Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'ότι ξέρω η απόκρυψη του ΟΤΕ ισχύει για τον τελικό συνδρομητή και όχι για τον "ενδιάμεσο" πάροχο. Δηλαδή αν έχεις απόκρυψη, ο πάροχος μπορεί να δει κανονικά το νούμερό σου, δεν μπορεί να το δει όμως αυτός τον οποίον καλείς.

 

Αυτό ακριβώς ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Αν είναι έτσι, είμαι ok. Το να δει ο πάροχος το νούμερο μου δε με απασχολεί, έτσι κ αλλιώς θα το ξέρει αν είμαι συνδρομητής του! Το θέμα είναι να ισχύει η απόκρυψη προς αυτούς που καλώ.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι βλέπουν το τηλέφωνω (είτε είναι ΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΜΟ είτε ΟΧΙ) και δρομολογούν την κλήση με βάση το τι τους στέλενται από το κέντρο του ΟΤΕ. Δηλαδή εαν ο πελάτης έχει απόκρυψη τότε ΔΕΝ τη χάνει.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι έμαθα (ανεπιβεβαίωτα) βγάζει και η TelePassport προγραμμα flat rate για αστικά-υπεραστικά με €0,097 ανα κλήση χωρίς να αλλάζει η χρέωση και ο ρυθμός προς κινητά και διεθνή.

:)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι έμαθα (ανεπιβεβαίωτα) βγάζει και η TelePassport προγραμμα flat rate για αστικά-υπεραστικά με €0,097 ανα κλήση χωρίς να αλλάζει η χρέωση και ο ρυθμός προς κινητά και διεθνή.

:)

Επιτέλους!!!!.. η πλάκα είναι ότι πρώτη έβγαλε η teledome με 0,099 μετά η Altec με 0,098 και τώρα η TelePassport με 0,097 :D

Link to comment
Share on other sites

Re paidia h8ela na rwthsw an apo sas exei kaneis parapona me to programma ths altec 0.098.An exei dei fouskomenous logariasmous h o ote sas klebei k.t.l.

 

Φαντάζομαι γνωρίζεις οτι με το 0,098 της altec, οι κλήσεις προς κινητά και οι διεθνείς στοιχίζουν αρκετά ακριβότερα απο τον ΟΤΕ.

Γενικότερα όμως δεν νομιζω να υπάρχει κάτι που να μήν ισχύει για την χρέωση 0,098

Link to comment
Share on other sites

Re paidia h8ela na rwthsw an apo sas exei kaneis parapona me to programma ths altec 0.098.An exei dei fouskomenous logariasmous h o ote sas klebei k.t.l.

Κανένα απολύτως παράπονο. Και η ΑΛΤΕΚ είναι η μόνη που δε χρεώνει με έξοδα λογαριασμού 2 και 3€ που χρεώνουν Τελεπάσπορτ και Τελεντόμ... Πληρώνεις μόνο την flat τιμή των 0,098€. Άσε που βλέπεις και σε πραγματικό χρόνο την χρέωσή σου μέσω ebilling...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως παράπονο. Και η ΑΛΤΕΚ είναι η μόνη που δε χρεώνει με έξοδα λογαριασμού 2 και 3€ που χρεώνουν Τελεπάσπορτ και Τελεντόμ... Πληρώνεις μόνο την flat τιμή των 0,098€. Άσε που βλέπεις και σε πραγματικό χρόνο την χρέωσή σου μέσω ebilling...

 

Τί λές βρε minovg. Οχι και 2-3 ευρώ...

€1,20 η TeleDome και 60Λ η TelePassport.

Aυτο που περιμένω να δω είναι αν θα αλλάξει τους ρυθμούς και τις τιμές στα κινητά όπως έχουν κάνει η Teledome κ Altec.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχοντας προεπιλογή σε κάποιον εναλλακτικό, εάν δουλεύουν κανονικά οι ψηφιακές υπηρεσίες του ΟΤΕ π.χ. η άμεση κλήση???
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχοντας προεπιλογή σε κάποιον εναλλακτικό, εάν δουλεύουν κανονικά οι ψηφιακές υπηρεσίες του ΟΤΕ π.χ. η άμεση κλήση???

Ότι έχει σχέση με υπηρεσίες που παρέχονται για τις εισερχόμενες κλήσεις τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Ότι έχει σχέση με τις εξερχόμενες, τότε ενδεχομένως να έχεις. (π.χ. εαν έχεις την υπηρεσία του αυτόματου τηλεφωνητή τότε δεν έχεις πρόβλημα γιατί πρόκειται για εισερχόμενη κλήση. Εαν έχει ζητήσει φραγή τότε έχεις πρόβλήμα γιατί η ΠΦ σπάει τη φραγή σε μερικές εταιρείες. )

Τώρα όσον αφορά την Άμεση κλήση μάλλον έχεις πρόβλημα γιατί είναι εξερχόμενη κλήση που κάνει αυτόματα το τηλέφωνο ΑΦΌΤΟΥ περάσουν 5 δευτερόλπτα από όταν κάποιος απλά σηκώσει το ακουστικό. Για αυτή την υπηρεσία χρεώνεσαι από τον ΟΤΕ το ξέρεις ελπίζω????

Link to comment
Share on other sites

Τί λές βρε minovg. Οχι και 2-3 ευρώ...

€1,20 η TeleDome και 60Λ η TelePassport.

Aυτο που περιμένω να δω είναι αν θα αλλάξει τους ρυθμούς και τις τιμές στα κινητά όπως έχουν κάνει η Teledome κ Altec.

Δε τον είπα εγώ τον αριθμό, μου τον είπε ένας φίλος που πήγε να πιάσει δουλειά στην Τελεπάσπορτ. Θα ξέρεις περισσότερα όμως εσύ. :)

 

Επίσης μου είπε ότι για να αρχίσει να τον πληρώνουν, θα πρέπει πρώτα να φέρει 20 υπογεγραμμένες αιτήσεις στο δίκτυο της Τελεπάσπορτ. :blink: Μέχρι τότε θα είναι άμισθος. Είναι αληθές αυτό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δε τον είπα εγώ τον αριθμό, μου τον είπε ένας φίλος που πήγε να πιάσει δουλειά στην Τελεπάσπορτ. Θα ξέρεις περισσότερα όμως εσύ. :)

 

Επίσης μου είπε ότι για να αρχίσει να τον πληρώνουν, θα πρέπει πρώτα να φέρει 20 υπογεγραμμένες αιτήσεις στο δίκτυο της Τελεπάσπορτ. :blink: Μέχρι τότε θα είναι άμισθος. Είναι αληθές αυτό; :worry:

 

Κάτι λάθος θα του είπανε.

Το κόστος αποστολής λογαριασμού στην tp είναι 0,50 +ΦΠΑ (και φυσικά επαναλαμβάνω οτι είναι απαράδεκτη κίνηση)

 

Φαντάζομαι εννοείς οτι πήγε να μπεί στο δίκτυο συνεργατών

1ον Δυστυχώς το MLM μας... τελείωσε

2ον Δεν ισχύει το 20 αιτήσεις. Ομως για να παίρνεις προμήθεια πρέπει οι πελάτες σου να κάνουν τζίρο πανω απο 420 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς οτι πήγε να μπεί στο δίκτυο συνεργατών

1ον Δυστυχώς το MLM μας... τελείωσε

2ον Δεν ισχύει το 20 αιτήσεις. Ομως για να παίρνεις προμήθεια πρέπει οι πελάτες σου να κάνουν τζίρο πανω απο 420 ευρώ.

Δηλαδή με το που πιάνεις δουλειά σε πληρώνουν κανονικά; Δεν πρέπει πρώτα να φέρεις πελάτες στην εταιρεία για να ξεκινήσει η μισθοδοσία; Είσαι 100% σίγουρος για αυτά που λες; :confused:

 

Τι είναι το MLM; :O

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το που πιάνεις δουλειά σε πληρώνουν κανονικά; Δεν πρέπει πρώτα να φέρεις πελάτες στην εταιρεία για να ξεκινήσει η μισθοδοσία; Είσαι 100% σίγουρος για αυτά που λες; :confused:

 

Τι είναι το MLM; :O

 

Δεν πρόκειται για μισθό αλλά για προμήθειες. Ειμαι 100% σίγουρος για αυτα που λέω γιατι είμαι στην telepass 3,5 χρόνια.

Ομως δεν θα ήθελα να αρχίσουμε κουβέντα για το MLM.

κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=83137

 

Αν έχεις απορίες στείλε PM. Οπως έχουν πει και οι mods αυτό είναι ένα θέμα που δεν αφορά το myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για μισθό αλλά για προμήθειες. Ειμαι 100% σίγουρος για αυτα που λέω γιατι είμαι στην telepass 3,5 χρόνια.

Ομως δεν θα ήθελα να αρχίσουμε κουβέντα για το MLM.

κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=83137

 

Αν έχεις απορίες στείλε PM. Οπως έχουν πει και οι mods αυτό είναι ένα θέμα που δεν αφορά το myphone.

Κατάλαβα. Μάλλον http://www.emperor.gr/forums/images/smiles/whatever.gif μού 'λεγε το φιλαράκι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλά τους πληρώνουμε τόσα χρόνια τους εναλλακτικούς.

Τι θα γίνει; θα δούμε καμιά νέα προσιτή προτωποριακή υπηρεσία ή έστω προσιτό 1Mbit;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχοντας προεπιλογή σε κάποιον εναλλακτικό, εάν δουλεύουν κανονικά οι ψηφιακές υπηρεσίες του ΟΤΕ π.χ. η άμεση κλήση???

Σε εμένα δουλεύουν όλα κανονικά. Ακόμα και η φραγή εξερχόμενων κλήσεων λειτουργεί. Έχω προεπιλογή για όλες τις κλήσεις και αν ενεργοποιήσω π.χ. φραγή για διεθνή δεν παίρνει!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Γνωρίζετε να μου πείτε βρε παιδιά άν υπάρχει εταιρία παροχής σταθερής τηλεφωνίας που να μου προσφέρει σύνδεση έτσι ώστε να ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Γνωρίζετε να μου πείτε βρε παιδιά άν υπάρχει εταιρία παροχής σταθερής τηλεφωνίας που να μου προσφέρει σύνδεση έτσι ώστε να ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ?

 

Ανεξάρτητες γραμμές παρέχουν οι TelePassport και Vivodi πακέτο dsl + σταθερή γραμμή φωνής με πάγια που ξεκινάνε απο €34 (συμπ ΦΠΑ).

Το θέμα είναι να υπάρχει κόμβος στην περιοχή σου για να σε καλύπτει.

Το καλό είναι οτι υπάρχει φορητότητα και μπορείς να κρατήσεις το ίδιο νούμερο!;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι εταιρειες υποστηριζουν και isdn γραμμη για φωνητικες κλισεις ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι εταιρειες υποστηριζουν και isdn γραμμη για φωνητικες κλισεις ???

 

Δεν χρησιμοποιούν τεχνολογία PSTN ή ISDN.

Χρησιμοποιούν VoIP.

Τι να την κάνεις την ISDN αφού θα έχεις DSL και 2 κανάλια φωνής;

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την ISDN αφού θα έχεις DSL και 2 κανάλια φωνής;

 

 

Αυτο με ενδιαφερει.Αν εχω 2 καναλια φωνης κανενα προβλημα.Οι δυο τηλεφωνικε συσκευες συνδεοντε σε usb ??? Γινεται να ειναι και ασυρματες ??? Ευχαριστω.:) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με ενδιαφερει.Αν εχω 2 καναλια φωνης κανενα προβλημα.Οι δυο τηλεφωνικε συσκευες συνδεοντε σε usb ??? Γινεται να ειναι και ασυρματες ??? Ευχαριστω.:) :) :)

 

Δεν έχει καμμία σχέση με την VoIP που έχεις στο computer με Skype ή VoIPbuster.

Θα έχεις την ίδια συσκευή που έχεις και τώρα με 'clip' και θα την συνδέσεις στο router που θα σου δώσουν. Το ίδιο και για την άλλη γραμμή.

Για τις ασύρματες δεν είμαι σίγουρος αλλα νομίζω πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμμία σχέση με την VoIP που έχεις στο computer με Skype ή VoIPbuster.

Θα έχεις την ίδια συσκευή που έχεις και τώρα με 'clip' και θα την συνδέσεις στο router που θα σου δώσουν. Το ίδιο και για την άλλη γραμμή.

Για τις ασύρματες δεν είμαι σίγουρος αλλα νομίζω πως γίνεται.

Γίνεται. Εφόσον λειτουργεί κανονικά μια ενσύρματη συσκευή, λειτουργεί και η ασύρματη.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...