Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν υπάρχει ρύθμιση. Μπορεί να φταίει η εταιρία σου και όχι το τηλέφωνο. Εμένα ακουγόταν μια χαρά χωρίς πρόβλημα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γιατι οταν μιλάω με καποιον δεν ακούγεται καλα το ακουστικό?

Δηλαδη δεν ακούω καλά τον άλλον

Υπαρχει κάποια Ρύθμιση?

Ευχαριστω.

 

έχει πρόβλημα η συσκευή σου, την είχα και εγώ και αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα. Δεν έφταιγε το δίκτυο διότι μόλις αγόρασα το smart όλα δούλεψαν ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξα το τηλ τελικα. θελει να βαλεις το καταλληλο LGAPP version.ευχαριστω παντως οσους με βοηθησαν. κατι αλλοι που μου την ειπαν και απο πανω, και ηταν και διαχειριστες του site τι να πω γι αυτους. ελεος και κριμα για εκεινους. thanks και παλι παιδια. ολα καλα τωρα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο KU990i απλά δεν περιέχει στο κουτί USB, ακουστικά και νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ούτε γραφίδα.

 

Σήμερα το αγόρασε ενας φίλος μου.. Γραφίδα πράγματι δεν έχει αλλά καλωδιο USB και Hands-free περιέχει η συσκευασία... Μαλλον το "i" κάτι αλλο είναι και μαλλον είναι οτι ειναι κινητό της Cosmote με άμεσες συντομεύσεις στο MYcosmos View.

 

Κάτι άλλο.. γιατί κάνει έναν περίεργο θόρυβο δίπλα απο την κάμερα..σαν ελατήριο κατι??......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασε ενας φίλος μου.. Γραφίδα πράγματι δεν έχει αλλά καλωδιο USB και Hands-free περιέχει η συσκευασία... Μαλλον το "i" κάτι αλλο είναι και μαλλον είναι οτι ειναι κινητό της Cosmote με άμεσες συντομεύσεις στο MYcosmos View.

Οι περισσότεροι λένε ότι δεν έχει τίποτα από αυτά! ;)

 

Κάτι άλλο.. γιατί κάνει έναν περίεργο θόρυβο δίπλα απο την κάμερα..σαν ελατήριο κατι??......

Εμένα δεν έκανε κάτι τέτοιο

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω....

γινεται να "δωσω" απο τον Η/Υ μεσω bluetooth στο κινητο ιντερνετ ????

δηλαδη ρουτερ->Η/Υ->bluetooth->κινητο ... ωστε να μπορω να χρησιμοποιησω κανενα Οπερα χωρις να χρεωνομαι :D

ειχα διαβασει παλαιοτερα οτι γινοταν για καποια ερικσον σμαρτ κινητα....

οποιος ξερει ας δωσει τα φωτα του !!!!

ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει αυτό. Άλλο λέει ο άνθρωπος αν και ούτε αυτό που λέει γίνεται δυστυχώς ;) :(
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

αγορασα πριν απο καμια βδομαδα το συγκεκριμενο κινητο απο την vodafone και η συσκευασια μεσα περιειχε usb και handsfree αλλα οχι γραφιδα γιατι οπως με πληροφορησαν εχουν σταματησει να βαζουν εδω και αρκετο καιρο στη συσκευασια μεσα.Το θεμα ειναι οτι δεν υπηρχε μεσα ουτε cd για το usb αλλα βολευτηκα στη μεταφορα αρχειων μεσω του συγχρονισμου μουσικης...ομως αν θελω να μεταφερω φωτογραφιες που εχω τραβηξει ή αρχεια που μου εχουν στειλει δεν γινεται.Το μονο που μπορω να κανω ειναι να φορτωνω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο και τα οποια αποθηκευονται στο φακελο "ΗΧΟΙ" του κινητου.

Ξερετε αν μπορω να το αλλαξω καπως αυτο απο τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

σημερα αγορασα το lg ku990i viewty και επειδη δεν εχει τιποτα μεσα μονο τον φορτιστη θελω να μου πρωτηνεται μια αξιοπιστη ελληνικη σελιδα με usb καλωδια για το συγκικριμενο κινητο και γραφιδα.

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

σε ποια σελιδα γιατι ειναι 267 σελιδες.

 

και κατι αλλο σε αυτην τη σελιδα http://www.skroutz.gr/c/610/palmtop_stylus.html η πρωτη γραφιδα σετ 3 τεμαχιων ειναι για ολλα τα κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

αγορασα πριν απο καμια βδομαδα το συγκεκριμενο κινητο απο την vodafone και η συσκευασια μεσα περιειχε usb και handsfree αλλα οχι γραφιδα γιατι οπως με πληροφορησαν εχουν σταματησει να βαζουν εδω και αρκετο καιρο στη συσκευασια μεσα.Το θεμα ειναι οτι δεν υπηρχε μεσα ουτε cd για το usb αλλα βολευτηκα στη μεταφορα αρχειων μεσω του συγχρονισμου μουσικης...ομως αν θελω να μεταφερω φωτογραφιες που εχω τραβηξει ή αρχεια που μου εχουν στειλει δεν γινεται.Το μονο που μπορω να κανω ειναι να φορτωνω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο και τα οποια αποθηκευονται στο φακελο "ΗΧΟΙ" του κινητου.

Ξερετε αν μπορω να το αλλαξω καπως αυτο απο τις ρυθμισεις?

πρεπει απο τις ρυθμισεις του κινητου να βαλεις στην επιλογη συνδεσημοτητα usb mass storage....ετσι ωστε οταν το συνδεεις στο η/υ να σε εμφανιζει την μεμορυ καρτ.... και απο εκει να κανεις οτι 8ες

Link to comment
Share on other sites

πρεπει απο τις ρυθμισεις του κινητου να βαλεις στην επιλογη συνδεσημοτητα usb mass storage....ετσι ωστε οταν το συνδεεις στο η/υ να σε εμφανιζει την μεμορυ καρτ.... και απο εκει να κανεις οτι 8ες

 

σ'ευχαριστω πολυ!

εχω αλλη μια απορια...μεχρι ποσα GB μπορω να βαλω καρτα μνημης?

τη vodafone μου ειπαν μεχρι 2GB ενω στο γερμανο μεχρι 4GB...

και αν βαλω τη μεγαλυτερη δυνατη το κινητο θα κολαει??

 

γεια σας!

σημερα αγορασα το lg ku990i viewty και επειδη δεν εχει τιποτα μεσα μονο τον φορτιστη θελω να μου πρωτηνεται μια αξιοπιστη ελληνικη σελιδα με usb καλωδια για το συγκικριμενο κινητο και γραφιδα.

 

ευχαριστω....[/quote

 

 

 

Aν και δεν ξερω και πολλα για το συγκεκριμενο θεμα νομιζω πως το ebay.com ειναι μια λυση για αυτο που ζητας!

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ!^^

εχω αλλη μια απορια...μεχρι ποσα GB μπορω να βαλω καρτα μνημης?

στη vodafone μου ειπαν μεχρι 2GB ενω στο γερμανο μεχρι 4GB...

και αν βαλω τη μεγαλυτερη δυνατη το κινητο θα κολαει??

 

 

Το viewty παίρνει μέχρι 2GB.Αντέχει και 4, αλλά θα πρέπει να γεμίσεις την κάρτα με πάνω από 2GB τότε, γιατί αλλιώς θα την βλέπει ως 2.Υπάρχει το ενδεχόμενο βέβαια με την 4άρα να έχεις καθυστέρηση αρκετή.

Συστήνεται sandisk.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

exw parei edw kai ena mhna to lg ...enw exw kanonika internet den mporw na dw videakia apo to youtube ..........mipws kserete ti pezi?

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

paidia ekana kai to diko mou << i-viewty>> ebala to theme kai tora exo slide to unlock tipota bebaia to simantiko alla arketa efetzidiko....

 

PWS TO EKANES???THELW KAI EGW NA TO KANW!!!POLU KALO TO KINHTO!!!TO PEIRA SE ASPRO XRWMA!!!KAI EBALA ME 10E KARTA MNHMHS 2GB!!!AKOUW ODHGIES!!!

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη το έχει από Vodafone.

Γίνεται να βάλουμε το κανονικό λογισμικό? Κολλάει απίστευτα εκνευριστικά και δε δέχεται τις ρυθμίσεις WAP/MMS/GPRS από Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, για αυτό ρωτάω. Κάτι πήρε το μάτι μου για αρχεία .dz.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Χαιρετώ ως ενεργό πλέον μέλος την κοινότητα του myphone.gr καθώς μέχρι τώρα απλά διάβαζα τα μυνήματα των φίλων που με ενδιέφεραν..

Θα ήθελα να αναφερθώ στην δικιά μου εμπειρία απο το LG KU990i , η οποία μετρά περίπου 6 μέρες..

Μέχρι τώρα δεν ειχα κινητό με οθόνη αφής , οποτε και λογω της αναβάθμισης που μου ηρθε ειπα να παρω ενα πολύ προσιτο πλέον κινητο ώς ένα βημα εξοικείωσης με το συγκεκριμένο στυλ κινητου [μεχρι τωρα ειχα διαδοχικά Motorola Talkabout , Nokia 3310 , Nokia 3330 , Nokia 6310 , Alcatel Onetouch ,SE K600I , Motorola L6 , Motorola KZR ] ..

Η ολη συσκευασία και το πακέτο χαρακτηρίζονται επιεικώς "σπαρτιάτικα" καθώς περιέχει μονο το φορτιστή και οδηγιές...Γραφίδα αγόρασα την επίσημη της LG αλλά μοιαζει πιο πολύ με κραγιον οποτε βλεπω να μένει ψιλοαχρησιμοποιητη..

Απο επιδόσεις η μπαταρια κρατάει σχεδον 2 μέρες , οχι πολύ εντατικής χρησης...Η μηχανή με ικανοποιει , αλλωστε ηταν η καλυτερη που ειχα μεχρι τωρα , επιπροσθετως δεν το αγορασα για να παιζω αλλα για να μιλάω και να εχω και έξτρα μου :)

Βασικο ζητούμενο για μένα ειναι η σύνδεση με το PC [εχω ένα ενα νέτμπουκ με λίνουξ , ενα σταθερο με XP , και ενα λάπτοπ με Vista SP2]..Επειδή δεν έχει καλώδιο USB αγορασα ενα της Orbit απο το Γερμανο που μου ειπαν πως κανει ... Κάρτα μνημης εχω μια 512mb Kingston απο το προηγουμενο κινητο μου.....

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Συνδέω το κινητο στους υπολογιστές μου αλλά πουθενά δεν αναγνωρίζεται παροτι το έχω βάλει σε μαζική αποθήκευση και εχω επιλεξει ως κυριο τοπο αποθηκευσης την κάρτα μνημης..Μου γράφει προσπάθεια σύνδεσης αλλα τπτ....Τις λίγες φορές που γράφει συνδεθηκε μου βγάζει στην οθόνη την ένδειξη "παρακαλω τοποθετειστε κάρτα μνημης"...! Στα λινουξ τα ιδια....Σε XP δεν εχω δοκιμάσει ακομη..Επίσης κατέβασα το LG PC SUITE και το έβαλα στα Vista ομως οποτε συνδεω το κινητο μου γράφει πως δεν υπάρχει συνδεδεμένο κινητο !!!!!

Ψάχνω στο ίντερνετ για λύση , αλλά δεν ξέρω τι φταει...Τα Vista , η συσκευή , το καλωδιο USB ή η κάρτα μνήμης ? Διαβασα πως η LG προτείνει κάρτες Sandisk.

Οπως καταλαβαινετε για μενα που με ενδιαφερει να περνάω αρχεια -εικονες κτλ- ειναι μεγαλο προβλημα !

 

Όποιος ενδιαφέρεται να με βοηθήσει ας το κάνει είτε απο εδώ , ή στα παρακάτω mail

 

kozackal@hotmail.com

kozackal@yahoo.gr

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια !

Le mieux est l'ennemi du bien
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...