδες ψηφια, εχει πραξεις εκθετικο,λογαριθμο,παραγοντικο, ημιτονα,συνημιτονα ,εφαπτομενες κτλ..

 

επισης καποια pdf που περασα φαινονται ανετα, ζουμαρωντας τα.

 

Δεν ξερω αν ισχυουν σε ολα τα samsung αυτα παντως εγω μολις το εκτιμησα πολυ περισσοτερο.ετσι μου ρχεται να παραγγειλω αλλο ενα απο κωτσοβολο στα 95 ευρω...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

To πηρα σημερα αφου το εψαξα σε 4 κωτσοβολους και εκανα 92 χιλιομετρα......

Αστερακι ειναι,το μονο που με χαλασε το οτι δεν μπορεις να βαλεις δικο σου ηχο sms,

και αν καταλαβα δεν κανει υποφακελους.

Διορθωστε με,2 ωρες το εχω......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

To πηρα σημερα αφου το εψαξα σε 4 κωτσοβολους και εκανα 92 χιλιομετρα......

Αστερακι ειναι,το μονο που με χαλασε το οτι δεν μπορεις να βαλεις δικο σου ηχο sms,

και αν καταλαβα δεν κανει υποφακελους.

Διορθωστε με,2 ωρες το εχω......

 

Δικο σου ηχο sms οντως δεν μπορεις να βαλεις.Υποφακελους εγω εχω φτιαξει στις φωτογραφιες, μουσικη ,βιντεο κτλ.

 

Το πλήρωσες 95 ευρω στο καταστημα?ή ισχυει μονο για online παραγγελια η τιμη αυτή?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ολοκληρη ιστορια.

Στο κατστημα,μεχρι χθες,ειχε 119.

Online το παραγγειλα.Στο σαιτ δεν φαινοταν να υπαρχουν διαθεσιμα στην αθηνα.

Βλεποντας στο πι-σι τους υπηρχαν 2-3 κομματια σε μερικα μαγαζια αθηνα.

Τελικα το πηρα απο κοτσοβολο κερατσινιου(αλλο ενα βιτρινα ειχαν,κλειστη βιτρινα,αρα χωρις ταλαιπωρια.Ψηνομουν να παρω και εκεινο.....)

119 το πηρα.

 

Y..Γ. Mε τα παιχνιδια τι παιζει?Μεσω card reader?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ολοκληρη ιστορια.

Y..Γ. Mε τα παιχνιδια τι παιζει?Μεσω card reader?

εφαρμογες java περνας μονο μεσω wap...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την πλαστικη θηκη 2 κομματια(την εχω και στο νοκια 6120c και ειναι φοβερη σε αντοχη)

7 ευρω και αλλα τοσα βενζινα να παω χαλανδρι απο αιγαλεω........

Παρατηρησα οτι οταν πας να περασεις .mp4 video μεσω usb και pc studio δεν τα αναγνωριζει ολα,και δεν τα δεχετε.

Μεσω card reader τα περνας ΟΛΑ και τα ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΑ.

Περασα 6 επεισοδια απο τα φιλαρακια σε αναλυση 240χ320 και τα παιζει μια χαρα!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδια να ρωτησω .αυτο το Ε 590 που δινει ο κοτσοβολος ειναι το SGH Ε 590?γιατι γραφει στο site μονο Ε 590.Προκειται για το ιδιο κινητο με 0.48 sar κτλπ κτλπ?

please να απαντησει καποιος γιατι ψαχνω για κινητο.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω .αυτο το Ε 590 που δινει ο κοτσοβολος ειναι το SGH Ε 590?γιατι γραφει στο site μονο Ε 590.Προκειται για το ιδιο κινητο με 0.48 sar κτλπ κτλπ?

please να απαντησει καποιος γιατι ψαχνω για κινητο.ευχαριστω!

 

nai φιλε αυτο το ιδιο ειναι.

Παρε το και δε θα χασεις...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα εχω αντιγραψει τις επαφες στην μηνμη του τηλ πως μπορω οταν μπαινω να εμφανίζονται η αυτες που εινια στην sim η στην μνημη του τηλ κ όχι κ οι δυο μαζι

το πληκτρο mode κανει τελικα τπτ????

οι ρυθμισεις για τα προφιλ που ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πως μπορω να μεταφερω τις επαφες του τηλεφωνικου καταλογου στην κάρτα μνημης του κινητου ωστε να τις εχω διαθεσιμες και σε ενα αλλο κινητο που εχω;;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πως μπορω να μεταφερω τις επαφες του τηλεφωνικου καταλογου στην κάρτα μνημης του κινητου ωστε να τις εχω διαθεσιμες και σε ενα αλλο κινητο που εχω;;;;

 

Δε νομίζω ότι γίνεται κάτι τέτοιο,

αν θέλεις να περάσεις τις επαφές σου σε άλλο κινητό η πιο απλή λύση είναι να τις περάσεις στο Microsoft Outlook μέσω του Samsung PC Studio και από το Outlook να τις συγχρονίσεις μετά με το άλλο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...