Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες εχει παρατηρησει κανεις κανεναν περιεργο ηχο απο την περιοχη της αλυσιδας?

οταν πχ ειμαι σε κατηφορα&βαλω πρωτη&αφησω το μηχανακι να ρολαρει,ανεβαζοντας στροφες,κανει ενα πολυ εντονο&περιεργο ηχο,που μαλλον ακουγεται απο την περιοχη της αλυσιδας.σα να ξυνει καπου εντονα!

το εχει ακουσει κανενας αλλος??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως κανει γκρρ γκρρ;;;

 

αυτο ακριβως!!

αλλα μιλαμε για πολυ γκρρρρρρρρρ

οσο πιο αποτομη η κατηφορα&πιο πολλες οι στροφες,τοσο περισσοτερο!

τι ειναι ,ξερουμε???

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην κατηφόρα η πρώτη σε κόβει πολλή αν ανεβάσεις σχέση θα δείς πως τσουλάει καλύτερα.(Όταν είσαι στην κατηφόρα με πρώτη και δεν δίνεις καθόλου γκάζι ο κινητήρας σε φρενάρει κατά ένα ποσοστό ,αυτό το φρενάρισμα μεταφέρετε μέσω της αλυσίδας στον πίσω τροχό)Λάδωσε και την αλυσίδα ,μήπως φταίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του forum και καλό μήνα! Μετά τις καλοκαιρινές μου διακοπές και έχοντας αφήσει το μηχανάκι γύρω στις 10 μέρες σε ακινησία, η μπαταρία έδωσε ρέστα! Έκανα 10 λεπτά να βάλω το μηχανάκι μπροστά και δεν άναβε ούτε λαμπάκι στο καντράν! Τα νεύρα μου στο αποκορύφωμα και η υποψία στο full, για τον συναγερμό- δώρο του Βύνιου, τον οποίο σημειωτέον δεν το είχα ενεργοποιημένο για να μην τραβάει μπαταρία και εφόσον το μηχανάκι ήταν σε κλειστό, δικό μου χώρο! Μήπως έχει πάθει κανένας το ίδιο ή γνωρίζει εάν όντως είναι θέμα συναγερμού το άδειασμα της μπαταρίας σε μόλις 2 μηνών μηχανάκι;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του forum και καλό μήνα! Μετά τις καλοκαιρινές μου διακοπές και έχοντας αφήσει το μηχανάκι γύρω στις 10 μέρες σε ακινησία, η μπαταρία έδωσε ρέστα! Έκανα 10 λεπτά να βάλω το μηχανάκι μπροστά και δεν άναβε ούτε λαμπάκι στο καντράν! Τα νεύρα μου στο αποκορύφωμα και η υποψία στο full, για τον συναγερμό- δώρο του Βύνιου, τον οποίο σημειωτέον δεν το είχα ενεργοποιημένο για να μην τραβάει μπαταρία και εφόσον το μηχανάκι ήταν σε κλειστό, δικό μου χώρο! Μήπως έχει πάθει κανένας το ίδιο ή γνωρίζει εάν όντως είναι θέμα συναγερμού το άδειασμα της μπαταρίας σε μόλις 2 μηνών μηχανάκι;;

 

κι εγω το ιδιο ειχα παθει φιλε αλλα ειχα ξεχασει οπλισμενο τον συναγερμο. το μηχανακι ομως πηρε με την μια με την μανιβελα και μετα απο 15 λεπτα λειτουργιας η μπαταρια επανηλθε κανονικα.

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του forum και καλό μήνα! Μετά τις καλοκαιρινές μου διακοπές και έχοντας αφήσει το μηχανάκι γύρω στις 10 μέρες σε ακινησία, η μπαταρία έδωσε ρέστα! Έκανα 10 λεπτά να βάλω το μηχανάκι μπροστά και δεν άναβε ούτε λαμπάκι στο καντράν! Τα νεύρα μου στο αποκορύφωμα και η υποψία στο full, για τον συναγερμό- δώρο του Βύνιου, τον οποίο σημειωτέον δεν το είχα ενεργοποιημένο για να μην τραβάει μπαταρία και εφόσον το μηχανάκι ήταν σε κλειστό, δικό μου χώρο! Μήπως έχει πάθει κανένας το ίδιο ή γνωρίζει εάν όντως είναι θέμα συναγερμού το άδειασμα της μπαταρίας σε μόλις 2 μηνών μηχανάκι;;

 

Παιζει να ειναι ο συναγερμος γιατι εγω το δικο μου μηχανακι(δεν ειναι crypton x) δεν ειχα συναγερμο και το αφισα για ενα μηνα και κατι ακινητο και ηρθα ανοιξα το διακοπτη και πηρε με την μιζα.

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως!!

αλλα μιλαμε για πολυ γκρρρρρρρρρ

οσο πιο αποτομη η κατηφορα&πιο πολλες οι στροφες,τοσο περισσοτερο!

τι ειναι ,ξερουμε???

αυτο μου κανει και εμενα απο τοτε που το πηρα αλλα σπανια.εμενα μου το κανει οταν πχ ξεκιναω και εχω δευτερο ατομο.τι να πω δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου κανει και εμενα απο τοτε που το πηρα αλλα σπανια.εμενα μου το κανει οταν πχ ξεκιναω και εχω δευτερο ατομο.τι να πω δεν ξερω

 

 

λαδωσα&την αλυσιδα αλλα τιποτα...εμενα μ το κανει συνεχως!

μηπως τελικα δεν ειναι αλυσιδα&ειναι τιποτα με την αναρτηση??

ολο γκρρρ & γκρρρ κανει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ερωτηση.εχετε ποτε σκεφτει για λαστιχα στο παπι.πιο λαστιχο θα κρατησει καλυτερα σε βρεγμενο δρομο.ρωταω γιατι παρα λιγο να πεσω με 40 χλμ σε ασφαλτο

και λιγο νερο κατω,με τα λαστιχα της μαμας:(:( δεν εχει κλεισει 1 μηνα που το εχω

michelin m45 αν και δεν μου αρεσει το πελμα dunlop d103 η metzeler mo1 μπροστα

και me22 πισω.οποιος ξερει ας απαντησει γιατι η αγορα θα γινει αυτη την εβδομαδα

οπωσδηποτε.tnx:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ερωτηση.εχετε ποτε σκεφτει για λαστιχα στο παπι.πιο λαστιχο θα κρατησει καλυτερα σε βρεγμενο δρομο.ρωταω γιατι παρα λιγο να πεσω με 40 χλμ σε ασφαλτο

και λιγο νερο κατω,με τα λαστιχα της μαμας:(:( δεν εχει κλεισει 1 μηνα που το εχω

michelin m45 αν και δεν μου αρεσει το πελμα dunlop d103 η metzeler mo1 μπροστα

και me22 πισω.οποιος ξερει ας απαντησει γιατι η αγορα θα γινει αυτη την εβδομαδα

οπωσδηποτε.tnx:)

 

φιλε μ εγωειχα βαλει metzeller me22 &ειχα μεινει ικανοποιημενος απολυτα.μετα ελεγα να δοκιμαζω τα michelen pilot,αλλα ειχαν πολυ χαμηλο προφιλ&πιστευα οτι θα μ τραυματιζοταν η ζαντα σε καμια λακκουβα(εκτος αν εβαζα αρκετα μεγαλυτερη διασταση)...

Link to comment
Share on other sites

michelin m45 αν και δεν μου αρεσει το πελμα dunlop d103 η metzeler mo1 μπροστα

και me22 πισω.οποιος ξερει ας απαντησει γιατι η αγορα θα γινει αυτη την εβδομαδα

οπωσδηποτε.tnx:)

 

εγω του εχω φορεσει τα michelin M45 και ειμαι ευχαριστημενος....βεβαια οταν παω να πλαγιασω αρκετα,μου κανει κατι λολάδες η παπια:wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

εγω του εχω φορεσει τα michelin M45 και ειμαι ευχαριστημενος....βεβαια οταν παω να πλαγιασω αρκετα,μου κανει κατι λολάδες η παπια:wacko::cry:

Μα το συγκεκριμενο λαστιχο εχει τακουνι.δεν ειναι "σπορτ"!

επισης μην ξεχνας οτι εχεις παπακι..αρα οδηγικη συμπεριφορα :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τυχαία βρήκα αυτή την σελίδα για το παππί http://www.madnessmoto.gr/honda_pictures/honda.html έχει πάρα πολλά αξεσουάρ.

 

μπραβο ρε φιλε. χρειαζοταν αυτη η πληροφορια. μηπως ξερεις και απο τιμες τι παιζει?

ειναι ακριβο γενικα αυτο το μαγαζι?

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε φιλε. χρειαζοταν αυτη η πληροφορια. μηπως ξερεις και απο τιμες τι παιζει?

ειναι ακριβο γενικα αυτο το μαγαζι?

Είναι φθηνό και με πολύ καλή εξυπηρέτηση!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τυχαία βρήκα αυτή την σελίδα για το παππί http://www.madnessmoto.gr/honda_pictures/honda.html έχει πάρα πολλά αξεσουάρ.

 

μας εφτιαξες τη μερα φιλε!! να σαι καλα!:happy::D:):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μας εφτιαξες τη μερα φιλε!! να σαι καλα!:happy::D:):rolleyes:

 

+100000000000000000000000000:)

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι νέο μέλος του forum και προσεχώς κάτοχος του X135 SE και ήθελα να πω ενα ευχαριστώ σε ολους οσους γράφουν σε αυτό το forum γιατί λύθηκαν κάποιες απορίες και αμφιβολίες που είχα για το παπί πριν το αγόρασω.

Να 'στε καλα,να προσέχετε και τα λέμε οταν το παρω στα χέρια μου(τέλος εβδομάδας)

bye

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι νέο μέλος του forum και προσεχώς κάτοχος του X135 SE και ήθελα να πω ενα ευχαριστώ σε ολους οσους γράφουν σε αυτό το forum γιατί λύθηκαν κάποιες απορίες και αμφιβολίες που είχα για το παπί πριν το αγόρασω.

Να 'στε καλα,να προσέχετε και τα λέμε οταν το παρω στα χέρια μου(τέλος εβδομάδας)

bye

 

Μπραβο ρε φιλε... Καλως ηρθες στην παρεα μας.

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι νέο μέλος του forum και προσεχώς κάτοχος του X135 SE και ήθελα να πω ενα ευχαριστώ σε ολους οσους γράφουν σε αυτό το forum γιατί λύθηκαν κάποιες απορίες και αμφιβολίες που είχα για το παπί πριν το αγόρασω.

Να 'στε καλα,να προσέχετε και τα λέμε οταν το παρω στα χέρια μου(τέλος εβδομάδας)

bye

Καλορυζικο καλοταξιδο και καλο ΙΝ στο forum εδω καθε δυσκολια και καθε ερωτηση

λυνεται αμεσως;)

Σήμερα τυχαία βρήκα αυτή την σελίδα για το παππί http://www.madnessmoto.gr/honda_pictures/honda.html έχει πάρα πολλά αξεσουάρ.

μεγαλε ωραιος ......:wacko:οτι καλυτερο για μας τους επαρχιωτες.αραγε ολα αυτα που εχει στις photo τα εχει ετοιμοπαραδοτα????

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω αν τα έχει ετοιμοπαράδοτα.Πάντος προσοχή σε οτί πάρετε.Σήμερα βρήκα αυτό
. Δεν ξέρω αν είναι οι ίδιες ζάντες ,το υποθέτω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...