Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και να μαι πάλι :p

Όσοι έχετε το Viewty, να περάσετε το θέμα vTocco στο bg_2 και το LG Arena στο bg_1. Κυριολεκτικά είναι τέλεια παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mygreatphone.com/forum/themes/12580-lg-arena-theme.html

να το.. Κανει το κινητο ΟΛΟΙΔΙΟ με το arena!!!

Να ρωτήσω, καμιά μεγάλη αλυσιδα καταστηματων να πουλα καλωδιο USB?? Είχα δανεικό της φίλης μου αλλα το πήρε πειδή το χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

http://www.mygreatphone.com/forum/themes/12580-lg-arena-theme.html

να το.. Κανει το κινητο ΟΛΟΙΔΙΟ με το arena!!!

Να ρωτήσω, καμιά μεγάλη αλυσιδα καταστηματων να πουλα καλωδιο USB?? Είχα δανεικό της φίλης μου αλλα το πήρε πειδή το χρειάζεται..

 

Thx ! Και σκεφτόμουν να το περάσω αλλά βαριόμουν να ψάξω το forum να το βρώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα καλώδιο... Τελοσπάντων...

Να ρωτήσω, πρέπει να πάρω οπωσδήποτε μια 2άρα κάρτα? Γιατί έχω 4άρα και δεν έχω παρατηρήσει κόλλημα...Βέβαια δεν έχω τίποτα απολύτως μέσα, σκοπεύω να γεμίσω μέχρι το 1 gb... Θα κολλάει πάλι? Αλλά και πάλι, εγώ δεν είδα κάτι...

Έχει την v10a το κινητό μου... Μήπως αν αναβαθμίσω σε παραπάνω θα πάει πιο γρήγορα ακόμα κ με 4?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα καλώδιο... Τελοσπάντων...

Να ρωτήσω, πρέπει να πάρω οπωσδήποτε μια 2άρα κάρτα? Γιατί έχω 4άρα και δεν έχω παρατηρήσει κόλλημα...Βέβαια δεν έχω τίποτα απολύτως μέσα, σκοπεύω να γεμίσω μέχρι το 1 gb... Θα κολλάει πάλι? Αλλά και πάλι, εγώ δεν είδα κάτι...

Έχει την v10a το κινητό μου... Μήπως αν αναβαθμίσω σε παραπάνω θα πάει πιο γρήγορα ακόμα κ με 4?

Aν βαλεις πανω απο 2GB τοτε θα αρχισει να κολλαει...

Δεν νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Aν βαλεις πανω απο 2GB τοτε θα αρχισει να κολλαει...

Δεν νομιζω...

 

Εμένα πάντως που έχω την premmier 2gb και με 1gb γεμάτο κόλλαγε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, είναι επείγον, μπορεί κάποιος να ανεβάσεις τις startup/shutdown εικόνες??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ακουστε ιστορικο χθες στο καταστημα vodafone.

 

Πηγε ο φιλος μου, μεσω επιδοτησης να παρει σε λευκο το viewty. (παρεπιμπτωντος, τελειο) Του το δωσανε σε ενα αισχρο κουτι, με το κινητο και τον ΦΟΡΤΙΣΤΗ! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!:confused::confused::confused:

Βλεπω τον φιλο μου, χωρις στικακι, χωρις handsfree, χωρις usb, TIPOTA! Απιστευτο λεω...

Θα πηγαινα απο την vodafone να της τα χωσω, αλλα ηθελα να μου πειτε τι παιζει...

To renoir μου, το εχω σε τετοια μορφη κουτιου με ΟΛΑ τα παρελκομενα.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ, ΟΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

http://dailymobile.files.wordpress.com/2007/12/lg-ku990-viewty-unboxing-04.jpg

Το κουτι ηταν καπως ετσι, μονο που εγραφε LG απ'εξω και το logo της...

http://www.toyoutboardmotors.com/Parts/lg_LgBox6.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια ετσι το δινουν. Χωσε τα μεσω e-mail στη LG..τοσοι θα το'χουν κανει, καποτε θα βαλει μυαλο! Δε νομιζω να φταινε στη vodafone, ειναι γενικο το κακο...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι εχει γινει και σε αλλους! Μηπως ειναι θεμα κινητου? ku990i ή ku990?

Μπορω να παω πισω και να απαιτησω ολοκληρωμενο κουτι με ολα τα παρελκομενα?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ναι λεγεται KU990i αλλα τωρα μονο αυτο το πακετο κυκλοφορει. Αν εχουν στην αποθηκη τους κανενα παλιο με ολα τα παρελκομενα δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Λεω να παω να αναφερθω στην vodafone. Δεν ειναι πραγματα αυτα, να μην περιεχει τιποτα.

200 ευρω ειχε, αλλα δεν σημαινει κατι...

Ισως να ειναι τα κουτια με τις εκδοσεις του. Το i να παρεχετε με το χαρτινο κουτι, το αλλο το παλιο με το κανονικο...

Εχω την εντυπωση πως η vodafone δεν θα μπορει να κανει κατι...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παω να αναφερθω στην vodafone. Δεν ειναι πραγματα αυτα, να μην περιεχει τιποτα.

200 ευρω ειχε, αλλα δεν σημαινει κατι...

Ισως να ειναι τα κουτια με τις εκδοσεις του. Το i να παρεχετε με το χαρτινο κουτι, το αλλο το παλιο με το κανονικο...

Εχω την εντυπωση πως η vodafone δεν θα μπορει να κανει κατι...

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι έχεις την δυνατότητα από τον νόμο να επιστρέψεις ένα αντικείμενο από εκεί που το αγόρασες σε περίπτωση που δεν μείνεις ικανοποιημένος από αυτό και ειδικά όταν μιλάμε για ελειπή πακέτα αγορών.Θα σου έλεγα αμα θες να το ψάξεις τόσο,να επικοινωνήσεις με την ΚΕ.Π.ΚΑ.Μπορείς να πας μέχρι και δικαστικά(άμα θες) από τη στιγμή που ακόμα στο σίτε της vodafone αναφέρει ότι το πακέτο περιέχει τα εξής :

 

Περιεχόμενα Πακέτου - Φορτιστής ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Μπαταρία ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Εγχειρίδιο Χρήσης ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - CD ROM OXI

Περιεχόμενα Πακέτου- Καλώδιο σύνδεσης PC ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Hands Free ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Κάρτα μνήμης ΟΧΙ

 

Πριν κάνεις το οτιδήποτε,θα σου έλεγα να αποθηκεύσεις οτιδήποτε μπορεί να σου χρειαστεί σαν αποδεικτικό στοιχείο(π.χ τη σελίδα απο το σίτε της vodafone με τα περιεχόμενα του κουτιού) γιατί μπορείς να το τραβήξεις πολύ μακριά το θέμα αμα θες.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι έχεις την δυνατότητα από τον νόμο να επιστρέψεις ένα αντικείμενο από εκεί που το αγόρασες σε περίπτωση που δεν μείνεις ικανοποιημένος από αυτό και ειδικά όταν μιλάμε για ελειπή πακέτα αγορών.Θα σου έλεγα αμα θες να το ψάξεις τόσο,να επικοινωνήσεις με την ΚΕ.Π.ΚΑ.Μπορείς να πας μέχρι και δικαστικά(άμα θες) από τη στιγμή που ακόμα στο σίτε της vodafone αναφέρει ότι το πακέτο περιέχει τα εξής :

 

Περιεχόμενα Πακέτου - Φορτιστής ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Μπαταρία ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Εγχειρίδιο Χρήσης ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - CD ROM OXI

Περιεχόμενα Πακέτου- Καλώδιο σύνδεσης PC ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Hands Free ΝΑΙ

Περιεχόμενα Πακέτου - Κάρτα μνήμης ΟΧΙ

 

Πριν κάνεις το οτιδήποτε,θα σου έλεγα να αποθηκεύσεις οτιδήποτε μπορεί να σου χρειαστεί σαν αποδεικτικό στοιχείο(π.χ τη σελίδα απο το σίτε της vodafone με τα περιεχόμενα του κουτιού) γιατί μπορείς να το τραβήξεις πολύ μακριά το θέμα αμα θες.

 

Πολυ ωραια. Θα το τραβηξω, αλλα οχι σε δικαστηρια... Ειμαι ανηλικος.

Θα παω και θα απαιτησω τα πραγματα. αλλιως, θα απευθυνθω στην LG

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια. Θα το τραβηξω, αλλα οχι σε δικαστηρια... Ειμαι ανηλικος.

Θα παω και θα απαιτησω τα πραγματα. αλλιως, θα απευθυνθω στην LG

 

Στην LG δεν μπορείς να κάνεις τπτ από τη στιγμή που δεν δηλώνει οτι δίνει το πακέτο του KU990 με συγκεκριμένα πράγματα μέσα.Στην Vodafone μπορείς,που έχει άλλο πακέτο στο σίτε και άλλο παρέχει στους πελάτες.Ομως σου ξαναλέω,επικοινώνησε με ΚΕ.Π.ΚΑ,ένα τηλέφωνο είναι και θα σου πουν ακριβώς τι να κάνεις για να μην σε παραπλανήσουν απο την Vodafone.Επειτα η ΚΕ.Π.ΚΑ μπορεί να ασκήσει πίεση στην εταιρία γτ είναι κρατικός φορέας!

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστω.

Δεν λειτουργει αυτη τη στιγμη το ΚΕΠΚΑ... Θα καλεσω αργοτερα..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω οι εταιριες vodafone, cosmote κλπ. αναφερουν πληρη πακετα στα χαρτια και τα δινουν ελλιπη στην πραξη; Αν ειναι ετσι τοτε προκειται για μεγαλο θεμα.. ομως αυτο δεν αφορα και την LG? Δεν ειναι δυσφημιση για αυτην; Θελω να πω αν η LG στελνει πληρη πακετα και οι εταιριες τα "κουτσουρεουν" δεν θα επρεπε η ιδια η LG να τους βαλει χερι; Δεν ξερω τι να υποθεσω...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω οι εταιριες vodafone, cosmote κλπ. αναφερουν πληρη πακετα στα χαρτια και τα δινουν ελλιπη στην πραξη; Αν ειναι ετσι τοτε προκειται για μεγαλο θεμα.. ομως αυτο δεν αφορα και την LG? Δεν ειναι δυσφημιση για αυτην; Θελω να πω αν η LG στελνει πληρη πακετα και οι εταιριες τα "κουτσουρεουν" δεν θα επρεπε η ιδια η LG να τους βαλει χερι; Δεν ξερω τι να υποθεσω...

H LG το στελνει ετσι.Και οι εταιριες λενε πως τα δινουν ετσι.Για ψαξε στo http://www.cosmote.gr.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστω.

Δεν λειτουργει αυτη τη στιγμη το ΚΕΠΚΑ... Θα καλεσω αργοτερα..

 

μαστορα μια παρακληση.αν παρεις τηλεφωνο το ΚΕΠΚΑ πες μας τ σου ειπαν.γιατι κ εγω ενδιαφερομαι να το παρω και με απασχολει αυτο το θεμα.εγω δυστυχως για δυσνοητους λογους δν μπορω να καλεσω.ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα το θεμα και επειδη αφορα τον φιλο μου τον tsoump (αδυναμιες ειναι αυτες :D), για να πουμε μερικα πραγματα.

Το πρωτο πραγμα που θα κανεις ειναι να επικοινωνησεις με lg για να σου πουνε για τα περιεχομενα του κουτιου, τι ακριβως εμπεριεχεται με την αγορα του κινητου κ τι οχι.Αν οντως σου πουνε οτι λειπουν αυτα που λειπουν, δεν κανουμε τπτ.ειναι πολιτικη της εταιριας.

Αν παρεχεται φουλ ή τουλαχιστον οχι τοσο αδειο οπως το δινει η voda,,το αναφερεις και κανεις καταγγελια με τα ακριβη στοιχεια του καταστηματος, ωστε να ενημερωθει η lg.

Αν στην ιστοσελιδα το κινητο παρεχεται φουλ , αλλα στον καταναλωτη φτανει ελλειπες με συγκεκριμενα παρελκομενα να λειπουν, απαιτεις επιστροφη χρηματων αμεσως.

Για το δικαστικο που ειπες μικρε μου tsoump, ναι εισαι ανηλικος, αλλα μπορεις να εκπροσωπηθεις απο γονεις.Και παλι δεν το συνιστω, την απευθειας κινηση να πας δικαστηρια, αφου μπορεις να επικοινωνησεις με την ΚΕ.Π.ΚΑ, κοινοποιωντας ταυτοχρονα και στην voda (αν δεν βρεις ακρη με τα τηλ).

Μπορεις να κοινοποιησεις και σε αλλους φορεις, οπως πχ τη διευθυνση εμποριου στη Νομαρχια σου.

Στην περιπτωση που η lg το στελνει κουτσουρεμενο , αλλα στη voda εχουν λανθασμενα στοιχεια στην ιστοσελιδα τους, και παλι μπορεις να απαιτησεις ειτε επιστροφη χρηματων ειτε το πληρες πακετο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

 

Εγινα και εγω προχθες ενας ακομα ευτυχης κατοχος του Viewty :p

 

Το παρελαβα απο την Vodafone (σε εμενα ειχε USB cable και handsfree) οποτε μου λειπει το πενακι και το screen protector,αλλα μαλλον θα τα αγορασω απο το e-bay.

 

Αν καποιος μπορει να μου δωσει ενα link για το pc suite της LG θα ημουν ευγνωμων μιας και δεν ειχε CD στην συσκευασια :mad:

 

Απο κει και περα, οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες, αν και εχω βρει 2 foul. Το πρωτο ειναι στην οθονη πληκτρολογησης μηνυματος οπου στο 5 αντι να γραφει "κλμ" εχει τα "νλμ" :wacko: αλλα ευτυχως ειναι display error μιας και το "κ" εμφανιζεται κανονικα στο μηνυμα. Το δευτερο, παλι στα μηνυματα και αυτη την φορα οταν προσπαθω να γραψω χρησιμοποιωντας το πλαισιο γραφης (χρησιμοποιησα πενακι απο αλλο κινητο) και για καποιο λογο γραφει μονο στα αγγλικα αν και εχω επιλεξει τα Ελληνικα ως γλωσσα γραφης.

 

Κατ'αλλα το κινητο ειναι απιστευτο!!! Εχω τρελαθει να βγαζω slow mo βιντεο!! :D

 

Edit: Η εκδοση λογισμικου ειναι η: KU990i_V10c

 

Edit No2: Βρηκα το PC Suite :) Οποτε μενουν μονο τα υπολοιπα :p

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia..Thelw na parw mia karta mhmnis..Kai epeidh dn gnwrizw k polla,iparxei kamia pou proteinete na agorasw..i oles einai to idio kai dn diaferoun i mia me thn allh..???

Euxaristw..:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...