Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εμενα μου δουλεψε αλλα υπερβολικα πολυ.δηλαδη τριζει το μικροφονο και ακουγετε τοσο δυνατα...Μεχρι που αλλοιωνεται και ο ηχος.Για αυτο θελω να ξαναγινει οπως ηταν.Υπαρχει τροπος?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

παιδια γτ δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube κ να συνδεθω στο ebuddy ?
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

το eshop πουλουσε το πληρες πακετο αλλα εξαντληθηκε, η cosmote πουλαει το πληρες μονο σε ασπρο χρωμα (που ειναι ακρως γυναικειο), μονο το e-click.gr το εχει σε μαυρο και με ολα τα παρελκομενα χωρις ομως να κανει συνδεσεις αρα.... η wind? το ku900i δινει και αυτη;

 

to ku990i δινει σκετο η wind μονο φορτηστη μπαταρια και τη σησκευη.(ρτσι ηταν τουλαχιστον οταν το πηρα εγω στης 15 μαιου

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι το λενε "i"? Απαξιωσαν το Viewty και πολυ κακως επραξαν. Δεν ειναι λογικη αυτη οταν ετοιμαζεται ενα νεο μοντελο να "ριχνουν" ετσι το παλιο που εχει κανει και τοσες πωλησεις! Στειλτε τους κανενα e-mail ολοι εσεις που το πηρατε χωρις τα παρελκομενα και αμα τους πειτε οτι δεν θα ξαναπαρετε συσκευη τους να δουμε τι θα κανουν μετα...
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι το λενε "i"? Απαξιωσαν το Viewty και πολυ κακως επραξαν. Δεν ειναι λογικη αυτη οταν ετοιμαζεται ενα νεο μοντελο να "ριχνουν" ετσι το παλιο που εχει κανει και τοσες πωλησεις! Στειλτε τους κανενα e-mail ολοι εσεις που το πηρατε χωρις τα παρελκομενα και αμα τους πειτε οτι δεν θα ξαναπαρετε συσκευη τους να δουμε τι θα κανουν μετα...

Δικαιολογια και καλα. Του εβαλαν και μια λειτουργεια πτησης πως και καλα αλλαξε για να αλλαξουν το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν πιο χρησιμο να του εβαζαν ενα καλυμμα για τον φακο της καμερας που ειναι εκτεθειμενος. Τι λειτουργια πτησης και βλακειες; Κοροϊδευουν τον κοσμο μου φαινεται...
Link to comment
Share on other sites

Με factory reset (χανεις ολα τα αρχεια και επαφες. καντα back up) , με αλλαγη fw, ή να βάλεις τις ρυθμίσεις που προείχε. Ζήτα απο καποιον που εχει viewty να δει τις ρυθμισεις και να τις ξαναβαλεις.

Αν θες ομως να ειναι δυνατο , αλλαξε το -800 σε -600... Ψαχτο.

 

Σε καποιο renoir λειτουργησε τιποτα?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι καλό το κινητό? Θέλω να το πάρω σα 2ο και κυρίως να το χω για msn...

Τι καλώδιο δεδομένων έχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι καλό το κινητό? Θέλω να το πάρω σα 2ο και κυρίως να το χω για msn...

Καλο ειναι.

Γιατι δεν μπαινεις απο το iPhone;Ειναι και καλυτερο.

Τι εννοεις;USB....

Link to comment
Share on other sites

Nαι, USB.

Από το iPhone μπαίνω. Το λατρεύω, αλλά δε μπορώ να του κουβαλώ παντού και το KU990 με καλύπτει πλήρως..

Από οθόνη αφής τι λέει? Δεν έχω ακούσει κ τα καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χτες απόκτησα και εγώ το KU990i (μέσω της Vodafone). Το επεξεργάστηκα λίγο μέχρι να τελειώσω τη μπαταρία του για να το βάλω για τη πρώτη φόρτιση.

 

Προφανώς δεν είναι iPhone ούτε στις λειτουργίες, ούτε στην ποιότητα, αλλά αυτό το περιμένεις εξ' αρχής. Παρατήρησα ένα δύο πραγματάκια και θα ήθελα να εκφράσω κάποιες απορίες.

 

* Ένα θέμα είναι με το ξεκλείδωμα της συσκευής. Πρέπει να πατήσω το κουμπί στο πλάι δύο φορές, μία για να ανάψει η οθόνη και να σου πει πάτα το κουμπί και άλλη μία για να ξεκλειδώσει. Λεπτομέρειες μεν, αλλά γίνεται να ξεκλειδώνει με τη μία;

 

* Σχετικά με την οθόνη αφής, κάποιες φορές πατάω σε μια επιλογή και ενώ το κινητό την καταλαμβαίνει, πηγαίνει σε αυτήν, ενεργοποιείται και η δόνηση, δεν μπαίνει στην επιλογή. πχ έχω το αρχικό μενού και πατάω στις ρυθμίσεις, το κάνει highlight αλλά πρέπει να το ξαναπατήσω για να μπω (αυτό δε το κάνει πάντα). Είναι γενικό πρόβλημα της οθόνης αυτό;

 

* Τέλος, έχω το fw 990ι_v10c. Εκτός από τα official υπάρχουν μη official fw; αν κάποιο link για πληροφορίες. Επίσης αν κάνω back up το αρχικό fw, είμαι ΟΚ σε περίπτωση βλάβης από πείραγμα, δηλαδή μπορώ να το επαναφέρω το κιν;

 

sorry για τις πολλές ερωτήσεις, έχω κοιτάξει το θέμα και υπάρχουν κάποιες αναφορές από εδώ και από εκεί αλλά το θέμα είναι πλέον τεράστιο. Όποιος έχει την καλοσύνη να απαντήσει ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....χ8εσ το βραδθ περασα την αναβα8μιση.....οι πρωτες μοθ εντυπωσεις ειναι καλες..αξιζει να την περασει καποιος...

θα ηθελα να ρωτησω κατι ομως..το μενου εμενα εχει αυτοματη αποκρυψη.υπαρχει επιλογη να ειναι μονιμα στην αρχικη οθονη???οσο εψαξα δεν το βρηκα...

κ το κακο της υποθεσης ειναι οτι καποια στιγμη που περιεργαζομουν το κινητο κ βρισκομουν στις φωτο μου με πεταει εξω κ μου εμφανιζει το μενου το βοη8ητικο(αυτο που σερνεις την ο8ονη κ εμφανιζεται)..το εχει ξανακανει σε κανενα??ξερετε πως μπορω να το αντιμετωπισω??δεν μου το κανει συνεχεια..

ξεχασα να πω οτι δεν περασα την hackαρισμενη εκδοση...

 

την hackαρισμενη εκδοση δεν μπορς να την κατεωασς γτ?????

Link to comment
Share on other sites

skeftomai sovara na agorasw to ku990i.Den diathetw polla xrimata gia auto lew na agorasw palio montelo pou i timi tou kimenetai sta 200E...

exw kapoia erwtimata pou tha imoun polu upoxreh ean kapoios apo esas mou apantisei.

Loipon:

1)thelw apla na mou pei kapoios apo pou na agorasw tin suskeui.epsaksa kai vrika pws stin vodafone sto paketo periexei handsfree alla den leei pouthena oti periexei penaki. . . kati pou pisteuw oti tha einai xrisimo.

2)akouw polu mousiki kai pantou. me sumferei o ixos pou akougetai?

i gkarizei san xalasmeno ksupnitiri? apo poiotita den gnwrizw alla tha ithela na akougetai kathara i fwni enos rock tragoudisti.

3) eimai apo ta atoma pou theloun polla arxeia sto kinito tous(eikones,ixous) exei kali arxeiothetisi?i polla zitaw?

4)mia 4GB mnimi pernei? i mono 2GB?

5)stelnw minimata. einai euxristo?i tha svinw kai grafw sunexeia?

6)eixa ws twra ena Sony Ericsson tha suxithisw ta LG?

7)san koritsi kai egw ena themataki tha to ithela pernei? kserw oti exei 3 mesa alla na ksereis na einai ligo pio funcky. . .:innocent:

8)exw diafasei tis proigoumenes selides (pente meres ekana, afiste gero kapsimo) apla tha ithela na mou pei kapoios ean telika sumferei i timi me tin poiotita toy kinitou.

9)pisteuw pws to afis tha mou aresei giati exw trela apo tote pou pira to ipod einai polu G&%$ato me mia sou kinisi na kouniountai ola.

 

Euxaristw polu gia tin prosoxi sas

Y.Γ. elpizw na mou peite kala nea gt den mporw na perimenw allo gia na mazepsw kai alla lefta gia ena kalutero :cry:

Link to comment
Share on other sites

skeftomai sovara na agorasw to ku990i.Den diathetw polla xrimata gia auto lew na agorasw palio montelo pou i timi tou kimenetai sta 200E...

exw kapoia erwtimata pou tha imoun polu upoxreh ean kapoios apo esas mou apantisei.

Loipon:

1)thelw apla na mou pei kapoios apo pou na agorasw tin suskeui.epsaksa kai vrika pws stin vodafone sto paketo periexei handsfree alla den leei pouthena oti periexei penaki. . . kati pou pisteuw oti tha einai xrisimo.

2)akouw polu mousiki kai pantou. me sumferei o ixos pou akougetai?

i gkarizei san xalasmeno ksupnitiri? apo poiotita den gnwrizw alla tha ithela na akougetai kathara i fwni enos rock tragoudisti.

3) eimai apo ta atoma pou theloun polla arxeia sto kinito tous(eikones,ixous) exei kali arxeiothetisi?i polla zitaw?

4)mia 4GB mnimi pernei? i mono 2GB?

5)stelnw minimata. einai euxristo?i tha svinw kai grafw sunexeia?

6)eixa ws twra ena Sony Ericsson tha suxithisw ta LG?

7)san koritsi kai egw ena themataki tha to ithela pernei? kserw oti exei 3 mesa alla na ksereis na einai ligo pio funcky. . .:innocent:

8)exw diafasei tis proigoumenes selides (pente meres ekana, afiste gero kapsimo) apla tha ithela na mou pei kapoios ean telika sumferei i timi me tin poiotita toy kinitou.

9)pisteuw pws to afis tha mou aresei giati exw trela apo tote pou pira to ipod einai polu G&%$ato me mia sou kinisi na kouniountai ola.

 

Euxaristw polu gia tin prosoxi sas

Y.Γ. elpizw na mou peite kala nea gt den mporw na perimenw allo gia na mazepsw kai alla lefta gia ena kalutero :cry:

Ειδα πως εισαι νεα και θα ηθελα να σου πω να περιορισεις να γραφεις με greeklish γιατι απο την 1/9/09 θα διαγραφοντε τα μυνηματα με greeklish.Και τα μηνυματα με συντομογραφια οπως στα SMS.πχ τ κινητο μ.

1)πενα στην νεα συσκευασια δεν δινουν.

2)Ο ηχος του πολυ καλος ειναι.

3)Δεν γνωριζω.Καλη πρεπει να ειναι.

4)Μονο 2GB.Πανω απο 2 "σερνεται".

5)Ειναι μεχρι να το συνηθισεις.Σχετικα γρηγορα γραφεις.

6)Ναι.Αν και οχι πολυ συντομα.

7)Θεματα δεν παιρνει αλλα μπορεις να "σπασεις"το λογισμικο και να βαλεις ο,τι θελεις.Σαν το jailbreak του iPod ειναι.

8)Συμφερει.

9)Πριν 2 εβδομαδες πηρα και εγω το iPod Touch.Εγω εχω το ΚΡ500 και καμια σχεση η οθονη τους!Η οθονη του iPod ισα-ισα να την ακουμπησεις και κατεβαινει.Με το μπισκοτο(ΚΡ500)(μετα απο πολλες μερες)επρεπε να βαλω πολυ πιεση στην οθονη για να κατεβουν τα ΜΡ3.Δεν ξερω,μπορει και να ειχα συνηθησει την οθονη του iPod και να μου φαινεται ετσι.Αφου εχεις το iPod δεν χρειαζεσαι καλο ηχο στο κινητο.Σε καλυπτει αυτο.

Να το παρεις γρηγορα γιατι θα κατεργηθει για να βγει το 2ο.Το αδερφακι του:). Φυσικα θα ειναι πανακριβο.:X

Εξαιτιας σου εγραψα το ποιο μεγαλο post που εχω στειλει στο http://www.myphone.gr:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω κι εγω την "εκθεση" μου σαν κατοχος και υστερα απο τοσα "πειραματα" στο κινητο. Καταρχην αν θελεις αποκλειστικα touchscreen και δινεις μεχρι 200 ειναι μαλλον ο,τι καλυτερο μπορεις ν'αγορασεις και μετα ερχεται το Cookie.

 

1)Για κοιτα εδω: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=29949

Και για οσους θελουν ολο το πακετο(οπως πρεπει να ειναι δηλ.)

2)Το ηχειο ειναι απλα ικανοποιητικο αλλα με ακουστικα ειναι πολυ καλη η αποδοση και δεν θα εχεις προβλημα. Μια χαρα ακουγονται οι φωνες των τραγουδιστων!

3)Εδω θα σε χαλασω λιγο. Αν εισαι απο τα ατομα που τακτοποιουν φωτογραφιες και mp3 σε φακελους θ'αναγκαστεις να τα συνηθισεις ολα χυμα αφου και σε φακελους να τα φτιαξεις στην εκθεση του κινητου φαινονται ολα μαζι! Μονο αν μπεις στην εξωτερικη μνημη ειναι τακτοποιημενα αλλα απο κει δεν βολευει και τοσο.

4)Παιρνει και 4 giga αλλα με την προυποθεση να εχεις παντα τα 2 γεματα για να τη διαβαζει! Δεν ξερω κατα ποσο εξυπηρετει αυτο. Αν δεν χρειαζεσαι τοσο χωρο παρε μια 2 giga και ξεμπερδευεις. (Sandisk κατα προτιμηση)

5)Ο κλασσικος τροπος ειναι ασταβραστα..δεν ειναι κινητο για να γραφεις με το ενα χερι! Υπαρχει ομως πληκτρολογιο σαν αυτο του PC(QWERTY..)που εμφανιζεται σε ολη την οθονη και βολευει περισσοτερο αν το συνηθισεις.

6)Η μερα με τη νυχτα! Πρεπει να το παρεις αποφαση οτι θες ενα τελειως διαφορετικο κινητο. Αυτο δεν ειναι κακο αλλα θελει το χρονο του.

7)Υπαρχουν θεματα αλλα θελει να "πειραξεις" το λογισμικο για να μπουν και ενω ειναι σχετικα ευκολο να γινει δεν αξιζει πολυ γιατι τα βαριεσαι γρηγορα και μπορει να κανουν το κινητο σου να σερνεται.

8)Συμφερει χαλαρα αρκει να παρεις το πληρες πακετο(handsfree, καλωδιο usb κλπ.) Ειδικα αν θες ν'ακους μουσικη τ'ακουστικα θα σου ειναι απαραιτητα!

9)Κι εγω που το εψαχνα στην αρχη την καταβρηκα με την οθονη αφης αλλα τελικα δεν με βολεψε και γυρισα σε κλασσικο κινητο με πληκτρα. (εχω το Viewty για δευτερο τωρα)

 

Αυτα. Για την καμερα δεν ρωτησες ομως και μου εκανε εντυπωση! Αν δεν σε νοιαζουν πολυ οι φωτογραφιες θα προτεινα καλυτερα το Cookie που ειναι πιο φθηνο με πιο ομορφο μενου και δεχεται αρχεια μεχρι 8 giga απροβληματιστα. Σκεψου το..

(ο Ισιδωρος θα σε διαφωτισει πανω σε αυτο!:D)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χτες απόκτησα και εγώ το KU990i (μέσω της Vodafone). Το επεξεργάστηκα λίγο μέχρι να τελειώσω τη μπαταρία του για να το βάλω για τη πρώτη φόρτιση.

 

Προφανώς δεν είναι iPhone ούτε στις λειτουργίες, ούτε στην ποιότητα, αλλά αυτό το περιμένεις εξ' αρχής. Παρατήρησα ένα δύο πραγματάκια και θα ήθελα να εκφράσω κάποιες απορίες.

 

* Ένα θέμα είναι με το ξεκλείδωμα της συσκευής. Πρέπει να πατήσω το κουμπί στο πλάι δύο φορές, μία για να ανάψει η οθόνη και να σου πει πάτα το κουμπί και άλλη μία για να ξεκλειδώσει. Λεπτομέρειες μεν, αλλά γίνεται να ξεκλειδώνει με τη μία;

 

* Σχετικά με την οθόνη αφής, κάποιες φορές πατάω σε μια επιλογή και ενώ το κινητό την καταλαμβαίνει, πηγαίνει σε αυτήν, ενεργοποιείται και η δόνηση, δεν μπαίνει στην επιλογή. πχ έχω το αρχικό μενού και πατάω στις ρυθμίσεις, το κάνει highlight αλλά πρέπει να το ξαναπατήσω για να μπω (αυτό δε το κάνει πάντα). Είναι γενικό πρόβλημα της οθόνης αυτό;

 

* Τέλος, έχω το fw 990ι_v10c. Εκτός από τα official υπάρχουν μη official fw; αν κάποιο link για πληροφορίες. Επίσης αν κάνω back up το αρχικό fw, είμαι ΟΚ σε περίπτωση βλάβης από πείραγμα, δηλαδή μπορώ να το επαναφέρω το κιν;

 

sorry για τις πολλές ερωτήσεις, έχω κοιτάξει το θέμα και υπάρχουν κάποιες αναφορές από εδώ και από εκεί αλλά το θέμα είναι πλέον τεράστιο. Όποιος έχει την καλοσύνη να απαντήσει ευχαριστώ πολύ.

 

1) Από όσο ξέρω δεν γίνεται.Εκτός αν πειράξεις το λογισμικό κατά κάποιο τρόπο και το κάνει αλλά από όσο έχω δει μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει κανένα τέτοιο hack-άρισμα

2)Μου το κάνει και εμένα αυτό αλλά σπάνια

3)Υπάρχει και αναφέρθηκε πριν 4-5 σελίδες :O αλλά επειδή όπως όλοι,θα βαριέσαι και εσύ να ψάχνεις πάρτο εδώ

 

Τώρα για την κοπελλιά να το κείμενο μου xD

-Η αρχειοθέτηση δεν είναι καθόλου καλή! Ειδικά αφού είπες ότι έχεις ericsson και πας στην LG θα απογοητευτείς,όπως και εγώ.Στα ericsson μπορείς να κάνεις όσους μα όσους φακέλλους και όπου θες ενώ στο viewty θα αντιμετωπίσεις ένα μικρό πρόβλημα....θα πρέπει να ανατρέχεις συνέχεια στο μενού της κάρτας μνήμης για να βλέπεις τα αρχεία στους φακέλλους τους(από τη στιγμή που θα τα αποθηκεύεις στην κάρτα μνήμης).Τώρα για τα μηνύματα,να σου πώ την αλήθεια με ένα το ericsson(w800i) εγώ έγραφα πιο γρήγορα λόγω των πλήκτρων...ακόμα δεν έχω καταφέρει να φτάσω την ταχύτητα δημιουργίας μηνυμάτων που είχα στο παλιό και το έχω πάνω κάτω 6 μήνες :O Τέλος για την οθόνη αφής...καμία σχέση με το ipod.Το ένα το χαιδεύεις και κάνει θαύματα και το άλλο το πατάς για να δεις ένα μενού :/ Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον φίλο isidoro :D

 

P.s : Σύμφωνω και με τον φίλο Conception εκτός από το θέμα του ηχείου.Εγώ βρίσκω την ποιότητα ήχου αρκετά ικανοποιητική(και προέρχομαι απο τη σειρά "w" της ericsson.Δεν το λέω σαν αξίωμα προς θεού απλά ας συγκρίνουμε το αρχείο με ένα "μουσικό κινητό" :D)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην επομενη πρφοσφορα που θα βγαλει η wind θα το παρω και εγω ομως απο το καταστημα μου ειπαν οτι εχουν και το KU990 full pack. μαλλον θα εχει μενει στο καταστημα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....χ8εσ το βραδθ περασα την αναβα8μιση.....οι πρωτες μοθ εντυπωσεις ειναι καλες..αξιζει να την περασει καποιος...

θα ηθελα να ρωτησω κατι ομως..το μενου εμενα εχει αυτοματη αποκρυψη.υπαρχει επιλογη να ειναι μονιμα στην αρχικη οθονη???οσο εψαξα δεν το βρηκα...

κ το κακο της υποθεσης ειναι οτι καποια στιγμη που περιεργαζομουν το κινητο κ βρισκομουν στις φωτο μου με πεταει εξω κ μου εμφανιζει το μενου το βοη8ητικο(αυτο που σερνεις την ο8ονη κ εμφανιζεται)..το εχει ξανακανει σε κανενα??ξερετε πως μπορω να το αντιμετωπισω??δεν μου το κανει συνεχεια..

ξεχασα να πω οτι δεν περασα την hackαρισμενη εκδοση...

 

την hackαρισμενη εκδοση δεν μπορς να την κατεωασς γτ?????

 

Με αυτά και αυτά ξέχασα να απαντήσω στον oresti :p Από ότι θυμάμαι εγώ όταν έβαλα την standard έκδοση το μενού ήταν μόνιμα εμφανισμένο και είμαι 99% σίγουρος για αυτό.Τώρα αυτο που λες οτι σε πέταξε....εμένα μου το κάνει μερικές φορές οταν γράφω μήνυμα!Σαν να πατάει κάτι το κόκκινο πλήκτρο απενεργοποιήσης και κατευθείαν μου βγάζει το μήνυμα αν θέλω να αποθηκεύσω το μήνυμα στα πρόχειρα...οπότε υποθέτω ότι είναι bug στο fw...dunno :X

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Να ρωτήσω κάτι για το hack-αρισμένο fw, το Viewty το πήρα από την Vodafone , είναι δηλαδή το KU990i με το μενού της Vodafone. Μπορώ να περάσω σε αυτό το hack fw ή θα έχει πρόβλημα (γιατί βλέπω να αναφέρει κάτι για OPEN terminal);

 

Κάτι άλλο για τα SMS, με βολεύει πολύ το QWERTY πληκτρολόγιο που έχει, αλλά έχω ένα μικρό παράπονο, δεν έχει τόνο. Για να βάλεις γράμμα με τόνο πρέπει να κάνεις αλλαγή των γραμμάτων, κάτι που προφανώς είναι αρκετά χρονοβόρο και δεν αξίζει. Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Να ρωτήσω κάτι για το hack-αρισμένο fw, το Viewty το πήρα από την Vodafone , είναι δηλαδή το KU990i με το μενού της Vodafone. Μπορώ να περάσω σε αυτό το hack fw ή θα έχει πρόβλημα (γιατί βλέπω να αναφέρει κάτι για OPEN terminal);

 

Τα γράφει στο τέλος του post του :O

"EDIT:

To install this firmware on a Viewty is not OPEN, or foam are OPEN but only work in your country, do this:

 

Before making flash

TOTO safeguard and make the folder /Flex/

Make flash

When finished, copy the folder /Flex/, which are earlier in the Viewty.

That should work, you may have to restore NV Backup"

 

Κάτι άλλο για τα SMS, με βολεύει πολύ το QWERTY πληκτρολόγιο που έχει, αλλά έχω ένα μικρό παράπονο, δεν έχει τόνο. Για να βάλεις γράμμα με τόνο πρέπει να κάνεις αλλαγή των γραμμάτων, κάτι που προφανώς είναι αρκετά χρονοβόρο και δεν αξίζει. Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική;

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις Τ9 αλλά σε πληκτρολόγιο κινητού αλλιώς μην βάζεις τόνους :p Ετσι και αλλιώς άμα καταλαβαίνει ελληνικά ο άλλος και εσύ ξέρεις να γράφεις τότε δεν θα έχετε πρόβλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και αυτά ξέχασα να απαντήσω στον oresti :p Από ότι θυμάμαι εγώ όταν έβαλα την standard έκδοση το μενού ήταν μόνιμα εμφανισμένο και είμαι 99% σίγουρος για αυτό.Τώρα αυτο που λες οτι σε πέταξε....εμένα μου το κάνει μερικές φορές οταν γράφω μήνυμα!Σαν να πατάει κάτι το κόκκινο πλήκτρο απενεργοποιήσης και κατευθείαν μου βγάζει το μήνυμα αν θέλω να αποθηκεύσω το μήνυμα στα πρόχειρα...οπότε υποθέτω ότι είναι bug στο fw...dunno :X

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση...

τελικα απο οτι μιλησα με ενα φιλο μου μου ειπε οτι φοραω την hackαρισμενη εκδοση.... να σου δωσω να καταλαβεις εχει light, ενα θεμα με κατι πεταλουδες(αντι για τα ψαρακια) κ το μενου εχει αυτοματη αποκρυψη.συμφωνα με το φιλο μου δεν ειναι η κανονικη εκδοση....

μηπως μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω την κανονικη????

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση...

τελικα απο οτι μιλησα με ενα φιλο μου μου ειπε οτι φοραω την hackαρισμενη εκδοση.... να σου δωσω να καταλαβεις εχει light, ενα θεμα με κατι πεταλουδες(αντι για τα ψαρακια) κ το μενου εχει αυτοματη αποκρυψη.συμφωνα με το φιλο μου δεν ειναι η κανονικη εκδοση....

μηπως μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω την κανονικη????

 

Yeap,αμα έχει την πεταλουδίτσα και τον φακό είναι στανταρντ η χακαρισμένη :) Σου δίνω έτοιμο το link για να την κατεβάσεις.Οι οδηγίες για να την περάσεις είναι οι ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ακριβώς ένα βήμα μπροστά απο σένα είμαι!!

 

Το αγόρασα χθές απο το Terminal 2 στο Heathrow (Dixons) που έχει ακόμα 2 σε "στοκ" (πρέπει να ναι απο αντικατάσταση) στις 100λίρες.

Η τιμή είναι καλή.

Αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να το ξεκλειδώσω - βρήκα τη σελίδα που αναφέρεις έκανα ότι λένε οι οδηγίες αλλά δεν...

Ενδεχομένως να πάρω την Vodafone και να ζητήσω τον κωδικό.

 

Αν βρείς κάποια λύση ενημέρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...