Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eida polla videakia.. kai einai gamato telika to papi..alla ti sto kalo ekei exei alla onomata?as mou eksigisei kapios :P

 

Και εγω αυτο απορω.:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ονόματα έχει μπόλικα.T135 snipper jupiter και πάει λέγοντας.Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ αφού πούλησα το innova μου.Το παραλαμβάνω την Παρασκευή σε κόκκινο χρώμα μιά και το μαύρο δεν μ άρεσε αν και ήθελα τις ζαντούλες του.Τέλος να πω ότι βρήκα τελικό yoshimura σε τιτάνιο και carbon από online store στην Ταυλάνδη(!!!!) και περιμένω απάντηση για τιμή και μεταφορικά.Μόλις και αν απαντήσουν θα το γράψω εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ονόματα έχει μπόλικα.T135 snipper jupiter και πάει λέγοντας.Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ αφού πούλησα το innova μου.Το παραλαμβάνω την Παρασκευή σε κόκκινο χρώμα μιά και το μαύρο δεν μ άρεσε αν και ήθελα τις ζαντούλες του.Τέλος να πω ότι βρήκα τελικό yoshimura σε τιτάνιο και carbon από online store στην Ταυλάνδη(!!!!) και περιμένω απάντηση για τιμή και μεταφορικά.Μόλις και αν απαντήσουν θα το γράψω εδώ

Αντε καλοριζικο!!! και περιμενουμε τις πρωτες εντυπωσεις.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ονόματα έχει μπόλικα.T135 snipper jupiter και πάει λέγοντας.Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ αφού πούλησα το innova μου.Το παραλαμβάνω την Παρασκευή σε κόκκινο χρώμα μιά και το μαύρο δεν μ άρεσε αν και ήθελα τις ζαντούλες του.Τέλος να πω ότι βρήκα τελικό yoshimura σε τιτάνιο και carbon από online store στην Ταυλάνδη(!!!!) και περιμένω απάντηση για τιμή και μεταφορικά.Μόλις και αν απαντήσουν θα το γράψω εδώ

 

 

Αν θελεις πες μας το λινκ να το δουμε και εμεις αυτο που αναφερεις .....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως

Καταρχάς μία πρώτη γεύση αξεσουάρ μπορείς να δεις στο σάiτ της yamaha thailand το οποίο όμως δεν είναι στα αγγλικά και δεν μπορώ να βγάλω άκρη....

 

http://www.yamaha-motor.co.th/accessories/και εδώ αναφέρεται ως Spark

 

Εδώ http://www.yamahat135.com/forum/ είναι το αντιστοιχο φόρουμ των ασιατών στο οποίο αν έχεις όρεξη βρίσκεις ότι μπορείς να φανταστείς.....

 

Και για να μην σε αφήσω παραπονεμένο πάρε και την εξάτμιση

 

http://asianconceptthai.com/product_list.asp?cat_id=6&lng=en

 

 

ps.Thanks Raver :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

ps.Thanks Raver :)

 

:rolleyes: Παρακαλώ πολύ...και πάντα όρθιος!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοριζικο!!! και περιμενουμε τις πρωτες εντυπωσεις.:D

 

και οχι μονο ετσι!!!!θελουμε και φοτο απο εναν δικο μας

Link to comment
Share on other sites

ante na perasei o kolo minas na parw ta fragka apo tin doulia.. na to paraggilw kai gw.. an kai dn to exw dei apo konta akoma alla malon se afto kateliksa..

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

EEEEEEEEEEEE

:!:to papi exei 2 ekentroforous:!:

San to fx einai!!!!

H yamaha ta spaei ksana!

Tελικα ειχε δικιο ο Φιλος Αεροπορος το crypton εχει δυο εκεντροφορους.

Ακουω πολυ καλα λογια το μοτερ αλλα απο εμφάνιση χάλια, αλλα βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh se esas pou lete oti apo emfanish to crypton X einai xalia.

to crypton R 2007 gia esas panta.. ti leei apo emfanish..?

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kai allh mia erwthsh gia na doume pws pane panw katw ta gousta.. se esas pou aresei apo emfanish to crypton R 2007 kai exete dei kai apo konta to crypton X.. ti gnwmh exete an sygrinete tin emfanish?

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kai allh mia erwthsh gia na doume pws pane panw katw ta gousta.. se esas pou aresei apo emfanish to crypton R 2007 kai exete dei kai apo konta to crypton X.. ti gnwmh exete an sygrinete tin emfanish?

 

Για μενα το crypton X ειναι χαλαρα μπροστα:shifty:

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα παρέλαβα και πρόλαβα να γράψω μερικά χαλαρά χιλιομετράκια.Εντυπωσεις:

 

Στα αρνητικά

α)Ο αποθηκευτικός του χώρος χωράει με το ζόρι μία ταυτότητα

β)το κεντρικό στάντ κουράζει στην καθημερινή χρήση(αλλά αυτό θα το φτιάξω σε κανα δυό μέρες)

γ)Σε μερικές αλλαγές το πόδι μου βρίσκει στο μπροστινό φέρινγκ(υποθέτω ότι θέλει συνήθεια)

 

Στα θετικά

α)Επιτέλους ένα συμπαγές παπάκι που δεν τρίζει(δεν λέω ότι δεν υπάρχουν άλλα-αλλά είναι το πρώτο που οδηγάω εγώ).Ελπίζω η αίσθηση αυτή να παραμείνει στο πέρασμα του χρόνου

β)Βελούδινη λειτουργία μοτέρ σε βαθμό που νομίζω ότι είναι ηλεκτρικό

γ)Εξαιρετική πίσω ανάρτηση

δ)Αρκετά δυνατότερο από το innova μου

 

Περισσότερες εντυπώσεις με τον καιρό.Η εμφάνιση είναι υποκειμενική πιστεύω ότι το μπροστινό τμήμα είναι πανέμορφο αλλά απο την μέση και πίσω είναι επιεικώς αδιάφορο.

 

Μανώλης

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Μανώλη καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο να είναι,

Ανέβασε καμιά φωτογραφία να το δούμε...για το πλαϊνό σταντ τι θα κάνεις ;

 

Άντε να δούμε ποτέ θα μου έρθει και εμένα... μέσα στην εβδομάδα που πέρασε μου είχαν πει για παράδοση αλλά τίποτα....ας ελπίσουμε μέσα σε αυτήν που έρχεται να το έχω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα παρέλαβα και πρόλαβα να γράψω μερικά χαλαρά χιλιομετράκια.Εντυπωσεις:

 

Στα αρνητικά

α)Ο αποθηκευτικός του χώρος χωράει με το ζόρι μία ταυτότητα

 

Τα παραλες ...... Χωραει μια ταυτοτητα και το ασφαλιστηριο μαζι !!!:lol:

β)το κεντρικό στάντ κουράζει στην καθημερινή χρήση(αλλά αυτό θα το φτιάξω σε κανα δυό μέρες)

 

Αμα το καταφερεις ριξε συρμα κατα δω , ειναι οντως ταλαιπωρια ....

 

γ)Σε μερικές αλλαγές το πόδι μου βρίσκει στο μπροστινό φέρινγκ(υποθέτω ότι θέλει συνήθεια)

 

 

Θελει να ειναι τα ποδια ανοιχτα στο υψος των ωμον . Η αλλιως δεν θελει καγκουρο-οδηγηση (ποδια σπασμενα προς τα μεσα):p

 

Στα θετικά

α)Επιτέλους ένα συμπαγές παπάκι που δεν τρίζει(δεν λέω ότι δεν υπάρχουν άλλα-αλλά είναι το πρώτο που οδηγάω εγώ).Ελπίζω η αίσθηση αυτή να παραμείνει στο πέρασμα του χρόνου

 

Ακριβως ετσι ειναι και επειδη η καλη μερα απο το πρωι φενεται μην σε ανυσηχη το περασμα του χρονου !

β)Βελούδινη λειτουργία μοτέρ σε βαθμό που νομίζω ότι είναι ηλεκτρικό

 

Βελουδινη λειτουργια ειναι η πιο ιδανικη λεξη για αυτο το μοτερ . Συγχαρητηρια !!!!

 

γ)Εξαιρετική πίσω ανάρτηση

 

Περναει απο λακουβες οπως και μια μηχανη μεγαλυτερου κυβισμου !

δ)Αρκετά δυνατότερο από το innova μου

 

 

Ειναι οντως ενα σκαλι παραπανω απο ολα παπια μεχρι σημερα !!!!

Περισσότερες εντυπώσεις με τον καιρό.Η εμφάνιση είναι υποκειμενική πιστεύω ότι το μπροστινό τμήμα είναι πανέμορφο αλλά απο την μέση και πίσω είναι επιεικώς αδιάφορο.

 

Μανωλη καλοταξιδο ευχομαι και παντα ορθιος !!!!

 

Υ.γ ¨ Βγαλε τα πισω αυτοκολλητα , ειναι πιο ωραιο ! Οταν μπορεσω θα ανεβασω φωτογραφιες .....

Μανώλης

 

:!::!::!::!::!::!::

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις γύρισα σπίτι από την αντιπροσωπία της YAMAHA πήγα να δω για πρώτη φορά από κοντά το Cryptonaki.Βέβαια ήταν κλειστά αλλά το είδα απέξω!Είναι γαμάτο!!Ανυπομονώ να πληροθώ!

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο προβληματίζεστε με το θέμα του πλαινού σταντ,εμείς οι Έλληνες είμαστε ο λαός της πατέντας:).Κάτω από το αριστερό μαρσπιέ ο Ιάπωνας έχει προβλέψει και έχει αφήσει ένα "αυτάκι" στο οποίο θα πατήσει το σταντ(το οποίο προσφέρει και ως άφτερ μάρκετ).Εκει χρειάζονται να γίνουν δύο δουλειές.Να τρυπηθεί και να κοληθεί πάνω απο την τρύπα ένα μεταλικό μικρό "καρφάκι" όπου και θα πιάνει το ελατήριο του σταντ.Φυσικά σταντ μπορείτε να πάρετε από ότι παπάκι θέλετε και να το ταιριάξετε.Η δουλεία είναι απλή,εύκολη και γρήγορη αρκεί ο σιδεράς που θα πάτε να μην κοιμάται όρθιος.Το πρόβλημα είναι ότι το μηχανάκι θα ξεκινάει και με το σταντ κάτω(γιαυτο και δεν υπάρχει πλαινό σταντ-για οικονομία λόγω του ότι γλυτώνουν και το κυκλωματάκι αυτό:mad:).Και γιαυτό υπάρχει λύση όμως μιά και κυκλοφορούν σταντ που μόλις το μηχανάκι σηκωθεί από την θέση παρκινγ μαζεύονται αυτόματα.

Τώρα όσον αφορά την yoshimura ψάχνω στα σάιτ αλλά ότι βρίσκω είναι κυρίως φτηνές απομιμήσεις των 30 ευρώ.Υπάρχουν και γνήσιες περίπου με 150-200 ευρώ αλλά άντε να τις βρεις.......

 

Μανώλης

Link to comment
Share on other sites

pedia otan stronw to papi mou kalo 8a einai apofevgw apotomes kai megales anifores?to rotaw afto giati enas apo tous dromous pou se odhgoun stin geitonia mou exei mia paraksenh anifora stin opoia suni8ws me papaki xriazete na valw 1h gia na tin anevw :P

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σιγα χωρις να ζοριζεται δεν γινεται! καλυτερα στις ανηφορες να "τσιμπαει" λιγο το γκαζι για να ανεβαινει ανετα..και να μην το ζοριζει.δεν χρειαζεται να ανεβει την ανηφορα με τεταρτη και 60 χιλιομετρα.μπορει να βαλει τριτη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε παιδια κατι που δεν ειμαι ιγουρος αλλα εχω μια κακη υποψια.ειναι οτι οσοι θελετε να βαλετε εξατμιση θα πρεπει να κανετε καπια πατεντα.το μηχανακι ειναι euro3 και εχει αισθητηρα 'λ'.οποιος μπορει ας το ψαξει.;);)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι απο Θεσσαλονικη. Ξερετε μηπως τι δωρα δινουν με το νεο το yamaha στην Αθηνα .Εδω ο αντιπροσωπος με το ζορι δινει ενα κρανος και αυτο σε μιση τιμη. Μεχρι στιγμης μονο στην αντιπροσωπεια το εχω δει στη βιτρινα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι απο Θεσσαλονικη. Ξερετε μηπως τι δωρα δινουν με το νεο το yamaha στην Αθηνα .Εδω ο αντιπροσωπος με το ζορι δινει ενα κρανος και αυτο σε μιση τιμη. Μεχρι στιγμης μονο στην αντιπροσωπεια το εχω δει στη βιτρινα.

 

Δες στην σελίδα 4 να δεις τη πείρα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...