Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαμα το εχω αδερφε το μοτερ.θελετε μια συμβουλη βαλτε αντιτριβικο λαδυ 25 euro exei τα 200ml και σου λεει ποσο να βαλεις εαν θυμαμαι καλα 10ml το λιτρο.40%μειωση τριβων 25%αυξηση υποδυναμης κλπ.το glx ειναι μπλε αδερφια και ειναι απο βολο το παιδι απλα οντος ειναι λιγο βλημα νομιζε τι ειχε....!τελος παντων.
εχεις φωτο με το λαδι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalhspera paidia. elpizw arxizetai na me pisteuetai gia ta dynamik. tin allh evdomada exw kontra me ena. gia to fanari kai tin patenta me ta flas einai eukolo, terma oikonomiko kai douleia san manisia. vriskete 2 flasakia san auta pou evala kai kanete 2 trupes sto fanari gia perasoun ta kalwdia gia ta flasakia kai kolate ta flasakia.....kai nai to ftero to ekopsa egw.ama proseksete exw kai auto pou krataei ta pisw patirakia kai tn eksatmish vameno kai exw vgalei tn aerotomh.

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

kai mia foto apo mprosta twra to exw me kaltson alla to to exw foto sto PC

http://www.imageshack.gr/files/s57guqodihbp5d7shshn.jpg

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

ποσα χλμ εχεις?

 

26000 alla eixa grapsei kai pio panw PROSEGMENA!!!

exei megalh simasia gt enas filos to exei synexeia koftes kai den paei....:(

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

26000 alla eixa grapsei kai pio panw PROSEGMENA!!!

exei megalh simasia gt enas filos to exei synexeia koftes kai den paei....:(

lδλδ τι ενοεις οτι το προσεχεις ,,ενω ο φιλος σου το σπαει?
Link to comment
Share on other sites

lδλδ τι ενοεις οτι το προσεχεις ,,ενω ο φιλος σου το σπαει?

 

den eipa na mhn to spas... na to spas alla otan to phgeneis mono me koftes h apodosh tou peftei.etsi einai ola ta moter.

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

den eipa na mhn to spas... na to spas alla otan to phgeneis mono me koftes h apodosh tou peftei.etsi einai ola ta moter.
μετα απο ποσα χλμ σου ανοιξε το μοτερ?στην αρχη θα ειταν πιο αργο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia. elpizw arxizetai na me pisteuetai gia ta dynamik. tin allh evdomada exw kontra me ena. gia to fanari kai tin patenta me ta flas einai eukolo, terma oikonomiko kai douleia san manisia. vriskete 2 flasakia san auta pou evala kai kanete 2 trupes sto fanari gia perasoun ta kalwdia gia ta flasakia kai kolate ta flasakia.....kai nai to ftero to ekopsa egw.ama proseksete exw kai auto pou krataei ta pisw patirakia kai tn eksatmish vameno kai exw vgalei tn aerotomh.

 

Άμα είσαι από Θεσσαλονίκη και έχεις MAMA CRYPTON X σου βρίσκω MAMA DINAMIK να δείς και εσύ το έργο.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι από Θεσσαλονίκη και έχεις MAMA CRYPTON X σου βρίσκω MAMA DINAMIK να δείς και εσύ το έργο.

 

Ευτυχως ενα ατομο που συμφωνει μαζι μου.

 

παιδες λενε οτι το καινουργιο κρυπτον αντεχει πιο πολυ απο το προηγουμενο,,,αληθευει αυτο??

 

Ακομα ειναι νωρις να κριθει αυτο το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

λογικα ομως με επιστρωση,, σφιριλατο εμβολο,,, και υδροψηξη θα βγει,,,εδω βλεπεις το adress το καινουργιο,,και το λενε παποσκηλο επειδη η εταιρια του εβαλε μια επιστρωση στον κηλινδρο,,φαντασου το χ με τοσα καλουδια που εχει εξοπληστει
Link to comment
Share on other sites

λογικα ομως με επιστρωση,, σφιριλατο εμβολο,,, και υδροψηξη θα βγει,,,εδω βλεπεις το adress το καινουργιο,,και το λενε παποσκηλο επειδη η εταιρια του εβαλε μια επιστρωση στον κηλινδρο,,φαντασου το χ με τοσα καλουδια που εχει εξοπληστει

 

Nai omos exei eksoplistei kai me injection.Kati kainourgio gia ta dedomena ton papion.Signomi gia ta greeklish alla vriskomai se pc xoris ellinika.

Link to comment
Share on other sites

Δέν φοράει σφυρίλατο το X. Το δικό μας καινούργιο το ένα από τα 2 στα 5000km βάρεσε μπιέλα. Περιμέναμε 2 μήνες να φέρουν ανταλακτικό!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Θέλω καμιά 50ρια χλμ για τα 1000 και προχθες το βράδυ πήγα να βάλω μπροστά.

Ανοίγω λοιπόν το διακόπτη και δεν γίνεται τίποτα! Ούτε η τρόμπα του λαδιού δούλεψε, ούτε τα λαμπάκια του.Έκλεινα το διακόπτη,τον ξανάνοιγα,την μία ψιλοέπιανε και πηγαινε να ανάψει, την άλλη (στο ΟΝ) αναβόσβηνε μόνο του και τέτοια.Έπαθα πλάκα..

Τελικά άναψαν οταν κουνήθηκα πάνω κάτω καθισμένος στο μηχανάκι!! και ακόμα ετσι παίρνει ΕΚΤΟΣ αν έχει ζεσταθεί,οπου όλα δουλεύουν μιά χαρά :lol:

''έλα μωρέ ,λέει, απ'το κρύο θα'ναι'' χαχα τι λέτε ρε? Τα 2300 γιατί τα δωσα? για να το βγάζω το καλοκαίρι?

Κρύο? Υγρασία? Ότι και να'ναι είναι απαράδεκτο ρε παιδιά και στα 1000 που θα πάει στο γιατρό του θα δείξει.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω καμιά 50ρια χλμ για τα 1000 και προχθες το βράδυ πήγα να βάλω μπροστά.

Ανοίγω λοιπόν το διακόπτη και δεν γίνεται τίποτα! Ούτε η τρόμπα του λαδιού δούλεψε, ούτε τα λαμπάκια του.Έκλεινα το διακόπτη,τον ξανάνοιγα,την μία ψιλοέπιανε και πηγαινε να ανάψει, την άλλη (στο ΟΝ) αναβόσβηνε μόνο του και τέτοια.Έπαθα πλάκα..

Τελικά άναψαν οταν κουνήθηκα πάνω κάτω καθισμένος στο μηχανάκι!! και ακόμα ετσι παίρνει ΕΚΤΟΣ αν έχει ζεσταθεί,οπου όλα δουλεύουν μιά χαρά :lol:

''έλα μωρέ ,λέει, απ'το κρύο θα'ναι'' χαχα τι λέτε ρε? Τα 2300 γιατί τα δωσα? για να το βγάζω το καλοκαίρι?

Κρύο? Υγρασία? Ότι και να'ναι είναι απαράδεκτο ρε παιδιά και στα 1000 που θα πάει στο γιατρό του θα δείξει.:worry:

 

Απαράδεκτο δέν είναι μόνο αυτό. Είναι ότι το μιχανάκι ξεκινάει σαν DV 50. Τρίζει το πλαστικό του τιμονιού ή κάτι εκεί πέρα δέν μπορώ να το εντοπίσω ακόμα. Ότι σου δίνει την αίσθηση της μαούνας. Και το τραγικά μικρό στροφάρισμά του. Πρέπει να έχει κάπου στις 7000 κόφτη δέν εξηγήται αλλιώς!

Ξέχασα και το τραγικό σασμάν του. 1η 2α γρήγορες μόνο άμα αφίσεις το γκάζι...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Δέν φοράει σφυρίλατο το X. Το δικό μας καινούργιο το ένα από τα 2 στα 5000km βάρεσε μπιέλα. Περιμέναμε 2 μήνες να φέρουν ανταλακτικό!
``````````````````````````
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από στροφόμετρο δέν έχει και κανένα λαμπάκι για μπιέλα στο καντράν!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Δέν φοράει σφυρίλατο το X. Το δικό μας καινούργιο το ένα από τα 2 στα 5000km βάρεσε μπιέλα. Περιμέναμε 2 μήνες να φέρουν ανταλακτικό!
http://www.yamaha-motor.gr/products/motorcycles/fun_utility/Crypton_X.jsp?view=explorer
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίο διαφημιστικό δέν λέω! Εγώ έχω καλύτερο όμως!

 

http://s108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/?action=view&current=DSC00177.flv

 

:lol::lol::lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο διαφημιστικό δέν λέω! Εγώ έχω καλύτερο όμως!

 

http://s108.photobucket.com/albums/n15/greddyrx7/?action=view&current=DSC00177.flv

 

:lol::lol::lol:

στη σελιδα γραφει οτι φοραει σφυριλατο,,το τσεκαρες?
Link to comment
Share on other sites

στη σελιδα γραφει οτι φοραει σφυριλατο,,το τσεκαρες?

 

Ωπ δέν το πρόσεξα αυτό! Πολύ αμφιβάλω για το σφυρίλατο που λέει! Θα το ψάξω και θα επανέλθω!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...