Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγεις το ράδιο και πατάς back, οπότε βγαίνεις στο menu και από εκεί κάνεις ότι θέλεις ;).

 

Και το πρώτο bug πιστεύω: όταν στέλνεις μήνυμα και ενώ είναι στο "sending" κλείσεις το slide, σου λέει saved in drafts. Όμως, έρχεται αναφορά :O.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν μπαίνετε στις εικόνες που σας έχουν στειλει (με κάνει μια μικρη καθυστέρηση για να τις ανοιξει,γυρω στα 3-4 δευτερολεπτα...μήπως φταει η καρτα που ειναι 512?πρεπει να παρω μια μεγαλύτερη των 2giga?);
Link to comment
Share on other sites

όταν σου στέλνουν με bluetooth διαφορες εικόνες ή βίντεο αυτά αποθηκευονται στο υλικο μου-εικονες-εικονες που έχετε λάβει.ανοιγωντας να τις δω αυτες τις εικόνες αργι πολύ γύρω στα 6-8 δευτερολεπτα για να μου ανοιξουν,κ να παω απο την μια στην άλλη....:(τα έκανα αντιγραφή-μετακίνηση στην καρτα μνημης κ μου τις ανοιγει μια χαρα)μαλλον αυτο εφταιγε):)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάνει κάτι τέτοιο. Πάντως όσο πιο μεγάλη είναι η κάρτα μνήμης, τόσο πιο πολύ θα αργεί..
Link to comment
Share on other sites

Και το πρώτο bug πιστεύω: όταν στέλνεις μήνυμα και ενώ είναι στο "sending" κλείσεις το slide, σου λέει saved in drafts. Όμως, έρχεται αναφορά :O.

 

 

Δεν είναι bug...:) Το κλείσιμο του slide τερματίζει την λειτουργία που πραγματοποιείται εκείνη τη στιγμή. Επειδή στέλνεις μήνυμα προσπαθεί να το ακυρώσει, όμως όταν το μήνυμα είναι μονό (όχι πάνω από 160 χαρακτήρες) αν έχει ξεκινήσει να στέλνεται δεν προλαβαίνει να στο ακυρώσει και ουσιαστικά έχει προλάβει να φύγει γι'αυτό σου έρχεται η αναφορά. Γιατί έχει πάει το μήνυμα. Αν το δοκιιμάσεις με ένα 3πλό μνμ και το ακυρώσεις όταν στέλνει το 1/3 θα σου έρθει αναφορά αλλά θα δεις στα απεσταλμένα ότι έχει πάει μόνο το πρώτο μήνυμα!;)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι όταν είναι μονό το μήνυμα, εμφανίζεται στα drafts αντί για τα sent και σε μπλέκει λίγο. :O
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι όταν είναι μονό το μήνυμα, εμφανίζεται στα drafts αντί για τα sent και σε μπλέκει λίγο. :O

 

Ετσι εκανε και το 6500slide που ειχα οταν το εκλεινα.Το μυνημα παει κανονικα μην ανησυχείς;)

Link to comment
Share on other sites

ok τότε. :) Αλήθεια έδωσες το 6500s για να πάρεις g600;

 

Οχι το εδωσα για να παρω το Ν95 8gb αλλα ως συνηθως το εδωσα και αυτο.Και ειπα να κανω αποπειρα για το g600 και να σου πω και κατι,δεν το εχω μετανοιωσει καθολου:happy:Πρεπει να καταλαβουμε οτι πρωτα θελουμε κινητο και μετα οτι αλλο παραπανω εχει καλως τα εχει.Βεβαια επαιξε μεγαλο ρολο σε μενα το μεγεθος[Λεπτο,ελαφρυ] και φυσικα το sar;)

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φωτογραφιες που εβγαλα σημερα το πρωι στις 8:30 απο μπαλκονι στον 4 οροφο.Μια χαρα βγαζει σαν το 6500 που ειχα:rolleyes:Ολα στο αυτοματο φυσικα και απο διαφορετικες γωνιες

 

http://imageshack.gr/files/1gwv1nd3yn4zntgq0e5f_thumb.jpg

http://imageshack.gr/files/y0z9agb62af5w0b0zr7t_thumb.jpg

http://imageshack.gr/files/zl5hgqq80gf29mbjusmm_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.. Μια χαρά κινητό είναι :D Αυτό με το ράδιο, το βρήκες;

 

Ναι το βρηκα καλη φαση ειναι παντως το must με το ραδιο ειναι που ηχογραφει οτι ακους σε ΜΡ3.Φοβερη εξυπναδα της samsung για κινητο.Μονο καποια ΜΡ3 player το εχουν και σιγουρα τα samsung;)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν βρηκα ακομα αλλα και παλι δεν με πολυ νοιαζει ειναι οτι ναι μεν εχει ετοιμες ρυθμισεις για ολα τα δικτια αλλα εγω που εχω vodafon μπαινω μονο σε live και οχι σε αλλες σελλιδες μεσω wap.Αν ξερεις απο που να στειλω τις ρυθμισεις για wap πες μου γιατι δεν λεει να του εχω βαλει την οπερα μεσα και να μην μπορω να την ανοιξω:confused:
Link to comment
Share on other sites

Eπισης γινεται και κατι παρομοιο δλδ βαζεις μια λιστα τραγουδιων να παιζει και μπορεις να φυγεις και να πας κανονικα στο μενου.

Για τις λειφθησες εικονες ουτε εμενα μου αργουν,ειτε απο τηλεφωνο ειτε απο μνημη.

Gjimmy το theme creator συμπαθητικο ειναι αλλα μεχρι εκει.Παπαδες δεν κανει.Δεν ξερω, ισως φταιει που ειχα μαθει σε αλλο.Οι φωτο σου πολυ ωραιες.Γενικα την ημερα βγαζει σχεδον τελειες.Παρολα αυτα, κ στης ημερας αλλα ειδικα στις πιο...απογευματινες ή γενικα οπου δεν πεφτει απλετο φως, πεφτει τρελη συμπιεση και μειωση λεπτομερειων.Χαρακτηριστικο ειναι οτι οι 2ΜΡ του κ750 εχουν παντα μεγεθος 400-500 kb ενω εδω στα 5 ΜΡ, απο 300 και μονο σε τελειες συνθηκες ξεπερνανε τα 600+.

Για το βιντεο που ρωτησαν μερικοι, την ημερα ειναι παρα πολυ καλο,επιπεδου νοκια.Απο κει και περα σε εσωτερικο χωρο ή απογευμα-νυχτα αμα κουνιεται η καμερα δημιουργειται μεγαλη θολουρα.Θα μπορουσε να το φτιαξει αυτο η samsung αφου ειναι καθαρα θεμα software.

Στα συν, το πολυ καλο φλας στο βιντεο και στις φωτο.

Στα πλην, η αργοπορια να τραβηξει φωτο.Πρεπει μηχανη και ειδωλο να ειναι απολυτως ακουνητα.

Οτι αλλο θελετε ρωτηστε.

 

Γενικα το κινητακι ειναι ερωτευσιμο!Οσο πιο πολυ το εχεις, το κρατας και το ανοιγεις-κλεινεις, τοσο πιο πολυ το γουσταρεις.

Link to comment
Share on other sites

gjimmy αφού έχει netfront από μόνο του, τι να το κάνεις το opera;

θα συμφωνήσω με τον kohiba9 για τις φωτογραφίες..

Link to comment
Share on other sites

Eπισης γινεται και κατι παρομοιο δλδ βαζεις μια λιστα τραγουδιων να παιζει και μπορεις να φυγεις και να πας κανονικα στο μενου.

Για τις λειφθησες εικονες ουτε εμενα μου αργουν,ειτε απο τηλεφωνο ειτε απο μνημη.

Gjimmy το theme creator συμπαθητικο ειναι αλλα μεχρι εκει.Παπαδες δεν κανει.Δεν ξερω, ισως φταιει που ειχα μαθει σε αλλο.Οι φωτο σου πολυ ωραιες.Γενικα την ημερα βγαζει σχεδον τελειες.Παρολα αυτα, κ στης ημερας αλλα ειδικα στις πιο...απογευματινες ή γενικα οπου δεν πεφτει απλετο φως, πεφτει τρελη συμπιεση και μειωση λεπτομερειων.Χαρακτηριστικο ειναι οτι οι 2ΜΡ του κ750 εχουν παντα μεγεθος 400-500 kb ενω εδω στα 5 ΜΡ, απο 300 και μονο σε τελειες συνθηκες ξεπερνανε τα 600+.

Για το βιντεο που ρωτησαν μερικοι, την ημερα ειναι παρα πολυ καλο,επιπεδου νοκια.Απο κει και περα σε εσωτερικο χωρο ή απογευμα-νυχτα αμα κουνιεται η καμερα δημιουργειται μεγαλη θολουρα.Θα μπορουσε να το φτιαξει αυτο η samsung αφου ειναι καθαρα θεμα software.

Στα συν, το πολυ καλο φλας στο βιντεο και στις φωτο.

Στα πλην, η αργοπορια να τραβηξει φωτο.Πρεπει μηχανη και ειδωλο να ειναι απολυτως ακουνητα.

Οτι αλλο θελετε ρωτηστε.

 

Γενικα το κινητακι ειναι ερωτευσιμο!Οσο πιο πολυ το εχεις, το κρατας και το ανοιγεις-κλεινεις, τοσο πιο πολυ το γουσταρεις.

 

Φιλε kohiba9 μην ξεχναμε οτι ειναι κινητο και το θελεις οταν δεν θα εχεις μαζι σου την ψηφιακη για να κανεις την πλακα σου.Πιστευω με τις καταλληλες ρυθμισεις θα βγαζει καλυτερες για μερα φωτογραφιες.Σταματησα να θελω καμερα με κινητο και θελω κινητο με καμερα.Κριμα που δεν το πηρα απο την αρχη και πηρα το 6500.Καμια σχεση η ποιοτητα του slide.[Τζογος;Τι ειναι αυτο;]Και στα + η φοβερη μπαταρια του,απο χτες που το εβγαλα απο την μπριζα το απογευμα μεχρι τωρα το εχω ξεσκισει και δεν εχει κατεβει μια γραμμη.

gjimmy αφού έχει netfront από μόνο του, τι να το κάνεις το opera;

θα συμφωνήσω με τον kohiba9 για τις φωτογραφίες..

Φιλε SIRHC η οπερα ειναι αλλο πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια μην πολυχαιρεσαι.Οι δυο με τρεις μερες που βγαζει ειναι μεν μια μετρια/καλη επιδοση αλλα θα δεις ξαφνικα απο φουλ γραμμες να πεφτει 2, 1 κ και καμια, πιθανον κ στην ιδια μερα.Χαλια μετρητης.Στις 2 δλδ αν προκειται να το χρησιμοποιησεις αρκετα, πας κατευθειαν για φορτιση.

Για τις φωτο τα ειπα.Γενικα ευχαριστημενος ειμαι.Για τα 330 που εδωσα βεβαια.Για παραπανω δεν αξιζε.Και τα 5ΜΡ ειναι μονο στα χαρτια.Παντως με τις παραξενιες που εχει, εχω "χασει" ηδη αρκετες φωτογραφιες που με το αλλο δεν τα ειχα χασει.

 

Κουραστικο στα μνμτα που για αλλαγη σειρας,παυλα,κομμα κλπ πρεπει να ανοιξεις αλλο μενου για να τα εισαγεις.

Θα ηθελα επισης και εναν επεξεργαστη βιντεο για να κανεις φαν βιντεακια.

 

Καποια πραγματα που μ'αρεσουν πολυ τωρα.Το κλειδωμα που μπορεις να κανεις, αν και θα το ηθελα λιγο πιο ειδικο,πχ συγκεκριμενους φακελους.

Επισης το σημειωματαριο που εχει.

Επισης η επεξεργασια εικονας με το κοντραστ,φωτεινοτητα,χρωμα και τα καταπληκτικα εφε που εχει.

Ποιοτητα κορυφαια.Το μεταλλο στην προσοψη, ολα τα λεφτα!

 

Για παιχνιδια jar που δοκιμασα, τσαμπα κοπος πιστευω.Ελαχιστα απο αυτα ανοιγει.Κ οσα ανοιξε ειναι αργα.Θα το δοκιμασω και με αλλα γιατι αυτα ηταν ολα για Κ750 και ισως παιζει ρολο.Τουλαχιστον αυτο που κυριως με ενδιεφερε το ανοιγει κανονικα.Δλδ το ελληνικο εορτολογιο, οποτε κομπλε.

 

Κ μια ερωτησουλα.Οσα μνμτα ειναι απο 2μνμτα και πανω, στο pc studio τα βγαζει σαν EMS και δεν τα εμφανιζει και αποθηκευει.Επειδη θελω να αποθηκευσω οπωσδηποτε καποια μνμτα, υπαρχει αλλος τροπος?

 

Α ναι!Καλη χρονια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι εκανε και το 6500slide που ειχα οταν το εκλεινα.Το μυνημα παει κανονικα μην ανησυχείς;)

 

Καλη χρονια σε ολους-ες.

Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω μιας και ειχες και το 6500 και το Ν95 στο θεμα του βιντεο μεταξυ των τριων αυτων το g600 τι λεει?

Επισης καποια πραγματα πρακτικα που εχει το ενα και δεν τα εχει το αλλο(g600 και 6500) μπορεις να αναφερεις?Π.χ.στο g600 μπορεις κατα την εγγραφη να διακοψεις και να συνεχισεις μετα απο εκει που σταματησες.

Παντως αυτα που ειπε ο kohiba9 για το βιντεο ειναι απογοητευτικα.

Αν και εδω http://img.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-g600/video/gsmarena_v001.mp4 δεν φαινονται τοσο ασχημα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους-ες.

Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω μιας και ειχες και το 6500 και το Ν95 στο θεμα του βιντεο μεταξυ των τριων αυτων το g600 τι λεει?

Επισης καποια πραγματα πρακτικα που εχει το ενα και δεν τα εχει το αλλο(g600 και 6500) μπορεις να αναφερεις?Π.χ.στο g600 μπορεις κατα την εγγραφη να διακοψεις και να συνεχισεις μετα απο εκει που σταματησες.

Παντως αυτα που ειπε ο kohiba9 για το βιντεο ειναι απογοητευτικα.

Αν και εδω http://img.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-g600/video/gsmarena_v001.mp4 δεν φαινονται τοσο ασχημα τα πραγματα.

Στο θεμα του βιντεο πρωτο ερχεται το Ν95,6500,g600.Στο θεμα της φωτογραφιας πρωτο ειναι το Ν95 και μετα σαν αποδωση 6500 και g600 ειναι ιδια με το g600 να εχει πολλες ρυθμισεις στην καμερα και αν κατσεις και ρυθμισεις δεν ξερω αν αποδιδει ποιο καλα απο τα αλλα 2.Το 6500 ειναι ποιο βαρη,το slide εχει λιγο τζογο ενω το g600 τουλαχιστον το δικο μου δεν εχει καθολου.Το 6500 εχει sar 1,10 ενω το g600 εχει 0,56:w00t: πολυ σημαντικο.Το 6500 εχει ποιο δυνατο ηχειο αλλα το g600 ποιο ποιοτικο.Το 6500 εχει τα restart του ενω το g600 μεχρι τωρα που το εχω δεν μου εχει κανει το παραμικρο.Το ραδιο του g600 ειναι φοβερο με αυτοματη αποθηκευση πανω απο 50 σταθμους[Το 6500 μολις του εκανες αυτοματη αποθηκευση εκανε restart] και φυσικα την πολλη καλη μαγκια να ηχογραφεις απο το ραδιο:up:To μενου του εχει πολλες ρυθμισεις.Τελος η μπαταρια του νομιζω ειναι ενα μεγαλο ατου σε σχεση με το 6500 πολύ καλη για samsung

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Στα settings (1 -> 10) υπάρχει μια επιλογή word suggestion. Έχετε καταλάβει τι κάνει; Και τι είναι τα FDN contacts; :O

 

Να σας ενημερώσω πως το salling clicker (πρόγραμμα για έλεγχο του pc από το κινητό μέσω BT) δουλεύει κανονικά =D

 

pic: http://img142.imageshack.us/img142/8424/dsc00684st0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα settings (1 -> 10) υπάρχει μια επιλογή word suggestion. Έχετε καταλάβει τι κάνει; Και τι είναι τα FDN contacts; :O

 

Να σας ενημερώσω πως το salling clicker (πρόγραμμα για έλεγχο του pc από το κινητό μέσω BT) δουλεύει κανονικά =D

 

pic: http://img142.imageshack.us/img142/8424/dsc00684st0.th.jpg

 

Δεν ξερω και εγω τι κανουν αν ξερει καποιο παιδι ας μας πει.Τελικα ηχογραφηση συνομιλιας δεν εχει;Εχει ηχογραφηση απο ραδιο και δεν εχει απο συνομιλια;:mad:

Δεν πειραζει δεν με χαλαει καθολου εχει τοσα αλλα:p

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω gjimmys για το mini (αλλα πολυ κατατοπιστικο) review.

To sar:!: και τα restart :mad:ειναι αρκετα,για να με κανουν να στραφω πρoς g600.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω gjimmys για το mini (αλλα πολυ κατατοπιστικο) review.

To sar:!: και τα restart :mad:ειναι αρκετα,για να με κανουν να στραφω πρoς g600.:rolleyes:

 

Και πολυ καλα θα κανεις δεν θα το μετανοιωσεις με τιποτα;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...