Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά προτιμάτε αυτό απο τα αγγλίκά?? :blink:

Κανένα μελλοντικό ραντεβού κτλ??

 

http://www.penreader.com/screenshots/leng/EnGr_full_list_4.gif

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θελεις να πεις δεν σε κατάλαβα. Υπαρχει καποιο προβλημα με τα ραντεβού
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους πήρα και γω ενα 560 απο PDA Plaza

Μου βγαζει το εξείς μηνυμα λάθους μονο οταν το συνδέω στο Active Sync ( USB ) αλλα παρολα αυτά δουλευει κανονικά και συνχρονίζει και εχω και ιντερνετ απο PC

 

Pocket PC network

Cannot obdain a server assigned IP adress. Try again later or enter a IP adress in Network settings

 

Κατι αλλο. Οταν δοκίμασα να δουλεψω το WIFI ενω ειχα συνδεσει με το δυκτυο μου δεν μπορουσε να μπει στο νετ. Πηγα στο wifi settings Network Adapters ( εχει 8 ) δεν ξερω τι κανουνε αυτοί και στον CRS UnFi Adapter εβαλα static Ip gateway kai DNS servers και το wifi δουλευει σφέρα τώρα

Υπ οψιν σε ολα μου τα PC εχω βάλει στατικες IP , και ολα τα υπόλοιπα χειροκίνητα ( για το port forwarding )

 

Εχει να κάνει αυτό με τιποτε?

Υπ οψιν ξαναλέω παρολο τα μηνυμα λάθους ολα δουλευουν κανονικά

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα ερώτηση προς αυτούς που το έχουν πάρει απο PDA Plaza. Το πήρατε με πιστωτική κάρτα ή μήπως υπάρχει και κάποιος άλλος τροποσ αγοράς χωρίς πιστωτική. Αντικαταβολή, τραπεζικός λογαριασμός, κλπ... Γιατί δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω την κάρτα μου στο Internet.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα ερώτηση προς αυτούς που το έχουν πάρει απο PDA Plaza. Το πήρατε με πιστωτική κάρτα ή μήπως υπάρχει και κάποιος άλλος τροποσ αγοράς χωρίς πιστωτική. Αντικαταβολή, τραπεζικός λογαριασμός, κλπ... Γιατί δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω την κάρτα μου στο Internet.

Υπαρχουν δυο τροποι πληρωμης: 1) credit card και 2) Bank transfer

Μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιον απο τους δυο θελεις.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία την έκανα την αγορά μέσω Bank transfer αλλά δεν βλέπω να αναφέρει κάποια τράπεζα για να πληρώσω.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά προτιμάτε αυτό απο τα αγγλίκά?? :blink:

Κανένα μελλοντικό ραντεβού κτλ??

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν έχεις μάθει να δουλεύεις με αγγλικά windows (όπως και εγώ) τότε τα ελληνικά windows σου φαίνονται "κινέζικα" :wacko:

και όπως αναφέρει και ο φίλος Ultimo_ οι περισσότερες ελληνικές μεταφράσεις είναι για κλάματα...

 

Πάντως "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"....και ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του...

Link to comment
Share on other sites

Thanx zoid70. Ναι αυτό εννοούσα. απλα δεν μπορώ να τα.. μεταφράσω τα πιο πολλά. και εκτός αυτού μου φαίνονται απλά άσχημα. Προτιμώ "network settings" παρά ρυθμίσεις διακομιστή ή ποιος ξέρει πως το λένε..

 

@ leotzian: και γώ στάσιμη διεύθυνση διακομιστού διαθέτω στο οικιακό μου ασύρματο δίκτυο, αλλα στον υπολογιστή παλάμης μου έχω αφήσει την προεπιλεγμένη ρύθμιση της αυτόματης ανάθεσης διεύθυνσης. Και παίρνει κανονικά την διεύθυνση που πρέπει. Το μήνυμα εσφαλμένης ανάθεσης και αδυναμίας αποκόμισης προσδιορισμένης ταυτότητας απο τον διακομιστή που εμφανίζεται στη συσκευή σου, οφείλετε σε άλλη διάταξη εφαρμογής (network adapter) και οχι στο "CRS UnFi" το οποίο είναι για εναέρια σύνδεση στον ιστό του διαδικτίου, αλλα στο "ΝΕ2000" το οποίο είναι για αποκόμιση συνδέσεως δικτύου μεσω του γενικής χρήσης σειριακού διαύλου (usb)

Ελπίζω να έγινα κατανοητός :)

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

[quote name=@ leotzian: και γώ στάσιμη διεύθυνση διακομιστού διαθέτω στο οικιακό μου ασύρματο δίκτυο, αλλα στον υπολογιστή παλάμης μου έχω αφήσει την προεπιλεγμένη ρύθμιση της αυτόματης ανάθεσης διεύθυνσης. Και παίρνει κανονικά την διεύθυνση που πρέπει. Το μήνυμα εσφαλμένης ανάθεσης και αδυναμίας αποκόμισης προσδιορισμένης ταυτότητας απο τον διακομιστή που εμφανίζεται στη συσκευή σου, οφείλετε σε άλλη διάταξη εφαρμογής (network adapter) και οχι στο "CRS UnFi" το οποίο είναι για εναέρια σύνδεση στον ιστό του διαδικτίου, αλλα στο "ΝΕ2000" το οποίο είναι για αποκόμιση συνδέσεως δικτύου μεσω του γενικής χρήσης σειριακού διαύλου (usb)

Ελπίζω να έγινα κατανοητός :)[/quote]

 

To NE 2000 το εχω στο αυτόματο και πάλι το κάνει, μονο το CRS UnFi εχω manual τιμές αλλά και πάλι λεω οτι δουλειει κανονικά

 

Και κατι αλλο σε παρακαλώ

Απο που πρεπει να το κλείνουμε για να καταναλώνει οσο γίνετε λιγότερη μπαταρία

πες σηλαδη οτι θέλω να το εχω 2 μερες χωρίς να το χρησιμοποιήσω

 

Το ρωτώ αυτό γιατί ενω φορτισμένο σχεδόν full χθές βράδυ κλεισμένο απο το μπουτον πάνω χωρίς να ανοίξει μόνο του ειχε το πρωι 35% μπαταρία

( μήπως ειναι που το εχω 2 μέρες και η μπαταριά δεν εχει στρώσει? )

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το p560 με το pc (xp-sp2) αλλα ενώ βλέπει μια usb συσκευή "Mio Digiwalker", στη συνέχεια αρχίζει την έρευνα για νέο υλικό... (οδηγός εύρεσης νέου υλικού).

...και φυσικά δεν βρίσκει drivers, αφού δεν υπάρχουν στο dvd.

 

 

Στο internet, τίποτα - δε βρήκα drivers. Κανονικά το pc έπρεπε να "βλέπει' αμέσως το p560. Δοκίμασα στο laptop και το "είδε" εύκολα.

 

Καμμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Τελικά η λύση βρέθηκε.... επανεγκατέστησα το activesync 4.5 και δούλεψε!!!

 

Τα μαγικά του Bill Gates!!

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση μόλις έκανα το έμβασμα στην pdaplaza μέσω τραπεζικού λογαριασμού (Εθνική) δείτε τωρα τα ποσά

 

P560= 289.95, vat 20%= 57.99, Μεταφορικά= 29.95, Εξοδα τράπεζας= 17.00, Σύνολο= 394.89

 

Δεν γλυτώνεις και πολλά αν και το πρώτο στην λίστα του skroutz με 2ΜΒ μνήμη έχει 446,25 από το play24, το πρώτο πάντως Ελληνικό είναι περίπου στην ίδια τιμή.

 

Αυτα.. καλές πλοηγήσεις σας ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν γλυτώνεις και πολλά αν και το πρώτο στην λίστα του skroutz με 2ΜΒ μνήμη έχει 446,25 από το play24, το πρώτο πάντως Ελληνικό είναι περίπου στην ίδια τιμή.

 

 

410E Έχει απο εδώ : http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=119&action1=details&prod=4492

Link to comment
Share on other sites

 

P560= 289.95, vat 20%= 57.99, Μεταφορικά= 29.95, Εξοδα τράπεζας= 17.00, Σύνολο= 394.89

 

Αδικα χρεωθηκες τα 17 ευρω

Για οσους δεν θελουν να δωσουν την πιστωτικη τους καρτα υπαρχουν και οι προπληρωμενες καρτες, ιδικα για αγορες μεσω internet.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αδικα χρεωθηκες τα 17 ευρω

Για οσους δεν θελουν να δωσουν την πιστωτικη τους καρτα υπαρχουν και οι προπληρωμενες καρτες, ιδικα για αγορες μεσω internet.

 

Δεν έχουν επιβάρυνση οι κάρτες αυτές????

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν επιβάρυνση οι κάρτες αυτές????

 

Καθε φορα που πας να "φορτωσεις" την καρτα η τραπεζα σου κραταει προμηθεια απο 1 εως 4 ευρω (αναλογα το ποσο που θα καταθεσεις) και τιποτα παραπανω. (Μιλαω για την δικη μου καρτα)

Οταν κανεις συναλλαγη, δεν εχεις καμια επιβαρυνση.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε μια καλη θηκη για το 560!!!!!!!!!!.

 

Με τι πλήρωσες? Paypal ? Για αγορές e-bay αλλά και γενικά με πιστωτική μέσω Paypal υπάρχει χρέωση ? και πόσο ?

 

Α!! την θήκη την πήρες ? Καλή ?

Link to comment
Share on other sites

Α!! την θήκη την πήρες ? Καλή ?

Ακομα δεν την ελαβα.

Παντως φαινεται καλη & πολυ λειτουργικη.

Θα δειξει!!!!

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ούτε αυτό βγάζει κανονικά τους subs !:X

Κάτι παύλες εμφανίζει. Δεν δείχνει ελληνικούς χαρακτήρες!!

 

Καμμιά βοήθεια ρε παιδιά...??:O

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό βγάζει κανονικά τους subs !:X

Κάτι παύλες εμφανίζει. Δεν δείχνει ελληνικούς χαρακτήρες!!

 

Καμμιά βοήθεια ρε παιδιά...??:O

χμμ γιατί? srt έχω δοκιμάσει μόνο, αλλα τα βγάζει τέλεια. το καλό είναι οτι κόβει και τους τίτλους τέλους και γλιτώνεις αρκετά MB

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

χμμ γιατί? srt έχω δοκιμάσει μόνο, αλλα τα βγάζει τέλεια. το καλό είναι οτι κόβει και τους τίτλους τέλους και γλιτώνεις αρκετά MB

 

Ποιά έκδοση του προγράμματος έχεις?

Και εγώ για .srt μιλάω...!

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να εγκαταστήσω παιχνιδάκια java αλλά προφανώς δέν παίζει java το P560 (english rom).

 

Ξέρετε αν μπορώ με κάποιο τρόπο να τρέξω εφαρμογές java??

 

(υπάρχουν πολλά ωραία παιχνιδάκια σε java...)

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες...:O

Μέχρι πόσα GB υποστηρίζει στις κάρτες μνήμης (SD στη προκειμένη περίπτωση)?

Στο 560 που έχει bluetooth ο ήχος μπορεί να μεταφερθεί σε bluetooth ακουστικά ειδικά αυτά που υποστηρίζουν A2DP?

Μιλάω για περιπτώσεις πλοήγησης ή mp3 από τον Windows Media Player.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...