Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας παιδιά, είμαι νέο μέλος, πριν λίγες μέρες πήρα το viewty.. Χθες πήρα μια κάρτα μνήμης lexar microsd 4 giga, αντιμετωπίζω δυο προβλήματα με αυτό. Το ένα είναι ότι ο υπολογιστής (δεν έχω καλώδιο σύνδεσης μονό reader) μου λέει ότι η δισκέτα έχει ασφάλεια εγγραφής και δεν μπορώ να προσθέσω αρχεία (δεν είναι στο lock ο reader ). Έχει συμβεί σε κανένα σας? Το δεύτερο είναι ότι ενώ είναι 4 giga (το γράφει και επάνω) ο υπολογιστής και το κινητό την θεωρούν 2α, μονό όταν την πρώτο έβαλα μου είχε βγάλει ότι είναι τέσσερα, τι παίζει? :(:(

 

Δοκίμασε διαμόρφωση δίσκου,μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα με την εγγραφή αρχείων.Τώρα για το κινητό από τη στιγμή που ο κατασκευαστής λέει ότι το κινητό υποστηρίζει μέχρι 2 gb,αυτά τα 2 θα τα διαβάζει και τα άλλα και ας μην στα δείχνει,υπάρχουν και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα ψηνομαι να αγορασω το κινητο σε 2-3 βδομαδες γιατι το νοκια5220 που εχω δεν θα την βγαλει για πολυ ακομα ζωντανο...θα το σπασω

 

Θελω καποιος να μου γραψει τα

-θετικα

-αρνητικα

-τυχον προβληματα που εχει

-τι εχει λυθει με τα firmware updates απο τα απο πανω προβληματα

 

θα μου πειτε γιατι δεν διαβαζεις τις προηγουμενες σελιδες...διαβασα τις 50 πρωτες αλλα μην μου πειτε να διαβασω τις 260 :O [θελω 13+ ωρες αν καθομαι σε καθε σελιδα 3 λεπτα]

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! αποφάσισα και εγώ να αγοράσω σύντομα το κινητό... επειδή είμαι λίγο άσχετη μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες? λοιπόν θα αγοράσω το ku990i. διάβασα πολλές σελίδες αν και είναι 260.

1> επειδή αναφέρεται ότι είναι παλιό το λογισμικό είναι απαραίτητο να κάνω αναβάθμισή?αν ναι είναι δύσκολή διαδικασία?

2>για να δω ταινία πρέπει να έχω απλωσ το πρόγραμμά Total Video Converter 3.21? είναι απαραίτητη κάποια μετατροπή?

3> γνωρίζω σε ποιεσ σελιδεσ να αναζητήσω θέματα αλλά οι οδηγίες φαίνονται πολλές και τα περισσότερα άγνωστα μπορώ να τις βρω κάπου στα ελληνικά?

4>για τα παιχνίδια το μόνο που έχω να κάνω είναι να τα κατεβάσω και να τα περάσω στο κινητό?

συγνώμη για τις τόσες βαρετές ερωτήσεις.... απλώς είμαι λίγο άσχετη.... ευχαριστώ εκ των προτέρων:p

 

1) Απαραίτητο δεν είναι,όποιος θέλει κάνει αλλά πάντα μία αναβάθμιση είναι καλή γιατί στα νέα fw λύνονται πολλά bugs που είχαν οι προηγούμενες εκδόσεις.Είναι σχετικά εύκολη η αναβάθμιση(αν και χρειάζεται κάποια προγραμματάκια) ή πολύ απλά μπορείς να ζητήσεις από το κατάστημα από όπου το πήρες να στην κάνει(προτίνω αυτή τη λύση για να μην μπλέκεις)

2) Το Total Video Converter 3.21 μπαίνει στον υπολογιστή,όχι στο κινητό :p Το κινητό υποστηρίζει video διάφορων μορφών(τις οποίες δεν θυμάμαι για αυτό ας με συμπληρώσει κανένα άλλο μέλος του myphone αλλά η προτιμότερη μορφή είναι mp4)

3)Οι οδηγίες για το πως να αλλάζεις θέμα(στα ελληνικά) έχουν δωθεί πολλεεεεεεεές σελίδες πίσω(από ότι θυμάμαι).Ψάξε και αμα δεν καταφέρεις να τις βρεις θα ψάξουμε όλοι μαζί :blink:

4)Οπως ακριβώς το είπες :) Αμα είναι σε μορφή zip ή rar θα πρέπει να τα κάνεις extract πριν τα περάσεις

 

Για ότι ξέχασα συμπληρώστε με :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω απο Γερμανο σημερα το πρωι (δεν μπορουσα να περιμενω αλλο :)). Εχει το σπαστικο My View της Cosmote και θελω να το βγαλω , αλλα στο πακετο ειχε μονο φωρτηστη και μπαταρια :( Ουτε usb καλλωδιο ουτε ακουστικα (τι γυφτοι που ειναι :lol:). Γινετε να μου κανουν αναβαθμιση στο καταστημα ? Και αν μου κανουν θα φυγει το my view ? Γιατι σε ολα τα sonyericsson που ειχα επρεπε να αλαξεις μεσα στο λογισμικο κατι αριθμους και μετα να κανεις αναβαθμηση ... Απαντηστε μου γρηγορα :)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω στα χέρια μου το samsung s5230 και σκέφτομαι να το αλλάξω με το KU990 Viewty αλλά επειδή το Samsung ανακοινώθηκε το 2009 ενώ το LG το 2007 μήπως τελικά δεν πρέπει να το αλλάξω γιατί είναι καλύτερο το Samsung? Βέβαια σε χαρακτηριστικά το LG είναι καλύτερο. Υπάρχει κάποιος που να έχει άποψη στο τι να προσέξω και τι μου προτείνει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Romanos, εν ολιγοις στα θετικοτερα του κινητου ειναι η καμερα την ημερα η οπουδηποτε εχει καλο φωτισμο. Επισης το βιντεο που τραβαει ειναι κορυφαιο και σε avi. Καποιο σημαντικο προβλημα δεν εχει. Απλα η οθονη καποιες φορες δεν ανταποκρινεται αμεσως και αν δεν εχεις συνηθισει touchscreen θα σε παιδεψει λιγο.

Στα αρνητικα θα ελεγα οτι παιρνει μεχρι 2 γιγα και αν τα γεμισεις φουλ καθυστερει υπερβολικα το κινητο.(Για 4 και πανω που εχουν βαλει αλλοι δεν το συζητω καν..)

Εγω τωρα που το εχω για δευτερο κινητο του εβαλα 1 γιγα και παει μια χαρα!

Επισης δεν εχω παρατηρησει καποια σημαντικη διαφορα με τα updates αλλα φαινεται πιο σταθερο το κινητο και δεν μου εχει κολλησει ποτε.

Το πιο αρνητικο απ'ολα ειναι οτι στο πακετο που δινουν πια δεν εχει τιποτα μεσα εκτος απο το κινητο και τον φορτιστη. Κατα τ'αλλα οκ.

 

omokas για αναβαθμιση πηγαινε το καλυτερα κατευθειαν στην LG. Αφου ειναι καινουργιο και αρα στην εγγυηση θα στην κανουν δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Romanos, εν ολιγοις στα θετικοτερα του κινητου ειναι η καμερα την ημερα η οπουδηποτε εχει καλο φωτισμο. Επισης το βιντεο που τραβαει ειναι κορυφαιο και σε avi. Καποιο σημαντικο προβλημα δεν εχει. Απλα η οθονη καποιες φορες δεν ανταποκρινεται αμεσως και αν δεν εχεις συνηθισει touchscreen θα σε παιδεψει λιγο.

Στα αρνητικα θα ελεγα οτι παιρνει μεχρι 2 γιγα και αν τα γεμισεις φουλ καθυστερει υπερβολικα το κινητο.(Για 4 και πανω που εχουν βαλει αλλοι δεν το συζητω καν..)

Εγω τωρα που το εχω για δευτερο κινητο του εβαλα 1 γιγα και παει μια χαρα!

Επισης δεν εχω παρατηρησει καποια σημαντικη διαφορα με τα updates αλλα φαινεται πιο σταθερο το κινητο και δεν μου εχει κολλησει ποτε.

Το πιο αρνητικο απ'ολα ειναι οτι στο πακετο που δινουν πια δεν εχει τιποτα μεσα εκτος απο το κινητο και τον φορτιστη. Κατα τ'αλλα οκ.

 

omokas για αναβαθμιση πηγαινε το καλυτερα κατευθειαν στην LG. Αφου ειναι καινουργιο και αρα στην εγγυηση θα στην κανουν δωρεαν.

για το samsung s5230 δεν έχεις ακούσει κάτι? το LG το έχει στο e-click μαζί με usb,γραφίδα,ακουστικά, απλά δεν είμαι σίγουρος λόγω του ότι το lg είναι παλιό ενώ το samsung είναι εντελώς καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Romanos, εν ολιγοις στα θετικοτερα του κινητου ειναι η καμερα την ημερα η οπουδηποτε εχει καλο φωτισμο. Επισης το βιντεο που τραβαει ειναι κορυφαιο και σε avi. Καποιο σημαντικο προβλημα δεν εχει. Απλα η οθονη καποιες φορες δεν ανταποκρινεται αμεσως και αν δεν εχεις συνηθισει touchscreen θα σε παιδεψει λιγο.

Στα αρνητικα θα ελεγα οτι παιρνει μεχρι 2 γιγα και αν τα γεμισεις φουλ καθυστερει υπερβολικα το κινητο.(Για 4 και πανω που εχουν βαλει αλλοι δεν το συζητω καν..)

Εγω τωρα που το εχω για δευτερο κινητο του εβαλα 1 γιγα και παει μια χαρα!

Επισης δεν εχω παρατηρησει καποια σημαντικη διαφορα με τα updates αλλα φαινεται πιο σταθερο το κινητο και δεν μου εχει κολλησει ποτε.

Το πιο αρνητικο απ'ολα ειναι οτι στο πακετο που δινουν πια δεν εχει τιποτα μεσα εκτος απο το κινητο και τον φορτιστη. Κατα τ'αλλα οκ.

.

 

Ευχαριστω παρα πολυ αν θα μπορουσα να κανω μερικες ερωτησεις ακομα και μου απαντησεις θα σου ημουν ευγνώμον

Και αν εγω θελω καλωδιο USB τι θα κανω θα το γεννησω?

Το touch δεν με πειραζει εχω και αλλες συσκευες touch [DS,Ipod Touch ... ]

Ο mp3 player Εχει equalizer?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχει!

όλα τα περιφεριακά που δεν έχει το κουτί υπάρχουν στο ebay.

Καμία σχέση με την οθόνη του iTouch δεν έχει!Είναι κάπως πιο βαθιά.Θέλει λίγο μεγαλύτερη πίεση.(πώς και δεν σε έχω δει στο θέμα του iTouch;))

Link to comment
Share on other sites

thrilleon για το S5230 δεν εχω ακουσει πολλα, αλλα ετσι οπως το κοβω παραπεμπει σε LG Cookie. Δεν ειναι ασχημο, αλλα εξαρταται και τι θελεις εσυ. Για φωτογραφιες ας πουμε ειναι σαφως καλυτερο το Viewty. Τωρα οσο αφορα την παλαιοτητα, δε νομιζω οτι εχει και πολλη σημασια, αν εξαιρεσεις οτι το samsung εχει πιο ομορφο interface και δυνατοτητα για μεγαλυτερη καρτα μνημης. Αν δεν "καιγεσαι" για καλυτερες φωτογραφιες, θα σου ελεγα να κρατησεις αυτο.

 

Romanos, αν θελεις καλωδιο, θα το παραγγειλεις απο το μαγαζι που θα παρεις το κινητο, η απο καποιο net shop.

Παντως ο ηχος του ειναι πολυ καλος απο τ'ακουστικα(που δυστυχως πρεπει να τ'αγορασεις και αυτα εξτρα).

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχει!

όλα τα περιφεριακά που δεν έχει το κουτί υπάρχουν στο ebay.

Καμία σχέση με την οθόνη του iTouch δεν έχει!Είναι κάπως πιο βαθιά.Θέλει λίγο μεγαλύτερη πίεση.(πώς και δεν σε έχω δει στο θέμα του iTouch;))

 

Δεν συμμετεχω και πολυ στην κοινοτητα του myphone αν και ειμαι καιρο στο Myphone γιατι δεν μου χρειαζεται συχνα...ψεμματα δεν λεω...συνηθως αν θελω πληροφοριες για το touch πηγαινω στο Ipodtouchfans...

μηπως περνει ακουστικα κλασσικα των 3,5jack?

θα μου το χρεωσουν Extra το καλωδιο η μπα?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κατάλαβα...γράφτηκες Απρίλιου του 06΄ και έχεις στείλει μόνο 14 μυνήματα.Τέλος πάντων.

Ναι έξτρα αλλά δεν είναι ακριβό.1 ευρω!

Εδώ έχει μερικά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κατάλαβα...γράφτηκες Απρίλιου του 06΄ και έχεις στείλει μόνο 14 μυνήματα.Τέλος πάντων.

Ναι έξτρα αλλά δεν είναι ακριβό.Γύρω στα 5 ευρώ από ebay.

 

Επειδη δεν υπαρχει δυνατοτητα αγορας απο το ebay απο την Ελλαδα ποσο παει περιπου το μαλλι? και κατι ακομα για τα ακουστικα...περνει τα κλασσικα των 3,5 jack η θελει ειδικα της LG?

 

μονο 0.70 θες να πεις :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναί,ειδικά της LG.Αν δείς από τα πλάγια,στα αριστερά,έχει μία υποδοχή.

Έκανα τροποποίηση στο προηγούμενο μύνημα μου.

Ε εντάξει δεν τα είδα όλα!:)

 

Ρίξτε και μια ματία και σε αυτό!:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να πω εχω αρχισει να το ξανασκεφτομαι...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποτι με πληροφορησαν για LG Accesories εχει (για οσους ειναι στην αθηνα) στον Πυργο Αθηνων (Σινωπης 16) (τηλ.2107777076) και μαλλον απο εκει θα παω να παρω Usb καλλωδιο και ακουστικα. Αν παρετε τηλεφωνο ζητηστε τον κυριο Κωσταντινο Κακλιδακη. Ειναι ανοιχτα μεχρι τις 5 το απογευμα ( :( ) (τουλαχιστων μεχρι τοτε ηταν σημερα)...

 

Ενα παιδι απο τον Γερμανο μου το ειπε....Α δεν σας ειπα , ο αδερφος μου εχει καταστημα γερμανος , να παω να κανο αναβαθμηση εκει ? (Λογικα θα εχει usb για LG).

 

Επεισης , ποιο προγραμα μπορω να χρησιμοποιησω για να μετατρεπω avi , mp4 KAI video_ts φακελους (.vob και .ifo δηλαδη) σε AVI (240x400) για να τα βλεπω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποτι με πληροφορησαν για LG Accesories εχει (για οσους ειναι στην αθηνα) στον Πυργο Αθηνων (Σινωπης 16) (τηλ.2107777076) και μαλλον απο εκει θα παω να παρω Usb καλλωδιο και ακουστικα. Αν παρετε τηλεφωνο ζητηστε τον κυριο Κωσταντινο Κακλιδακη. Ειναι ανοιχτα μεχρι τις 5 το απογευμα ( :( ) (τουλαχιστων μεχρι τοτε ηταν σημερα)...

Εκει ακριβως μπορεις να πας και το κινητο για αναβαθμιση δωρεαν. Ειχα παει στο συγκεκριμενο μερος για να κανω αναβαθμιση στο KC550 που ειχα. Ειδα οτι εχει και αξεσουαρ για τα LG.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποτι με πληροφορησαν για LG Accesories εχει (για οσους ειναι στην αθηνα) στον Πυργο Αθηνων (Σινωπης 16) (τηλ.2107777076) και μαλλον απο εκει θα παω να παρω Usb καλλωδιο και ακουστικα. Αν παρετε τηλεφωνο ζητηστε τον κυριο Κωσταντινο Κακλιδακη. Ειναι ανοιχτα μεχρι τις 5 το απογευμα ( :( ) (τουλαχιστων μεχρι τοτε ηταν σημερα)...

 

Ενα παιδι απο τον Γερμανο μου το ειπε....Α δεν σας ειπα , ο αδερφος μου εχει καταστημα γερμανος , να παω να κανο αναβαθμηση εκει ? (Λογικα θα εχει usb για LG).

 

Επεισης , ποιο προγραμα μπορω να χρησιμοποιησω για να μετατρεπω avi , mp4 KAI video_ts φακελους (.vob και .ifo δηλαδη) σε AVI (240x400) για να τα βλεπω ?

 

Ψάξε για alloc video converter.

Μωρέ, άσε το 990 στην άκρη, πάρε το c905 Και πέρνα πάλι καμιά βόλτα στο sense και moddαρέ το:p

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για alloc video converter.

Μωρέ, άσε το 990 στην άκρη, πάρε το c905 Και πέρνα πάλι καμιά βόλτα στο sense και moddαρέ το:p

 

To c905 το εχω και ειναι πληρως modaρισμενο απο το sense και πολλα αλλα site , εχω

αλλαξει την καμερα του (τα drivers εννοω με του DarkMaGiCiAn) και τον ηχο με πιο δυνατα , εχω αλαξει και την splash screen , startup / shutdown screens , ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ...Το αστειο ειναι οτι μου προτινες δυο πραγματα που τα εχω κανει ηδη :lol:

Link to comment
Share on other sites

για το GT505 της LG τη γνωμη εχετε? βρηκατε κανα review σαν αυτο της gsmarena για το LG Viewty?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια..μου εκλεισε το Viewty απο μπαταρια και τωρα δεν ανοιγει.Τι να κανω?Το φορτιζω..παω να το ανοιξω και τιποτα...

Βοηθεια καποιος

Link to comment
Share on other sites

Δειχνει οτι φορτιζει; Βγαλε τη μπαταρια, αστο για λιγα λεπτα και ξαναβαλτη. Αν δεν γινει κατι πας για καινουργια μπαταρια! Ποσο καιρο το εχεις;
Link to comment
Share on other sites

10 μερες το εχω...να βγαλω την μπαταρια για κανα 10λεπτο και να την ξαναβαλω?

Παταω το κοκκινο κουμπι για να ανοιξει αλλα δεν γινεται τιποτα..αναβει το κοκκινο αλλα το C και το πρασινο δεν αναβουν καθολου..

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν θα παρεις μπαταρια αλλα θα το πας στο καταστημα που το αγορασες και ας βρουν αυτοι την ακρη. Ειναι υποχρεωμενοι να στο φτιαξουν η να στο αλλαξουν εφοσον καλυπτεται απο την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...