Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω το 590 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος... Αυτο που θελω απο ενα κινητο ειναι να ειναι ελαφρυ, μικρο, κομψο χωρις πορτακια και παραθυρα, να χωραει στην τσεπη και να εχει ΜP3 και ραδιοφωνο... Ολα αυτα τα εχει το 590 χωρις να χρειαζεται να δωσεις μια περιουσια για κινητο που θα χει πανω φιρμες Gucci και Αrmani... Και βασικο δεν ειναι παντοφλα οπως τα περισσοτερα Εricsson (κακια...) :p

 

Φίλε μου, αφού δεν θέλεις Ericsson, πάρε Νοκια (πχ Ν73) που έχει κι αυτό κάμερα 3,2 και είναι και βολικό :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, αφού δεν θέλεις Ericsson, πάρε Νοκια (πχ Ν73) που έχει κι αυτό κάμερα 3,2 και είναι και βολικό :lol::lol:

 

Aυτο τι σχεση εχει με αυτο που εγραψα ; Δεν θελω κινητο, εχω !

Link to comment
Share on other sites

Aυτο τι σχεση εχει με αυτο που εγραψα ; Δεν θελω κινητο, εχω !

 

Αγαπητέ byron, πλάκα κάνω, γιατί κι αυτό "παντόφλα" είναι. Δεν σου λέω στ΄αλήθεια να το πάρεις. Κι εγώ το 590 έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Ε590BDGF3 έκδοση.

Νομίζω είναι η ίδια.

Όσο για το ακουστικό ή εγώ είμαι πολύ ψείρας ή πράγματι έχω πέσει στην περίπτωση...

Δηλάδή φίλε bomber όταν συνομιλείς το ακουστικό σου έχει την ποιότητα σαν ενός σταθερού τηλ ας πούμε;;

 

είχες ποτέ εσύ προσωπικά κινητό που να είχε ποιότητα συνομιλίας ίδια με αυτήν ενός σταθερού τηλεφώνου? με ενδιαφέρει ειλικρινά.

Link to comment
Share on other sites

είχες ποτέ εσύ προσωπικά κινητό που να είχε ποιότητα συνομιλίας ίδια με αυτήν ενός σταθερού τηλεφώνου? με ενδιαφέρει ειλικρινά.

 

Στο Ε590 διακρίνω μία μικρή παραμόρφωση στο ακουστικό όταν συνομιλείς, η οποία εμφανίζεται περισσότερο όταν έχεις τέρμα την ένταση στο ακουστικό ή όταν σου μιλάει δυνατά ο συνομιλητής.

 

Η αλήθεια είναι ότι με τον καιρό το συνήθισα και δεν μου κάνει πια εντύπωση. Σχεδόν δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.

 

Όσο για την ποιότητα της συνομιλίας που αναφέρεις, ναι, το προηγούμενό μου Samsung X820 μπορώ να πω πως είχε καταπληκτικό ακουστικό.

Άψογη ποιότητα φωνής - συνομιλίας (αρκεί βέβαια να είχες καλή κάλυψη σήματος).

Δεν άκουγες φύσημα στη συνομιλία, δεν άκουγες παραμόρφωση, η ποιότητα του ήχου ήταν σαν σταθερού τηλεφώνου ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε590 διακρίνω μία μικρή παραμόρφωση στο ακουστικό όταν συνομιλείς, η οποία εμφανίζεται περισσότερο όταν έχεις τέρμα την ένταση στο ακουστικό ή όταν σου μιλάει δυνατά ο συνομιλητής.

 

Η αλήθεια είναι ότι με τον καιρό το συνήθισα και δεν μου κάνει πια εντύπωση. Σχεδόν δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.

 

Όσο για την ποιότητα της συνομιλίας που αναφέρεις, ναι, το προηγούμενό μου Samsung X820 μπορώ να πω πως είχε καταπληκτικό ακουστικό.

Άψογη ποιότητα φωνής - συνομιλίας (αρκεί βέβαια να είχες καλή κάλυψη σήματος).

Δεν άκουγες φύσημα στη συνομιλία, δεν άκουγες παραμόρφωση, η ποιότητα του ήχου ήταν σαν σταθερού τηλεφώνου ας πούμε.

 

το κάνει και σε εμένα αυτό με το ακουστικό.Απλά δεν βάζουμε την ενταση στο τέρμα παρα μόνο όταν χρειάζεται.Δεν κάνει καλό και στην ακοή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με το ακουστικά και τον ήχο γενικότερα. Δεν έχει τη δύναμη των SE αλλά είναι ικανοποιητικός.

Έχω μείνει εντυπωσιασμένος με τη φωτογραφική μηχανή. Πρόσφατα σε ταξίδι στην Κύπρο έβγαλα άπειρες φωτογραφίες (πάντα στο φως της ημέρας εννοείται) και το 90% ήταν άψογες. Καμία σχέση με το touch cruise που πήρα πρόσφατα (έχει και αυτό 3άρα κάμερα και οι φωτό του είναι ψιλοχάλια)

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του κινητού μας αρίστευσε. Έστειλα στο παρακάτω site τη φωτογραφία που βλέπετε και βαθμολογήθηκε με 100%. Κρίθηκε σαν μια από τις 3 καλύτερες που έχουν πάει. Το "κατόρθωμα" δεν είναι δικό μου (οι ρυθμίσεις της μηχανής ήταν στο αυτόματο) αλλά του τηλεφώνου. Εκεί είμαι γραμμένος σαν Gth.

http://www.areamobile.de/php/pages/fotovergleich.php

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του κινητού μας αρίστευσε. Έστειλα στο παρακάτω site τη φωτογραφία που βλέπετε και βαθμολογήθηκε με 100%. Κρίθηκε σαν μια από τις 3 καλύτερες που έχουν πάει. Το "κατόρθωμα" δεν είναι δικό μου (οι ρυθμίσεις της μηχανής ήταν στο αυτόματο) αλλά του τηλεφώνου. Εκεί είμαι γραμμένος σαν Gth.

http://www.areamobile.de/php/pages/fotovergleich.php

η αληθεια ειναι οτι το κινητακι εχει φοβερο μακρο, το οποιο δεν ειναι αναγκη να το επιλεξεις εσυ, αλλα το επιλεγει μονο του οταν εστιαζει πολυ κοντα ;)

το καταλαβαινεις οταν το πλαισιο εστιασης απο πρασινο που ειναι σε μια μακρινη φωτο, γινεται πορτοκαλι :cool:

ριξτε μια ματια σε δυο εξαιρετικης ποιοτητας μακρο-φωτογραφιες που εχω τραβηξει με το κινητο

http://farm3.static.flickr.com/2185/2021747087_563d9cd268_o.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2079/2022555018_8f9981d545_o.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να καταφέρω να σας ανεβάσω φώτο από τοπία.Είναι φοβερό στις μακρινές λήψεις.Αλλά αυτό που δεν πίστευα είναι η αποδοσή του στο λευκό του χονιού.Καλύτερη από πολλες φωτογραφικές
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να καταφέρω να σας ανεβάσω φώτο από τοπία.Είναι φοβερό στις μακρινές λήψεις.Αλλά αυτό που δεν πίστευα είναι η αποδοσή του στο λευκό του χονιού.Καλύτερη από πολλες φωτογραφικές

 

Η απόδοσή του είναι πράγματι εκπληκτική. Μόνο σε άπλετο φως όμως. Άμα λιγοστέψει το φως μεταμορφώνεται.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι το κινητακι εχει φοβερο μακρο, το οποιο δεν ειναι αναγκη να το επιλεξεις εσυ, αλλα το επιλεγει μονο του οταν εστιαζει πολυ κοντα ;)

το καταλαβαινεις οταν το πλαισιο εστιασης απο πρασινο που ειναι σε μια μακρινη φωτο, γινεται πορτοκαλι :cool:

ριξτε μια ματια σε δυο εξαιρετικης ποιοτητας μακρο-φωτογραφιες που εχω τραβηξει με το κινητο

http://farm3.static.flickr.com/2185/2021747087_563d9cd268_o.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2079/2022555018_8f9981d545_o.jpg

:)

 

Πολύ ωραίες όντως. και πολύ "καλιτεχνικές".

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να καταφέρω να σας ανεβάσω φώτο από τοπία.Είναι φοβερό στις μακρινές λήψεις.Αλλά αυτό που δεν πίστευα είναι η αποδοσή του στο λευκό του χονιού.Καλύτερη από πολλες φωτογραφικές

Περιμένουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Υπάρχει καμία ιδέα που μπορώ να βρώ το Ε590?!?

Τωρα που το θυμήθηκα δεν το βλέπω eshop και plaisio ούτε pixmania, ούτε Κολομβούνη, ούτε microland/eml, ούτε expansys....ΟΥΦ! :rolleyes:

 

Καμία άλλη ιδέα λοιπόν?!?

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Υπάρχει καμία ιδέα που μπορώ να βρώ το Ε590?!?

Τωρα που το θυμήθηκα δεν το βλέπω eshop και plaisio ούτε pixmania, ούτε Κολομβούνη, ούτε microland/eml, ούτε expansys....ΟΥΦ! :rolleyes:

 

Καμία άλλη ιδέα λοιπόν?!?

 

Δυστυχώς ούτε εγώ το βλέπω κάπου τώρα που αποφάσισα πως μου αρέσει.Ούτε τα multirama Πάτρας δεν το έχουν πλέον, ρώτησα χθες.Σε μια WIND που ρώτησα μου είπε ότι μπορεί να το παραγγείλει με 200 ευρώ.Νομίζω υψηλή τιμή τα 200 ευρώ όμως.(πλαίσιο και eshop το είχαν στα 183_).

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone νομίζω οτι η τιμή (αν το έχει!) είναι 199...η κάτι τέτοιο....δεν λέει αγορά απευθείας απο providers.

 

Κριμα....θα ρωτήσω ξανά στο πλαίσιο μήπως τους έχει μεινει κανένα κομμμάτι...αλλά και 183 μπόλικα ακούγονται...χμμμ... :(

 

Κωδικοί υπάρχουν για το 590? *#9998*χχχχ# ?????????

Εκτός απο ένα που είναι για τα midlets που έχει πάρει το μάτι μου δεν έχω δεί κάτι άλλο. (Τωρα θα μου πείτε...αφου δεν έχεις το τηλέφωνο τι τους θές τους κωδικούς?!?).

 

Το πιο φθηνό που βρήκα είναι αυτό:

 

http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?13344

 

χμμμμ.....

Link to comment
Share on other sites

 

Ουπς! Σορυ φίλε μου....δεν είδα οτι είχες ποστάρει πριν το βρώ κι εγώ!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

. :(

 

Κωδικοί υπάρχουν για το 590? *#9998*χχχχ# ?????????

Εκτός απο ένα που είναι για τα midlets που έχει πάρει το μάτι μου δεν έχω δεί κάτι άλλο. (Τωρα θα μου πείτε...αφου δεν έχεις το τηλέφωνο τι τους θές τους κωδικούς?!?).

 

 

*#06# - Показать IMEI номер

*#1111# - S/W Version

*#1234# - Dev. Version

*#2222# - H/W Version

*#232337# - Bluetooth-Addr

*#36245# - Режим Теста 2

*#4777*8665# - Средства GPRS

*#56658378# - Look Test

*#638738# - Профили

*#7465625# - Блокировки

*#8999*324# - NET Monitor

*#8999*327# - EEP

*#8999*377# - Журнал ошибок

*#8999*523# - LCD Brightness

*#8999*5282# - JAVA Trace

*#8999*667# - Debug Mode

*#8999*8378# - Режим Теста 1

*#92782# - Агент

#*5737425# - Серийная JAVA

*#0673# - MP3 Test mode

#688# - VOD Test

*#28837# - S/W, H/W (выводит E380_BTSW_V1.0, E380_BTHW_V1.0)

*#288378# - Bluetooth test

*#8999*376851# - выводит "Инструменты DRM разрешены"

*#8999*376852# - выводит "Инструменты DRM запрещены"

*#8999*6366# - *Memo Test*

*#4378378# - GFS Test

*#7378378# - Resource Test

*#0206*8376263# - Информация о телефоне (версии S/W, H/W, дата выпуска прошивки)

*#64898378# - NITZ test mode

*#898378# - Timezone test mode

*#875108# - FM radio

*#52828378# - JAVA Test Menu

 

*2767*3855# - полный сброс (с потерей контактов!)

*2767*8451# - непроверено (и не советую)

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα το βρηκα μονο στο Fnac ... 199

 

κανενα ηλεκτρονικο καταστημα δεν το ειχε!!

 

αλλα δεν εχει CD ,μεσα και ψαχνω πως θα το συνδεσω στο PC ...

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα το βρηκα μονο στο Fnac ... 199

 

κανενα ηλεκτρονικο καταστημα δεν το ειχε!!

 

αλλα δεν εχει CD ,μεσα και ψαχνω πως θα το συνδεσω στο PC ...

 

Oso omorfo kai mikrouli na einai,. den nomizo na axizei ta 199 euro.ME 17o peripou einai kalh eukairia.Ego protimisa prin mia bdomada to K800 apo multirama, 195 euro.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα το βρηκα μονο στο Fnac ... 199

 

κανενα ηλεκτρονικο καταστημα δεν το ειχε!!

 

αλλα δεν εχει CD ,μεσα και ψαχνω πως θα το συνδεσω στο PC ...

 

Κανένα δεν είχε μέσα CD.Κατέβασε το PC studio από εδώhttp://www.samsung.com/gr/support/pr...e=SW&language=

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...