Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω ενα αλλο προβλημα.Πηρα μια καρτα μνημης 2GB απο την wind.Δεν ειναι μαρκας λεγεται micro sd απλα...Δεν εχει φιρμα.Οταν την βαζω ειναι ολα μια χαρα.Με το που τραβαω μια φωτογραφια η βιντεο ξαφνικα εξαφανιζετε η καρτα μνημης.Δεν μπορω να την βρω στο menu.Λες και εχει βγει απο το κινιτο.Τι μπορω να κανω?

 

Καντην ενα φορματ, αν δε φτιαξει θα πας κ θα την αντικαταστησεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την εκανα και δεν γινεται τιποτα...Ρε παιδια λετε να φταιει το κινητο?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και δεν γινεται τιποτα...Ρε παιδια λετε να φταιει το κινητο?

Den nomizw giati kai me to Cookie den ginetai!

Polles fores exw dokimasei!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε update το firmware? Εγώ έχω το KU990_V10d τώρα.

 

Επίσης, πώς μπορώ να βλέπω πόσα mb έχω κατεβάσει με τον browser? Και πώς μπορώ να μηδενίζω τον μετρητή (αν υπάρχει τέτοιος μετρητής).

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ξερω μαλλον θα φταιει η καρτα μημης {μηπως ειναι κινεζικη αφου δν εχει μαρκα?}:p[/quote

Sorry paidia pio panw itan gia allo topic!MIA xara mou leitourgei!Mallon tha einai autes oi moufikes ths Wind!

 

Μπορούμε να κάνουμε update το firmware? Εγώ έχω το KU990_V10d τώρα.

 

Επίσης, πώς μπορώ να βλέπω πόσα mb έχω κατεβάσει με τον browser? Και πώς μπορώ να μηδενίζω τον μετρητή (αν υπάρχει τέτοιος μετρητής).

Fisika mporeis na kaneis anabathisi!

Twra exeis ti pio prosfati.

Link to comment
Share on other sites

Fisika mporeis na kaneis anabathisi!

Twra exeis ti pio prosfati.

 

και πώς γίνεται η αναβάθμιση? (όταν και αν βγει καινούρια?)

 

και πού βρήσκετε ο μετρητής mb για τον ιντερνετ browser?

Link to comment
Share on other sites

και πώς γίνεται η αναβάθμιση? (όταν και αν βγει καινούρια?)

 

και πού βρήσκετε ο μετρητής mb για τον ιντερνετ browser?

Gia ton metriti den kserw.

Katebazeis to eidiko programma apo tin LG.LG S/W Updater.Tha sou estelna to link alla eimai apo to iPod Touch.Se proigoumenes selides tha to breis I an psakseis sto Google.

Link to comment
Share on other sites

_Τελικα ολα ενταξει πηγα πηρα μια sandisc.Εγω θελω να κανω ερωτησεις τωρα γιατι εχω καποια προβληματα...

_Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις για την καμερα?Νιωθω οτι αν και 5 mpx ειναι πολυ χειροτερη.Μπορω να κανω καποιες επιλογες να καλυτερεψω την αποδοση?

_Εχω την εκδοση KU990I_V10a.Αξιζει να κανω update?Η εκδοση μου ειναι αρκετα ενημερωμενη η παλια?

_Μπορω να βρω στην αγορα hands-free,usb καλωδιο και screen protector?Καποιο λινκ?

_Μπορω να κανω επιλογη οταν μου ερχονται εικονες και αρχεια απο αλλα κινητα να αποθηκευονται αυτοματα στη καρτα μνημης?Βαρεθηκα να κανω μετακινηση συνεχεια...

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

_Τελικα ολα ενταξει πηγα πηρα μια sandisc.Εγω θελω να κανω ερωτησεις τωρα γιατι εχω καποια προβληματα...

_Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις για την καμερα?Νιωθω οτι αν και 5 mpx ειναι πολυ χειροτερη.Μπορω να κανω καποιες επιλογες να καλυτερεψω την αποδοση?

_Εχω την εκδοση KU990I_V10a.Αξιζει να κανω update?Η εκδοση μου ειναι αρκετα ενημερωμενη η παλια?

_Μπορω να βρω στην αγορα hands-free,usb καλωδιο και screen protector?Καποιο λινκ?

_Μπορω να κανω επιλογη οταν μου ερχονται εικονες και αρχεια απο αλλα κινητα να αποθηκευονται αυτοματα στη καρτα μνημης?Βαρεθηκα να κανω μετακινηση συνεχεια...

-Καμερα-Ρυθμισεις.Μονο απο εκει.Αν δεν βρεις τιποτα δεν μπορει να γινει και τιποτα.

-Noμιζω εχεις την νεοτερη.

-Ψαξε στο e-bay.com.Θα βρεις 1000%

-Μενου-Ρυθμισεις-Ρυθμισεις τηλεφωνου-Διαχειρηση Μνμης-Ρυθμιση Κυριας Αποθηκευσης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ρε Isidoros.Ολα ενταξη απλα δεν ξερω τι ρυθμισεις να κανω στην καμερα...Ιδικα το iso δεν το καταλαβαινω?Αυτοματο ας πουμε θα ηταν καλο?Γενικα θελω καποιος να μου πει τι εχει ρυθμισμενο στις επιλογες.Ολα τα κουτακια στις ρυθμισεις τι τα εχει επιλεγμενα?Αυτο θελω και νομιζω τελειωσα με τις ερωτησεις...

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Στην καμερα δεν χρειαζεται καποια ιδιαιτερη ρυθμιση οταν εισαι εξω στο φως της ημερας. Σε εσωτερικους χωρους με φωτα καλο ειναι να ρυθμιζεις την ισορροπια λευκου σε πυρακτωσεως η φθορισμου(αναλογα με το φως)και να εχεις παντα ενεργο τον σταθεροποιητη εικονας(το κουμπακι στο πλαϊ που πατας για να κλειδωσει). Το βραδυ φλας αυτοματο η κοκκινα ματια(διπλο φλας)και στο mode επιλεγεις νυχτα. Επισης παιξε με το ISO μερικες φορες οταν το βαζεις 800 οι βραδυνες βγαινουν καλυτερες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εκανα αναβαθμιση στο κινητο με βοηθεια απο το ku990.co.uk και εχω την εκδοση ku990_v10j αυτη η εκδοση μαεσει οι φωτογραφιες εχουν γινει πιο ζωντανες τα εικονιδια που υπαρχουν στην μπαρα αλλαξαν και εχει πολλα παιχνιδια και εφαρμογες και στα flash αρχεια αα επισης οσοι ενδιαφερονται το θεμα με το ψαρι αλλαξε και εγινε μια πεταλουδα {προσοχη αμαα θελησετε να κανετε ετσι την αναβαθμιση γιατι το κινητο μπορει να χαλασει}{εμενα μια κιτρινη οθονη μου εβγαλε και μετα ξανα εκανε την διαδικασια που διερκισε 40 λεπτα!!}:)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ρε Isidoros.Ολα ενταξη απλα δεν ξερω τι ρυθμισεις να κανω στην καμερα...Ιδικα το iso δεν το καταλαβαινω?Αυτοματο ας πουμε θα ηταν καλο?Γενικα θελω καποιος να μου πει τι εχει ρυθμισμενο στις επιλογες.Ολα τα κουτακια στις ρυθμισεις τι τα εχει επιλεγμενα?Αυτο θελω και νομιζω τελειωσα με τις ερωτησεις...

Kανε ανετα οσες ερωτησεις χρειαστεις.

Link to comment
Share on other sites

Michael ειναι ευκολη η διαδικασια της αναβαθμισης; Αν υποστηριζει ελληνικα κανονικα και στα μηνυματα τοτε ισως ν'αξιζει τον κοπο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.θελω με ενα φιλαρακι να αγορασω το vιewty σε κανα μηνα που θα ερθει η επιδοτηση.ενας λοιπον απο την παρεα ειπε οτι θα αποσυρθει απο την αγορα.και ειπα να ρωτησω τους ειδικους εδω.:)ισχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.θελω με ενα φιλαρακι να αγορασω το vιewty σε κανα μηνα που θα ερθει η επιδοτηση.ενας λοιπον απο την παρεα ειπε οτι θα αποσυρθει απο την αγορα.και ειπα να ρωτησω τους ειδικους εδω.:)ισχυει κατι τετοιο?

 

Ηδη διάφορες αλυσίδες καταστημάτων έχουν σταματήσει να το εισάγουν.Αλλά από τη στιγμή που ανακοινώθηκε ο διάδοχος που ακούει στο όνομα LG Viewty Smart (GC 900 - Viewty 2) να περιμένεις οτι θα σταματήσουν να προμηθεύονται το Viewty (Ku990-ku990i).Αλλά επειδή είμαστε στην Ελλάδα,όπως και να το κάνουμε θα αργήσει ακόμα να έρθει ο αντικαταστάτης,αλλά ακόμα και να σταματήσουν την προμήθεια σήμερα (λέμε τώρα υποθετικά),όλο και κάποια συσκευή ξεχασμένη σε αποθήκες καταστημάτων θα μπορέσει να βρει ο φίλος σου.Οπότε θα σου έλεγα ότι δεν έχει λόγο να ανησυχεί αλλά μην το ξεφτιλήσει κιόλας με την καθυστέρηση :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιαα ευκολη ειναι η αναβαθμιση αλλα ..ενταξει λιγο φοβο θα τον εχεις θα βρω και το λινκ και θα σας το δωσω {η αναβαθμιση ισχυει μονο για οσους εχουν το ku990 και οχι το ku990i}
Link to comment
Share on other sites

Ηδη διάφορες αλυσίδες καταστημάτων έχουν σταματήσει να το εισάγουν.Αλλά από τη στιγμή που ανακοινώθηκε ο διάδοχος που ακούει στο όνομα LG Viewty Smart (GC 900 - Viewty 2) να περιμένεις οτι θα σταματήσουν να προμηθεύονται το Viewty (Ku990-ku990i).Αλλά επειδή είμαστε στην Ελλάδα,όπως και να το κάνουμε θα αργήσει ακόμα να έρθει ο αντικαταστάτης,αλλά ακόμα και να σταματήσουν την προμήθεια σήμερα (λέμε τώρα υποθετικά),όλο και κάποια συσκευή ξεχασμένη σε αποθήκες καταστημάτων θα μπορέσει να βρει ο φίλος σου.Οπότε θα σου έλεγα ότι δεν έχει λόγο να ανησυχεί αλλά μην το ξεφτιλήσει κιόλας με την καθυστέρηση :p

 

οκ ευχαριστω.βασικα λεμε να το παρουμε και οι 2.εγω ομως θα το παρω σε κανα μηνα γιατι τοτε εχω την επιδοτηση.και λεμε οτι το παιρνουμε.θα υπαρχουν μετα ανταλλακτικα?

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.βασικα λεμε να το παρουμε και οι 2.εγω ομως θα το παρω σε κανα μηνα γιατι τοτε εχω την επιδοτηση.και λεμε οτι το παιρνουμε.θα υπαρχουν μετα ανταλλακτικα?

Για ενα μικρο διαστημα μπορει.

Link to comment
Share on other sites

παδια η αναβαθμιση υποστηριζει ελληνικα και εδω ειναι το λίνκ http://www.mygreatphone.com/forum/modifications-hacking/13370-firmware-ku990-v10j-open-custom.html αα και εδω http://rapidshare.com/files/53093597/LGMDP_EURO_1_.zip.html ειναι το προραμμα που θα χρειαστειτε για την αναβαθμισετε πιο κατω εχει μια φωτογραφια{στο πρωτο λινκ} πως θα γινει αμα θελετε βοηθεια πειτε μ {και μην φοβηθητε οτι χαλασε το κινητο αμα βγαλει μαι κιτρινι οθονη και λεει ''refreshing'' κατα την διαδικασια της αναβαθμισης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαστε το νεο λογισμικο. Εχω την εντυπωση οτι "τρεχει" καλυτερα το κινητο τωρα και ισως υπαρχει μια μικρη βελτιωση στις φωτο! Παντως ειναι ευκολο να γινει...
Link to comment
Share on other sites

θα υπαρχουν μετα ανταλλακτικα?

 

Δεν σε αφορά αυτό.Από τη στιγμή που θα έχεις 2χρονη εγγύηση ότι και να πάθει το κινητό θα πρέπει η LG να κόψει το λαιμό της για να βρει ανταλλακτικά.Σε περίπτωση βέβαια που φταις εσύ θα πρέπει να κόψεις εσύ το κεφάλι σου μετά :p

 

παδια η αναβαθμιση υποστηριζει ελληνικα και εδω ειναι το λίνκ http://www.mygreatphone.com/forum/modifications-hacking/13370-firmware-ku990-v10j-open-custom.html αα και εδω http://rapidshare.com/files/53093597/LGMDP_EURO_1_.zip.html ειναι το προραμμα που θα χρειαστειτε για την αναβαθμισετε πιο κατω εχει μια φωτογραφια{στο πρωτο λινκ} πως θα γινει αμα θελετε βοηθεια πειτε μ {και μην φοβηθητε οτι χαλασε το κινητο αμα βγαλει μαι κιτρινι οθονη και λεει ''refreshing'' κατα την διαδικασια της αναβαθμισης

 

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω αύριο.Θα σου πω πως εξελήχτηκε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...