Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,

παρηγγειλα απο ebay το touch καθως ειχε μπει υγρασια αναμεσα στο παλιο και την οθονη και τα αλλαξα!αλλα τωρα οταν το ανοιγω η οθονη δεν δειχνει τιποτα μονο ασπρο χρωμα..μπορει να με βοηθησει καποιος?τι εχει γινει?μηπως θελει αλλαγη και η οθονη?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας. Μόλις γράφτηκα στην ιστοσελίδα σας γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό μου και τελικά παρόλο που έκανα αρκετή αναζήτηση δεν κατάφερα να βρω μια λύση. Μόλις πήρα το lg ku990i (όχι δεν είναι καινούριο. Το κληρονόμησα!!) και έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ και μμσ και όλα δουλεύουν τέλεια. Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι η εφαρμογή youtube που υπάρχει στο κινητό. Το πρόβλημα τις είναι ότι δεν παίζει τα βίντεο. Βγάζει το μήνυμα: ελέγξτε την apn address!!! Ξέρει κανείς κάτι γιαυτό! Ευχαριστώ! :)
:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχω ενα προβλημα με το Lg 990i.Με οποιο προγραμμα κι αν προσπαθησα να κανω convert τα video του,τα βγαζει ολα χωρις ηχο..Μπορει να με βοηθησει κανεις?Ευχαριστω προκαταβολικα Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,μια ακυρη ερωτηση...Με οποιο προγραμμα κι αν εκανα convert τα βιντεο του κινητου,τα βγαζει ολα χωρις ηχο...Τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις γράφτηκα στην ιστοσελίδα σας γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό μου και τελικά παρόλο που έκανα αρκετή αναζήτηση δεν κατάφερα να βρω μια λύση. Μόλις πήρα το lg ku990i (όχι δεν είναι καινούριο. Το κληρονόμησα!!) και έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ και μμσ και όλα δουλεύουν τέλεια. Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι η εφαρμογή youtube που υπάρχει στο κινητό. Το πρόβλημα τις είναι ότι δεν παίζει τα βίντεο. Βγάζει το μήνυμα: ελέγξτε την apn address!!! Ξέρει κανείς κάτι γιαυτό! Ευχαριστώ! :)

 

To youtube δεν λειτουργεί γιατί έχουν αλλάξει τα format των video από τότε (μην ξεχνάμε ότι πάνε 3 χρόνια που έχει κυκλοφορήσει).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά δεν παίζει τίποτα σε βίντεο από το ίντερνετ και μου φάνηκε λίγο περίεργο. Μία ακόμη ερώτηση. Το κινητό είναι αγορασμένο από την cosmote. Οι ρυθμίσεις ροής είναι γκρι και δεν μπορώ να τις αλλάξω. Είναι κληρωμένες από την cosmote; Μπορώ να τις ξεκλειδώσω με κάποιο τρόπο; Ευχαριστώ. :)
:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω export τα contacts του Viewty σε vcf/οτιδηποτε format. Σκοπος ειναι να τις περασω σε αλλο κινητο.

Γνωριζετε καποιο τροπο; Με οτι εχω δοκιμασει δεν εχει πετυχει...

 

Να διευκρινινησω..οτι ειμαι σε Mac(Snow Leopard)

Edited by DEJiX
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα!Εχω ενα προβλημα με το Lg 990i.Με οποιο προγραμμα κι αν προσπαθησα να κανω convert τα video του,τα βγαζει ολα χωρις ηχο..Μπορει να με βοηθησει κανεις?Ευχαριστω προκαταβολικα

 

καλημερα κατεβασε το super η το ultra mobile 3gp converter:D

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροποσ μεσα απο το πισι σουιτ να κρατησω τα μηνυματα και να τα ξανα βαλω στο κινητο καποια αλλη φορα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροποσ μεσα απο το πισι σουιτ να κρατησω τα μηνυματα και να τα ξανα βαλω στο κινητο καποια αλλη φορα?

 

δεν σε εξυπηρετεί το "αντιγραφα ασφαλείας μηνυμάτων"?

Link to comment
Share on other sites

δεν σε εξυπηρετεί το "αντιγραφα ασφαλείας μηνυμάτων"?

 

πως γινεται αυτο?εγω μετα θελω να τα ξαναπερασω ομως θα μπορω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Βρήκα τελικά πως να ξεκλειδώσω τις ρυθμίσεις για το streaming (ροη). Από το service menu με την χρήση του κωδικού υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί αυτή η δυνατότητα. :)
:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα και πάλι. Βρήκα τελικά πως να ξεκλειδώσω τις ρυθμίσεις για το streaming (ροη). Από το service menu με την χρήση του κωδικού υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί αυτή η δυνατότητα. :)

 

Πως μπαίνουμε στο service menu;

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο?εγω μετα θελω να τα ξαναπερασω ομως θα μπορω?

 

θα μπορείς κανονικά να κάνεις και την αντίστροφη ενέργεια (εννοείται) με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια. Να ρωτησω το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει ευπαθη οθονη lcd ? το ειχε μια φιλη μου στην τσεπη της και εσπασε. Ανελαβα να του αλλαξω οθονη τωρα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα, το είχα 3 χρόνια και δεν έπαθε τίποτα κι ας είχε πέσει μερικές φορές από μεγάλο ύψος.

Από τις καλύτερες συσκευές που είχα, ειδικά ταν βγήκε ήταν εξαιρετικό γι'αυτά που πρόσφερε.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως μπαίνουμε στο service menu;

 

:) Επειδή έχει περάσει πολύς καιρός που το έκανα δεν το θυμάμαι αλλά σίγουρα υπάρχει κάπου μέσα στο forum. Και εγώ εδώ το βρήκα.

:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε ολους. Έχω ένα μικρό προβλήμα με την εγκατάσταση του opera mini στο Viewty. Είτε κάνω εγκατάσταση απο το αρχείο jar είτε απο το jad, αφού ολοκληρωθεί εγκατάσταση και τρέξω την εφαρμογή, μένει κολλημένο στην αρχική εικόνα και λέει Installing... έχω δοκιμάσει να εγκαταστήσω και την 5.1 και την 6.1 και συνέχεια κάνει το ίδιο.. Έχει κανένας καμία ιδέα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το φλασάρισμα firmware ισχύει ακόμα κανονικά ή έχουν αλλάξει τα πράγματα; Θέλει μια γνωστή μου να το κάνει, ακόμα δεν έμαθα πληροφορίες γιατί, ή ποια έκδοση έχει τώρα, αλλά θέλω να σιγουρευτώ στα εξής:

Γίνεται με τους οδηγούς που έχει στο mygreatphone;

Επίσης τα firmwares όλα έχουν ελληνικά κανονικά; Πχ το v10g έτυχε να δω να λένε οτι είναι stable, είναι σχετικά πρόσφατο και έχει ελληνικά;

Μην πάω να το κάνω και μου βγάλει κανένα σφάλμα το lgmdp και μείνει τούβλο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...