Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το κινητο αργει να φορτωσει πολυ τις φωτογραφιες και ειναι σπαστικο.εχετε να προτεινετε τιποτα για να κανω.να αλαζω filmware η οχι???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια μπορειτε να μου πειτε που παω για να δυναμωσω τον ηχο οταν μιλαω στο τηλ?

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.. :)

 

έχω εδώ & περίπου ένα χρόνο το εν λόγω κινητό & τους τελευταίους δύο μήνες έχω το εξής πρόβλημα: όταν βάζω κάρτα sim της cosmote δεν έχω σχεδόν καθόλου σήμα ενώ οποιαδήποτε άλλη κάρτα και αν βάλω απο άλλη εταιρεία έχει full σήμα..

 

έχω δοκιμάσει να το λειτουργήσω μόνο με gsm & πάλι όμως το ίδιο πρόβλημα..

θεωρώ ότι είναι πρόβλημα του κινητού γιατί όσοι έχουν cosmote στην περιοχή μου έχουν σήμα καμπάνα :p όπως άλλωστε υπόσχεται & η cosmote & παράλληλα μια φίλη με το ίδιο κινητό έχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα..

 

έχετε να προτείνετε κάτι;; :worry:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...το μοντελο ειναι lg KU990i....εβαλα την MicroSD στον υπολογιστη μου για να περασω καποια τραγουδια και οταν εβαλα παλι την καρτα μνημης στο κινητο μου μερικα τραγουδια δεν μου τα εμφανιζε...στους ηχους μου εμφανιζει 23 οτι εχω ανεβασει αλλα οταν παω στην εξωτερικη μνημη μου γραφει στον φακελο "ηχοι" οτι εχω 32 αρχεια (οσα ανεβασα δηλαδη),τον ανοιγω και παλι μου εμφανιζει μονο τα 23...τα αλλα 9 δεν τα εμφανιζει...μηπως ξερετε τι μπορει να φταει ?! δεν ειχα παλι αντιμετωπισει τετοιο προβλημα...ειναι η πρωτη φορα που μου το κανει...

Ευχαριστω πολυ.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Για σας είμαι νεος στο φορουμ. Σκεφτομαι να αγορασω το βιουτι :D. Η θα παρω το ku990i (plaisio) ή ku990 (multirama) τι μου προτεινετε.??

 

Υ.Γ. Υπαρχει περιπτωση να γλειτωσω να παρω τα περιφεριακα ξεχωριστα??? :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μπορειτε να μου πειτε που παω για να δυναμωσω τον ηχο οταν μιλαω στο τηλ?

ευχαριστω

 

όταν καλείς έναν φίλο στο τηλέφωνο κοίτα και την οθόνη ,εκεί θα βγεί η ένταση φωνής που θέλεις και αναλόγως πως θέλεις να είναι δυνατά ή σιγανά.

Link to comment
Share on other sites

Για σας είμαι νεος στο φορουμ. Σκεφτομαι να αγορασω το βιουτι :D. Η θα παρω το ku990i (plaisio) ή ku990 (multirama) τι μου προτεινετε.??

 

Υ.Γ. Υπαρχει περιπτωση να γλειτωσω να παρω τα περιφεριακα ξεχωριστα??? :ninja::ninja:

 

Εσύ γνωρίζεις απο που θα το πάρεις το τηλέφωνο , εννοώ απο πιό κατάστημα.Όσον αφορά τα περιφερειακά ,όταν πήρα το δικό μου κινητό (ku990i) δεν είχε μέσα τίποτα άλλο εκτός απο το κινητό , την μπαταρία & τον φορτιστή. Όποτε φρόντισε όταν πάρεις το κινητό να ρωτήσεις εάν έχει usb , cd κλπ. Γιατί ότι δεν έχει και το θες πρέπει να το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

το καλοδιο του ιντερνετ θα το παρεις απο το σερβις της lg που ειναι στον πυργο τον αθηνων απο πισω μονο εκει θα το βρεις οπως και τα ασπρα ακουστικα αν το παρεις ασπρο 24 ευρο
Link to comment
Share on other sites

Για σας είμαι νεος στο φορουμ. Σκεφτομαι να αγορασω το βιουτι :D. Η θα παρω το ku990i (plaisio) ή ku990 (multirama) τι μου προτεινετε.??

 

Υ.Γ. Υπαρχει περιπτωση να γλειτωσω να παρω τα περιφεριακα ξεχωριστα??? :ninja::ninja:

 

από όπου και να το πάρεις είναι το ίδιο, παλαιότερα είχε μέσα ακουστικά, sd,usb, αλλά τώρα δεν υπάρχουν. Εγω το είχα πάρει με ολα τα αξεσουάρ του αλλά φυσικά ήταν ποιο ακριβό

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

ακουστικα θα παρω αυτα μαλον και θα ηθελα να ρωτησω επισης αμα αυτο το καλωδιο κανει? Επισης μπορω να μεταφερω τα δεδομενα μου κατευθειαν στην καρτα μνημης μου μεσω ενος καρντ ριντερ???:ninja::ninja:

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζει κάποιος πως να συνδέσω το κινητό με το pc μέσω bluetooth. μου ζητάει drivers του κινητού. απο που τους κατεβάζω

 

Το LG PC Suite II χρειαζεσαι (google it).Κανει και για συνδεση USB και για Bluetooth.Ισως χρειαστει να κανεις ομως απο πριν προσθηκη το κινητο σαν αξιοπιστη συσκευη στον Η/Υ και το αντιστροφο στο κινητο σου....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ακουστικα θα παρω αυτα μαλον και θα ηθελα να ρωτησω επισης αμα αυτο το καλωδιο κανει? Επισης μπορω να μεταφερω τα δεδομενα μου κατευθειαν στην καρτα μνημης μου μεσω ενος καρντ ριντερ???:ninja::ninja:

 

 

Ευχαριστω

 

το usb καλωδιο που παραθετεις απ οτι ειδα στην εικόνα δεν προκειται να παιξει.ειναι μικροτερο βισμα απο το ku990....για το handsfree δεν ξέρω αλλα μαλλον δεν ταιριαζει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα...!!!

Μολις σημερα πηγα και δηλωσα το κηνιτο μου και ειχε ενα προβλημε με το internet.Το ειπα στον υπαληλο και εστειλε απο το κινητο μου ενα μυνηνα που ελεγε(το διαβασα απο τα Σταλμενα):

ALL στο 19234

Μετα πηρα το κινητο και μετα πηγα και μπηκα στον Browser.Μου ανοιγε κανονικα και με εβγαζε στην σελιδα της Q(μιας και εχω καρτα Q).Μετα πηγα να μπω στο google και μου εβγαλε μια σελιδα που πανω πανω εχει την φοτο της Q, απο κατω κατι κινεζικα που δεν μπορω να καταλαβω τι λενε και ακριβως απο κατω εχει κατι που λεει:

Home

Το μονο που μπορω να κανω ειναι να το πατησω και να με ξαναπαει στην αρχικη...!!!

(*Γινετε σε ολες τις ιστοσελιδες εκτος απο την αρχικη της Q)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το καλώδιο; http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003593 Ρωτάω με επιφύλαξη, γιατί μου είχαν πουλήσει ένα στο Γερμανό, για το οποίο αρχικά μου είπαν πως θα δουλεύει και ως δεδομένων (το κουτί έγραφε πως είναι μόνο φορτιστής) αλλά δεν δούλεψε. (για να πούμε και το τέλος της ιστορίας ο Γερμανός μου έδωσε τα λεφτά μου πίσω:) )
Link to comment
Share on other sites

Ok έκανα χοντρή πατάτα. Πήγα να κάνω backup το firmwire (δουλειά δεν είχα και είπα να πειράξω το κινητό.. ) ακολουθώντας αυτόν http://www.mygreatphone.com/forum/t9292/ τον οδηγό, και προέκυψε πρόβλημα σε αυτό εδώ το στάδιο, δεν μπορούσα να κάνω δεξί κλίκ στο "ΤΟΤΟ"

 

Now right click on TOTO and choose "read", after a few seconds your files will start to copy to your pc, this will take about 40 minutes, so sit back, go watch tv or somethin just don't turn off your pc or your phone, in fact, don't touch either.

 

Τώρα έχει μείνει έτσι το τηλέφωνο και δεν μπορώ να το επαναφέρω :(

Link to comment
Share on other sites

Χθες αποφάσισα να βγάλω το LG VIEWTY που μου ειχαν κανει δώρο :D απο το κουτί του και άρχισα να ψάχνω για themes και διάφορα άλλα καλούδια.Αφού βρήκα κάποια στο internet και τα εφάρμοσα στο κινητό τώρα θέλω να τα βγάλω αλλά δεν μπορώ.Καμιά ιδέα πως να φλασάρω το τηλέφωνο στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ή να κάνω αναβάθμιση καθώς στο site της LG δεν βρηκα τίποτα :( ????????????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μηπως ξερει κανεις αν το κινητο υπαρχει ακομα στην αγορα σε καταστηματα wind κυριως εχω επιδοτηση και θελω να παρω το αυτο το κινητο.Σε σελιδες στο net εχω δει οτι υπαρχει αλλα στη wind εχω παει να παρω κινητο πριν 2 χρονια και καλα υπηρχε το παρήγγειλαν και μετα απο 1 μηνα ανομονης:mad: πηγα να παρω αλλο το οποιο περιμενα αλλες 2 βδομαδες:mad: για αυτο δεν εχω παει να ρωτησω ακομα αλλα και δεν εχω βρει χρονο ....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα ,

Κατέβασα το pc suite tis lg για να μπορώ να συνδέσω το κινητό με το λάπτοπ μου & όταν έκανα start updating & μου βγήκε ένα άλλο παράθυρο για να ξεκινήσει να σύνδεση τους μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν γίνεται και ότι πρέπει να αποσυνδέσω το καλώδιο απο το κινητό , εγώ το έκανα ,αλλά τελικά δεν έγινε η σύνδεση , τι πρέπει να κάνω άλλο για να μπορέσω να συνδεθώ?

Επίσης έχω κατέβασει και το λογισμικό του usb.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Κατέβασα το pc suite tis lg για να μπορώ να συνδέσω το κινητό με το λάπτοπ μου & όταν έκανα start updating & μου βγήκε ένα άλλο παράθυρο για να ξεκινήσει να σύνδεση τους μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν γίνεται και ότι πρέπει να αποσυνδέσω το καλώδιο απο το κινητό , εγώ το έκανα ,αλλά τελικά δεν έγινε η σύνδεση , τι πρέπει να κάνω άλλο για να μπορέσω να συνδεθώ?

Επίσης έχω κατέβασει και το λογισμικό του usb.

 

Ευχαριστώ

Ξαναδοκιμάζεις να συνδεθείς, δοκιμάζεις και σε άλλη θύρα usb. Αν δε δουλέψει, απεγκατάσταση του pc suite και ξανά.Δοκίμασε επίσης να μην κάνεις update το pc suite, μείνε με την παλιά έκδοση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμάζεις να συνδεθείς, δοκιμάζεις και σε άλλη θύρα usb. Αν δε δουλέψει, απεγκατάσταση του pc suite και ξανά.Δοκίμασε επίσης να μην κάνεις update το pc suite, μείνε με την παλιά έκδοση.

 

θα ξαναδοκιμάσω στην άλλη θύρα usb & εάν δεν γίνει τίποτα θα απεγκαταστήσω το pc suite 2 που έχω βάλει και θα βάλω το 3 .

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Χρειάζομαι μια μπαταρία για το εν λόγω τηλέφωνο και βρήκα μία με τεράστια αυτονομία, δείτε http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php#/assortmentProductId/74001956/shopGroupId/48385810

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...