Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eleos re file diladi den xereis esy o idos to kinito sou?to kinito sou pleon oute 150 metaxeirismeno den pianei.o filos pou leei parapanw to poulise me to zori 200 otan to kinito 350.twra pou to kinito exei 250 oyte 150 den pianei metaxeirismeno.alla eisai gia gelia oute to kinito sou den anagnwrizeis kai mas poulas kai pnevma.xaxaxaxaxaxa

 

kaneis pou na xerei kapoio link gia msn messenger na katevasw gia to viewty?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

eleos re file diladi den xereis esy o idos to kinito sou?to kinito sou pleon oute 150 metaxeirismeno den pianei.o filos pou leei parapanw to poulise me to zori 200 otan to kinito 350.twra pou to kinito exei 250 oyte 150 den pianei metaxeirismeno.alla eisai gia gelia oute to kinito sou den anagnwrizeis kai mas poulas kai pnevma.xaxaxaxaxaxa

 

ρε μεγαλε.. θα μας τρελανεις εδω μεσα..

εχεις μπερδεψει τα φριδια σου λεμε!! εχεις μπερδεψει το Viewty με το beauty!!

εισαι τελειως off!! και θα μου πεις εμενα οτι δεν ξερω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε μεγαλε.. θα μας τρελανεις εδω μεσα..

εχεις μπερδεψει τα φριδια σου λεμε!! εχεις μπερδεψει το Viewty με το beauty!!

εισαι τελειως off!! και θα μου πεις εμενα οτι δεν ξερω?

 

 

 

sorry kiolas alla den tin pleveis katholou ma katholou den tha asxolithw allo me tin valkia pou se dernei

Link to comment
Share on other sites

Μην χαλαμε το τοπικ ρε σεις.

Λοιπον,παιδια με πληρης φορτιση εχετε δοκιμασει να δειτε ποσα λεπτα μπορειτε να τραβηξετε βιντεο με το κινητο σας?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

k_giannis παρεξηγησες ο zaki_grnet ειναι με το μερος σου. λεει στον αλλο οτι δε τη παλευει επειδη δεν αναγνωριζει το κινητο του (jojo30) και λεει οτι εσυ το πουλησες 200 οταν εκανε 350, τωρα που κανει 250 ο jojo30 δε το πουλαει ουτε 150. επισης να πω οτι ο καθενας το πουλαει οσο θελει και καλο θα ηταν να μη χαλαμε την αγγελια. αλλα κανονικα ο jojo30 θα επρεπε να βαλει την αγγελια του στο καταλληλο section. Αλλα φαινεται οτι δε μπορει λογω οτι ειναι γραμμενος λιγο καιρο οποτε δεν επιτρεπεται καν να δημοσιευει αγγελια.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμένα.

Τα Post είναι φανταστικά και για να είμαι ειλικρινής προσπαθώ να κάνω αυτά που γραφετε χωρίς να κάνω νέα post με δικές μου απορίες.

Αλλα είναι τόσα πολλά που μερικά δεν μπορώ να βρω που απαντωνται.

1) Θα ήθελα ρυθμισεις που αφορούν τους χάρτες (αν μπορώ να βάλω εστω και με εξωτερικό δέκτη GPS).

 

2) Ο theme manager φοβερός με τα themes τα οποία είναι μονο 52 αντι για 100 και δεν ξέρω γιατί. Άσε που οταν κλείσεις και ανοίξεις δεν κρατάει αποθηκευμένο το theme της προηγούμενης ημέρας.

 

3) επίσης εχω COSMOTE δεν ξέρω ποιές είναι οι ρυθμίσεις για WAP και INTERNET

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά να ευχαριστήσω για τισ απαντήσεις στα ερωτήματά μου και να πω ότι τελικά οι φάκελοι στην κάρτα μνήμης γίνονται αφού πας αρχεία -> η κάρτα μνήμης μου.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw na valw kanena thema sto viewty kai den vriskw pouthena thelw na valw ekeino tou iphone i kati allo alla pouthena den exei kai ola afta mou lete me ton theme manager klp den exw katalavei tipota apooti lete pws ginode mpika na dw alla den mou katevazw to efs elege io alla kai pou diavasa pws ginete den katalava tipota.voithiste me re paidia ligo.kai ta paixnidia pou exete steilei mono 4 paizoun kanena allo den mpainei.tipota paixnidia kati voithiste me pleaseeeeee
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 3 μερες το αποκτησα και εγω απο πλαισιο 249€

 

Για τα χρηματα αυτα παντως εχω να πω οτι ειναι καλη περιπτωση.

Χρησιμοποιησα αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293&page=2 για θεματα και εχω να πω οτι δεν αντιμετωπισα καμια δυσκολια

υπαρχει περιπτωση τα 54 αυτα θεματα να γινουν περισσοτερα?????γιατι οσο και να εψαξα δεν βρηκα ακρη.

 

στα +++ της συσκευης

 

μεγαλη οθονη

αριστη φωτογραφικη μηχανη

γρηγορο μενου

καλος ηχος

 

 

στα --- της συσκευης

δεν κυκλοφορουνε θεματα και εφαρμογες οπως σε αλλα τηλεφωνα (nokia-se)

ανυπαρκτα αξεσουαρ

δεν εχει κλιμακωτο ηχο στο ξυπνητηρι (εκτος και αν δεν το βρηκα)

δεν εχει ανοιχτη ακροαση στο ραδιο

και το πιο βασικο ειναι οτι απο ληψη σκιζει......στο υπογειο της δουλειας μου που με το w810 που ειχα μιλουσα ανετα με το LG ουτε για πλακα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι η μπαταρια μου φαινεται παρα πολυ καλη.Με νορμαλ χρηση μου παει ανετα 3 μερες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μπαταρια και η ομιλια του ειναι για τα μπαζα........μιλαει καλα μονο με hands free και κρατωντας το σε υψος πανω απο το κεφαλι.....οι υπολοιποι εχετε το ιδιο προβλημα η το δικο μου ειναι χαλασμενο???????:mad:η μπαταρια αν μιλησω κανα μισαωρο συνεχομενο κλανει μεντες.......εκει που δειχνει 2 γραμμουλες σβηνει το τηλεφωνο

 

τελικα ειναι η πιο χαλια συσκευη και με διαφορα που ειχα ποτε.....τα κορεατικα πλεον παιρνουν Χ απο εμενα:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι η μπαταρια μου φαινεται παρα πολυ καλη.Με νορμαλ χρηση μου παει ανετα 3 μερες.

 

Να πω κι εγω την προσωπικη μου εμπειρια ετσι στατιστικα, εγω και στο κομοδινο να το αφηνα απλα ανοιχτο δεν ξερω αν θα εφτανε τις τρεις μερες.. :O

 

Παντως υπαρχουν οντως μερικοι εδω μεσα τουλαχιστον (μετρημενοι βεβαια) που δεν εχουν προβλημα με την μπαταρια του Viewty.. Ή θεμα χρησης ειναι, ή θεμα.. τυχης.. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και τα δύο. Εγώ πάντως που το είχα μου κρατούσε περίπου 3 μέρες.

Κάτι άσχετο μια μέρα κάτι έκανα στην κάμερα και μάγκωσε (κόλλησε) το κόκκινο το φωτάκι και έμεινε αναμμένο περίπου 3 λεπτά (εγω όμως κρατούσα το πλήκτρο για να τραβήξει φωτογραφία στην πρώτη στάση. Όπως κάνεις για να εστιάσεις, εγώ το πατούσα και έμενε αναμμένο το κόκκινο το φωτάκι :p:p). Από τότε δεν το ξανακατάφερα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

apo oti eida stis teleutaies selides sas anhsuxo!! shmera phga germano gia na paro ena kin kai rotao ton tupa sto servise gia to viewty kai trelathikes......euxh kai katara m leei mhn to pareis!! m eipe oti exei problem xodro me thn bataria kai oti sthn fortish uperthermenete!!!! isxioun??? htan trela anrhtikos o tipas!!! kai ithela san trelos na to paro...........alla me ola auta pou akouo dn xairo ean axizei ton kopo.....kai ton para.........plz help.....................
Link to comment
Share on other sites

apo oti eida stis teleutaies selides sas anhsuxo!! shmera phga germano gia na paro ena kin kai rotao ton tupa sto servise gia to viewty kai trelathikes......euxh kai katara m leei mhn to pareis!! m eipe oti exei problem xodro me thn bataria kai oti sthn fortish uperthermenete!!!! isxioun??? htan trela anrhtikos o tipas!!! kai ithela san trelos na to paro...........alla me ola auta pou akouo dn xairo ean axizei ton kopo.....kai ton para.........plz help.....................

 

Φιλε μου αν εξαιρεσεις την μεγαλη οθονη που ειναι και το μεγαλυτερο πλεονεκτημα της συσκευης κατα τ'αλλα μπροστα σε nokia η σε S.E. to viewty ειναι σαρδελοκουτι:p:p:p:p....Γνωμη μου παντα και φιλικα μην το παρεις....απλα θα κλαις 250 ευρουλακια οπως κανω και εγω:mad:

Για παιχνιδομηχανη για τον γιο μου καλο ειναι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά παιδιά λίγο ψυχραιμία δεν βλάπτει.

Να μην ξεχνάμε ότι το κινητό μετράει ήδη ένα χρόνο στην πλάτη του και ότι την εποχή που βγήκε κανένα άλλο κινητό δεν έβγαζε τέτοιο βίντεο και μόλις ένα ακόμη κινητό έβγαζε τἐτοιες φωτογραφίες.

Οσο για την μπαταρία , βρείτε άλλο κινητό με οθόνη 3 ιν, και αφής που να κραταέι πιο πολύ από 2 ημέρες , αν και αυτό εξαρτάται από τη χρήση που του κάνεις.

Δηλαδή αυτή τη στιγμή 250 ευρώ υπάρχει κάτι καλίτερο ή κάποια nokia , se , είναι

καλίτερα στην τιμή αυτή με οθόνες 2 ιν. και φωτο 3 mp ?

Και στο τέλος κάτι που αφορά εμένα μετά από το Κ750 είναι το πρώτο κινητό που κρατάω σχεδόν ένα χρόνο.

Αυτά.....

Link to comment
Share on other sites

Σιγά παιδιά λίγο ψυχραιμία δεν βλάπτει.

Να μην ξεχνάμε ότι το κινητό μετράει ήδη ένα χρόνο στην πλάτη του και ότι την εποχή που βγήκε κανένα άλλο κινητό δεν έβγαζε τέτοιο βίντεο και μόλις ένα ακόμη κινητό έβγαζε τἐτοιες φωτογραφίες.

Οσο για την μπαταρία , βρείτε άλλο κινητό με οθόνη 3 ιν, και αφής που να κραταέι πιο πολύ από 2 ημέρες , αν και αυτό εξαρτάται από τη χρήση που του κάνεις.

Δηλαδή αυτή τη στιγμή 250 ευρώ υπάρχει κάτι καλίτερο ή κάποια nokia , se , είναι

καλίτερα στην τιμή αυτή με οθόνες 2 ιν. και φωτο 3 mp ?

Και στο τέλος κάτι που αφορά εμένα μετά από το Κ750 είναι το πρώτο κινητό που κρατάω σχεδόν ένα χρόνο.

Αυτά.....

 

+1....Το κινητο στα χρηματα αυτα σου παρεχει τοσες δυνατοτητες και εχει απο τα καλυτερα βιντεακια.Τι αλλο να ζητησεις?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

+1 κι απο'μενα... Να συμφωνησω οτι ειναι αρκετα καλο κινητακι, γενικα. Ειδικα στην παρουσα τιμη.. (~250ευρώ). Και ειναι και κινητο με οθονη αφης, οχι απλο.. περα απ'τα αλλα χαρακτηριστικα εχει και αυτη τη γοητεια.

Μια καλη προσπαθεια απο την LG.

 

Ναι μεν ειναι ελαφρως αργο σαν λειτουργικο - σαν μενου, κατι που κανονικα δεν θα επρεπε να γινεται αφου δεν φοραει καποιο ιδιαιτερο λογισμικο, αλλα παρ'ολα αυτα ειναι ενταξει κι σε αυτο το θεμα.

Η αφη του ειναι πολυ ικανοποιητικη σαν παρθενικο full touch screen απο την LG. (αν δεν κανω λαθος ηταν το πρωτο της, ε?)

Ο ηχος απο το ηχειο νομιζω ειναι καλος. Δεν σου δημιουργει καποιο σοβαρο προβλημα, οπως να μην το ακους σχεδον καθολου σε εξωτερικους χωρους κλπ.

Ο ηχος απο το ακουστικο ειναι και αυτος καλος. Σε ολα τα κινητα υπαρχει μια διαφορετικη ακουστικη ποιοτητα ετσι κι αλλιως.

Απο σημα ειναι νορμαλ.. πανω κατω τα ιδια με τα προηγουμενα κινητα μου σε σιγκριση με αυτα και στους ιδιους χωρους.

Απο φωτογραφικη ποιοτητα, υπαρχουν καλυτερες επιλογες αλλα ειναι απτα καλα και παλι.

Απο καταγραφη βιντεο ειναι απ'τα καλυτερα (ακομα τουλαχιστον), συν το πολυ χαβαλετζιδικο για'μενα χαρακτηριστικο-δυνατοτητα του να καταγραφεις στα 120fps. Εχει πολυ πλακα.! :lol:

 

Το μονο αρνητικο για εμενα σε αυτο το κινητο, ειναι

1) η οχι και τοσο δυνατη μπαταρια του και

2) η καθολου σωστη και ενδεικτικη απεικονιση της ενεργειας της μπαταριας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια ειπαμε οτι ειναι ολα τα αλλα εκτος απο τηλεφωνο.....τι να το κανω που τραβαει το καλυτερο βιντεο και για να μιλησω πρεπει να το κραταω ψηλα για να εχω σημα........ενταξει με 250€ συμφωνω οτι κατι καλυτερο στο συνολο δεν παιρνεις αλλα πανω απ'ολα δεν πρεπει να ειναι τηλεφωνο??????το viewty δηστυχως δεν ειναι!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δικη σου αποψη αυτη.Εγω που μιλαω αρκετα στο τηλεφωνο αυτο,μου φαινεται μια χαρα.

Για να αλλαξουμε λιγο θεμα.

Εχεις κανεις αυτο το bluetooth http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=13061 ?

To design του τα σπαει αλλα κατα ποσο αξιζει τα λεφτα του?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

prota apo ola tha thelo na sas euxaristhso gia thn bohteia sas!!! kai thn ektimo para poli!! alla epishs tha ithela na sas pliroforiso oti berdeutika akoma perisotero!! alloi to lene skata alloi teleio!! ean h anamonh tou einai 2 meres peripou dn me xalaei!!! gt kathe fora pou tha katso sto grafeio brosta sto pc ipod kai kinhto bainoun gia fortish ara dn tha menei afortisto!! thn kamera......ok kai sto p990i pou exo spaneia thn xreisimopoio exo psifiaki gia auth thn douleia!! ara afou einai kaluterh dn m apasxolei! ego auto p psaxno auth th stigmh apo ena kinhto ousiastika einai ena omorfo me kalhs poiotitas ulika dld na mhn trizei otan to poianeis me megalh othonh afhs alla oxi me penaki gt dn m boleuei!! me oraio menu..pou xairo oti exei kai na grafo eukola sms(pou gia emena auto to kanei para poli kala) gia na sunopsiso....ena khnito omorfo apo kala ulika me megalh othonh afhs xoris penaki kai na grafo grhgora mhnumata!!!! auta ousiastika thelo!! axizei na to paro???????? allios ti prothnete?? :D:DEUXARISTO OLOUS PROKATABOLIKA GIA THN BOHTHEIA SAS!!!:D:D

 

ps:dn eixe kaneis sas problhma uperthermanshs ths suskeuhs kata thn fortish???:X:X

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και αξιζει φιλε μου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια ειπαμε οτι ειναι ολα τα αλλα εκτος απο τηλεφωνο.....τι να το κανω που τραβαει το καλυτερο βιντεο και για να μιλησω πρεπει να το κραταω ψηλα για να εχω σημα........ενταξει με 250€ συμφωνω οτι κατι καλυτερο στο συνολο δεν παιρνεις αλλα πανω απ'ολα δεν πρεπει να ειναι τηλεφωνο??????το viewty δηστυχως δεν ειναι!!!!!!

Πάντως εγώ αυτό , η έλλειψη σήματος είναι κάτι που μέχρι σήμερα δεν έχω αντιμετωπίσει .

Δες μήπως η συγκεκριμένη συσκευή η δική σου έχει πρόβλημα , γιατί και εγώ με το samsung d900 είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα ενώ όλοι οι άλλοι δεν το είχα.

Πάντως είναι ΚΑΙ τηλέφωνο όσο είναι και όλα τα άλλα της αγοράς.

Και κάτι για κάποιον αλλον πιο πάνω.

Γράφε Ελληνικά τα άλλα είναι δύσκολο να διαβαστούν και να σε βοηθήσουμε αν θες κάτι.

Καλό Σαβατόβραδο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...