Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις γύρισα από τα mediamarkt στην Κηφισίας και είχαν το p560 στα 330€.

 

Άμα το ψάξεις μπορείς να το βρεις και κάτω απο τα 250Ε !

Link to comment
Share on other sites

Άμα το ψάξεις μπορείς να το βρεις και κάτω απο τα 250Ε !

εξαρτάται πόση rom έχει το κάθε μηχάνημα....άλλο τα 512kb και άλλο τα 2 Gb

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται πόση rom έχει το κάθε μηχάνημα....άλλο τα 512kb και άλλο τα 2 Gb

 

Συμφωνώ, αλλά το MediaMarkt λίγο δύσκολο να έχει το 2GB σε αυτήν την τιμή !

 

Το ποιο φτηνό 2GB είναι κάπου στα 350Ε, ενώ το κλασικό 512ΜΒ που φέρνει η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ξεκινάει από τα 243Ε...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι κάνουν οι Ελληνικές αντιπροσωπίες, γιατί το είχα πάρει από pdaplaza.com με 2 GB....όταν το είχα πάρει δεν το είχανε φέρει καν, ούτε με 512k....
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά…... Από εχτές είμαι κάτοχος ενός Ρ560 και εγκατέστησα το SBP SHEEL 2.1.0. Έβαλα μία κάρτα OSZ 4 GB SDHC και εγκατέστησα στην κάρτα τα. Destinator 7, Mio 3.3 και Garmin. Όλα δουλεύουν άψογα από την κάρτα μνήμης. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι στο IGO 8. Θα το τεστάρω λίγο ακόμα να δώ που κολάει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το Mitac Mio P360 ειναι καταλληλο για καθαρη χρηση GPS. H τιμη ειναι αρκετα καλη και αρκετα φθηνοτερα απο μια καλη συσκευη GPS.

Βεβαια δεν εχει μαζι το προγραμμα αλλα αυτο λυνεται ευκολα

Ακουω γνωμες.Το εχει καποιος τεσταρισμενο με DeST 7.Ρωταω γιατι ειχα παρει ενα HTC 3300 δανεικο και με το 7 εχανε αρκετα πρωτα περνουσα την στροφη και μετα ελεγε στριψτε :blink::blink:

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

το 3300 εχει πολύ μικρότερο επεξεργαστή από το 360 (200Mhz αντί για 400 που έχει το 360) και χειρότερο GPS μάλλον από το 360. Και το 360 δεν έχει κανα τέλειο δέκτη αλλά είναι αρκετά καλό
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ απο εμενα...εχς να ρωτήσω κατι εχς το ρ560 κ εχει εγκατεστιμένο το destinator k to igo 8 .ενω δουλεύαν κανονικα χωρίς να πειράξω τιποτα κανένα προγραμμα δεν εβρισκε τον ενσωματομένω δεκτη GPS.τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ηθελα να ρωτησω εαν το Mitac Mio P360 ειναι καταλληλο για καθαρη χρηση GPS.

 

Αυτός είναι και ο βασικός λόγος ύπαρξης αυτής της συσκευής στην αγορά... και φυσικά το κάνει μια χαρά. :cool:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ απο εμενα...εχς να ρωτήσω κατι εχς το ρ560 κ εχει εγκατεστιμένο το destinator k to igo 8 .ενω δουλεύαν κανονικα χωρίς να πειράξω τιποτα κανένα προγραμμα δεν εβρισκε τον ενσωματομένω δεκτη GPS.τι φταίει?

βρήκες λύση ή ακόμα τπτ??

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekz1.com/images//articles/opercustom/TodayScreen.JPG

 

Γεια σας. Εδώ και μια εβδομάδα είναι κάτοχος του ΜΙΟ 560. Θα ήθελα να ρωτήσω πως δημιουργούνται οι συντομεύσεις στην επιφάνειας εργασίας (αυτά τα μεγάλα εικονίδια που βρίσκονται κάτω από το Νο upcoming appointments στην εικόνα).

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

(Σορρυ αλλα επειδή είναι ψιλο-επείγον δεν προλαβαίνω να ψάξω)

 

Οι διαφορές του 360 και του 560 είναι μόνο το Bt/Wi-Fi? Επειδή είναι για γονείς δεν νομίζω να χρειάζονται τα τελευταία.

 

Κυκλοφορούν διαφορετικές εκδόσεις με μεγαλύτερη ROM? Εγώ όσα βρήκα ήταν με 512. Καμιά ιδέα για το που πουλάνε με μεγαλύτερη?

 

Σε αυτά τα λεφτά παίζει καμιά άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι διαφορές του 360 και του 560 είναι μόνο το Bt/Wi-Fi?

 

Ναι... μόνο αυτές.

 

Κυκλοφορούν διαφορετικές εκδόσεις με μεγαλύτερη ROM? Εγώ όσα βρήκα ήταν με 512. Καμιά ιδέα για το που πουλάνε με μεγαλύτερη?

 

http://www.skroutz.gr/s/28292/Mitac-Mio-P360.html?keyphrase=Mio+p360

http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=Mio+p560&cat_id=

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχώ ένα πρόβλημα με τις γραμματοσειρές στο 560 . Στο μενού Ενέργεια που λέει πληροφορίες για την μπαταρία αντί για ελληνικά σε μερικές γραμματοσειρές που το μέγεθος των γραμμάτων είναι μικρό μου εμφανίζει τετραγωνάκια , το ίδιο και στο μενού πρόσθετα της ενέργειας. Έχω αυξήσει το μέγεθος της γραμματοσειράς αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο. Δεν έχω ιδέα για ποιο λόγο και προσπάθησα να καταλάβω απο το γενικό πλαίσιο το μενού.

Ξέρεις κανεις το λόγο και πως διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχώ ένα πρόβλημα με τις γραμματοσειρές στο 560 . Στο μενού Ενέργεια που λέει πληροφορίες για την μπαταρία αντί για ελληνικά σε μερικές γραμματοσειρές που το μέγεθος των γραμμάτων είναι μικρό μου εμφανίζει τετραγωνάκια , το ίδιο και στο μενού πρόσθετα της ενέργειας. Έχω αυξήσει το μέγεθος της γραμματοσειράς αλλά τίποτα

με ελληνική ρομ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά εχώ ένα πρόβλημα με τις γραμματοσειρές στο 560 . Στο μενού Ενέργεια που λέει πληροφορίες για την μπαταρία αντί για ελληνικά σε μερικές γραμματοσειρές που το μέγεθος των γραμμάτων είναι μικρό μου εμφανίζει τετραγωνάκια , το ίδιο και στο μενού πρόσθετα της ενέργειας. Έχω αυξήσει το μέγεθος της γραμματοσειράς αλλά τίποτα

 

1. Μήπως έβαλες κανά SlovoEd Dictionary; Εάν ναι... αυτό σου έκανε τη ζημιά.

 

2. Έχεις βάλει τα Regional Settings σε Greek;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το ΜΙΟ Ρ360. Αν κατάλαβα καλά η διαφορά της έκδοσης 1024mb από την 512mb είναι ότι τα έξτρα 512 στην πρώτη έκδοση μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αποθήκευση προγραμμάτων. Κατάλαβα καλά ή τα έξτρα 512 χρησιμοποιούνται σαν ram ,άρα τρέχουν καλύτερα τα διάφορα προγράμματα?

 

Το Πλαίσιο έχει μια καλή προσφορά στα 157Ε αλλά μόνο με παραγγελία όχι ετοιμοπαράδοτο.Έχει βρει κανείς καλύτερη τιμή? ( Ναι έχω ψάξει στο skroutz , αλλά θέλω γνώμες από κάποιον που το έχει αγοράσει )

 

p.s. Φορτιστή και θήκη,προστατευτικό οθόνης από που?

---- Τελικά στο Πλαίσιο είναι εξαντλημένο και δεν υπάρχει ούτε στον προμηθευτή. Το E-SHOP λέει σε 2-3 εργάσιμες, αλλά δεν είναι και σίγουροι ότι το έχει ο προμηθευτής...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδιαφέρομαι για το ΜΙΟ Ρ360. Αν κατάλαβα καλά η διαφορά της έκδοσης 1024mb από την 512mb είναι ότι τα έξτρα 512 στην πρώτη έκδοση μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αποθήκευση προγραμμάτων. Κατάλαβα καλά ή τα έξτρα 512 χρησιμοποιούνται σαν ram ,άρα τρέχουν καλύτερα τα διάφορα προγράμματα?

 

Oxi file mou den einai etsi akribws.

 

Allo pragma i ROM pou einai o apothikeftikos xwros tis syskevis sou kai allo i RAM pou einai i mnimi pou apaiteitai gia na "sikwnetai" to leitourgiko kai oi diafores efarmoges mas.

 

Oles oi ekdoseis exoun tin idia RAM. Ta 1024 h' ta 512 aforoun ti ROM mono kai analoga tin ekdosi einai megalyteros h' mikroteros antistoixa o apothikeftikos xwros tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όλες οι ρυθμίσεις είναι στα ελληνικά

 

ναι , όντως έχω βάλει το slovo ed . τώρα γίνεται να διορθώσω το πρόβλημα χωρίς να το απεγκαταστήσω γιατί μου είναι πολύ χρήσιμο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι , όντως έχω βάλει το slovo ed . τώρα γίνεται να διορθώσω το πρόβλημα χωρίς να το απεγκαταστήσω γιατί μου είναι πολύ χρήσιμο?

 

Δεν είναι αξιόπιστο πρόγραμμα. Πέταξε το και βάλε το Lingvosoft Greek-English Dictionary.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα,

έχω το mio p360 αλλά το κακό είναι πως δεν έχει ραδιόφωνο όπως άλλες συσκευές. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίζει ραδιόφωνο είτε μέσω προγράμματος είτε μέσω ROM?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...