Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) ... Έλα ντε...! Δεν νομίζω να γίνεται (τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρεί κάτι)

 

2) τί εννοείς "ρίχνει την ποιότητα τους"; (Δεν πολυασχολούμαι με αποστολή εικόνων. Συμβαίνει όντως κάτι τέτοιο; )

 

3) Την ώρα που είναι ενεργοποιημένη η κάμερα :

- πατάς δεξί πλήκτρο

- Λειτουργία , Σκηνή

- πατάς αριστερό πλήκτρο και βγαίνει το μενού επιλογών. Στην πρώτη "καρτέλα" υπάρχει η λειτουργία Νύχτα. Μέχρι να το ρυθμίσεις μπορεί να έχει ξημερώσει κιόλας...:lol:

 

Και μία ερώτηση:

Κατα την διάρκεια μιας εισερχόμενης κλήσης, πώς μπορώ να σταματήσω τον ήχο; Να συνεχίσει το τηλέφωνο να "χτυπάει" αλλα χωρίς ήχο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια κ χρονια πολλά σε όλους!!μήπως έχει πάρει κανένας κανένα καλώδιο TV-out για σύνδεση με την τηλεόραση?ενδιαφέρομαι κ θέλω να ρωτήσω πόσο έχουν κ αν πρεπει να το παραγγείλω από την samsung..??
Link to comment
Share on other sites

Κατα την διάρκεια μιας εισερχόμενης κλήσης, πώς μπορώ να σταματήσω τον ήχο; Να συνεχίσει το τηλέφωνο να "χτυπάει" αλλα χωρίς ήχο.

 

Για δοκίμασε με τα volume keys.

 

6) Γιατί όταν βάζω γενέθλια σε κάποια επαφή, ΔΕΝ μου τα δείχνει στο ημερολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε με τα volume keys.

 

6) Γιατί όταν βάζω γενέθλια σε κάποια επαφή, ΔΕΝ μου τα δείχνει στο ημερολόγιο;

 

 

Ναι. Αυτό το ξέρω. Ο ήχος διακόπτεται διαδοχικά όμως. Ρωτάω αν υπάρχει κάτι που να διακόπτει τον ήχο ... μιά και έξω.

 

6) Δεν το εμφανίζει κατευθείαν.

Αν κάνεις επεξεργασία της επαφής, πας πάνω στο πεδίο που δίνεις τα γενέθλια και πατήσεις Επιλογές τότε σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις Εγγραφή στο ημερολόγιο. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

7) voice dialing με το hands free δεν υπάρχει;

8) στο word/pdf viewer δεν υπάρχει επιλογή fit to screen;

9) πληροφορίες για την μπαταρία, πιο συγκεκριμένες από τις 3 παυλίτσες πάνω δεξιά, που βλέπουμε;

 

ΥΓ: θενξ για τα ^ :).

Link to comment
Share on other sites

7) voice dialing με το hands free δεν υπάρχει;

8) στο word/pdf viewer δεν υπάρχει επιλογή fit to screen;

9) πληροφορίες για την μπαταρία, πιο συγκεκριμένες από τις 3 παυλίτσες πάνω δεξιά, που βλέπουμε;

 

ΥΓ: θενξ για τα ^ :).

 

 

7) Δεν νομίζω να υπάρχει Samsung με voice dialing. (άν κάνω λάθος διορθώστε με)

8) δεν νομίζω να υπάρχει

9) υπάρχει ένας κωδικός ο *#0228# που βγάζει κρυφό μενού με πληροφορίες μπαταρίας αλλα ... ... δεν δουλεύει στο G600 :( .

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

:(

 

10) έχει κανένας ασχοληθεί με firmware upgrades; Το δικό μου φοράει την g600xwgh3. Πως γίνονται; Που τα βρίσκουμε;

Link to comment
Share on other sites

1)

Και μία ερώτηση:

Κατα την διάρκεια μιας εισερχόμενης κλήσης, πώς μπορώ να σταματήσω τον ήχο; Να συνεχίσει το τηλέφωνο να "χτυπάει" αλλα χωρίς ήχο.

 

 

Κρατάς πατημένο το κάτω volume key για ~1 δευτερόλεπτο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Από χτες είμαι και εγώ κάτοχος του G600!!!

Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική,βέβαια με την καθημερινή χρήση θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έχω το εξής πρόβλημα:

Προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου μέσω Samsung PC Studio 3 και ενώ τις διαβάζει κανονικά δεν μπορώ να τις περάσω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Από χτες είμαι και εγώ κάτοχος του G600!!!

Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική,βέβαια με την καθημερινή χρήση θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έχω το εξής πρόβλημα:

Προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών μου μέσω Samsung PC Studio 3 και ενώ τις διαβάζει κανονικά δεν μπορώ να τις περάσω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Καλημερα και χρονια πολλα.

Αν σου βγαζει μυνημα ''operαtion timeout'' οταν προσπαθεις να περασεις τις επαφες δοκιμασε αυτο

 

Πληκτρολογησε τον κωδικο *#52828378#

θα σου βγαλει ενα μενου με τις εξης επιλογες

 

1 Trace setting

2 OTA type setting

3 Serial test

4 TFS reset

 

διαλεγεις την 3η επιλογη (serial test)και σου βγαζει ενα νεο μενου

 

1 PPP UP

2 Serial download

3 Run TCK

 

διαλεγεις την 2η (serial download)

 

το τηλεφωνο θα κανει reboot μετα απο αυτο οταν το συνδεσεις στο pc θα συγχρονιζει με το pc studio.

Ειχα το ιδιο προβλημα συγχρονισμου, με αυτο το κολπο τωρα ειναι ολα οκ, αλλα επειδη δεν ξερω τι κανουν ακριβως αυτες οι επιλογες

το χρησιμοποιεις με δικη ευθυνη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα και απο μενα γιατι μαλλον θα παω σε λιγο να το παρω.Οταν τραβηξεις μια φωτο μετα μπορεις μα την ανοιξεις και να της κανεις επεξεργασια,ζοομ,και αποθήκευση οπως τα sonyericsson;Και τελικα αν σου στειλουν μια εικονα με ΒΤ μπορεις να την δεις σε fool εικονα;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα και απο μενα γιατι μαλλον θα παω σε λιγο να το παρω.Οταν τραβηξεις μια φωτο μετα μπορεις μα την ανοιξεις και να της κανεις επεξεργασια,ζοομ,και αποθήκευση οπως τα sonyericsson;Και τελικα αν σου στειλουν μια εικονα με ΒΤ μπορεις να την δεις σε fool εικονα;Ευχαριστω

 

Στο πρώτο, ναι. Στο δεύτερο, δεν το έχω βρει ώς τώρα. Για αυτό που "κλαίγομαι" πιο πάνω για την ποιότητα των received φωτογραφιών, θα βγάλω αργότερα pic με g600 και w900 δίπλα-δίπλα για να δείτε τι εννοώ.

 

11) γιατί όταν βάζουμε το flash στο auto, την επόμενη φορά που θα πάμε να βγάλουμε pic, είναι πάλι στο off; Έχει βρεί κάποιος λύση σε αυτό;

12) Όταν έχουμε το κινητό στο αθόρυβο, δεν γίνεται να χτυπάει κανονικά ο ήχος κλήσης από το hands free;

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βαριεται καποιος απο τους κατοχους του g600 ας γραψει δυο λογια για τη ποιοτητα του βιντεο και γενικα για τις δυνατοτητες του

τηλεφωνου στο τομεα αυτο.Ειμαι μεταξυ g600 kai 6500slide.Πανω απο ολα με ενδιαφερει η ποιοτητα του βιντεο.Υπαρχει ορατη διαφορα μεταξυ τους?

Link to comment
Share on other sites

kapios katoxos as mou eksigisei ti akrivos ginetai me to theme maker. pos dimiourgeis themata kai poso mporoun na allaksoun (xromata, isos kapia sxedia ktl.)

 

euxaristo poly.:)

 

kai kati alo rotisa 2 fores kai den vrika apadisi ston orizoda. ksanaleo sorry an tin theoritai toso xazi tin erotisi alla den exo idea pou vriskete to ixeio. pou vriskete??:O

Link to comment
Share on other sites

kapios katoxos as mou eksigisei ti akrivos ginetai me to theme maker. pos dimiourgeis themata kai poso mporoun na allaksoun (xromata, isos kapia sxedia ktl.)

 

euxaristo poly.:)

 

kai kati alo rotisa 2 fores kai den vrika apadisi ston orizoda. ksanaleo sorry an tin theoritai toso xazi tin erotisi alla den exo idea pou vriskete to ixeio. pou vriskete??:O

Το ηχειο ειναι στην πανω πλευρα πανω απο το samsung λογοτυπο.[Βαλε λιγο το αυτακι να ακουσεις]:p

Με τα java τι γινεται ρε παιδια θα μας πει κανεις πως τα περναμε;Καποιοι κωδικοι που δοθηκαν ποιο πανω δεν λειτουργουν.Αντε ρε samsung-νοπαιδια κατατοπίστε μας:lol:

Αληθεια το λογοτυπο δεν μπορουμε να το βγαλουμε;Θυμαμαι σε κατι παλια samsung γινοταν

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το jad maker. Αρχεία jad δεν τα βλέπει το κιν. Όταν έβαλα απλά δεν τα αναγνωρίζει. τι γίνεται?

to jad maker einai ena programma pou to trofodoteis me .jar arxeia kai sou dinei ta antistoixa .jad. Pername sto kinito kai to .jar kai to .jad, ta metaferoume kai ta 2 stin eswteriki mnimi tou tilefwnou, trexoume to .jad kai eimaste kirile. Arketa paixnidia, den trexoun pantos. to theme maker epireazei to fonto tou menu kai ta xromata twn diaforwn grammatoseirwn.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ημουν μεταξυ g600 και 6500 slide και αγορασα g600...τα εβαλα στο plaisio για συγκριση και το ειδα καλυτερο, ρωτησα και καμια 15αρια φιλους και το 70-80% μου ειπε samsung...οι αλλοι το nokia

Εγω για video καλο το αγορασα για να τραβαω αν ειναι τπτ απο εξω και γηπεδο.

 

Ρε παιδια για το 11) ξερει κανει να απαντησει γιατι και εμενα μου εχει σπασει τα νευρα?

Βιντεο και photo θα ανεβασω εγω αν ειναι στα match του Θρυλου με τον ΠΑΟ...ελπιζω να με βγαλει ασπροπροσωπο.

 

Για .jad, δειτε εδω (δειτε to post με την photo, το εκανα και ηταν μια χαρα):

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?p=613235

 

 

Εδω για να δουν αυτοι που δεν εχουν τι θεματα μπορεις να κανεις:

http://www.youtube.com/watch?v=AGpcGYTyoU0&feature=related

Link to comment
Share on other sites

to jad maker einai ena programma pou to trofodoteis me .jar arxeia kai sou dinei ta antistoixa .jad. Pername sto kinito kai to .jar kai to .jad, ta metaferoume kai ta 2 stin eswteriki mnimi tou tilefwnou, trexoume to .jad kai eimaste kirile. Arketa paixnidia, den trexoun pantos. to theme maker epireazei to fonto tou menu kai ta xromata twn diaforwn grammatoseirwn.

 

Μια χαρα παιδια με τα java οπως λεει το παληκαρι περναμε και τα 2 αρχεια μεσα στο κινητο με ΒΤ και μετα κανουμε εγκατασταση και ολα ενταξει.Πολυ γρηγορα τρεχει παντως τα java;)Σωστος ο φιλος SIRHC:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

13) στα μηνύματα, τα έξτρα σύμβολα δεν εμφανίζονται κάπως, όπως στα se/nokia; πατώντας τη δίεση (tnx bomber)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει αυτοματη ενεργοποιηση και απενεργοποιηση του τηλεφωνου;Παλια νομιζω το ειχε αυτο η samsung
Link to comment
Share on other sites

mipos ginete kapios na me enimerosei gia pos akrivos leitourgei to theme maker kai ti akrivos mporeis na kaneis?? (dimiourgia sxedion, allon xromaton ktl)

 

euxaristo..

Link to comment
Share on other sites

mipos ginete kapios na me enimerosei gia pos akrivos leitourgei to theme maker kai ti akrivos mporeis na kaneis?? (dimiourgia sxedion, allon xromaton ktl)

 

euxaristo..

 

Παπαδες κανεις φιλε.Αλλαζεις χρωμα,φοντο,γραμματοσειρα,και αλλα πολλα.Γενικα φτιαχνεις ενα θεμα οπως γουσταρεις εσυ και με οτι θελεις εσυ.;)

Απο οτι βλεπω δεν εχει και πολυ κινηση το forum του g600 κριμα γιατι μπορουμε να ευχαριστηθουμε ποιο πολυ το κινητο μας αν παιρνουμε και αλλες ιδεες απο αλλους.Εγω θα ρωτησω και κατι αλλο και οποτε παρω και αν απαντηση ευχαριστω προκαταβολικα:rolleyes:

Λενε πως:Ακόμα διαθέτει ραδιόφωνο, που μπορεί να ακούγεται ως μουσική υπόκρουση (background music) στις διάφορες λειτουργίες του κινητού (πχ. σύνταξη μηνυμάτων, παιχνίδια, κλπ.)Πως γινεται αυτο;:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...