Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paides den xero alla mexri tora oi fotgrafies tou viewty den me poli siginoun toulaxiston oxi oso perimena exo kai to n73 me 3,2 megapixel kai den exoun kai megali diafora min sas po oti to nokia tin nixta travaei klasis anoteres photos... mipos kano kati lathos kata tin lipsi....

bebaia gnorizo oti i othoni tou viewty exei ligotera xromata apo to nokia gia ikonomikous logous alla i analisei sto pc why...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα απο Hong Kong κάτι θήκες και screen protector

 

2 x Brand New Screen Protector Film For LG KU990 Viewty

To protector δεν έχει καμια σχέση με την επιφάνεια του κινητού.

Χρειάζεται κόψιμο στο ύψος και δεν υπάρχει φυσικά κενό στο ηχείο και στην καμερα 3G όπως αυτό που υπάρχει στη συσκευασία της LG.

Brand New Silicone Skin Case For LG KU990 Viewty

Πήρα τη μαύρη θήκη που είναι αρκετά λεπτή και προστατεύει όλη σχεδόν την επιφάνεια του κινητού εκτός της οθόνης.

Και αυτήν θα χρησιμοποιήσω. Καλύπτει με μια πολύ λεπτή επιφάνεια όλα τα πλήκτρα (answer/cancel/hangup/lock/shoot) και έτσι κραταμε τη σκόνη μακρυά

Brand New Crystal Hard Case For LG KU990 Viewty

η crystal case είναι αρκετά σκληρή και κουμπώνει πολύ ωραία. Όμως μεγαλώνει αρκετά τον όγκο και το βάρος. Φυσικά περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Όλα αυτά μόλις με 10,81 ευρω παρακαλώ.

Τώρα βέβαια αν η LG αποφασίσει να διανήμει στη λιανική τις δικές τις προτάσεις ίσως έχουμε πάψει να χρησιμοποιούμε και το κινητό της.

Αυτά...

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβαια αν η LG αποφασίσει να διανήμει στη λιανική τις δικές τις προτάσεις ίσως έχουμε πάψει να χρησιμοποιούμε και το κινητό της.

Αυτά...

 

Σκοπεύω το Σάββατο που θα έχω χρόνο, να στείλω ένα email στην LG Ελλάδος διότι θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός της ΜΗ διάθεσης αξεσουάρ για το Viewty μας.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγανακτείς,

η LG στην Ελλάδα έχει χαμηλό Προφίλ... (πιο χαμηλό δε γίνεται)

Βασικά τα προϊοντα πωλούνται από μόνα τους...:lol:

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην αγανακτείς,

η LG στην Ελλάδα έχει χαμηλό Προφίλ... (πιο χαμηλό δε γίνεται)

Βασικά τα προϊοντα πωλούνται από μόνα τους...:lol:

 

 

Τότε θα γράψω δύο email: Ένα στα ελληνικά για την LG Ελλάδος κι ένα στα αγγλικά για τη μαμά LG. Μάλιστα, κάπου στις οδηγίες χρήσης ή στα φυλλάδια που συνοδεύουν τη συσκευή, υπάρχει το email ενός υψηλόβαθμου στελέχους, στα κεντρικά της LG.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Viewty λη το KS20?

 

Έχω κολλήσει ανάμεσα στα 2 και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω...

 

Τι λέτε;

 

Εξαρτάται τι θέλεις! Ανοιχτό λειτουργικό ή όχι? Αν σε ενδιαφέριε κάτι πιο light παίρνεις το Viewty αν σε ενδιαφέρουν τα WM το KS20. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελλαίνομαι και για WM γιατί μου φαίνεται ότι θα με κουράσει πολύ σε ένα κινητό.

 

Συν του ότι το Viewty έχει ανοιχτή JAVA και μπορώ να εγκαταστήσω ότι εφαρμογές java που υπάρχουν για κινητά, έτσι δεν είναι;

 

Π.χ, έχω εφαρμογή με εορτολόγιο που είναι για τα SE (αρχεία σε μορφή .jar). Θα λειτουργούν, έτσι δεν είναι;

 

Και κάτι άλλο που θέλω να σας ρωτήσω:

 

Θυμάμαι που έχει κάποιο περιορισμό σε Tasks κλπ.

 

Δηλαδή δεν μπορώ να συνδέσω την κάθε επαφή με κάποια ημερομηνία γενεθλίων και να μου το θυμίζει;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις όρεξη για WM τότε Viewty!

 

Ναι, μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές java κανονικότατα. Και το εορτολόγιο λογικά θα δουλεύει. Οι περιορισμοί είναι 100 καταχωρήσεις ημερολογίου, 100 εργασίες και 5 σημειώσεις.

 

Επομένως μέχρι 100 γενέθλια μπορείς να τα ορίσεις κανονικά!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Και άλλες 2 απορίες:

 

1) Έχει σύνδεση mini-USB με την οποία από τη στιγμή που θα το συνδέσεις με το PC το βλέπει ως storage device?

 

2) Εννοείται ότι για τις εργασίες και τις καταχωρήσεις ημερολογίου έχει υπενθύμιση, έτσι δεν είναι;

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Ανυπομονώ να το πάρω!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ίσως σε στεναχωρήσω ολίγον τι!!

 

1) Όχι, δεν έχει miniUSB υποδοχή αλλά με το δικό της καλώδιο έχει τη δυνατότητα να τη βλέπει το PC σαν συσκευή αποθληκευσης.

 

2) Στις καταχωρήσεις ημερολογίου (Συνάντηση, επέτειος, γενέθλια) ναι. Στις εργασίες, όχι!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

'Αλλες 2 ερωτήσεις!

 

1) Όταν μιλάμε και το ακουμπάμε στο πρόσωπό μας δεν ανοίγει κάποια εφαρμογή από την οθόνη, ή κάτι τέτοιο;

 

2) Μέχρι πόσα GB μνήμης παίρνει με τα hack που αναφέρεται; Πώς το κάνω να αναγνωρίζει τις μεγαλύτερες μνήμες;

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε και το ακουμπάμε στο πρόσωπό μας δεν ανοίγει κάποια εφαρμογή από την οθόνη, ή κάτι τέτοιο;

 

Όχι. Κατά την έναρξη της κλήσης, η οθόνη κλειδώνει αυτόματα. Για να μπορέσεις να τη χρησιμοποιήσεις (κατά την ανανέωση χρόνου ομιλίας για παράδειγμα) θα πρέπει να τη ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

re pedia 8elw 2 poli aples erwthseis gia to viewty mias kai prokite na to parw

1) Mexri poso memory pernei? Iksera mexri 2 GB alla sto ebay dixni kartes ews 8 kai leei oti einai gia LG viewty

2) Exei epilogi na klidonoun eikones h o fakelos eikones i munhmata i o fakelos opos ta samsung i kati analogo?

Link to comment
Share on other sites

Ωχ που να πάρει...

 

Δεν μπορώ να δω Επαφές που είχα σώσει με ελληνικούς χαρακτήρες...

 

Αποκλείεται. Πήγαινε στις Επαφές και κάτω κάτω, πάτα στη καρτέλα #1. Πρέπει να σου τις εμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι!

Δεν εμφανίζει τίποτα!

 

Και είναι το τηλ. της κοπέλας μου και δεν το θυμάμαι απ' έξω!

 

Ε ρε παντόφλα!

 

... και καλά θα σου κάνει! Να μη θυμάσαι το τηλέφωνο της; :p

 

Πάντως εγώ δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Όλες μου οι επαφές είναι με ελληνικούς τονισμένους χαρακτήρες, και συγχρονίστηκαν στο Viewty μέσω Outlook.

 

Δηλαδή, δε παίζει να μην τις αναγνωρίζει το κινητό. Για ψάξε το λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

re pedia 8elw 2 poli aples erwthseis gia to viewty mias kai prokite na to parw

1) Mexri poso memory pernei? Iksera mexri 2 GB alla sto ebay dixni kartes ews 8 kai leei oti einai gia LG viewty

2) Exei epilogi na klidonoun eikones h o fakelos eikones i munhmata i o fakelos opos ta samsung i kati analogo?

re pedia 8a apanthsei kaneis pou to exei to kinhto se auta ta 2 poli apla erwthmata? Eleos dhladh.. (sorry gia to Spam)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...