Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η telePassport δεν κοροϊδεψε κανέναν. Είπε ξεκάθαρα οτι η αστικη θα ξεκινήσει ΣΤΑΔΙΑΚΑ απο τέλη Μαρτίου.

Καί σύμφωνα με ανεπίσημες πληροφορίες ξεκινάει απο Ηπειρο και Θράκη και συνεχίζει... :p

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα στον πίνακα και τις νέες τιμές της Q.

http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hreoseis.htm

Μόλις ανακοίνωσε καινούριες και η ACN :wacko: , ενώ χάρη στον sakaflias (ευχαριστώ :) ) ανακάλυψα το site της Mondialine. Σύντομα θα πρσθέσω και αυτές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. http://www.teledome.gr/Gr/monimhsynde.htm

 

edit: Από την άλλη όμως δεν έχει ακόμα βάλει τις νέες τιμές. Εγώ από το myphone τις πήρα. Δεν είδα για διακοπή παγίου. Όταν τις βάλει στο site επίσημα θα τις ελέγξω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oκ, θα διορθωθεί και αυτό στο επόμενο update.

Αν είναι λάθος θα ζητήσω αποζημίωση για ανεπανόρθωτη ηθική βλάβη.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hreoseis.htm

Νομίζω ότι πλέον είναι πλήρης...

Για ότι λάθη ή ελλείψεις βρείτε ενημερώστε με.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (18 Φεβ. 2004 , 16:57)

 

http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hreoseis.htm

Νομίζω ότι πλέον είναι πλήρης...

Για ότι λάθη ή ελλείψεις βρείτε ενημερώστε με.

 

 

Μερικα λαθη εντοπισα. Οριστε τα σωστα:

 

1) Lannet

 

Κινητά: Vodafone, Cosmote: 0,196 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

Telestet,Q-telecom: 0,21 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

 

2) Teledome

 

Η Teledome κανει κλησεις προς κινητα Q οποτε δεν χρειαζεται ερωτηματικο (?).

Η χρεωση προς αστικα και προς υπεραστικα της μειωμενης ζωνης χρεωνονται ανα λεπτο τα 2 πρωτα λεπτα και κατοπιν ανα δευτερολεπτο.

 

Αν θελεις παρε τηλεφωνο την εξυπ. πελατων καθε εταιριας για να τα διαπιστωσεις.

 

Προταση: Καλο θα ηταν να βαλεις και χρεωσεις διεθνων κλησεων (ζωνης 1) προς σταθερα και κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικα λαθη εντοπισα. Οριστε τα σωστα: 1) Lannet

 

Κινητά: Vodafone, Cosmote: 0,196 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

Telestet,Q-telecom: 0,21 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

StanDard, από πότε η Lannet έχει ελάχιστη χρέωση προς κινητά?

Ο τιμοκατάλογος που δημοσιεύτηκε στο myphone.gr δεν γράφει κάτι τέτοιο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από myphone-fan

Μερικα λαθη εντοπισα. Οριστε τα σωστα: 1) Lannet

 

Κινητά: Vodafone, Cosmote: 0,196 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

Telestet,Q-telecom: 0,21 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

StanDard, από πότε η Lannet έχει ελάχιστη χρέωση προς κινητά?

Ο τιμοκατάλογος που δημοσιεύτηκε στο myphone.gr δεν γράφει κάτι τέτοιο... :mad:

 

Apo 25 Febrouariou tha uparxei elaxisti xreosi 30'' se ola ta kinita. O timokatalogos sti selida ekeinh einai lathos

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω συνδεση Telecomplus εχει αριστο δικτυο,χρεωση ανα δευτερολεπτο,στα υπ/κα-κινητα-διεθνη και τιμες απο τις καλυτερες της αγορας :D :D :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος StandArd (19 Φεβ. 2004 , 00:30)

 

Μερικα λαθη εντοπισα. Οριστε τα σωστα:

 

1) Lannet

 

Κινητά: Vodafone, Cosmote: 0,196 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

Telestet,Q-telecom: 0,21 ευρώ το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 30" και χρέωση ανά δευτερόλεπτο μετά τα 30".

 

2) Teledome

 

Η Teledome κανει κλησεις προς κινητα Q οποτε δεν χρειαζεται ερωτηματικο (?).

Η χρεωση προς αστικα και προς υπεραστικα της μειωμενης ζωνης χρεωνονται ανα λεπτο τα 2 πρωτα λεπτα και κατοπιν ανα δευτερολεπτο.

 

Αν θελεις παρε τηλεφωνο την εξυπ. πελατων καθε εταιριας για να τα διαπιστωσεις.

 

Προταση: Καλο θα ηταν να βαλεις και χρεωσεις διεθνων κλησεων (ζωνης 1) προς σταθερα και κινητα.

 

 

Η Lannet διορθώθηκε. :)

Για την Teledome, δε μπορώ να διασταυρώσω τι μου λες γιατί το site είναι under construction. :eek:

Πρόσθεσα κλήσεις προς κινητό Q, αλλά για τη χρέωση προς αστικά δες εδώ. Anyway, όταν τις βγάλει επίσημα θα δούμε.

Κλήσεις προς εξωτερικό ίσως βάλω αργότερα.

χρεώσεις εταιριών σταθερής τηλεφωνίας

 

edit: βρήκα και διόρθωσα ένα ακόμη λάθος, η αστική και η υπεραστική της Telepassport τις κυριακές χρεώνονται 0,023 και όχι 0,0235

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (19 Φεβ. 2004 , 18:46)

 

Για την Teledome, δε μπορώ να διασταυρώσω τι μου λες γιατί το site είναι under construction. :eek:

 

 

Παρε τους τηλεφωνο στο 17551280 (δωρεαν) για να το διασταυρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Irthe tin paraskeyi o logariasmos tis tellas.paidia den pisteya sta matia mou.65 eyrw mono!!!astikes 4:30 wres yperastikes:22 wres kinhta:40 lepta.exw to tellas mygreece.eimai foititis kai me ton ote phrwna ta malliokefala mou........
Cosmote for ever!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Irthe tin paraskeyi o logariasmos tis tellas.paidia den pisteya sta matia mou.65 eyrw mono!!!astikes 4:30 wres yperastikes:22 wres kinhta:40 lepta.exw to tellas mygreece.eimai foititis kai me ton ote phrwna ta malliokefala mou........

Και πού να δοκιμάσεις την ACN με τις νέες τιμές της! :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος m_athan (23 Φεβ. 2004 , 02:38)

 

Irthe tin paraskeyi o logariasmos tis tellas.paidia den pisteya sta matia mou.65 eyrw mono!!!astikes 4:30 wres yperastikes:22 wres kinhta:40 lepta.exw to tellas mygreece.eimai foititis kai me ton ote phrwna ta malliokefala mou........

 

 

Φιλε καλως ηρθες στην παρεα των εναλλακτικων. Πραγματι εχουν πολλες εταιρειες πολυ καλες τιμες και φυσικα διαφερουν απο αυτες που μας ειχε συνηθησει ο ΟΤΕ. Απλα εγω θελω να σου πω ενα και μοναδικο πραγμα. Το οτι σιυ ερθε μικροτερος λογαριασμος δεν σημαινει οτι θα πρεπει να μιλας και....περισσοτερο!!!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (23 Φεβ. 2004 , 12:19)

 

Φιλε καλως ηρθες στην παρεα των εναλλακτικων. Πραγματι εχουν πολλες εταιρειες πολυ καλες τιμες και φυσικα διαφερουν απο αυτες που μας ειχε συνηθησει ο ΟΤΕ. Απλα εγω θελω να σου πω ενα και μοναδικο πραγμα. Το οτι σιυ ερθε μικροτερος λογαριασμος δεν σημαινει οτι θα πρεπει να μιλας και....περισσοτερο!!!

 

 

...γιατι οπως λεει ο σοφος λαος μας "η φτηνια τρωει τον παρα"..! :whistle: :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω φιλε μου απλα περιμενα περισσοτερα να μου ερθει ο λογαριασμος.Οταν η κοπελα σου ειναι σε αλλη πολη το να μιλατε στο τηλεφωνο ειναι αναποφεκτο.......
Cosmote for ever!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA NA SAS ROTISO KATI ?

POS MPORO NA PARO THL. ME OTE OTAN EXO PROEPILOGI FOREA?

 

THX

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

ΤΙΜΕΣ TELECOMPLUS AΠΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ 2004

 

 

ΑΣΤΙΚΑ 0,024 ΧΡΕΩΣΗ ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ

 

ΥΠΕΡ/ΚΑ* 0,049

 

ΚΙΝΗΤΑ *

VODAFON-COSMOTE 0,0199

TIM - Q TELECOM 0,210

 

* χρεωση ανα δευτερολεπτο χωρις ελαχιστη χρεωση,και χωρις τετραψηφιο κωδικο

 

-ομως στην Τ+ για να γινει πελατης ο ιδιωτης (σπιτι) πρεπει να εχει τον θεο μπαρμπα!

Link to comment
Share on other sites

MONDIALINE

 

Αστικές: 0,024 (ανα δευτ μετα τα 2πρτωτα δευτ)

 

Υπεραστικα καθημερινα: 0,049 (ανα δευτ)

Υπεραστικα κυριακες : 0,024 (ανα λεπτο)

 

Κινητα: 0,185 (προς Q 0,20) (ανα δευτ)

 

Διεθνεις: 0,17 (ανα δευτ)

 

 

μηπως οι τιμες δεν ειναι τοσο καλες, οπως τις βλεπω;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (26 Φεβ. 2004 , 22:32)

 

MONDIALINE

 

Αστικές: 0,024 (ανα δευτ μετα τα 2πρτωτα δευτ)

 

Υπεραστικα καθημερινα: 0,049 (ανα δευτ)

Υπεραστικα κυριακες : 0,024 (ανα λεπτο)

 

Κινητα: 0,185 (προς Q 0,20) (ανα δευτ)

 

Διεθνεις: 0,17 (ανα δευτ)

 

 

μηπως οι τιμες δεν ειναι τοσο καλες, οπως τις βλεπω;

 

 

Mόνο που οι υπεραστικές τις Κυριακές χρεώνονται ανά λεπτό και τις καθημερινές υπάρχει ελάχιστη χρέωση 25 δευτερόλεπτα, όσο για τα κινητά υπάρχει ελάχιστη χρέωση ενός λεπτού, τη στιγμή που ο πΟΤΕ έχει μισό λεπτό. Και δεν ξέρω τι ποιότητα ομιλίας έχει η ετιαρία αυτή.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...