Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα τα λετε βρε παιδια αλλα εγω βλεπω μια διαφορα τωρα δεν ξερω τι μπορει να ειναι αλλα στη φωτογραφια βλεπω τα χρωματα λιγο διαφορετικα απο τα ericsson μια θαμπαδα βλεπω και ειδικα το βραδυ αλλα και στο κοκκινο το χρωμα που το ειδα σημερα ηταν λιγο διαφορετικο μεσα απο το κινητο!!τι ρυθμισεις μπορεις να κανεις ξερετε να μου πειτε και εμενα??και με θεματα τι γινετε ξερω οτι υπαρχουν αλλα δεν ξερω πως τα κατεβαζεις....

 

κάτι τέτοιο θα το δεις και ανάμεσα σε se με nokia όπου η nokia έχει ποιο ζωντανά χρώματα αλλά αυτό δε συμαίνει πως είναι και τα πραγματικά!Άρα είναι ανάλογα με τα χρώματα που η εταιρία βάζει.Μη κάνεις σύγγριση ανάμεσα στα δύο κινητά αλλά στο τοπίο και στο κινητό να δεις πόσο αυθεντικά απεικονίζει τα χρώματα!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.να σε ρωτησω και κατι αλλο ξερεις πανω κατω πως ρυθμιζεις την καμερα τουλαχιστον τι βασικα βαζεις επανω για να τραβηξεις μια φωτογραφια και αν ξερεις να μου πεις για θεματα ξερω ενα site που ειπαν τα παιδια απο εδω αλλα δεν ξερω τη διαδικασια μπορεις να βοηθησεις???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια παραγγειλα και εγω το viewty το προηγουμενο σαββατο και περιμενω να μου ερθει αυτο το σαββατο (αχ αυτη η vodafone) απο την πρωτη στιγμη που ειδα την διαφημηση του πιστευα οτι θα ηταν το επομενο κινητο μου!!!αν και για να προχωρησω στην αγορα ξεζουμισα το internet για να διαβασω οσες αποψεις υπαρχουν τελικα καταλαβα οτι μπορει να εχει καποια μικροπροβληματα τα οποια βεβαια διορθωνονται με ενα καλο firmware ο μονος ενδοιασμος που εχω ακομα ειναι σε σχεση με την ενταση του ηχου οταν ακους μουσικη απο το μεγαφωνο αν και απο οτι εχω διαβαση καποια καλα παιδακια καταφεραν με χα........κεμα να δυναμοσουν τη ενταση! ενα ακομα σημαντικο προβλημα που με απασχολει ειναι η ευαισθησια εχωακουσει ατι μπορει να γρατζουνιστει απλος βαζοντας το στην τσεπη, ομως εχωεπισης διαβασει οτι ειναι σκυλι τωρα τιειναι μυθος και τη αληθεια δεν ξερω!!!!!!!!ενα ακομα προβλημα που εχω ειναι η τουμπες η ανταποκριση του viewty σε αυτες δηλαδη!!!!σοβαρη η ελλειψη προστατευτικο στην καμερα καθως ενα φωτογραφικο κινητο οφειλει να προστατευει τα ατου του!!!!!!ενα ακομα μειον ειναι η ελληψη wifi αν και αυτο εξαρταται απο τα θελω του καθενος!!!!ψεγαδια μπορεις να βρεις σε καθε συσκευη ετσι και στο viewty αν και αξακολουθει να ειναι το καλυτερο η μαλλον απο τα καλυτερα κινητα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη!!!!βεβαια θεωρω πως εαν το ks20 ειχε την ιδια καμερα με τις ιδιες λειτουργιες τοτε θα ηταν κατα πολυ καλυτερο!!!!!παντως θα πρεπει να παραδεχτω πως η εν λογο εταιρια εχει κανει τρομερη προοδο και πιστευω πως πλεον κοντραρεται με τις αλλες εταιριες στα ισα!!!!ειδικα με τον ερχομο του secret/kf750!!!!και κατι ασχετο εαν εχει κανεις τις ρυθμισεις για vodafone αν μπορει να μου πει που θα τις βρω!!!!!!!
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

ο μονος ενδοιασμος που εχω ακομα ειναι σε σχεση με την ενταση του ηχου οταν ακους μουσικη απο το μεγαφωνο αν και απο οτι εχω διαβαση καποια καλα παιδακια καταφεραν με χα........κεμα να δυναμοσουν τη ενταση!

http://www.ku990.co.uk/forum/showthread.php?t=1544

 

Ακολουθησα τις οδηγιες για το δυναμωμα του ηχου στα ακουστικα για το ραδιοφωνο και το media player και παιζει τζετ.Ακους πολυ καλα και σε τρελη φασαρια.Μεσα σε μετρο,λεωφορειο κτλ.

:D

Εχει τρεις διαφορετικες τροποποιησεις,μια για τα ακουστικα-media player,μια για τα ακουστικα-radio και μια για το media player-ηχειο κινητου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ku990.co.uk/forum/showthread.php?t=1544

 

Ακολουθησα τις οδηγιες για το δυναμωμα του ηχου στα ακουστικα για το ραδιοφωνο και το media player και παιζει τζετ.Ακους πολυ καλα και σε τρελη φασαρια.Μεσα σε μετρο,λεωφορειο κτλ.

:D

Εχει τρεις διαφορετικες τροποποιησεις,μια για τα ακουστικα-media player,μια για τα ακουστικα-radio και μια για το media player-ηχειο κινητου.

Φιλε αυτο το γνωριζω ηδη και το εχω γραψει κιολας παντως σε ευχαριστω πολυ!!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ψάξει λίγο, διαπίστωσα οτι ένας καλός και σχετικά εύκολος τρόπος για να περάσεις θέματα, είναι μέσω του theme manager. Αυτός περιέχει όλα τα γνωστά θέματα, και όπως κατάλαβα και το ifish θέμα δεν είναι? ή είναι κάτι σαν πακέτο προγραμμάτων-θεμάτων? Επίσης, στο φόρουμ αυτό-το ku990.co.uk- στις οδηγίες που είχει για το theme manager, οτι για να επαναφέρεςι το θέμα που είχες, ξαναβάζεις το παλιό firmware. δηλαδή αλλιώς δεν γίνεται; με απλή αντικατάσταση των αρχείων με τα πρωτότυπα;

Με τα firmwares τι γίνεται; Χρειάζονται τελικά; Μήπως είναι αρκετά σκόρπια τα πράγματα, και εντελώς ανεπίσημα; Δεν πρέπει να βρίσκουμε firmwares στα ελληνικά, ή βάζουμε τα αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

βασικα ο theme manager ειναι 3-4 αρχεια,και οταν θες να τον βγαλεις κανεις απλα copy τα original.Μπορεις οταν το παρεις να κανεις ενα backup το δικο σου firmware(κανεις copy εναν φακελο απο το κινητο στο PC σου) για να το εχεις.Αλλα δεν υπαρχουν διαφορετικα firmware,υπαρχουν διαφορετικα customizations για το καθε δικτυο(πχ T-Mobile,orange κλπ κλπ).Στην ουσια ειναι ολα τα ιδια.Αυτο που θα παρεις μαλλον θα εχει το 10c(αυτο εχει το δικο μου)..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω. Να μν χρειάζεται να κάνεις ολόκληρο το firmware copy, μόνο να δεις ποια αρχεία προσέθεσες και ποια αντικατέστησες, και να τα επαναφέρεις. Δηλαδή δεν ισχύει οτι βγαίνουν firmwares (όπως το 10e unbranded) με μικρές βελτιώσεις του κινητού; Είδα πως γίνετει backup, και μάλλον θα μου είναι εύκολο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μόλις παρέλαβα το viewty από αγγλία και δεν έχει ελληνικά. μέσω της αναζήτησης δε βρήκα κάτι στο φόρουμ, αν έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να βοηθήσει την κατάσταση.. κερνάω ουζάκι με μεζέ ή καφέ-μπράουνι στα σταρμπακς για τους νεολαίους

ευχαριστώ

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μπορεί να έρθει και σήμερα, αν όχι αύριο. Βέβαια έχω ακούσει και καλές και κακές κριτικές, πραγματικά δεν ξέρω αν έκανα καλή επιλογή. Πολλοί λένε οτι δεν ήταν αυτό που περίμεναν. Αλλά θα το διαπιστώσω και μόνος μου. Επίσης διάβασα εδώ στο φόρουμ κάτι για τους φακέλους στη κάρτα μνήμης, και πρέπει να διορθωθεί? Δηλαδή? Δεν μπορείς να φτιάξεις φακέλους, πρέπει να τα βάζεις χύμα, δεν κατάλαβα.

Επίσης μια άλλη απορία που μου γεννήθηκε. Εφόσον η οθόνη διαφέρει τόσο πολύ απο άλλα κινητά, πως θα παίζουν οι εφαρμογές και τα παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μπορεί να έρθει και σήμερα, αν όχι αύριο. Βέβαια έχω ακούσει και καλές και κακές κριτικές, πραγματικά δεν ξέρω αν έκανα καλή επιλογή. Πολλοί λένε οτι δεν ήταν αυτό που περίμεναν. Αλλά θα το διαπιστώσω και μόνος μου. Επίσης διάβασα εδώ στο φόρουμ κάτι για τους φακέλους στη κάρτα μνήμης, και πρέπει να διορθωθεί? Δηλαδή? Δεν μπορείς να φτιάξεις φακέλους, πρέπει να τα βάζεις χύμα, δεν κατάλαβα.

Επίσης μια άλλη απορία που μου γεννήθηκε. Εφόσον η οθόνη διαφέρει τόσο πολύ απο άλλα κινητά, πως θα παίζουν οι εφαρμογές και τα παιχνίδια?

 

το μόνο που έχω να σου πω είναι το ότι έκανες καλή επιλογή.Τώρα για τα υπόλοιπα θα στα πουν τα άλλα παιδιά που τα ξέρουν καλύτερα!;):)Μεγειά πάντως!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μπορεί να έρθει και σήμερα, ... Εφόσον η οθόνη διαφέρει τόσο πολύ απο άλλα κινητά, πως θα παίζουν οι εφαρμογές και τα παιχνίδια?

 

Δεν παίζει κανένα παιχνίδι φίλε μου όπως τα άλλα κινητά:D

Πήρες το λάθος κινητό. Περαστικά....

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει κανένα παιχνίδι φίλε μου όπως τα άλλα κινητά:D

Πήρες το λάθος κινητό. Περαστικά....

 

υπάρχει και αυτό το θεματάκι....http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293

:whistle:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια μικρη βοηθεια θελω γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται .περασα το cd του κινητου μεσα και εκανα install αφου τελειωσα και ανοιγω αυτα που εχει μεσα το τηλεφωνο γιατι εγω δεν μπορω να περασω τραγουδια η κατι αλλο !!!και αν θελω να περασω θεματα γιατι δεν γραφει τιποτα ας πουμε themes εγω πηγα να περασω τραγουδι και μου λεει δεν ειναι δυνατη η μεταφορα του αρχειου σε αυτο το τηλ..μπορει να με βοηθησει καποιος....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια μικρη βοηθεια θελω γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται .περασα το cd του κινητου μεσα και εκανα install αφου τελειωσα και ανοιγω αυτα που εχει μεσα το τηλεφωνο γιατι εγω δεν μπορω να περασω τραγουδια η κατι αλλο !!!και αν θελω να περασω θεματα γιατι δεν γραφει τιποτα ας πουμε themes εγω πηγα να περασω τραγουδι και μου λεει δεν ειναι δυνατη η μεταφορα του αρχειου σε αυτο το τηλ..μπορει να με βοηθησει καποιος....

 

σε ποιο φάκελο τα πέρναγες?και βασικά που τα πέρναγες?:shifty:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει κανένα παιχνίδι φίλε μου όπως τα άλλα κινητά:D

Πήρες το λάθος κινητό. Περαστικά....

 

Μια χαρα παιχνιδια παιζει...και οι εφαρμογες παιζουν μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

παω εκει που λεει περιεχομενα παταω και με βγαζει μεσα στο κινητο μετα παω να τα παρω απο την επιφανεια εργασιας για να τα περασω μεσα και μου λεει οτι δεν γινεται
Link to comment
Share on other sites

παω εκει που λεει περιεχομενα παταω και με βγαζει μεσα στο κινητο μετα παω να τα παρω απο την επιφανεια εργασιας για να τα περασω μεσα και μου λεει οτι δεν γινεται

 

το περνάς από επιφάνεια εργασίας πράγματι ή από κανένα zip,rar φακελο και δε μπαίνουν επειδή δε τα κάνει extract?:confused:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

οχι εχω κανει εξαγωγη και παω να τα περασω και μου γραφει οτι δεν γινεται μαλλον κατι κανω εγω λαθος αλλα δεν ξερω τι!!περασα κανονικα το cd οπως σου ειπα μου εχει βγαλει και το εικονιδιο συνδεω το τηλ και απο εκει και περα γινεται αυτο που σου ειπα τι να πω δεν ξερω θα μπορουσε να ηταν λιγο πιο ευκολο για μενα αλλα ....
Link to comment
Share on other sites

οκ δεν πειραζει θα προσπαθησω παλι μηπως μπορω να κανω κατι.παντως ευχαριστω

 

παρακαλώ:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...