Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω το 360 και ηθελα να ρωτησω αμα υπαρχει τροπος και ποιος ειναι ωστε να εχω internet στο pda ενω το εχω συνδεδεμενο στο pc με usb. Ενοειται οτι εχω το modem στο pc ανοιχτο (dsl) και ειμαι online.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν εγκαταστήσεις το activesync και ισχύουν όλα τα υπόλοιπα που είπες, τότε έχεις και internet (μα κανένας δε διαβάζει τις οδηγίες?? 3 σελίδες είναι όλες κι όλες..)
TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΡΗΚΑ το πρόβλημα!!!!!!!!!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

πως να το διορθώσω τώρα πρέπει να βρώ..

 

το πρόβλημα ήταν το Outlook

 

είδα μέσω του sktools στα processes που τρέχουν, οτι είναι ανοιχτό το outlook

 

είτε το έχω ανοιχτό, είτε το έχω minimize, είτε το κλεινω κανονικά, το outlook αφήνει ένα process να τρέχει.

 

Είχα βάλει ρύθμιση να ελέγχει τα email κάθε 15 λεπτά. το έβγαλα, έκανα reset, αλλα πάλι το process παραμένει. άλλα για άλλο λόγο παραμένει, και για άλλο λόγο ξυπνούσε τη συσκευή..

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

προς utimo και autos

 

 

 

είχα περάσει στο 560 τον τηλεφωνικό μου κατάλογο από το κινητό μέσω active sync, μαζί με ότι υπενθυμίσεις για γενέθλια και τα λοιπά είχα σημειωμένα.....παρατήρησα ότι έκανε και εμένα κάποια ανοίγματα σε άσχετες στιγμές και δε μπορούσα να εντοπίσω από που προερχόταν το πρόβλημα.....

 

αργότερα, με δοκιμές που έκανα στα διάφορα προγράμματα που έβαζα, κατα λάθος έσβησα όλες τις επαφές που είχα μέσα, και καθάρισε και το ημερολόγιο από τις υπενθυμίσεις. Από τότε σταμάτησαν και τα ανοίγματα.....

 

είναι κανα 2 βδομάδες που δεν έχω ξανα βάλει μέσα επαφές, και δεν ανοίγει καθόλου το 560 :):):):):):):):)

 

πολύ υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα εντοπίζεται κάπου εκεί...το θέμα είναι ότι θέλω να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα για να διαχειρίζεται τις επαφές, μπας και δω φως .

 

Όχι ότι μου χρειάζεται ο τηλεφωνικός κατάλογος στο ppc, αλλά έτσι για το ****το.

 

Δοκιμάστε να σβήσετε όλες τις επαφές από μέσα και όλες τις υπενθυμίσεις που σχετίζονται με τις επαφές, και δοκιμάστε....

 

Παιδιά σε πόσα Ρ560 παρατηρήται το φαινόμενο να ανοίγμουν μόνα τους ?

Και ειδικότερα :

1. Είναι όλα αγορασμένα από έξω (αγγλική ROM) ή και με ελληνική?

2. Τι προγράμματα έχουν ?

3. Αν γίνει hard reset και δεν περαστεί ΤΙΠΟΤΑ έχουν την ίδια συμπεριφορά ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε πόσα Ρ560 παρατηρήται το φαινόμενο να ανοίγμουν μόνα τους ?

Και ειδικότερα :

1. Είναι όλα αγορασμένα από έξω (αγγλική ROM) ή και με ελληνική?

2. Τι προγράμματα έχουν ?

3. Αν γίνει hard reset και δεν περαστεί ΤΙΠΟΤΑ έχουν την ίδια συμπεριφορά ??

Το ανοιγμα δεν οφειλεται στη συσκευη!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν εχει να κανει αν τα Win ειναι ελληνικα ή αγγλικα, αν το αγορασες απο ελλαδα ή απ' εξω.

Εχει να κανει με τι προγραμματα εχουμε τοποθετησει και τι ρυθμισεις εχουμε κανει.

Οι υπολογιστες ειναι τα πιο χαζα εργαλεια, δεν κανουν τιποτα χωρις να τους δωσεις εντολη.

Δεν ξερω αν με κατανοητε. :)

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολογιστες ειναι τα πιο χαζα εργαλεια

Μια χαρά είναι οι υπολογιστές. Τα windows είναι ο,τι πιο χαζό..

Στο destop pc για παράδειγμα, αν βάλεις στο outlook να ελέγχει τα email κάθε 10 λεπτά, τότε αυτό τα ελέγχει κάθε 10 λεπτά ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!

 

Όχι όταν κλείνεις το πρόγραμμα. Ούτε (αν είναι δυνατόν) όταν κλείνεις το pc.

 

Τώρα στα κωλο windows mobile γιατι έχει τόσες πολλές επιλογές που ξυπνάνε τη συσκευή, δεν το καταλαβαίνω..

 

μισώ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ όλους τους αυτοματισμούς. αυτόματο-sync-χωρίς-να-σε-ρωτήσω και σου-ανοίγω-το-pc-για-να-πάρεις-τα-email-και-ας-μην-είσαι-στο-internet-και-στο-αφήνω-και-ανοιχτό-μετά-να-σου-φάει-την-μπαταρια-όλη και αηδίες.....

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Τα windows είναι ο,τι πιο χαζό..

Δεν ειναι γιαννης, ειναι γιαννακης.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους,

 

μιας και ακούω αρκετές ημέρες τώρα τα καλά σας λόγια για το P560 και επειδή το αφεντικό μου με έχει χώσει να βρω κάτι αξιόπιστο, θέλω να κάνω μια τελευταία ερώτηση, καθώς με PDA και τα συναφή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ...

Πρόκειται να κάνουμε μια προμήθεια 10-15 κομμάτια σε κάποιον πελάτη, ο οποίος θα βάλει επάνω μερικές "δικές του" εφαρμογές που θα τρέχουν πάνω από Microsoft .NET Framework.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Υποθέτω ότι αφού μιλάμε για Microsoft Windows Mobile (και μάλιστα 6.0), δεν θα υπάρχει πρόβλημα, απλά θέλω να το επιβεβαιώσω, μιας και είμαι έτοιμος να προχωρήσω στην παραγγελία (αν πάρω θετική απάντηση και σε αυτό το θέμα)...

 

Υ.Γ.: Για θήκη μεταφοράς έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι καλό;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια χαρά σε όλους,

 

μιας και ακούω αρκετές ημέρες τώρα τα καλά σας λόγια για το P560 και επειδή το αφεντικό μου με έχει χώσει να βρω κάτι αξιόπιστο, θέλω να κάνω μια τελευταία ερώτηση, καθώς με PDA και τα συναφή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ...

Πρόκειται να κάνουμε μια προμήθεια 10-15 κομμάτια σε κάποιον πελάτη, ο οποίος θα βάλει επάνω μερικές "δικές του" εφαρμογές που θα τρέχουν πάνω από Microsoft .NET Framework.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Υποθέτω ότι αφού μιλάμε για Microsoft Windows Mobile (και μάλιστα 6.0), δεν θα υπάρχει πρόβλημα, απλά θέλω να το επιβεβαιώσω, μιας και είμαι έτοιμος να προχωρήσω στην παραγγελία (αν πάρω θετική απάντηση και σε αυτό το θέμα)...

 

Υ.Γ.: Για θήκη μεταφοράς έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι καλό;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

Ta Windows Mobile 6 exoun enswmatwmeno to .NET synepws den exeis problima se afto. Epeidi den kserw ti "dikes tou" efarmoges thelei na egkatastisei o en logw pelatis... afto pou thelw na pw genikotera einai oti oi efarmoges pou trexoun sto PC den trexoun sto PDA kai to antistrofo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό!

 

Όταν βέβαια έλεγα "δικές του" αναφερούμουν σε hand-made εφαρμογές με Visual Studio και φυσικά σε mobile applications, όχι σε desktop, web ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο...!!

 

Anyway, thanks για την πληροφόρηση! Σπεύδω για την παραγγελία :D!

 

Κάποια πρόταση για θήκη μεταφοράς...;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια κ απο μένα σε όλους

 

Ξέρετε καποιο φορτιστή mini usb με μπαταριες ΑΑΑ η ΑΑ?

είναι ασφαλές κατι τέτοιο?

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=142899

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το 360 την ελληνική έκδοση, δηλ. χωρίς φορτιστή ρεύματος, μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά τέτοιον φορτιστή και πόσο περίπου κάνει??

 

Επίσης, αν πάρω το 360 αγγλική έκδοση, τα προγράμματα πλοήγησης (πχ destinator, κλπ) θα υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες (πχ επιλογή και προβολή οδών στην Ελλάδα)??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν πάρω το 360 την ελληνική έκδοση, δηλ. χωρίς φορτιστή ρεύματος, μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά τέτοιον φορτιστή και πόσο περίπου κάνει??

 

Επίσης, αν πάρω το 360 αγγλική έκδοση, τα προγράμματα πλοήγησης (πχ destinator, κλπ) θα υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες (πχ επιλογή και προβολή οδών στην Ελλάδα)??

 

Kai sta dyo nai.

 

Gia to prwto... kanei opoiosdipote fortistis aftokinitou me miniUSB. Tous briskeis kai katw apo 10 Euro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΡΗΚΑ το πρόβλημα!!!!!!!!!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

πως να το διορθώσω τώρα πρέπει να βρώ..

 

το πρόβλημα ήταν το Outlook

 

είδα μέσω του sktools στα processes που τρέχουν, οτι είναι ανοιχτό το outlook

 

είτε το έχω ανοιχτό, είτε το έχω minimize, είτε το κλεινω κανονικά, το outlook αφήνει ένα process να τρέχει.

 

Είχα βάλει ρύθμιση να ελέγχει τα email κάθε 15 λεπτά. το έβγαλα, έκανα reset, αλλα πάλι το process παραμένει. άλλα για άλλο λόγο παραμένει, και για άλλο λόγο ξυπνούσε τη συσκευή..

άμα είναι από αυτό, κάνε kill app με τα sktools το poutlook που τρέχει στο startup :):):):)

 

 

δεν ξέρω αμα χρειαστεί να το επαναφέρεις κατά πόσο είναι εύκολο....

Link to comment
Share on other sites

Kai sta dyo nai.

 

Gia to prwto... kanei opoiosdipote fortistis aftokinitou me miniUSB. Tous briskeis kai katw apo 10 Euro.

 

Ετσι από περιέργεια έχει ρωτήσει κάποιος γιατί το Ελληνικό έχει 512 μνήμη και δεν έχει φορτιστή?? ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ. ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ!!!! :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το 360 την ελληνική έκδοση, δηλ. χωρίς φορτιστή ρεύματος, μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά τέτοιον φορτιστή και πόσο περίπου κάνει??

 

 

Thanx athanaso77, αλλά

 

Εννοώ φορτιστή ρεύματος, που μπαίνει σε οποιαδήποτε πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι από αυτό, κάνε kill app με τα sktools το poutlook που τρέχει στο startup :):):):)

 

 

δεν ξέρω αμα χρειαστεί να το επαναφέρεις κατά πόσο είναι εύκολο....

χμμμ.. και το poutlook για το outlook είναι? τι διαφορά έχει απο το tmail.exe?

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.

Πήρα ένα 360. Του έβαλα μιά καρτούλα sd και είπα να εγκαταστήσω σε αυτήν κάποια προγράμματα. Βάζω το cab στην κάρτα και το τρέχω. Το περιέργο είναι ότι δε με ρωτάει πού θέλω να εγκασταστήσω το πρόγραμμα και ξεκινάει αμέσως και κάνει εγκατάσταση στην εσωτερική (μικρή) μνήμη και όχι στην κάρτα που θέλω εγώ. Τί περίεργο είναι πάλι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω μια καρτα μνημης για το Mio P560 2GB.

Ακουω διαφορα, οτι υπαρχουν διαφοροι τυποι καρτων, αλλες που τρεχουν γρηγοροτερα στις συσκευες κτλ.

Ειχα την εντυπωση οτι ολες οι καρτες ειναι ιδιες και η διαφορα τους ειναι μονο στη χωρητικοτητα (πραγμα που δεν ισχυει)

Μηπως ξερει καποιος ποιες αξιζουν και τρεχουν πιο γρηγορα;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χμμμ.. και το poutlook για το outlook είναι? τι διαφορά έχει απο το tmail.exe?

ώπα......το tmail το έσβησα και εγώ από το start up και δείχνει να πηγαίνει καλά.....

 

το poutlook πρέπει να είναι το πακέτο ημερολόγιο+tasks και τα λοιπά.....άμα έσβησες από το startup το tmail παρακολούθησέ το και βλέπουμε γιατί και εμένα δείχνει να πηγαίνει καλά...:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.

Πήρα ένα 360. Του έβαλα μιά καρτούλα sd και είπα να εγκαταστήσω σε αυτήν κάποια προγράμματα.

Δύο εσωτερικές μνήμες έχει ρε φίλε.. και ταχύτατες. Στην εξωτερική βρήκες να κάνεις εγκατάσταση?

Πρώτη προτεραιότητα για εγκατάσταση η μικρή εσωτερική, και μετά (μόνο υπάρχει λόγος) η flashdisk.

 

flashdisk και SD κυρίως για δεδομένα. οχι προγράμματα.

 

Μηπως ξερει καποιος ποιες αξιζουν και τρεχουν πιο γρηγορα;

Με καρτούλες έχω ασχοληθεί μόνο για την ψηφιακή μου. sony.

πήρα μια ακριβούτσικη, και πράγματι έχει μεγάλη διαφορά.

Με την γρήγορη βγάζει 9 φωτογραφίες το δευτερόλεπτο. με την αργή, 3-4

 

Όλοι οι κατασκευαστές βγάζουν και γρήγορες. Προτίμησε κάποια με κάποια ιδιαίτερη ονομασία. Όπως για gaming, extreme, hi-speed, 80x κτλ

Παίζει τεράστιο ρόλο η ταχύτητα

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ φορτιστή ρεύματος, που μπαίνει σε οποιαδήποτε πρίζα.

Παντού υπάρχει. δεν είναι τίποτα αυτό.

αν και προτίνω να το φορτίζεις απο το usb

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977969&product=729124

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...