Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5. Θα το κοιτάξω

Το σημείο αυτό είναι το πιο σημαντικό διότι δεν φαίνεται το περιεχόμενο της στήλης, καθιστώντας άχρηστη την πληροφορία που περιέχει.

 

6. Αυτό είναι ανάλογα το τηλέφωνο, τι ανάλυση οθόνης έχεις ?Μ.Χ.

 

Δουλεύω με Touch HD (480x800). Ούτως ή άλλως δεν είναι σημαντικό θέμα, εφόσον υπάρχει η λύση των arrows και αφορά κυρίως settings τα οποία ο χρήστης επισκέπτεται σπάνια.

 

 

@athanaso77

 

Σεβαστό ! Δεν θα επαναληφθεί.

Από απροσεξία μου δεν είδα ότι το edit μπορεί να γίνει οποτεδήποτε και όχι μόνο για λίγα λεπτά μετά την ανάρτηση του αρχικού μηνύματος.

Από την άλλη όμως, πολλές φορές όταν κάποιος δεν παίρνει απόκριση για κάτι απλό, προσπαθεί να επινοήσει τρόπους για να ξανα-αναδείξει το μήνυμά του μήπως κάποιο μέλος μπορέσει να τον βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Από την άλλη όμως, πολλές φορές όταν κάποιος δεν παίρνει απόκριση για κάτι απλό, προσπαθεί να επινοήσει τρόπους για να ξανα-αναδείξει το μήνυμά του μήπως κάποιο μέλος μπορέσει να τον βοηθήσει.

 

Και αυτό σεβαστό... :rolleyes:

 

Απλά οφείλω να ενημερώνω με σκοπό να διατηρείται μια τάξη στο forum για το καλό όλων μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη όμως, πολλές φορές όταν κάποιος δεν παίρνει απόκριση για κάτι απλό, προσπαθεί να επινοήσει τρόπους για να ξανα-αναδείξει το μήνυμά του μήπως κάποιο μέλος μπορέσει να τον βοηθήσει.

 

Είμαι εξαιρετικά απασχολημένος οπότε λογικό είναι να περιμένεις λιγο μέχρι να δώ το forum και να δώσω τις απαντήσεις. Τι να γίνει .... η ρημάδα η κοινωνία!

Link to comment
Share on other sites

Τι να γίνει .... η ρημάδα η κοινωνία!

 

που άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους ρίχνει στα ξένα χέρια κύριε Πετροχείλε μου ...

 

Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μήπως είναι εφικτό, να δημιουργηθεί ένα Patch ή μία αναβάθμιση του υπάρχοντος στην οποία να υποστηρίζεται, να περνάνε στο εορτολόγιο και τα γενέθλια των φίλων μέσω της εφαρμογής facebook ή ζητάω τη NASA?? Καλή Ανάσταση σε όλους!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε νοκια 5800 δουλευει?

 

Άλλη πλατφόρμα, άλλο λειτουργικό... κακώς είσαι εδώ εάν ψάχνεις κάτι που να δουλεύει στο Nokia σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μπορώ να πω ότι έχω σοβαρά προβλήματα με την εφαρμογή , δεν μπορώ παρά να εκφράσω την απορία για την απαίτηση που επιδεικνύουμε στο χρήστη που δημιούργησε το πρόβλημα. Ποστάρουμε τα προβλήματα και περιμένουμε να μπει. Σίγουρα έχει κάνει subscribe στο νήμα. Δεν έχουμε λόγο να γκαρίζουμε για ένα πρόγραμμα που δημιουργήθηκε και συντηρείται στον ελεύθερο χρόνο ενός προγραμματιστή

 

WindowsNT

Αφού σ'ευχαριστήσω άλλη μία φορά , έρχονται οι απορίες μου

Άκυρες!!!

 

Και χρόνια πολλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μπορώ να πω ότι έχω σοβαρά προβλήματα με την εφαρμογή , δεν μπορώ παρά να εκφράσω την απορία για την απαίτηση που επιδεικνύουμε στο χρήστη που δημιούργησε το πρόβλημα. Ποστάρουμε τα προβλήματα και περιμένουμε να μπει. Σίγουρα έχει κάνει subscribe στο νήμα. Δεν έχουμε λόγο να γκαρίζουμε για ένα πρόγραμμα που δημιουργήθηκε και συντηρείται στον ελεύθερο χρόνο ενός προγραμματιστή

 

Προσωπικά, δεν θα χαρακτήριζα "απαίτηση" τα διάφορα αιτήματα που κατά καιρούς παρουσιάζονται. Είμαι σίγουρος ότι όλοι αντιλαμβάνονται ότι πρόκειται για ένα καλό και χρήσιμο λογισμικό το οποίο μπορεί είτε να γίνει ακόμη καλύτερο είτε να προσαρμοστεί στα δεδομένα νεώτερων συσκευών, πάντα βέβαια στα πλαίσια της διάθεσης και του ελεύθερου χρόνου του δημιουργού του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προσωπικά, δεν θα χαρακτήριζα "απαίτηση" τα διάφορα αιτήματα που κατά καιρούς παρουσιάζονται. Είμαι σίγουρος ότι όλοι αντιλαμβάνονται ότι πρόκειται για ένα καλό και χρήσιμο λογισμικό το οποίο μπορεί είτε να γίνει ακόμη καλύτερο είτε να προσαρμοστεί στα δεδομένα νεώτερων συσκευών, πάντα βέβαια στα πλαίσια της διάθεσης και του ελεύθερου χρόνου του δημιουργού του.

 

Εχω χάσει επαφή παιδιά. Τι πρόβλημα υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Προβλημα με τα WM 6.5 (έκδοση 23409, λογικά η επίσημη έκδοση)

Συγκεκριμένα :Ρυθμίσεις> γενικά ,όταν ανοίγεις αυτό το παράθυρο μετά δεν κλείνει με τίποτα παρά μόνο αν του τσεκάρεις επαναφορά στις default ρυθμίσεις. Αυτό το κάνει και σε άλλα παράθυρα πχ sms.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mιας και σιγα σιγα ολοι θα εχουν wm 6.5 + θα ηταν καλο φιλε WindowsNT να βγαλεις μια εκδοση για το προγραμμα σου για το ενσωματομενο interface του, το titanium.

Αν δεν εχεις το χρονο να ασχοληθεις, μιας και εχεις το source code, ισως να μην σου ειναι τοσο δυσκολο να το τροποποιησεις ελαφρως ωστε αντι να τυπωνει τις πληροφοριες στην οθονη (ποιος γιορταζει κλπ) να τις τυπωνει καπου στην registry. Αμα το εκανες αυτο, δεν ειναι πολυ δυσκολο να φτιαξουμε μια καρτελα στο τitanium που θα διαβαζει απο το συγκεκριμενο σημειο της registry τις πληροφοριες και θα τις τυπωνει σε μια καρτελα του titanium. Αρχικα θα μπορουσες να το κανεις να γραφει στην registry ποιος γιορταζει μονο. Αν και δεν εχω φτιαξει ακομα μονος μου καρτελα για το Titanium, ειμαι βεβαιος οτι σε λιγο χρονο θα μπορεσω να το φτιαξω, αν δεν το κανει καποιος εμπειροτερος. Thanks ,

Εχω φτιαξει ηδη αρκετα πραγματα εδω http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=11841

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ξεκινησα να φτιαχνω το δικο μου εορτολογιο. Ειναι κατα 80% ετοιμο και στην αρχη, απλα θα δειχνει ποιος γιορταζει στην οθονη του jml today (Καρτελλα του titanium)
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ξεκινησα να φτιαχνω το δικο μου εορτολογιο. Ειναι κατα 80% ετοιμο και στην αρχη, απλα θα δειχνει ποιος γιορταζει στην οθονη του jml today (Καρτελλα του titanium)

 

Άντε με το καλό :) Λες να μας γυρίσεις σε titanium από spb MF3??? :happy:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Αφου ολοι σιγα σιγα θα παιρνουν window mobile κινητα με τα 6.5 + windows. Σε λιγο κανεις δεν θα χρησιμοποιει το παλαιο today screen. Νομιζω οτι θα υπαρχει αναγκη για ενα εορτολογιο σε καρτελα του titanium. Μονο που δεν ειμαι προγραμματιστης (επαγγελματικα ενοω). Το προγραμμα φτιαχνεται σε basic for ppc και εχω ειδη βαλει ολες τις γιορτες και παγκοσμιες , κινητες κλπ,. Oτι ειχε και το εορτολογιο, δηλαδη την λογικη του οποιου ακολουθω πιστα οσον αφορα τις γιορτες. Μονο που δεν εχω χρονο για .cab και αυτοματα σεταρισματα. Για αρχη τουλαχιστον, θα δειχνει τη γιορτη στην καρτελα του JMLToday, μιας και το χρησιμοποιω. Ασε που δεν ξερω ακομα πως να φτιαξω δικη μου καρτελα στο titanium για να το φιλοξενησει. Anyway, θα ανοιξω νεο topic οταν το εχω ετοιμη την αρχικη εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω εχω γραψει ενα εορτολογιο για δικη μου χρηση ,χωρις μπερδεμα με today screen αφου εμφανιζει τις γιορτες σαν ολοημερα ραντεβου,αν ενδιαφερεται κανεις μου το λεει και το ανεβαζω καπου.Τοπρογραμμα εχει ολες τις γιορτες (απο το ertologio.gr) κινητες και σταθερες.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω εχω γραψει ενα εορτολογιο για δικη μου χρηση ,χωρις μπερδεμα με today screen αφου εμφανιζει τις γιορτες σαν ολοημερα ραντεβου,αν ενδιαφερεται κανεις μου το λεει και το ανεβαζω καπου.Τοπρογραμμα εχει ολες τις γιορτες (απο το ertologio.gr) κινητες και σταθερες.

Η εφαρμογη που εχεις..τρεχει σε java κινητα η ειναι καθαρα για windows mobile??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που εχεις..τρεχει σε java κινητα η ειναι καθαρα για windows mobile??

Windows mobile μονο

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Windows mobile μονο

ok! πολυ ωραια..γιατι δεν την ανεβαζεις καπου να την δοκιμασουμε..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok! πολυ ωραια..γιατι δεν την ανεβαζεις καπου να την δοκιμασουμε..;)

Το ανεβασα εδω http://rapidshare.com/files/285642943/eortologio.rar Φτιαχνετε ενα φακελο και βαζετε μεσα τα δυο αρχεια που υπαρχουν.Τρεχετε το exe και ολα οκ.Θα εμφανιστει σαν ολοημερο ραντεβου η εορτη.ΠΡΟΣΟΧΗαν θελετε να το σταματησετε πρεπει να σβησετε την καταχωρηση απο το notification queue με καποιο προγραμμα σαν το system mechanic.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...