Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Αγροτικά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Ποιο θεωρείτε καλύτερο και γιατί;  

95 members have voted

  1. 1. Ποιο θεωρείτε καλύτερο και γιατί;

    • Mitsubishi L200 Safari
    • Nissan Navara 200ps
    • Nissan Navara 174ps
    • Toyota Hilux 3.0d
    • Isuzu D-MAX 3.0
    • Mazda
    • Ford RANGER


Recommended Posts

Μαζι με τα τελη ταξινομισης????Πολυ λιγο μου φαινεται.

εγω διαφωνο.καταρχην ποιος θα πληροσει την υπεραξια.;;συνηθος ο αγοραστης.:)

Link to comment
Share on other sites

εγω διαφωνο.καταρχην ποιος θα πληροσει την υπεραξια.;;συνηθος ο αγοραστης.:)

 

Τι εννοεις???Δηλαδη μπορω να φερω ενα αγροτικο Mitsubishi,Nissan,Mazda κλπ απο Γερμανια με 5000 ευρω???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις???Δηλαδη μπορω να φερω ενα αγροτικο Mitsubishi,Nissan,Mazda κλπ απο Γερμανια με 5000 ευρω???
με 5.000 οχι.αλλα με κανα 10.000τελευταια μοντελα ναι!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ναι ,εγω νομιζα οτι αναφερωσουν σε αυτο που ελεγε ο φιλος πιο πανω για 15ετιας αμαξι.Τετοια βρισκεις στο χιλιαρικο αλλα θες τα δεκαπλασια για εκτελωνισμο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα

 

θέλω να αγοράσω ένα Fiat Fiorino 1300 κυβικά μεταχειρισμένο γύρω στα 1500 με 2000 ευρώ για αγροτική χρήση

 

τι άποψη έχετε για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και τι πρέπει να προσέξω γενικά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πολυ καλα λογια.να κοιταξεις τα βασικα.διαροες,λαδια,χλμ, καμπινα και σασι.
Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε το skoda pic up 1350cc μοντελο του 91 λογο τις ηλικιας του εχει σκουριασει σε πολλα σημεια εχει φαει και 2 τρακαρισματα απο αδεξιους οδηγους. μαζι με αυτα βγαζει και διαφ. προβληματα η μηχανη. θελουμε κατι παρομιο ποιο καινουριο μοντελο για μεσα στη πολη. ειδα το strada της fiat alla einai panakribo για αγροτικο. εχετε κατι να προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

ακουσα πολυ ασχημα λογια για Ναβαρα.αεροσακοι σταυρο διαφορικου γραναζι διαφορικου ημιαξονια μπιλιαδορους και στο 200αρι πολλα σπασμενα καπακια μηχανης.ολα τα παραπανω ειναι απο ενα χαρτι της Nissan που στελνουν στους ιδιωκτητες.
Link to comment
Share on other sites

το Λ200 τα σπαει ...το πηρε ενας μπαρμπας μου στο χωριο και οτι μεταχειριση εκανε το παλιο τα ιδια και το καινουριο...ουτε στρωσιμο ουτε νορμαλ με τα ναιλον ηταν το κακομοιρο και το πηγε στο χωριο και το φωρτοσε ξυλα και τα ανεβασε επανω στην στανη που ειναι κατι ανηφορες εκει λασπουρια και ο μπαρμπας μου ενθουσιαστηκε με την αντοχη του...α και τον κλιματισμο στο τερμα...το εχει κανει κανα 30.000 χλμ εδω και ενα χρονο και ουτε ενα προβλημα απολυτως...μονο προβλημα το πετρελεο αλλα λυθηκε πριν ενα μηνα με βεμπαστο..δλδ το συγκεκριμενο μοντελο θερμενει και το πετρελεο που εχει στο ρεζερβουαρ και δεν υπαρχει προβλημα...τελειο μηχανημα για δουλεια αυτο εχω να πω...το προηγουμενο του παλι Λ200 ηταν απτα παλια με τα τετραγωνα φαναρια τα διπλα και ειχε κανει 1.200.000 χλμ σε βενζινη αλλα εκεγε τα αντερα του σε βενζινη και λαδι...στα 500 χλμ εκεγε 1 λιτρο :lol: στο τελος δεν του αλλαζε τα λαδια μεχρι που κατι ακουστηκε σαν σπασιμο και εμεινε το κακομοιρο....αν το θελετε για δουλεια η και για μουρη το Λ200 το προτιμω χιλιες φορες
Link to comment
Share on other sites

ακουσα πολυ ασχημα λογια για Ναβαρα.αεροσακοι σταυρο διαφορικου γραναζι διαφορικου ημιαξονια μπιλιαδορους και στο 200αρι πολλα σπασμενα καπακια μηχανης.ολα τα παραπανω ειναι απο ενα χαρτι της Nissan που στελνουν στους ιδιωκτητες.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλοί συγχωριανοί μου !!!!!

Οταν τους έλεγα πάρτε το Hilux δεν με άκουγαν ... και τώρα κάθε 3 και λίγο τρέχω στο βουνό να τους τραβάω !!!!! (Πότε μένουν από διαφορικό , πότε από ημιαξόνιο και άλλες φορές δεν μπαίνουν τα αργά) !!!

(Εχω το TOYOTA ΤΟ HILUX 3,0λτρ 171hp)

Ειμαι υπερευχαριστιμένος οπου και αν το πήγα ποτέ δεν μου είπε ΟΧΙ και σε οποιεσδήποτε συνθήκες !!! (Λάσπη χιόνια κ.τ.λ.)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλοί συγχωριανοί μου !!!!!

Οταν τους έλεγα πάρτε το Hilux δεν με άκουγαν ... και τώρα κάθε 3 και λίγο τρέχω στο βουνό να τους τραβάω !!!!! (Πότε μένουν από διαφορικό , πότε από ημιαξόνιο και άλλες φορές δεν μπαίνουν τα αργά) !!!

(Εχω το TOYOTA ΤΟ HILUX 3,0λτρ 171hp)

Ειμαι υπερευχαριστιμένος οπου και αν το πήγα ποτέ δεν μου είπε ΟΧΙ και σε οποιεσδήποτε συνθήκες !!! (Λάσπη χιόνια κ.τ.λ.)

Και εγω που ειμαι απο Κρητη και ασχολουμαι με την γεωργια και τετοια{για χαρτζιλικι}το HILUX ειναι τοΚΑΛΥΤΕΡΟΚαι το παλιο και το καινοριο ειναι σκυλια

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

η Mitsubishi ανεβασε την εγγηηση στα 10 χρονια με απειρα χλμ.πολυ καλα ειναι.εν το μεταξυ ενα προβληματακι που ΜΠΟΡΕΙ να βγαλει στο L200 και κυριως στα τουρμπο ειναι να βγει το σωληνακι της υποπιεσης.μετα τις 3.000σ.α.λ κανει σαν να μπουκονει.αυτο αμα το παθετε μην ανησυχητε δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ απλος να το βαλετε στην θεση του και να το σφηξετε.το επαθε ο πατερας μου στο δικο μας και ακομα ενας.:p
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που ειμαι απο Κρητη και ασχολουμαι με την γεωργια και τετοια{για χαρτζιλικι}το HILUX ειναι τοΚΑΛΥΤΕΡΟΚαι το παλιο και το καινοριο ειναι σκυλια

 

 

Αυτό ακριβώς !!!!! ;););)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το προηγουμενο Toyota γιατι εχει δυο μπαταριες;νομιζω και στο 2,5 το καινουργιο παλι δυο εχει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας

 

Έχω βρει 2 αγροτικά 4χ4 μεταχειρισμένα:

 

1) Nissan King Gab 2400 βενζίνη μοντέλο 1992 (έτος εισαγωγής 1997) από ιδιώτη.

 

2) Mazda βενζίνη μοντέλο 1994 από μάντρα

 

Θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχουν ανταλλακτικά στο εμπόριο επίσης και την αξιοπιστία των συγκεκριμένων αυτοκινήτων.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Έχω βρει 2 αγροτικά 4χ4 μεταχειρισμένα:

 

1) Nissan King Gab 2400 βενζίνη μοντέλο 1992 (έτος εισαγωγής 1997) από ιδιώτη.

 

2) Mazda βενζίνη μοντέλο 1994 από μάντρα

 

Θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχουν ανταλλακτικά στο εμπόριο επίσης και την αξιοπιστία των συγκεκριμένων αυτοκινήτων.

 

Ευχαριστώ!!

για το Nissan θα βρεις σχεδον τα παντα.για το Mazda ειναι λιγο πιο περιορισμενα τα πραματα.
Link to comment
Share on other sites

για το Nissan θα βρεις σχεδον τα παντα.για το Mazda ειναι λιγο πιο περιορισμενα τα πραματα.

 

 

Ευχαριστώ ntinoscrypton να είσαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ntinoscrypton να είσαι καλά!!!
τιποτα φιλε μου!!προσεχε ομως γιατι σε μερικα Nissan εχει προβλημα στο σταυρο διαφορικου γραναζι διαφορικου και οπισθεν.:)
Link to comment
Share on other sites

Geia se olous.Kalo forum eleipe ena thema gia ta agrotika.Ego psifisa to Mitsubishi L200.To exei o theios m kai prepei na po oti einai sketo skili.Tou pia kai to aima kamposes fores alla den katalavainei tpt apolitos.
Link to comment
Share on other sites

καλη επιλογη φιλε και καλο αμαξι!!δεν εχω ακουσει για ζημιες τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kati ropares pou echoun ta nissan kai ta toyota

 

to thema einai na min blepeis mono ta noumera alla kai tis kampiles rophs.prepei na exeis ropi apo polu xamila kai i kampili na einai epipedi.opois kserei apo auta tha katalabei.proteinw ISUZU

Link to comment
Share on other sites

η nissan εβγαλε navara με 230 αλογα.αλλα δεν εχει τιποτα μεσα.δυο μπακετ καθησματα χωρις ραδιοσιντι και τετοια τελειως σκετο αλλα μουφα.....πολλα καπακια μηχανης μπιλιαδορους διαφορικα πολυ ζημια.

 

 

δεστε εδω ενα βιντεο L200 vs Hilux. http://www.youtube.com/watch?v=aZF8N9NItHI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...