Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η κάτω παύλα βγαίνει με το shift στη θέση της μεσαίας παύλας :)

 

φιλε opelakia (και εγω οπελ porsa:D εχω) στο ελληνικο μενου δεν βγαινει η κατω παυλα με το σιφτ δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω, πάντως αποκλείεται να είμαι τόσο τυχερός και να μου δουλεύουν όλα τοσο εύκολα..:):):):)
Link to comment
Share on other sites

φιλε opelakia (και εγω οπελ porsa:D εχω) στο ελληνικο μενου δεν βγαινει η κατω παυλα με το σιφτ δυστυχως

 

Αυτή τη στιγμή είμαι σε ταξίδι και δεν έχω το pda μαζί μου. Δοκίμασε να έχεις κεφαλαία αγγλικά και μετά κεφαλαία ελληνικά και θα σου βγάλει την κάτω παύλα είτε με τα αγγλικά είτε με τα ελληνικα (δεν θυμάμαι ακριβώς). Πάντως υπάρχει η κάτω παύλα, μην ανυσηχείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Προσπαθώ εδω και 3 μέρες να συνδέσω το 360 στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ μέσω usb με το laptop μου χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Ποια είναι η διαδικασία για να το κάνω αυτό . Αν μπορείται γράψτε αναλυτικά γιατί δεν ξέρω τα μενού και τους όρους καλά, Να προσθέσω ότι έχω κάνει share όλες τις συνδέσεις δiκτίου στα vista .Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις εγκαταστήσει το Windows Mobile Device Center; Είναι αυτό που θα κάνει τη σύζευξη μεταξύ PC και συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω την βοήθεία σας. Έχω ένα mio P560 εδώ και αρκετό καιρό αλλά δεν είχα μπει στο internet. Τώρα λοιπόν που πήρα ασύρματο router και το εγκατέστησα δεν μπορώ να δω σελίδες. Γίνεται η σύνδεση με το δίκτυό μου αλλά όταν βάζω μια σελίδα μου λέει ότι δεν βρέθηκε η σελίδα. Εννοείται ότι οι σελίδες που βάζω υπάρχουν και δεν έχω κάνει λάθος στην πληκτρολόγηση. Τι κάνω λάθος ή τι έπρεπε να έχω κάνει που δεν το έχω κάνει?? Δοκίμασα και το IE και τον Opera.

Βοηθήστε με σας παρακαλώ.

 

 

Για μένα καμιά ιδέα?? Από την εξυπηρέτηση πελατών τους μου πρότειναν: «hard reset και ο Θεός βοηθός» όπως είπε αυτολεξεί το παλικάρι εκεί. Δεν θέλω να χάσω τα πάντα……

:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα με soft reset που δε χάνεις τίποτα. πέρνα πάλι τις ρυθμίσεις σου για το wifi και δοκίμασε.

αν έχεις software firewall κλείστο και δοκίμασε με firewall κλειστό. Βεβαιώσου ότι το ρούτερ μπορεί να δώσει πρόσβαση σε wifi....

 

δοκιμές κ πάλι δοκιμές

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια please !!!!!! ,οταν μπαινω σε μια συγκεκριμενη ιστοσελιδα μου γραφει , this is a plug-in {activeX } .if you see this text your browser is not support or disable activeX ,ξερει κανενας να βοηθησει γιατι ειναι σημαντικο για εμενα !!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γιατί όταν στέλνω σημειώσεις από το pda μέσω bluetooth στο κινητό μου αυτές οι σημειώσεις εμφανίζονται στα κινέζικα? Το έχω δοκιμάσει με δύο κινητά και υπάρχει το ίδιο πρόβλημα. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον?

 

Επίσης, ακόμη δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό του pda με τον υπολογιστή μου. Απορώ γιατί!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης, ακόμη δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό του pda με τον υπολογιστή μου. Απορώ γιατί!

 

Έχεις κανονικά ActiveSync (εάν έχει Windows XP) ή Windows Mobile Device Center (εάν έχεις Windows Vista) εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανονικά ActiveSync (εάν έχει Windows XP) ή Windows Mobile Device Center (εάν έχεις Windows Vista) εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου;

 

Ναι, έχω εγκαταστήσει το activesync στο pc μου (έχω windows xp) αλλά συγχρονισμό δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ακόμη δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό του pda με τον υπολογιστή μου. Απορώ γιατί!

 

κανε παλι εγκατασταση το ActiveSync και βεβαιωσου οτι εχεις συνδεσει καλα το pda με το usb του πισι.και εμενα το εκανε στην αρχη αλλα μετα εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

κανε παλι εγκατασταση το ActiveSync και βεβαιωσου οτι εχεις συνδεσει καλα το pda με το usb του πισι.και εμενα το εκανε στην αρχη αλλα μετα εφτιαξε

 

Χμμμ, μάλλον δεν το ανέφερα καλα. Το pc με το pda συνδέονται (δηλαδή το activesync ενεργοποιείται και δείχνει την ένδειξη "συνδεδεμένη"). Όμως το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να κάνει μεταφορά δεδομένων. Πάει να κάνει συγχρονισμό αλλά τελικά δεν τον ολοκληρώνει και βγάζει σφάλμα. Αναφέρει χαρακτηριστικά: Το activesync αντιμετώπισε πρόβλημα στον υπολογιστή. Κωδικός υποστήριξης:85010014.

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα p560 EN και θέλω να μη σβήνει η οθόνη όταν δεν το δουλεύω για λίγα λεπτά.

Νόμιζα ότι είναι το setting : Settings->Power->Advanced : On Battery Power Και ξετικάρω εκεί που λέει "Turn off device if not used for". Αλλά αυτό πάλι σβήνει...

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω...

Συγχρονισμό κάνουμε το Microsoft Outlook ή με το Microsoft Office Outlook?

Έχω δύο υπολογιστές. Στον μεν 1ο κατάφερα να κάνω συγχρονισμό (έχω μέσα ΜΟΝΟ το Microsoft Outlook) ενώ στο δεύτερο που έχω και τα δύο προαναφερθέντα προγράμματα δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό.

Από την άλλη σκέφτομαι ότι εφόσον δούλεψε στο 1ο pc με το Microsoft Outlook μήπως θα ήταν καλό στο 2ο pc να κάνω απεγκατάσταση του Microsoft Office Outlook ώστε να δουλέψει κανονικά και ο συγχρονισμός με to 2o pc.

 

Το κακό με την παραπάνω σκέψη μου είναι ότι δεν μπορώ να βρω πως γίνεται η απεγκατάσταση του Microsoft Office Outlook (δεν γίνεται από την "προσθαφαίρεση προγραμμάτων").

 

Help.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανενας δερμάτινη θηκη για το p560??? Σκεφτομαι να παρω αυτή που δινει το pda4u. Καμια άλλη προταση που να είναι δοκιμασμενη???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει αγορασει κανενας δερμάτινη θηκη για το p560??? Σκεφτομαι να παρω αυτή που δινει το pda4u. Καμια άλλη προταση που να είναι δοκιμασμενη???

 

Πάρε από το Ε-bay που σου λέει και ο Athanaso πιο πάνω. Οι τιμές είναι πολύ καλύτερες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...