Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ) Ασφάλεια Αυτοκινήτου


koslyr
 Κοινοποίηση

Ποια ασφαλιστική έχετε επιλέξει;  

306 members have voted

  1. 1. Ποια ασφαλιστική έχετε επιλέξει;

    • Alpha
      2
    • Allianz
      13
    • Commercial Value
      16
    • EOS
      9
    • ING
      5
    • Interamerican
      42
    • InterLife
      8
    • Lloyd's
      0
    • Omega
      1
    • Victoria
      11
    • Αγροτική
      17
    • Ασπίς Πρόνοια
      15
    • Ατλαντική Ένωση
      5
    • Διεθνής Ένωση
      8
    • Εγνατία
      2
    • Εθνική
      34
    • Ιντερσαλόνικα
      32
    • Μινέττα
      10
    • Υδρόγειος
      25
    • Φοίνιξ
      15
    • 'Αλλη (αναφέρετε ποια)
      36


Recommended Posts

το αυτοκινητο σου ποσο κανει ? δες στο http://www.car.gr να μαθεις περιπου.

καπου στα 2500 το κοβω.

αν στο βαλουν παραπανω και ασφαλιστρα παραπανω πληρωνεις και δεν θα παρεις τα λεφτα αν πχ στο κλεψουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 504
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το αυτοκινητο σου ποσο κανει ? δες στο http://www.car.gr να μαθεις περιπου.

καπου στα 2500 το κοβω.

αν στο βαλουν παραπανω και ασφαλιστρα παραπανω πληρωνεις και δεν θα παρεις τα λεφτα αν πχ στο κλεψουν.

 

και αν το βαλει παρακατω αν γινει η στραβη η αποζημιωση του θα ειναι για κλαμματα...

για αυτο πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

η anytime ναι μεν προσφέρει χαμηλά ασφάλιστρα αλλά έχει όρους που δεν μπορεί να κατανοήσει κάποιος που δεν έχει ασχοληθεί αρκετά με τις ασφάλειες. Παίζουν με τις λέξεις δηλαδή και σε περίπτωση που έχει κάποια ζημιά πρέπει να βγάλει άκρη μέσω τηλεφωνικού κέντρου που μπορεί να μην απαντούν. Όταν εγώ είχα μια ζημιά όποτε έπαιρνα τηλέφωνο στην εταιρεία για να πληρωθώ (ο δικός τους πελάτης με χτύπησε) μου έλεγαν περιμένετε μισό λεπτό και περίμενα κανένα 20λεπτο κάθε φορά για μια απάντηση μισού λεπτού ενώ άκουγα τους υπάλληλους να χαζογελάνε πίνοντας τον καφέ τους (πράγμα που επιβεβαίωσα όταν πήγα από κοντά.)

Για να πάρω 100€ για έναν προφυλακτήρα έτρεχα 2 μήνες!!!! Πήγα 4 φορές στην Θέρμη στην Interamerican από το κέντρο της Θεσσαλονίκης και συνεχώς έβρισκαν δικαιολογίες.

 

κάντε μια βόλτα από τοπικούς ασφαλιστές, υπάρχουν πολλά συμβόλαια και πολλές ασφάλειες που έχουν φτηνότερα ασφάλιστρα από την anytime!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

και αν το βαλει παρακατω αν γινει η στραβη η αποζημιωση του θα ειναι για κλαμματα...

για αυτο πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια...

 

για αυτο του ειπα να δει ποσο κανει το αυτοκινητο του στην αγορα . να το βαλει οσο εχει, ουτε παραπανω ουτε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ με την anytime μέχρι τώρα όλα άψογα. Όποτε χρειάστηκα οδική ήταν εκεί, όταν χτύπησα άλλους δε με ενόχλησε κανένας τους (προφανώς πήραν την αποζημίωση στην ώρα τους) και όταν με χτύπησε άλλος, μόλις πήγα τα τιμολόγια στα γραφεία της interamerican, μου έδωσαν επι τόπου την επιταγή για τα χρήματα (περίπου 3000 ευρώ).

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων.

Σαφώς και είναι βασικό για μένα το πόσο δηλώνουν το αμάξι μου. Λέτε τα 3800 που έχω δηλωμένο τώρα το αμάξι, σε περίπτωση στραβης να μην τα αναγνωρίσουν;

Γιατί αν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο, κακώς πληρώνω τα 200€ παραπάνω.

Ποιες άλλες εταιρείες έχουν online υπολογισμο ασφαλίστρων; Κοίταξα και την Mydirect αλλά έβγαλε σχεδόν τα ίδια ασφάλιστρα με αυτά που πληρώνω τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων.

Σαφώς και είναι βασικό για μένα το πόσο δηλώνουν το αμάξι μου. Λέτε τα 3800 που έχω δηλωμένο τώρα το αμάξι, σε περίπτωση στραβης να μην τα αναγνωρίσουν;

Γιατί αν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο, κακώς πληρώνω τα 200€ παραπάνω.

Ποιες άλλες εταιρείες έχουν online υπολογισμο ασφαλίστρων; Κοίταξα και την Mydirect αλλά έβγαλε σχεδόν τα ίδια ασφάλιστρα με αυτά που πληρώνω τώρα.

 

ναι γινεται, αν πχ δηλωσεις για κλοπη 3800Ε και χτυπα ξυλο σου το κλεψουν, θα δουν τις τιμες στο autotriti, http://www.car.gr και αν πχ κανει 3000Ε θα παρεις αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτές οι τιμές στα site είναι γενικές.

Δεν είναι όλα τα αμάξια ίδια. Εγώ το έχω ξαναβαψει, έχω μεγαλύτερη μηχανή και για αυτό το έχω δηλώσει πιο πάνω.

Δεν συγκρίνεται με ένα άλλο ίδιας χρονολογίας που έχει παραμείνει ίδιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτές οι τιμές στα site είναι γενικές.

Δεν είναι όλα τα αμάξια ίδια. Εγώ το έχω ξαναβαψει, έχω μεγαλύτερη μηχανή και για αυτό το έχω δηλώσει πιο πάνω.

Δεν συγκρίνεται με ένα άλλο ίδιας χρονολογίας που έχει παραμείνει ίδιο.

 

ειναι δηλωμενο το αυτοκινητο με την μεγαλη μηχανη στο υπουργειο και την ασφαλιστικη? αν οχι δηλωσε το.

αν τωρα πχ ειχες 1400cc και το εκανες 1600cc θα δεις ποσο πανε τα 1600αρια τα μαμα και θα κοψεις απο την τιμη αυτη για να εισαι κοντα στην αξια του δικου σου. οι ασφαλιστες σου δεν ξερω πως θα υπολογισουν την αξια του. ρωτησε τους παντως.

Link to comment
Share on other sites

οι ασφαλιστες οτι και να δηλωσεις σε περιπτωση στραβης κοιτανε ενα πινακα.αυτος ειναι του autotriti.δυστυχως.ρωτηστε τις ασφαλειες σας και θα δειτε .γιαυτο καλο ειναι να ρωτατε την ασφαλιστικη πριν ασφαλισετε το αμαξι σας σαυτην, να κανουν μια ερευνα για την τιμη αποζημιωσης.αν συμφωνειτε πανω στην τιμη ασφαλιστε το.αυτα θα παρετε οτι τιμη και αν βαλετε.το μονο που μπορειτε να βαλετε ειναι μια διαφορα 1000 ευρω πανω και να τα βρειτε στην μεση σε περιπτωση στραβης αλλα και αυτο εξαρταται απο την διαθεση της ασφαλιστικης.

δυστυχως ετσι ειναι ,το αμαξι χανει ευκολα την αξια του.

κανονικα η τιμη του σαν αξια μετα την αγορα του οριζεται απο εναν δεικτη ευρωπαικου οργανισμου που ασχολειτει με αυτο και γινεται μετα απο ερευνα του οργανισμου αυτου στην καθε χωρα.αυτη θαπρεπε να ειναι η αξια του αμαξιου.ομως ευτυχως δεν ειναι.και λεω ευτυχως γιατι συνηθως ειναι πιο μικρη απο αυτο που δινει το autotriti.

τωρα θα μου πειτε οτι την αξια της περιουσιας μου την οριζει ενα περιοδικο? αστειο ειναι αλλα ετσι λειτουργουν οι ασφαλιστικες.καλυτερα παντως απο τον διεθνη ευρωπαικο δεικτη.βεβαια για μενα το δικαιο θα ηταν να το ασφαλιζαμε στην αξια που θελαμε εμεις και να πληρωναμε και το αναλογο αντιτιμο.αλλα επειδη υπαρχουν και πονηροι ασφαλιζομενοι και ασφαλιστες δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον ασφαλιστή μου, η τιμή στο επόμενο ασφαλιστήριο για το αμάξι μου είναι πλέον στα 3.000€.

Και πάλι αρκετά παραπάνω από τα 2.200€ που βάζει το Anytime.

Σκέφτομαι ότι αυτά τα 100€/εξάμηνο είναι καθαρά για τον ασφαλιστή. Ότι αν μείνω στην ασφάλεια που είμαι τόσα χρόνια και με έχει εξυπηρετήσει σε ότι χρειάστηκα, τα δίνω για χάρη του.

Ενώ, στην anytime πάω σε μια απρόσωπη εταιρεία για λιγότερα 200€/χρόνο.

Δύσκολη απόφαση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

junglist δινεις 290 το εξαμηνο ετσι ? αυτοκινητο μοντελο 1997 1.6 πεζω 106 ετσι?

εχω το octavia 5rs μοντελο 2006 2000κυβικα ασφαλισμενο για 12000 με ολα μεσα και οδικη (χωρις μεικτη) και εδωσα προχθες που ηρθε η ανανεωση 240Ε το εξαμηνο στην chartis.

για δες και καπου αλλου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε junglist πολλα δινεις,ψαξε καλα.εχει εταιρειες κιαλλες που μπορεις να εμπιστευθεις.θελει λιγο ψαξιμο αλλα θα βρεις αρκετα φθηνοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Από την Υδρόγειο μπορούν να κόψουν 15€, οπότε πέφτουν στα 275€/εξ.

Παράλληλα έβαλα στο Anytime να υπολογίσω ξανά τα ασφάλιστρα και βγαίνει πλέον στα 210€/εξ, γιατί πριν δεν έβαζα σωστά την ηλικία της μητέρας μου που είναι δηλωμένο το αμάξι. Για 65€/εξ το σκέφτομαι ότι δεν αξίζει.

Επίσης, στο mydirect βγαίνει στα 290€/εξ, χωρίς θραύση κρυστάλλων και οδική άρα μούφα.

 

Ποιες άλλες εταιρείες προτείνετε;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από την Υδρόγειο μπορούν να κόψουν 15€, οπότε πέφτουν στα 275€/εξ.

Παράλληλα έβαλα στο Anytime να υπολογίσω ξανά τα ασφάλιστρα και βγαίνει πλέον στα 210€/εξ, γιατί πριν δεν έβαζα σωστά την ηλικία της μητέρας μου που είναι δηλωμένο το αμάξι. Για 65€/εξ το σκέφτομαι ότι δεν αξίζει.

Επίσης, στο mydirect βγαίνει στα 290€/εξ, χωρίς θραύση κρυστάλλων και οδική άρα μούφα.

 

Ποιες άλλες εταιρείες προτείνετε;;

 

θες σόνι και καλά μέσω Internet?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

junglist απο ιντερνετ δεν βγαζεις ακρη.το ιντερνετ ειναι για οσους θελουν ευκολια.

ψαχνοντας για ασφαλεια τον τελευταιο καιρο διαπιστωσα το εξης...οτι οι τιμες που υπαρχουν στα ονλαιν πρακτορεια(μεσιτες-γραφεια) διαφερουν αρκετα απο τα ονλαιν των καθε εταιρειων(ιδιων) ξεχωριστα και ολα αυτα...,,, διαφερουν απο τις προσφορες που κανουν οι ιδιες οι εταιρειες στα γραφεια τους.γιαυτο πιστεψτε με αξιζει τουλαχιστον να καλεσετε σε γραφειο της εταιρειας.ετσι εγω εμαθα οτι σε μια ασφαλιστικη που υπολογισα ονλαιν, οταν πηρα τηλεφωνο μου εδωσαν αλλη τιμη ,γιατι βαλανε στην ιδια τιμη τις ''ιδιες ζημιες'' και μαλιστα στην ψηλοτερη τιμη αξιας του αυτοκινητου ,αυτο δλδ που ηθελα.στα ονλαιν πρακτορεια που αναφερετε δεν υπηρχε αυτη η προσφορα απο την ιδια εταιρεια,ουτε και στο σαιτ της ιδιας εταιρειας οταν τους ρωρησα σχετικα.

το μπονους μαλους,αν δεν ειστε κανενας ασχετος,δεν το λαμβανουν τοσο υποψη πλεον για την τιμη.αυτα που την ανεβαζουν ειναι αν ειναι πολυ σπορ-δυνατο,καμπριο,η πολη που βρισκεται ,η μαρκα και βεβαια η παλαιοτητα.

δυστυχως το ποσο καλες υπηρεσιες παρεχουν οι καθε μια απο τις ασφαλιστικες και σε διαφορες περιπτωσεις το ανακαλυπτεις οταν σου τυχει.εχει πολλες παραμετρους αν θελουν να τα φερουν οπως τους βολευει αυτους.

ολες οι υπηρεσιες ειναι χρησιμες αν η εταιρεια ειναι σωστη.π.χ μου ετυχε προσφατα ενα μικρο γρατζουνισμα και δεν ασχοληθηκα καθολου.το μονο που εκανα ηταν να καλεσω την ασφαλιστικη και να ανφερω το γεγονος.μου εστειλε την φροντιδα ατυχηματος και τα κατεγραψε ολα.εγω εδωσα μονο τα στοιχεια μου.πηρα σ ενα μηνα εγκριση οτι θα αποζημιωθω ,πηγα το εφτιαξα με δικα μου χρηματα γιατι ηθελα συνεργειο της επιλογης μου,αλλιως μπορουσα να παω στο δικο τους και να μην πληρωσω τιποτα. αξιοπιστοι και αψογη συμπεριφορα.

 

γενικα ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι ιδιες,αυτο ειναι κανονας.και ολοι οι ασφαλιστες ιδιας εταιρειας απο διαφορετικα καταστηματα παλι δεν ειναι ιδιοι.σε μερικα αποκλειστικα καταστηματα μιας εταιρειας ειδα διαφορετικη αντιμετωπιση απο το ενα στον αλλο.ουτε θεμα μικρης η' μεγαλης εταιρειας ειναι.μπορει και η μεγαλη επειδη ειναι μεγαλη να μην ενδιαφερθει και να σε γραψει επειδη ειναι φθηνη και δεν σε εχει αναγκη.επισης να ξερετε οτι παρα πολλες ετιαρειες εχουν στανταρ υπηρεσιες μεσα στα προγραμματα τους που ομως για καποιον μπορει να μην χρειαζονται και να μην θελει να τις εχει.σε μερικες απο αυτες τις εταιρειες μπορειτε να ζητησετε να σας δωσουν ενα προγραμμα χωρις καποιες απο αυτες τις υπηρεσιες που δεν τις θελετε και να πληρωσετε λιγοτερο.και παντα να μαζευετε προσφορες απο τις εταιρειες που πατε και να τις αντιπαραβαλετε στις αλλες .υπαρχει ανταγωνισμος σκληρος και μεγαλη πτωση στην αγορα.εκμεταλευτειτε το.ξερω οτι ειναι χρονοβορο αλλα και βαρετο για καποιους γιαυτο και προτιμουν το ιντερνετ.αλλα για οσους θελουν ,αν το κυνηγησουν μπορουν να κερδισουν αρκετη εκπτωση .μην ξεχνατε και τον κανονα που ισχυει στην πλειοψηφια ,οτι στην ελλαδα οσο καλυτερος και μονιμος πελατης εισαι τοσο σε εκμεταλευονται αντι να σε προσεχουν.

 

εχω αλλαξει και εγω πολλες εταιρειες για πολλους λογους.

 

καθε φορα κοιταω το συμφερον μου και κανω καλη ερευνα,γιατι δεν κοιταω μονο την τιμη αλλα και την αντιμετωπιση που εχω.

Link to comment
Share on other sites

θες σόνι και καλά μέσω Internet?

 

Όχι δεν θέλω μέσω ίντερνετ μόνο, απλά όσες έχουν online υπολογισμο, βγάζει αμέσως ένα νούμερο και ξέρεις αμέσως τι γίνεται.

 

Απο την άλλη να κάτσω να παίρνω μια μια όλες τις ασφαλιστικές για προσφορά δεν παίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλω μέσω ίντερνετ μόνο, απλά όσες έχουν online υπολογισμο, βγάζει αμέσως ένα νούμερο και ξέρεις αμέσως τι γίνεται.

 

Απο την άλλη να κάτσω να παίρνω μια μια όλες τις ασφαλιστικές για προσφορά δεν παίζει.

 

αν κάνεις μια βόλτα από διάφορα ασφαλιστικά γραφεία θα πάρεις πολλές συμφέρουσες και μη συμφέρουσες τιμές, αλλά ταυτόχρονα και απόψεις που θα σε βοηθήσουν να κρίνεις τι θα επιλέξεις. Από online καταστήματα ασφαλειών έχει ψιλά γράμματα με τα οποία μπορείς να βρεθείς μπλεγμένος χωρίς βοήθεια.

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις και το αλλο.εχεις την δυνατοτητα μεσα απο το σαιτ της καθε εταιρειας να τους πεις να σε καλεσουν αυτοι για προσφορα η' να σου στειλουν μια μεσω ιντερνετ.ολες οι μεγαλες εταιρειες το δεχονται αυτο.ετσι εχεις τιμη εταιρειας αλλα την πραγματικη ,αυτη που θα σου εδιναν αν πηγαινες στο γραφειο .και μετα βλεπεις πια σε ενδιαφερι πιο πολυ και πας απο εκει.ελπιζω να βοηθησα.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις και το αλλο.εχεις την δυνατοτητα μεσα απο το σαιτ της καθε εταιρειας να τους πεις να σε καλεσουν αυτοι για προσφορα η' να σου στειλουν μια μεσω ιντερνετ.ολες οι μεγαλες εταιρειες το δεχονται αυτο.ετσι εχεις τιμη εταιρειας αλλα την πραγματικη ,αυτη που θα σου εδιναν αν πηγαινες στο γραφειο .και μετα βλεπεις πια σε ενδιαφερι πιο πολυ και πας απο εκει.ελπιζω να βοηθησα.

 

Έχεις πρόχειρα μερικά link τέτοιων εταιρειών;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βαλε στο γκουκλ ασφαλεια αυτοκινητου και θα σου βγαλει πολλες τετοιες εταιρειες αλλα και μεσιτικες.σε ολες αυτες μπορεις να ζητησεις προσφορα ονλαιν. Edited by protoporos
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

interamerican,μεγαλη και αστεια.......:lol::lol::lol::lol:

 

Μου ερχεται sms στο κινητο μου οτι η νεα 6μηνη ασφαλεια θα ειναι 180 ευρω.ωραια λεω.

Ερχεται το χαρτι πληρωμης το οποιο γραφει το ποσο των 191 και κατι ευρω(!!!!!!).

Μπαινω στο αυτοματο συστημα online βαζοντας τα ιδια χαρακτηριστικα του αυτοκινητου μου απλα με αλλο νουμερο πινακιδας και βγαζει το προγγραμα value που εχω,176 ευρω!!!!!!

Ποιο απο ολα ισχυει τελικα θα το μαθω περιμενοντας τηλεφωνημα......

μετα απο 5 χρονια λεω να τους σουταρω για το απλο της axa συν οδικη βοηθεια στα 163 ευρω......απο την αλλη το μοτερ εχει 15.000 οποτε και χωρις οδικη(5 χρονια δεν χρειαστικα οδικη της interamerican) ειναι λογαριασμος 35-40 ευρω κατω.......

 

 

 

 

ευχαριστω

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τις προσφορές αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με παροχή υπηρεσιών.

Αν ήταν αγορά προιόντος π.χ. Samsung SIII ο φθηνότερος κερδίζει.

Αν μερικοί το βλέπουν ως προιόν μια χαρά είναι το google.

Εγώ το βλέπω ως πάροχή υπηρεσιών και πληρώνω κάτι παραπάνω για να έχω τον ασφαλιστή μου (πράκτορα, μεσίτη ασφαλίσεων) ενδιάμεσο κρίκο χρησιμοποιώντας τις γνώσεις του όταν χρειαστώ.

Άλλωστε στον γάμο ξυρίζουν τον γαμπρό !!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τις προσφορές αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με παροχή υπηρεσιών.

Αν ήταν αγορά προιόντος π.χ. Samsung SIII ο φθηνότερος κερδίζει.

Αν μερικοί το βλέπουν ως προιόν μια χαρά είναι το google.

Εγώ το βλέπω ως πάροχή υπηρεσιών και πληρώνω κάτι παραπάνω για να έχω τον ασφαλιστή μου (πράκτορα, μεσίτη ασφαλίσεων) ενδιάμεσο κρίκο χρησιμοποιώντας τις γνώσεις του όταν χρειαστώ.

Άλλωστε στον γάμο ξυρίζουν τον γαμπρό !!

 

Στα 5 χρονια που εχω το πληρες προγραμμα της ιντεραμενρικαν δεν τους χρειαστικα ποτε........

Ναι σιγουρα ο φοβος φυλαει τα ερμα,αλλα οπως και στην ιδιωτικη ασφαλεια που ειχα σε αυτους 15 χρονια πηρα τα τετοια μου με το που την εκοψα......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...