Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποκλειται να μην παρουσιαζει καπου προβλημα!..... κατι θα εχει και αυτο ας ειναι ιαπωνικο...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αποκλειται να μην παρουσιαζει καπου προβλημα!..... κατι θα εχει και αυτο ας ειναι ιαπωνικο...

 

φιλε αποτι εχω ακουσει οι ταχυτητες ειναι σκληρες αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειται να μην παρουσιαζει καπου προβλημα!..... κατι θα εχει και αυτο ας ειναι ιαπωνικο...

 

Κοίταξε, 10 χρόνια είχα kazeR και εφόσον ήμουν και μικρότερος είχα ορέξεις και πήγα διάφορα ταξίδια με αυτό! Ιωάννινα-Καστοριά-Θεσσαλονίκη-Πελοπόννησο κα. Το χάρισα στον αδερφό μου με 90.000χλμ πέρυσι και πήρα το crypton X. Αυτή τη στιγμή έχει περίπου 100.000χλμ και δεν έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα! (εκτός εάν θεωρήσεις πρόβλημα το ότι έχω αλλάξει 2 φορές λάμπα μπροστινή και καμιά δεκαριά φορές πισινή.) Λογικά το Χ με υδρόψυξη, περισσότερα κυβικά, και επίστρωση στον κύλινδρο θα αντέχει τουλάχιστον το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε αποτι εχω ακουσει οι ταχυτητες ειναι σκληρες αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα!

 

Μειονεκτήματα έχει! Προβλήματα όχι!

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειται να μην παρουσιαζει καπου προβλημα!..... κατι θα εχει και αυτο ας ειναι ιαπωνικο...

δν εχει σημασια.....δν εχει ακουστει καποιο προβλημα απο το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι παρα πολθ αξιοπιστο...εχει πολλα ωραια πραγματα πανω(υδροψηξη,δυναμη,monoshock,πολυ καλο φωτισμο)αξιζει τα λεφτα του,ποσα ατομα εδω περα που ξερω εγω εχουνε Χ και κανουνε ζυνεχεια σουζεσ παντεσ τα παντα και το μηχανακι δν εχει κανει κιχ

 

Μειονεκτήματα έχει! Προβλήματα όχι!

:!:ετσι ειναι:!:

Link to comment
Share on other sites

Μειονεκτήματα έχει! Προβλήματα όχι!

 

σωστος ο σπυρος μειονεκτηματα εχει προβληματα ακομα δεν εχει βγαλει τιποτα ουτε εχει γινει αναφορα σε προβληματα απο κανεναν μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση παιδια. 3 ακομα ερωτησεις:

 

1. Επειδη δεν θελω να παω για το μαυρο με τις ζαντες λογω χρηματων, μου μενει μονο το μπλε και το κοκκινο! Εσεις ποιο θα διαλεγατε?

 

2. Το μηχανακι ειχε και παλαιοτερο μοντελο (crypton X παντα) με καποιες διαφορες ή ειναι ενα αυτο το μοντελο? Γιατι αν προχωρησω στην αγορα να ξερω ποιο θα μου δωσουν!

 

3. Στο στρωσιμο απαγορευεται το 2καβαλο, και ποσα km χρειαζονται μεχρι να στρωθει και να αλλαξω λαδια?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση παιδια. 3 ακομα ερωτησεις:

 

1. Επειδη δεν θελω να παω για το μαυρο με τις ζαντες λογω χρηματων, μου μενει μονο το μπλε και το κοκκινο! Εσεις ποιο θα διαλεγατε?

 

 

2. Το μηχανακι ειχε και παλαιοτερο μοντελο (crypton X παντα) με καποιες διαφορες ή ειναι ενα αυτο το μοντελο? Γιατι αν προχωρησω στην αγορα να ξερω ποιο θα μου δωσουν!

 

3. Στο στρωσιμο απαγορευεται το 2καβαλο, και ποσα km χρειαζονται μεχρι να στρωθει και να αλλαξω λαδια?

 

1.εχει κοκκινο,μπλε κ ασημι(και καινουρια χρωματα που κανουν οσο κανει κ το αυτο με τις ζαντες) εγω θα επερνα το μπλε

 

 

2.οχι crypton x......πριν το Χ ηταν το R αλλα καμια σχεση....Χ

 

.βασικα δν πρεπει να το ζοριζεις οχι να μην περνεισ 2καβαλο,στα 1000 θελει αλλαγη και το στρωσιμο καπου εκει(ισως να λεει και η Υamaha,εμενα π.χ στο address μ ελεγε μεχρι 1600)

Link to comment
Share on other sites

χ 135 και π@π@ριες,,, το παπι για μενα με την ενοια παπι εργαλειο για ολα ειναι το 115r απλο,,ουτε ιτζεξιον ουτε τρομπες βενζινας,νερου,,να χαλαει και να το επισκευαζεις μονος,και τερας αξιοπιστιας δειτε τους ντελιβεραδες ,και να μην ξεχναμε και το βασιλια fx 125,τελος
Link to comment
Share on other sites

χ 135 και π@π@ριες,,, το παπι για μενα με την ενοια παπι εργαλειο για ολα ειναι το 115r απλο,,ουτε ιτζεξιον ουτε τρομπες βενζινας,νερου,,να χαλαει και να το επισκευαζεις μονος,και τερας αξιοπιστιας δειτε τους ντελιβεραδες ,και να μην ξεχναμε και το βασιλια fx 125,τελος

 

κούλαρε μεγάλε μπορείς να εκφράσεις και πιο ταπεινά την άποψη σου. Χωρίς τα: "π@π@ριες" και "τέλος".

Link to comment
Share on other sites

κούλαρε μεγάλε μπορείς να εκφράσεις και πιο ταπεινά την άποψη σου. Χωρίς τα: "π@π@ριες" και "τέλος".
γιατι ψεματα ειναι?αναρτησεις φρενα λαστιχα τπτ και επιδοσεις τπτ,,τι περιμενει μια εταιρια απο τους κατοχους να αρχισουν τις βελτιωσεις? αφου η ιδια δεν μεριμνησε γι αυτο,,
Link to comment
Share on other sites

γιατι ψεματα ειναι?αναρτησεις φρενα λαστιχα τπτ και επιδοσεις τπτ,,τι περιμενει μια εταιρια απο τους κατοχους να αρχισουν τις βελτιωσεις? αφου η ιδια δεν μεριμνησε γι αυτο,,

 

αναλόγως πως εννοείς το τίποτα! Μια χαρά είναι οι επιδόσεις του. Εάν θέλεις κάτι δυνατότερο υπάρχει μεγάλη γκάμα μοτοσυκλετών να διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

αναλόγως πως εννοείς το τίποτα! Μια χαρά είναι οι επιδόσεις του. Εάν θέλεις κάτι δυνατότερο υπάρχει μεγάλη γκάμα μοτοσυκλετών να διαλέξεις.
ναι,,τελειως νεκρο χαμηλα,,και με μια τεταρτη που γεμιζει μονο σε κατηφορες,,το εχουν τελειως κοψει για να περασει τις προδιαγραφες,,μην τρελαθουμε τωρα,,ας μην κρηβομαστε πισω απο το δακτηλο μας
Link to comment
Share on other sites

ναι,,τελειως νεκρο χαμηλα,,και με μια τεταρτη που γεμιζει μονο σε κατηφορες,,το εχουν τελειως κοψει για να περασει τις προδιαγραφες,,μην τρελαθουμε τωρα,,ας μην κρηβομαστε πισω απο το δακτηλο μας

 

Συμφωνώ και εγώ με αυτό αλλά όλα τα μηχανάκια του ανταγωνισμού κάπως έτσι είναι, κομμένα και όχι πιο δυνατά!. Τώρα όσον αφορά φρένα, μπροστινό σύστημα και ταχύτητες είναι υποδεέστερα κάποιων άλλων, αλλά και των προσδοκιών του κάθε κατόχου ή υποψήφιου αγοραστή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με αυτό αλλά όλα τα μηχανάκια του ανταγωνισμού κάπως έτσι είναι, κομμένα και όχι πιο δυνατά!. Τώρα όσον αφορά φρένα, μπροστινό σύστημα και ταχύτητες είναι υποδεέστερα κάποιων άλλων, αλλά και των προσδοκιών του κάθε κατόχου ή υποψήφιου αγοραστή.
με τα 2500 ευρα που σχεδον κανει θα μπορουσε ναταν κατι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

καταρχην μεγαλε αποφασισε με τι nickname θα μπαινεις ntik η sisos για να ξερουμε που θα σου απανταμε.κατα δευτερον αυτο που λες ειναι τελειως υποκειμενικο κι`εγω ειχα το supra 7 χρονια και 90.000χλμ με φουλ διαδρομες και διανομη καργα αλλα αυτο δεν το κανει το καλυτερο παπι ολων των εποχων.κατα τριτον πρεπει να ξερεις για τι σκοπο και χρηση προοριζεται ενα παπι οταν βγαινει στην παραγωγη και σιγουρα ο σκοπος του δεν ειναι σουζες-κοντρες-λαμες αλλα ευκολη μετακινηση στην πολη χαμηλη καταναλωση και φθηνη συντηρηση.τωρα εσυ μαλλον δεν ψαχνεις κατι απο αυτα αρα γι`αυτο δεν εισαι και ικανοποιημενος.το θεμα επιδοσεις δεν θα το σχολιασω καν γιατι ειναι για γελια να θεωρεις το χ αργο οταν αυτη την στιγμη θεωρειται το πιο γρηγορο παπι της αγορας.και σαν τελευταιο σου παραθετω τις πωλησεις της αγορας που βγαζουν το χ πρωτο παλι.τωρα ως προς το θεμα μειονεκτηματα του παπιου θα συμφωνησω μαζι σου οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο value for money που υπαρχει αλλα και παλι σ`αυτο δεν ευθυνεται καθαρα η yamaha αλλα οι αντιπροσωπειες της στην ελλαδα και τα μοτομαγαζα που δεν σου δινουν την επιλογη για 1 testride στα παπια για να εχεις επιγνωση του τι αγοραζεις.
Link to comment
Share on other sites

ναι,,τελειως νεκρο χαμηλα,,και με μια τεταρτη που γεμιζει μονο σε κατηφορες,,το εχουν τελειως κοψει για να περασει τις προδιαγραφες,,μην τρελαθουμε τωρα,,ας μην κρηβομαστε πισω απο το δακτηλο μας

Φιλε Ntik αν θελεις παπι το οποιο να ειναι γρηγορο, δυνατο στα χαμηλα και να μην ειναι "κομενο" οπως λες και γενικα να ειναι το αντιθετο απο το Χ που το κατηγορεις ψαξε να βρεις κανενα Ζ και ασε το Χ στην ησυχια του.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο καποιοι να μην ειναι ικανοποιημενοι γιατι το παπι εχει φοβερο ονομα και φοβερη γραμμη πιστιαρας αλλα επιδωσεις 4τ με τελικη 120 οπως το R σε κατηφορες! δεν βγαλαν κατι spesial πχ fx!! που στη τελικη ακριβοπληρωνεις το injection και την υδροψηξη και σε μια βδομαδα εχεις ξεχασει οτι τα εχεις!!

 

γιατι κανενας δεν εχει παραπονο απο το fx???? γιατι εχει να δωσει!

 

και μην μου πειτε παλι περιμπουκοματος γιατι θα μπορουσαν να βαλουν κανα εκεντροφορο ακομα να τσιτονε το παπι!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο καποιοι να μην ειναι ικανοποιημενοι γιατι το παπι εχει φοβερο ονομα και φοβερη γραμμη πιστιαρας αλλα επιδωσεις 4τ με τελικη 120 οπως το R σε κατηφορες! δεν βγαλαν κατι spesial πχ fx!! που στη τελικη ακριβοπληρωνεις το injection και την υδροψηξη και σε μια βδομαδα εχεις ξεχασει οτι τα εχεις!!

 

γιατι κανενας δεν εχει παραπονο απο το fx???? γιατι εχει να δωσει!

 

και μην μου πειτε παλι περιμπουκοματος γιατι θα μπορουσαν να βαλουν κανα εκεντροφορο ακομα να τσιτονε το παπι!!

μια χαρα ειναι τα κρυπτονακια μας . απλα για να πιασεις τα 130 πρεπει να εισαι ψαρακωμενος ή σανιδα!τι να κανουμε . με 2500 δεν περνεις πιστιαρα αλλα κυκνο!! λολ

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι τα κρυπτονακια μας . απλα για να πιασεις τα 130 πρεπει να εισαι ψαρακωμενος ή σανιδα!τι να κανουμε . με 2500 δεν περνεις πιστιαρα αλλα κυκνο!! λολ

 

εγω με ποσα Χ που εχω παρει εχω δει και 130κμ σε κατηφορα...και καθομουν κανονικα

 

ΠΑΙΔΙΑ...αν βαζανε ακομα εναν εκεντροφορο(που το γουσταρω αυτο)το παπι θα πεταγε και θα πεταγε πιο πολυ στην τιμη,αν ειχε δισκοφρενο θα πεταγε ακομα περισσοτερο...τα μειονεκτιματα αυτα δημιουργηθηκαν λογο του κοστους......το παπι ειναι παρα πολυ ακριβο για φανταστειτε να εκανε 2.700-2800?για πολλους απο εμας θα ηταν απιαστο ονειρο...το γκαζι του ειναι πολυ καλο.....τωρα επειδη ειναι λιγο αργο στα χαμηλα ειναι και επειδη ειναι 4βαλβιδο και επειδη ειναι το injection εχω οδηγησει πολλα Χ,και innova i και εχω address και τα 3 ετσι ειναι βαριουνται λιγο αλλα μετα ξεκινανε..το Χ ειναι το πιο γρηγορο απ΄ολα 4Τ τα παπια με εξαιρεση ενα(και ολοι ξαιρετε ποιο ειναι...),εχει πολυ καλα πραγματα πανω,και ειναι απο τα πιο αξιοπιστα μηχανακια,οποτε μην κραζετε το μηχανακι....δν μπορουμε να τα εχουμε κ ολα;)

Link to comment
Share on other sites

ειναι,αλλα ειναι μεγαλη ******* της yamaha να βαζει μονοπιστονο μπροστα.

 

Γιατι τι επρεπε να εχει???:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι επρεπε να εχει???:rolleyes:

ενα εμβολο παραπανω...:lol::lol:

 

ειναι,αλλα ειναι μεγαλη ******* της yamaha να βαζει μονοπιστονο μπροστα.

 

τι να σ πω στο ματι μπορει ενας φιλος που εχει βαλει braking στο Χ το μπροστινο ειναι τρομερο.....ειναι πολυ δυνατο.....τωρα τι να σ πω....και στις μηχανεσ παλια μονοπιστονες βαζανε......:X:X

Link to comment
Share on other sites

Mε διπιστονη το φρενο θα ηταν πολυ ιαχυρο.Λιγο θα το ακουμπαγες και θα κοκαλωνε,με πολλες πιθανοτητες στα πολλα χιλιομετρα να σε ριξει:rolleyes:

 

Γνωμη μου παντα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο κανει το μπροστινο φαναρι για το Χ...αν ξερει καποιος please ασ μ πει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...