Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paides ftaixnete idika gia crypton x parallilos egkefalos kai tha einai etoimos telos toy mina.. to kostos toy kumenete gyro sta 300 europoula.. Epiteloys telos ta mpoukomata klp.. tha auxanei tin upodunami kai tha vgalei toys koftes kai tha douleeuei kalitera kai poio ipia to mixanaki episeis tha veltiwthei o psekasmos klp..... Ti tha elega simera paraligo na faw ta moutra mou se mia strofi ta mama lastixa eina gia ton p**** tha ithela na ta allaxw alla den xerw kamia kali marka kai analogies mpros pisw ti tha mou protinate.. gia micheline den to kovw.. akouw idees kai protaseis...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paides ftaixnete idika gia crypton x parallilos egkefalos kai tha einai etoimos telos toy mina.. to kostos toy kumenete gyro sta 300 europoula.. Epiteloys telos ta mpoukomata klp.. tha auxanei tin upodunami kai tha vgalei toys koftes kai tha douleeuei kalitera kai poio ipia to mixanaki episeis tha veltiwthei o psekasmos klp..... Ti tha elega simera paraligo na faw ta moutra mou se mia strofi ta mama lastixa eina gia ton p**** tha ithela na ta allaxw alla den xerw kamia kali marka kai analogies mpros pisw ti tha mou protinate.. gia micheline den to kovw.. akouw idees kai protaseis...

 

Ακριβως στο καυτο θεμα εισαι.Λοιπον επειδη και εγω με τα λαστιχα της μαμας δεν ειμαι ικανοποιημενος και επειδη λιγο ηθελα να πεσω σε μια ευθεια με 40 χλμ και λιγο νερο εψαξα να βρω τι υπαρχει.λοιπον κατεληξα στην dunlop και στην metzeler.

πιο πολυ ειμαι με την dunlop γιατι απο παιδια που τα φορανε εδω και 3 χρονια

δεν εχουν παθει το παραμικρο αλλα ουτε που εχουν σκασει απο το πλαι...

οπως τα michelin....και απο κρατημα ικανοποιητικο ασε που το πελμα ειναι sport χωρις τακουνια.τωρα διαστασεις

εγω θα βαλω εμπρος 2.50 και πισω 2.75 αλλα ψηνομε να βαλω και 3.00 πισω.

το μοντελο λαστιχων ΤΤ900.;);)τα δικα μας ειναι 60/100 εμπρος και 80/90 πισω

μπορεις να βαλεις εαν θελεις εμπρος 70/100 και πισω 90/90 για πιο χοντρα.

Link to comment
Share on other sites

Paides ftaixnete idika gia crypton x parallilos egkefalos kai tha einai etoimos telos toy mina.. to kostos toy kumenete gyro sta 300 europoula.. Epiteloys telos ta mpoukomata klp.. tha auxanei tin upodunami kai tha vgalei toys koftes kai tha douleeuei kalitera kai poio ipia to mixanaki episeis tha veltiwthei o psekasmos klp..... Ti tha elega simera paraligo na faw ta moutra mou se mia strofi ta mama lastixa eina gia ton p**** tha ithela na ta allaxw alla den xerw kamia kali marka kai analogies mpros pisw ti tha mou protinate.. gia micheline den to kovw.. akouw idees kai protaseis...

Δεν μας ειπες ομως που φτιαχνεται???? κανενα site να δουμε????

Link to comment
Share on other sites

paidia exete akousei to power comander?

Ναι αλλα σιγα μην μπορεις να βαλεις σε παπι!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Se ti timh kumainontai ta dunlop? O mixanikos mou mou eipe gia ton parallilo egkefalo gia to crypton alla oxi apo poia etairia. nomizw rapid bike alla auti kai o power commander einai gia megalou kuvismou mixani. Telos toy mina poy tha paw to mixanaki mou gia service sta 4000 tha ton rwtisw kai vasika tha ton valw kai tha sas pw. Fosfore pira xthes til. kai dne to sikonane ta savvata ta prwina einai kleista?
Link to comment
Share on other sites

ητε εχε ητε οχι το μηχανακι θα ειναι κορυφη η πιο γρηγορη τετραχρονη παπια.

 

h pio grhgorh papia htan einai k tha einai pisteuw to fx.....;)

Link to comment
Share on other sites

h pio grhgorh papia htan einai k tha einai pisteuw to fx.....;)

 

Ωπα,η πιο γρηγορη τετραχρονη παπια εννοεις,γιατι δεν πιστευω να περναει μαισιο dinamic:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωπα,η πιο γρηγορη τετραχρονη παπια εννοεις,γιατι δεν πιστευω να περναει μαισιο dinamic:O

 

oute kai yamaha z:p

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Για λάστιχα εμένα μου πρότειναν τα Pirelli τα σπορ στα 75 ευρώπουλα.

 

 

 

 

Τώρα για την πιο γρήγορη πάπια πρέπει να βάλουμε συμπλέκτη και 5-τάχυτο κιβώτιο στο Χ κ το υπόλοιπο να το αφήσουμε μαμά και μετά να το κοντράρουμε με το fx. Μόνο έτσι. Αλλιώς δεν ισχύει η σύγκριση. Προσωπική άποψη πάντα.

 

 

 

Στα δίχρονα δεν το συζητώ. Ζ και πάλι Ζ!!!!!! Και παραθέτω κάτι που μου είπε ένας Hondakias. "Φίλε, μου λέει, το Ζ είναι απίστευτο μηχανάκι και πολύ γρήγορο απο πολλά καινούργια αν και βγήκε πριν κάτι χρόνια. Βέβαια, μου λέει, για το μηχανάκι εγγυάται η Yamaha έτσι όπως είναι. Μαμά. Έστω κι ένα ζιγκλεράκι να πειράξεις το Ζ γίνεται πύραυλος!!!!" Τα σχόλια δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κι εγω για τον συμπλεκτη εαν ειχε το crypton συμπλεκτη θα πεταγε και μετα να δουμε τα fx και καθε αλλο 4τ παπι.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κι εγω για τον συμπλεκτη εαν ειχε το crypton συμπλεκτη θα πεταγε και μετα να δουμε τα fx και καθε αλλο 4τ παπι.

 

&συμπλεκτη να ειχε αυτο μουλαριασμα που κανει στα χαμηλα θα μας εσπαζε τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα για βόλτα ενός φίλου το innova μοντέλο 2002/3 κάπου εκεί.

Είναι μεγάλο πράγμα να ανοίγεις το γκάζι από το <<0>> και να ξεκινάει κατευθείαν.

Καλά το μηχανάκι είναι μπρίκι τώρα καταλαβαίνετε 5αετιάς και βάλε...

Αλλα αυτές τις ~!@#$% και τα μπουκώματα δεν τα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα για βόλτα ενός φίλου το innova μοντέλο 2002/3 κάπου εκεί.

Είναι μεγάλο πράγμα να ανοίγεις το γκάζι από το <<0>> και να ξεκινάει κατευθείαν.

Καλά το μηχανάκι είναι μπρίκι τώρα καταλαβαίνετε 5αετιάς και βάλε...

Αλλα αυτές τις ~!@#$% και τα μπουκώματα δεν τα κάνει.

Παντα τα καρμπυλατερ δουλευουν καλυτερα απο τον Ψεκασμο..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια κολισα .

εχο το crypton x special και θελο να το βαψο.

σκευτικα να το κανω ασπρο με χρισο.

με περισσοτερο ασπρο και λιγο χρυσο και να αφισο τις ζαντες χρυσες οπος ειναι.

εσεις τι μου προτεινετε;

 

 

 

Ακουο προτασεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σασμαν στα παπιά σας πως είναι? Εχω 600 χιλ και μου φαινεται αρκετα σφιχτο αλλα οχι παντα. Η πρωτη μου μπαίνει καρφωτή θα ελεγα, χωρις γκαζι απο στάση και οταν κουμπωσει και αφήσω το λεβιέ το μηχανακι τινάζεται μπροστα, κλωτσάει... Επίσεις και στα κατεβάσματα δε κουμπώνουν παντα ακριβως, σα να μισομπαίνει η ταχύτα και οπως γυριζουν τα γρανάζια μετα απο 1-2 δευτερολεπτα κουμπώνει κανονικα....Εχω αραγε πρόβλημα? Θα στρωσει ισως μετα απο καποια χιλιόμετρα η απλα ετσι είναι και θα είνα για πάντα?? Παντως πήρα το R ενος φίλου μου προχθες και το ζηλεψα πολυ το σασμάν του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σασμαν στα παπιά σας πως είναι? Εχω 600 χιλ και μου φαινεται αρκετα σφιχτο αλλα οχι παντα. Η πρωτη μου μπαίνει καρφωτή θα ελεγα, χωρις γκαζι απο στάση και οταν κουμπωσει και αφήσω το λεβιέ το μηχανακι τινάζεται μπροστα, κλωτσάει... Επίσεις και στα κατεβάσματα δε κουμπώνουν παντα ακριβως, σα να μισομπαίνει η ταχύτα και οπως γυριζουν τα γρανάζια μετα απο 1-2 δευτερολεπτα κουμπώνει κανονικα....Εχω αραγε πρόβλημα? Θα στρωσει ισως μετα απο καποια χιλιόμετρα η απλα ετσι είναι και θα είνα για πάντα?? Παντως πήρα το R ενος φίλου μου προχθες και το ζηλεψα πολυ το σασμάν του.

 

Μια απο τα ιδια στα 2500 κμ.

Στα 3000 στο σερβις θα δω αν φτιαχνεται.

Καλα οτι τιναζει μπροστα δεν ειναι προβλημα....Το προβλημα ειναι οτι σε εμενα τουλαχιστον χανεται και η ενδιξη της ταχυτητας στο καντραν.

Αφου σφινωνει η ταχυτητα αναμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Λαστιχα έβαλα τα ΜΕ 22 της Mεtzeler. Παρα πολυ καλά, τρομερη βελτίωση στα φρένα. Καλύτερο δέσιμο ολου του παπιου, σκληρός σκελετός και μαλακή γόμα. 2 ανατριχιαστικα γλυστρίματα υπο κλίση αλλά ήταν καινούργια. Είδωμεν. Τιμή 80.

 

Πισω αμορτισερ, για τα μπαζα με 2 ατομα. Σπασιματα-λυγίσματα της..μέσης μόλις περάσει τα 80, που σε αντίθεση με μερικούς εδώ που ταξιδεύουν με 120 (!!) εμένα μόλις φτάσει τα 90, είναι σχεδόν τέρμα.... και θέλει την αιωνιοτητα για να φτάσει τα 100-105, ε, και μια κατηφορίτσα θα βοηθούσε. Μιλάω για 2 άτομα, ελαφριά σχετικά, 75 και 55 κιλά. Με ένα άτομο, πάει 100, και πιο δύσκολα, ισως και 110...οχι πάντα. Ανάλογα τον αέρα.

 

Εκανα βόλτα ενα Innova, με ψεκασμό, ΠΟΛΥ πιο ζωηρό. Δεν μπόρεσα να ανοίξω γιατί το έστρωνε το παιδί, μόλις το στρώσει θα ανοίξουμε.

 

PS Εγω θα εστιάζομαι στα αρνητικά, αφήνω όλους τους άλλους να λέτε οτι έχουμε το καλύτερο παπί, ίσως γίνει το φόρουμ πιο αντικειμενικό...

Link to comment
Share on other sites

Λαστιχα έβαλα τα ΜΕ 22 της Mεtzeler. Παρα πολυ καλά, τρομερη βελτίωση στα φρένα. Καλύτερο δέσιμο ολου του παπιου, σκληρός σκελετός και μαλακή γόμα. 2 ανατριχιαστικα γλυστρίματα υπο κλίση αλλά ήταν καινούργια. Είδωμεν. Τιμή 80.

 

Πισω αμορτισερ, για τα μπαζα με 2 ατομα. Σπασιματα-λυγίσματα της..μέσης μόλις περάσει τα 80, που σε αντίθεση με μερικούς εδώ που ταξιδεύουν με 120 (!!) εμένα μόλις φτάσει τα 90, είναι σχεδόν τέρμα.... και θέλει την αιωνιοτητα για να φτάσει τα 100-105, ε, και μια κατηφορίτσα θα βοηθούσε. Μιλάω για 2 άτομα, ελαφριά σχετικά, 75 και 55 κιλά. Με ένα άτομο, πάει 100, και πιο δύσκολα, ισως και 110...οχι πάντα. Ανάλογα τον αέρα.

 

Εκανα βόλτα ενα Innova, με ψεκασμό, ΠΟΛΥ πιο ζωηρό. Δεν μπόρεσα να ανοίξω γιατί το έστρωνε το παιδί, μόλις το στρώσει θα ανοίξουμε.

 

PS Εγω θα εστιάζομαι στα αρνητικά, αφήνω όλους τους άλλους να λέτε οτι έχουμε το καλύτερο παπί, ίσως γίνει το φόρουμ πιο αντικειμενικό...

μην βιαζεσαι εχει σφυρηλατα μερη και αργει να ανοιξει,λενε οι βιρτουοζοι
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!αυτο με το σασμαν που κολαει δεν ειναι τιποτα τα φελα ειναι πολυ σκληρα μετα τα 6000 με 7000 δεν θα το κανει.κι εγω τα μ22 φοραω και λεμε οτι δεν καταλαβαινουν τιποτα.Α και ξεχασα να σας πω σημερα πηρα την gpr λεμε οτι τα σπαει σε σηγκριση με τι yoshi.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!αυτο με το σασμαν που κολαει δεν ειναι τιποτα τα φελα ειναι πολυ σκληρα μετα τα 6000 με 7000 δεν θα το κανει.κι εγω τα μ22 φοραω και λεμε οτι δεν καταλαβαινουν τιποτα.Α και ξεχασα να σας πω σημερα πηρα την gpr λεμε οτι τα σπαει σε σηγκριση με τι yoshi.
ποσα χλμ εχεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...