Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ έχω το xilisoft video converter και δουλεύει μια χαρά!

 

Δηλαδη μπορεις να ενσωματωσεις με το xilosoft ε?Ωραια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους, πριν ένα μήνα περίπου αγόρασα κι εγώ το lg viewty μιας και είχε πέσει η τιμή του στα 200 και είχα και κάποια επιδότηση. Αρχικά θα ήθελα να αναφέρω το πόσο ενοχλητική έχει γίνει η vodafone. Γιατι πρέπει όλα τα κινητα να γραφουν vodafone και να έχουν και σήμα vodafone παρόμοιο με αυτό των sony ericsson;;; Όταν αγοράζω ένα κινητό, θέλω να είναι πχ ΝΟΚΙΑ, Ericsson, LG. Όχι μόστρα της vodafone. Θα μου πεις γιατί να το πάρεις απ' τη vodafone. Η ανάγκη, αφου κάποιος μου πρόσφερε την επιδότηση του το πήρα μόνο 100 ευρώ.

Έρχομαι στο θέμα όμως. Αφού με ανάγκασαν να το πάρω σε λευκό για να μην έχει στολίδια της vodafone όταν το άνοιξα ανακάλυψα ότι είχε μενού πειραγμένο απ' τη vodafone. Ουσιαστικά έχει το vadafone live (μόνο, ευτυχώς). Μέσα το κινητό έχει και κάποια παιχνίδια demo για 90 δευτερολεπτα. Έγω έπαιξα αυτά τα 90 και τώρα απλά κάθονται και μου λένε να τα αγοράσω. Ξέρει κανείς πως να τα διαγράψω; Επίσης υπάρχουν εικόνες στο ανοιξε-κλείσε με το σήμα της vodafone που φαίνονται στην έκθεση. Κι αυτές θέλω να πάνε στον κάδο. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;; Έδω και μέρες κοιτάζω τα post και έχω μάθει πολλά χρήσιμα πράγματα. Δυστυχώς δεν έπεσα στο θέμα αυτό. Και μια ακόμα ερώτηση: Σε κάθε φάκελο που μπαίνετε (πχ βίντεο) έχει πρώτο πρώτο ένα φάκελο για να συνδεθείς και να κατεβάσεις κι άλλα ή κι αυτό κόλπο της vodafone είναι;; Γιατί αν το πατήσω μπαίνει στο vodafone live... θα ήθελε δλδ γιατί έχω Q και μπαίνει στο beQ (δωρεάν περιήγηση). Επίσης υπάρχει περίπτωση να μπώ στο google ή σε κάποια άλλη σελίδα εκτός beQ;;

Ξέρω ότι αν πάω στην LG και ζητήσω να μου περάσουν το γνήσιο λογισμικό θα λυθούν όλα τα προβλήματα μου...αλλά θα χάσω την εγγύηση...ενώ αν τα σβήσω, τι θα μου πούν; Ότι χάνω την εγγύηση επειδή έσβησα τα παιχνίδια;

Αυτά για αρχή, ξέρω ότι σας κούρασα...

 

Υ.Γ. Την είχα σε υπόληψη την LG, αλλά από τότε που κατάλαβα ότι το κάθε ένα κινητό είναι διαφορετικό κι ας είναι το ίδιο μοντέλο, ξενέρωσα. Άλλα έχουν καπάκι στην κάμερα, άλλα γράφουν stabilizer, άλλα iso800, σε άλλα το τζαμάκι στο φλας είναι clear, σε άλλα με γραμμές, το κουμπί στο ζουμ είναι διαφορετικό...ότι να ναι!! Ο Φιλανδός είναι respect, όλα τα άλλα είναι απλά για να ασχολούμαστε. ΝΟΚΙΑ και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ το πρόβλημά μου...

Έχω το viewty εδώ κι ένα μήνα και αν και γενικά είμαι ευχαριστημένος, μου τη σπάει που η δόνησή του είναι απίστευτα αδύναμη. Όταν το έχω στο αθόρυβο, ακόμα και να το κρατάω στο χέρι, είναι πολύ αδύναμο το "κούνημά" του και πολλές φορές χάνω κλήσεις. Ξέρετε μήπως αν ρυθμίζεται απο πουθενά;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δονείται και με το παραπάνω...

Ίσως αν έπαιρνες το διπλανό κινητό να δονούσε καλύτερα! :-P

Link to comment
Share on other sites

Exw to kinhto apo tote pou bghke kai prin 3 meres epese oloklhro mesa sto nero afou to skoupisa kai to stegnwsa douleuei kanonikotata.Posa tetoia kinhta tha to ekanan auto?

Eilikrina polu euxaristhmenh apo to kinhto kai to susthnw anepifulakta

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

 

αν θες να κανεις επεξεργασια πριν την κληση ..δεν υπαρχει ε ? γτ πηγα να κανω call me back αλλα μπα !!!

psychoz125 ti ennoeis epeksergasia?Egw call me back kanw kanonika

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

psychoz125 ti ennoeis epeksergasia?Egw call me back kanw kanonika

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

 

σε μια επαφη που την εχεις αποθηκευμενη να κανεις call me back χωρις να ξαναγραψεις τον αριθμο αυτο λεω ... γινετε ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω εδω και 3 μηνες,καλο χρυσο αλλα δεν με βολευει ιδιαιτερα

 

αν το πουλησω, με υπολοιπο εγγυησης21 μηνες, αγρατζουντιστο με σκληρη θηκη, στικ 2 γιγα στο κουτι του κομπλε, ποσα πιανω;ξερετε κανενα μαγαζι να το σπρωξω εκει;

the coldest of the cool
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το καμια αγγελια εδω στο ιντερνετ. Στα μαγαζια που αγοραζουν κινητα, τα παιρνουν ολα στη μιση τιμη απο αυτην που κοστιζουν, οσο καλη κατασταση και να'ναι! Αν ειναι να το δωσεις 100 ευρω το παιρνω κι εγω..:p

Αν παντως θες να δοκιμασεις, παρε στο buy&sell και ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ρώτησα και εγώ πριν 3 μήνες που ήμουν στην ακριβώς ίδια θέση με εσένα μου είχαν πει μέγιστη τιμή 100 ευρώ....! Επειδή λέει ότι και καλά δεν έχει εύκολη μεταπώληση...ΠΙΠ^Σ ! Από όσο ξέρω ακόμα ψάχνουν για το συγκερκιμένο μοντέλο αγοραστές και δεν βρίσκουν.Οπως είπε και ο φίλος από πάνω βάλε καμία αγγελία ή πούλα το σε κανέναν απο το φόρουμ,δικά μας παιδιά είναι όλοι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Mέχρι 120 ευρώ είναι καλά να το δώσεις,για παραπάνω είναι υπερβολή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καιρό κάθησε:D

 

χαχαχαχα :lol: Γύρισα αλλά δεν θα κάτσω για πολύ,ξαναφεύγω σε λίγες μέρες και είπα να checkaρω μπας και μπορώ να βοηθήσω πουθενά :) 120 ευρώ πιστεύω είναι το μέγιστο που μπορεί να πιάσει το κινητό μαζί με κάρτα μνήμης και όλα τα περιεχόμενα του κουτιού και όχι σε μαγαζί φυσικά...εκεί θα πέσει και άλλο η τιμή του.Οπότε φίλε Nagata συμφωνώ μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

To ΚP500 κάνει καινούργιο 156,50,μεταχειρισμένο παίζει να το χαρίζουν κιόλας :lol:

Ευχαριστώ φίλε Iσίδωρε :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..ψαχνω για screen protector για το lg viewty..αλλα δεν βρισκω πουθενα...

ξερετε μηπως κανενα screen protectro για αλλο κινητο που να ταιριαζει και στο Viewty?...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..ψαχνω για screen protector για το lg viewty..αλλα δεν βρισκω πουθενα...

ξερετε μηπως κανενα screen protectro για αλλο κινητο που να ταιριαζει και στο Viewty?...

 

εχει στο ebay...

Link to comment
Share on other sites

8 ευρώ οι κλέφτες? Φίλε δεν χρειάζεται καν να βάλεις screen protector :X Και εγώ που είχα,το έχω βγάλει εδώ και καιρό και η οθόνη δεν έχει πάθει τπτ.Ισα,ισα που ανέβηκε και η ανταπόκριση της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι και για την μεταφορά;)

Άμα θέλεις για περισότερη ασφάλεια το βάζεις.Αν το προσέχεις όμως δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά, είμαι νέο μέλος, πριν λίγες μέρες πήρα το viewty.. Χθες πήρα μια κάρτα μνήμης lexar microsd 4 giga, αντιμετωπίζω δυο προβλήματα με αυτό. Το ένα είναι ότι ο υπολογιστής (δεν έχω καλώδιο σύνδεσης μονό reader) μου λέει ότι η δισκέτα έχει ασφάλεια εγγραφής και δεν μπορώ να προσθέσω αρχεία (δεν είναι στο lock ο reader ). Έχει συμβεί σε κανένα σας? Το δεύτερο είναι ότι ενώ είναι 4 giga (το γράφει και επάνω) ο υπολογιστής και το κινητό την θεωρούν 2α, μονό όταν την πρώτο έβαλα μου είχε βγάλει ότι είναι τέσσερα, τι παίζει? :(:(
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! αποφάσισα και εγώ να αγοράσω σύντομα το κινητό... επειδή είμαι λίγο άσχετη μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες? λοιπόν θα αγοράσω το ku990i. διάβασα πολλές σελίδες αν και είναι 260.

1> επειδή αναφέρεται ότι είναι παλιό το λογισμικό είναι απαραίτητο να κάνω αναβάθμισή?αν ναι είναι δύσκολή διαδικασία?

2>για να δω ταινία πρέπει να έχω απλωσ το πρόγραμμά Total Video Converter 3.21? είναι απαραίτητη κάποια μετατροπή?

3> γνωρίζω σε ποιεσ σελιδεσ να αναζητήσω θέματα αλλά οι οδηγίες φαίνονται πολλές και τα περισσότερα άγνωστα μπορώ να τις βρω κάπου στα ελληνικά?

4>για τα παιχνίδια το μόνο που έχω να κάνω είναι να τα κατεβάσω και να τα περάσω στο κινητό?

συγνώμη για τις τόσες βαρετές ερωτήσεις.... απλώς είμαι λίγο άσχετη.... ευχαριστώ εκ των προτέρων:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...