Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia kserei kanenas kana ling na katebasw to cd tou viewty? giati thelw na perasw ta arxeia video mesw kalwdiou kai exw egkatasthsei to modem usb driver pou brhka kapou alla den mou bgazei ta arxeia!

 

θα το βρεις εδω. το βρηκα στο site http://www.ku990.co.uk/.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sto isohunt kapois exei kanei iso to cd poy to sinodeyei..an baleis lg cd iso 8a to breis....paidia sto ebay.com mporeite na breite thikes silikonis i plastikes sklires me 2.5euro me metaforika...epeidi den ixera poia na parw agorasa kai tis dyo!!!
angeldust
Link to comment
Share on other sites

πρώτα από όλα μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και αυτό απαγορεύεται από τους όρουτς χρήσης του forum... τώρα για τα θέματα μπορείς να ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες ή και στο θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293 ... αν μετά από πολύ ψάξημο δεν μπορείς να κάνεις ή να βρείς τίποτα τότε στέιλε pm για να σου πω εγώ ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

πρώτα από όλα μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και αυτό απαγορεύεται από τους όρουτς χρήσης του forum... τώρα για τα θέματα μπορείς να ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες ή και στο θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293 ... αν μετά από πολύ ψάξημο δεν μπορείς να κάνεις ή να βρείς τίποτα τότε στέιλε pm για να σου πω εγώ ...

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια θα προσπαθησω να το κανω και σορρυ για τα κεφαλαια απλα εγραψα ετσι για την αποφυγη των τονων.

Link to comment
Share on other sites

Hi all! mia erotisoula + 1 bonus :P

Screen protectors pou mporo na vro? Ennoo ta autokollita pou eixe k mesa stin siskevasia!

Bonus : Kamia kali thiki plin tis eleehnhs crystal kseroume??

Thnx!!

Μόνο στο e-bay και σε πολυ καλές τιμές

Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα θηκη για το κινητο 13 ευρω...ειναι ενα πλαστικο κουμπομα επανω...απλα γαματο
apo edo kai sto eksis...neos xristis omnia!!!! !!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα θηκη για το κινητο 13 ευρω...ειναι ενα πλαστικο κουμπομα επανω...απλα γαματο

 

Καλοφόρετη..!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

 

να ρωτησω μηπως το flash εχει διαθεσιμη λειτουργια "φακού"? δλδ για ενα λεπτό μονιμα αναμενο το flash?

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει τέτοια λειτουργία εφόσων δεν έχει led flash αλλά xenon ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ;)

Το xenon flash μαζεύει ενέργεια (μεγάλη) και την απελευθερώνει στιγμιαία, γι'αυτό έχουμε δυνατό αποτέλεσμα. Δεν μπορεί να λειτουργήσει "με δόσεις". Γι'αυτό το μόνο φως που προσφέρει είναι το στιγμιαίο, όπως άλλωστε κ οι ψηφιακές μηχανές.

Τα άλλα, που έχουν αυτή τη λειτουργία(φακός) δεν είναι xenon flashes αλλά LEDs.

Link to comment
Share on other sites

ναι...

 

θετικο του xenon για τις φωτογραφιες..

αλλά και τα LED για χρηση φακου στις δυσκολες περιπτωσεις ψαξιματος σε σκοταδι... ηταν σωτηρια...

 

το τιμημα της τεχνολογιας :)

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, προτιμώ τα LED φλας..

Μια χαρά δουλειά κάνει κι αυτό και, είναι και πιό χρήσιμο.!

 

Και μην ακούσω πάλι το γνωστό, πανέξυπνο, κοροϊδευτικό σχόλιο

με τους δασοφύλακες και την λειτουργία φακου... :mad: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα θηκη για το κινητο 13 ευρω...ειναι ενα πλαστικο κουμπομα επανω...απλα γαματο

 

χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω...σε πιασανε κορόιδο...πλαστική θήκη σκληρή και θήκη σιλικόνης και screen protector και πανάκι καθαρισμού μόνο 5ευρώ με μεταφορικά από το e-bay...ψαχτείτε καλύτερα..

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Γιασας πεδες θελο να αγορασο το LG KU990 VIEWTY 3G και οπου και αν εχο ροτισι μου εχουν πι τα χιροτερα ισχιει κατι τετγιο ι μονο ******** μου λενε? Εσις που εχετε τι μου προτινετε ειναι καλο η εχι προβλιματα:!:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του Viewty. Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές.

 

Θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις και απορίες... :)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι το κινητάκι mek_manos , πολύ καλό ... η μπαταριά κρατάει 2 μέρες σε πολλους αλλά σε εμένα 3 ... αυτό μπορεί να θεωρειθεί μειον ... επίσης έχει δυνατότητα αποθήκευσεις μόνο 5 σημειωσεων ...
Link to comment
Share on other sites

Και η οθόνη θα μπορούσε να είναι καλύτερη.Δεν μου αρέσουν καθόλου τα χρώματα της και οι φωτογραφίες φαίνονται πολύ μέτριες(για την οθόνη του κινητού μιλάμε πάντα).
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 4 μέρες έχω σχηματίσει κάποιες εντυπώσεις που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας.

 

Η μπαταρία μου με έχει εκπλήξει αρκετά. Περίμενα αρκετά λιγότερο από αυτό. Με σχεδόν 1:30h ομιλία, 20μνμ, 20-30 φωτογραφίες και αρκετό παίξιμο (καινούργιο γαρ) μου κράτησε σχεδόν 3 μέρες. Αυτό με την φωτεινότητα στο φουλ και τον ρυθμιστή φωτεινότητας στο off.

Η ποιότητα του τηλεφώνου είναι πάρα πολύ καλή και δικαιολογεί την τιμή του. Η ένταση του ήχου από το ηχείο είναι αρκετά δυνατή.

Το μενού του είναι λίγο αργό και θα ήθελα να ήταν πιο γρήγορο. Η οθόνη αφής είναι αρκετά καλή και μνμ γράφω αρκετά γρήγορα. Άσε που η γραφίδα είναι αρκετά περιτή.

Σήμερα θα κάνω και πειράματα για ήχο από τα ακουστικά.

 

Η μόνη μου μικρή ένσταση έχει κάνει, απρόσμενα, με την κάμερα του. Αν και δεν τρελαίνομαι για την κάμερα στο κινητό (μιας και που έχω μαζί μου ψηφιακή φωτογραφική), μπορώ να πω οτί απογοητεύτικα λίγο. Έχει την τάση να βγάζει φωτό με έντονο κόκκινο χρώμα (ειδικά άμα έχει πολύ φως). Ακόμα είναι πολύ ευαίσθητο στην κίνηση και πρέπει να το κρατάς πολύ καλά όταν πατάς το κουμπί γιατί κουνίεται λίγο και βγάζει κουνημένες. Τέλος είναι μλκια η μη αποθήκευση των ρυθμίσεων στην φωτογραφική.

 

Παρόλα αυτά το κινητό είναι πολύ αξιόλογο και είμαι χαρούμενος που το πήρα. Ειδικά στην σημερινή τιμή του είναι ακόμα μεγαλύτερη ευκαιρία. :up:

 

Μετά από αρκετά SE κινητά, το Viewty ήταν μια ευχάριστη αλλαγή. :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εφτασε η ωρα να αλλαξω το τιμημενο κ750 και ειμαι στο ψαξιμο θελω τη βοηθεια σας! μου φαινεται πολυ καλη επιλογη το viewty αλλα επειδη μιλαω γυρω στις 3 ωρες πανω κατω την ημερα στο κινητο,θελω να μου πειτε αν γινεται η ομιλια με hands free παραλληλα με τη φορτιση (ή αλλιως αν εχουν διαφορετικες υποδοχες). Με το κ750 χρησιμοποιω το speakerphone για να κανω τη δουλεια μου αλλα δεν ξερω αν εχει το lg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εφτασε η ωρα να αλλαξω το τιμημενο κ750 και ειμαι στο ψαξιμο θελω τη βοηθεια σας! μου φαινεται πολυ καλη επιλογη το viewty αλλα επειδη μιλαω γυρω στις 3 ωρες πανω κατω την ημερα στο κινητο,θελω να μου πειτε αν γινεται η ομιλια με hands free παραλληλα με τη φορτιση (ή αλλιως αν εχουν διαφορετικες υποδοχες). Με το κ750 χρησιμοποιω το speakerphone για να κανω τη δουλεια μου αλλα δεν ξερω αν εχει το lg

@ robostavros : Υπάρχει μόνο μία υποδοχή.. και για φόρτιση και για τα handsfree.

Θα μπορούσες να κάνεις τη δουλειά σου και να το φορτίζεις παράλληλα, μόνο αν χρησιμοποιούσες bluetooth handsfree.

 

@ JoeBar : Καλορίζικο το νέο κινητάκι σας!

Κι εγώ fan της SE και είπα να αλλάξω και μια φορά με κάτι άλλο..

Πόσο το αγοράσατε αν επιτρέπεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ JoeBar : Καλορίζικο το νέο κινητάκι σας!

Κι εγώ fan της SE και είπα να αλλάξω και μια φορά με κάτι άλλο..

Πόσο το αγοράσατε αν επιτρέπεται?

 

Γειά σου φίλε μου και σε ευχαριστώ! Καλά δεν χρειάζεται να μιλάμε στο πληθυντικό, μια παρέα είμαστε... :)

 

Το αγόρασα από το πλαίσιο που το έχει 336€, αλλά είχα επιδότησεις (επαγγελματικό γαρ) και μου στοίχισε λιγότερο. Μαζί πήρα δώρο και στην κοπέλα μου ένα ΚF510. Απλά σούπερ κινητό για κοπέλα, ειδικά στο κόκκινο χρώμα... :love:

Είπαμε και οι δύο να κάνουμε ένα break από την SE.

 

Έχω και μερικές ερωτήσεις:

Η φωτογραφική πώς σου φαίνεται εσένα?

Τα applications μπορείς να τα περάσεις στην κάρτα μνήμης? Αν ναι, εμένα γιατί δεν μου τα διαβάζει? Περνάω τα αρχεία (jar και jad) στον φάκελο Games and Applications στην κάρτα μνήμης και δεν τα βλέπει για να κάνω install. Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...