Jump to content

Ποιό πακέτο να προτιμήσω; Προτάσεις για νέα σύνδεση DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχουμε καμια απαντηση? Να σας πω τουλαχιστον μπορειται ν μου πειτε σχετικα: ο ΟΤΕ μου δινει τν δυνατοτητα να βαλω ADSL στα 8mpbs με 14,50 το μηνα φοιτητικο με ασυρματο router.Η forthnet παλι μου δινει τα 24mpbs με 9,90 τ μηνα για 6 μηνες και μετα με 19,90 το μηνα και αυτη με ασυρματο router.(ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ) Εγω θεωρω οτι καλυτερο θα ηταν να εβαζα ΟΤΕ γιατι ειναι πιο αξιοπιστος, αλλα μου εχουν πει οταν μπαινεις στο internet και χτυπησει το σταθερο τηλεφωνο σε πεταει εξω.Αυτο ξερετε αν ισχυει??Πειτε καμια γνωμη:confused:

 

Όχι σίγουρα δεν ισχύει αυτό και σε καμία εταιρεία.Από κει και πέρα δεν μπορεί κανείς με σιγουριά να σου πει η τάδε εταιρεία είναι καλύτερη από την άλλη στην περιοχή που μένεις.Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.Θα μπορούσες ίσως να ρωτήσεις άλλους που μένουν κοντά σου σε ποια εταιρεία είναι και αν είναι ικανοποιημένοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γειασασ παιδια.εχω αδσλ οτενετ στα 750 kbps κ θα ηθελα να βαλω αδσλ στα 24.το προβλημα μου ειναι οτι ναι μεν το κον χ ειναι αξιοπιστο αλλα ακριβο,δε.στη vodafone τα 24 mbps kostizoun 20 euro το μηνα.κ χρειαζεται ενεργοποιηση 1 μηνα.ειναι ομωσ αξιοπιστο το ιντερνετ που δινει η voda fone η θα με πεταει καθε τρεισ κ λιγο εξω.τι λετε ποια ειναι η γνωμη σασ?ευχαριστω για τισ απαντησεισ
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά:

 

Αν η νούμερο ένα προτεραιότητα σου είναι η οικονομία μη πάρεις ΟΤΕ, θα βρεις και άλλες αρκετά ικανοποιητικές λύσεις όπως ας πούμε Forthnet.

 

Αν νούμερο ένα προτεραιότητα σου είναι η αξιοπιστία, η απόδοση, η εξυπηρέτηση και η βοήθεια σε ένα πρόβλημα και φυσικά να παίρνεις αυτό ακριβώς που πληρώνεις και όχι στο περίπου τότε πήγαινε στον ΟΤΕ…

Άντε και από άνοιξη επιτέλους θα επιτρέψουν στον ΟΤΕ να μας δώσει και τηλεόραση!!!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

O ΟΤΕ έχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο με των εναλλακτικών παρόχων?Εννοώ δωρεάν όλες αστικές και υπεραστικές όλες τις ημέρες/απογεύματα βράδυα+adsl με συγκεκριμένη τιμή ανά μήνα?Αν ναι πόσο πάει το μαλλί?Υπάρχουν τίποτα μικρά γράμματα που πρέπει να προσέξω?

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αξιόπιστο ίντερνετ χωρίς προβλήματα και άμεση σύνδεση(σπίτι έχει γραμμή αλλά την είχα καταργήσει στον οτέ προ πολλού).

 

Αρα λογικά πάω προς οτε μερια?Ποσες μέρες στην χειρότερη/καλύτερη περίπτωση θα πάρει όλη η διαδικασία για να μπορώ να έχω adsl και τηλεφωνία?Τι με συμφέρει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

O ΟΤΕ έχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο με των εναλλακτικών παρόχων?Εννοώ δωρεάν όλες αστικές και υπεραστικές όλες τις ημέρες/απογεύματα βράδυα+adsl με συγκεκριμένη τιμή ανά μήνα?Αν ναι πόσο πάει το μαλλί?Υπάρχουν τίποτα μικρά γράμματα που πρέπει να προσέξω?

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αξιόπιστο ίντερνετ χωρίς προβλήματα και άμεση σύνδεση(σπίτι έχει γραμμή αλλά την είχα καταργήσει στον οτέ προ πολλού).

 

Αρα λογικά πάω προς οτε μερια?Ποσες μέρες στην χειρότερη/καλύτερη περίπτωση θα πάρει όλη η διαδικασία για να μπορώ να έχω adsl και τηλεφωνία?Τι με συμφέρει?

 

Ευχαριστώ.

connx talk

δες στο http://www.oteshop.gr

Link to comment
Share on other sites

@searchingfor 2-3 μέρες (το πολύ) για να σου συνδέσουν το τηλ και μια βδομάδα (το πολύ) για να σου βάλουν ιντερνετ.. (για οτε πάντα.. ανάλογα κι όλας που μένεις) εκτός απο την συγκεκριμένη περίοδο των χριστουγέννων που υπάρχει λίγο μεγαλύτερη καθυστέριση...
Link to comment
Share on other sites

μολις μετακομισα σε καινουργιο σπιτι και δεν εχει τηλεφωνο.λοιπον εχω το εξης δειλλημα απορια.υπαρχει κανενα πακετο adsl που να δινει μονο ιντερνετ και να μην εχω καθολου τηλεφωνο?για να μην χρειαστει να βαλω γραμμη οτε?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να προτιμησεις καποια αλλη εταιρια, π.χ. forthnet, η οποια εχει σχετικα φθηνα πακετα για ιντερνετ. νομιζω γυρω στα 20€/μηνα.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν καταλαβες.δεν εχω γραμμη οτε...και ουτε θελω να βαλω.γινεται να βαλω μονο ιντερνετ?η πρεπει να εχω γραμμη οτε?απο οποιδηποτε παροχο?
Link to comment
Share on other sites

ναι, καταλαβα! (μαλλον...:p) αν εισαι ομως στο ιδιοκτητο δικτυο της forthnet(η περιοχη που ειναι το σπιτι σου εννοω), μπορει να σου δωσει γραμμη!

δεν ειναι απαραιτητο να εχεις οτε...

Link to comment
Share on other sites

ναι, καταλαβα! (μαλλον...:p) αν εισαι ομως στο ιδιοκτητο δικτυο της forthnet(η περιοχη που ειναι το σπιτι σου εννοω), μπορει να σου δωσει γραμμη!

δεν ειναι απαραιτητο να εχεις οτε...

 

η περιοχη μου υποστηριζει ολα τα ιδιωτικα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

για forthnet δες εδω και προσεξε το 5ο κοκκινο βελακι που λεει "Με διατήρηση του τηλεφωνικού μας αριθμού αλλά και με δυνατότητα απόκτησης νέου αριθμού Forthnet"
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχοληθει με αλλες εταιριες, αρα δεν μπορω να σε βοηθησω...

καπου στο site της forthnet παντως βρηκα και adsl με 19.5€/μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαει ομως να μην εχεις λογαριασμο οτε.απο οτι ξερω πρεπει να αναφερεται σε αυτους που εχουν λογαριασμο οτε(παγιο).εγω χωρις παγιο και λογαριασμο θελω να εχω ιντερνετ χωρις τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ δεν θα έχεις, αλλά θα έχεις τηλέφωνο από άλλον πάροχο, όλα μαζί σε ένα πάγιο, ανάλογα αν διαλέξεις πάγιο που να έχει σταθερά δωρεάν ή σταθερά με χρέωση.

Οι πάροχοι που δίνουν νέα γραμμή είναι (αν δεν κάνω λάθος) η vivodi, η forthnet, η netone, η on. Μερικές από αυτές όμως δεν έχουν πακέτο χωρίς δωρεάν σταθερά. Επίσης να προετοιμαστείς για αργοπορία, ο ΟΤΕ που ουσιαστικά θα κάνει τη σύνδεση εκ μέρους της εταιρίας θα καθυστερήσει όσο μπορεί.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδία σκεφτομαι να αλλάξω τον οτε με την forthnet, λογο τιμης- αποδοσης. Το μονο που σκεφτομαι είναι η αξιοπιστία της forthnet. Εδώ και 2 χρονια με τον οτε δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα.. Με την forthnet τι γινεται?. Υπαρχει περιπτωση να εχω προβληματα με την συνδεση μια φορα τον μηνα πχ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδία σκεφτομαι να αλλάξω τον οτε με την forthnet, λογο τιμης- αποδοσης. Το μονο που σκεφτομαι είναι η αξιοπιστία της forthnet. Εδώ και 2 χρονια με τον οτε δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα.. Με την forthnet τι γινεται?. Υπαρχει περιπτωση να εχω προβληματα με την συνδεση μια φορα τον μηνα πχ?

 

 

απο ποια περιοχη εισαι και ποσο κοντα μενεις στο πησιεστερο dslm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αποφασισα και εγω να βαλω ενα πακετο triple play. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι γρηγορη ταχυτητα, πολλα καναλια με ειδησεις και λιγοτερο οι χρεωσεις της σταθερης τηλεφωνιας. Αναμεσα σε Vivodi, OnTelecoms kai Connx τι να προτιμησω?
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα και εγω να βαλω ενα πακετο triple play. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι γρηγορη ταχυτητα, πολλα καναλια με ειδησεις και λιγοτερο οι χρεωσεις της σταθερης τηλεφωνιας. Αναμεσα σε Vivodi, OnTelecoms kai Connx τι να προτιμησω?

 

Μην βάλεις για κανένα λόγο Vivodi, ανύπαρκτο περιεχόμενο, απαράδεκτη εξυπηρέτηση, καθυστερήσεις στην ενεργοποίηση και πολλά προβλήματα. H Οn σε γενικές γραμμές έχει καλύτερο τηλεοπτικό περιεχόμενο, έχει την υπηρεσία on rec και είναι πολύ πιο οικονομική. Ο ΟΤΕ είναι πιο αξιόπιστος. Δες και τα sites τους (http://www.ontelecoms.com και http://www.ontv.gr και http://www.conn-x.gr) για περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου που είχε κάνει αίτηση στην ΟΝ για να βάλει ίντερνετ δεν τα κατάφερε ποτέ :p Για ένα χρόνο της έστελναν λογαριασμούς χωρίς να έχει ούτε τηλέφωνο!!! Φυσικά τους λογαριασμούς δεν τους πλήρωσε ποτέ. Εννοείται οτι τους έπαιρνε τηλ για να δει τί γίνεται, αλλά αυτοί έλεγαν οτι το έχουν συνδέσει κλπ κλπ..

 

Για την Vivodi δεν ξέρω!

 

Το Connx σίγουρα είναι το πιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλεις για κανένα λόγο Vivodi, ανύπαρκτο περιεχόμενο, απαράδεκτη εξυπηρέτηση, καθυστερήσεις στην ενεργοποίηση και πολλά προβλήματα. H Οn σε γενικές γραμμές έχει καλύτερο τηλεοπτικό περιεχόμενο, έχει την υπηρεσία on rec και είναι πολύ πιο οικονομική. Ο ΟΤΕ είναι πιο αξιόπιστος. Δες και τα sites τους (http://www.ontelecoms.com και http://www.ontv.gr και http://www.conn-x.gr) για περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο.

To ιδιο μου λενε γνωστοι μου για την Vivodi!!!! Νομιζω μετα απο οσα εχω διαβασει και μου εχουν πει οτι το Conn-X ειναι η καλυτερη λυση.

Μια φίλη μου που είχε κάνει αίτηση στην ΟΝ για να βάλει ίντερνετ δεν τα κατάφερε ποτέ :p Για ένα χρόνο της έστελναν λογαριασμούς χωρίς να έχει ούτε τηλέφωνο!!! Φυσικά τους λογαριασμούς δεν τους πλήρωσε ποτέ. Εννοείται οτι τους έπαιρνε τηλ για να δει τί γίνεται, αλλά αυτοί έλεγαν οτι το έχουν συνδέσει κλπ κλπ..

 

Για την Vivodi δεν ξέρω!

 

Το Connx σίγουρα είναι το πιο αξιόπιστο.

Συμφωνω. Η κοπελα μου ειχε κανει αιτηση στην ΟΝ πριν απο 1 χρονο, και τελικα εβαλε Tellas γιατι βαρεθηκε να περιμενει ενω ειχει μεινει χωρις σταθερο για μηνες:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...