Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια φοραει κανενας απο θεσσαλονικη την protech; Λεω για αυτην

 

δεν εχω πετυχει κανεναν με αυτην την εξατμιση, κανα δυο με την yoshi, αλλα δεν εμεινα 100% ικανοποιημενος με αυτα που ακουσα...

 

θα προτεινα να μαζευτουμε 3-4 ατομα με διαφορετικες εξατμισεις και να κανουμε ενα βιντεακι με τον ηχο που βγαζει η καθε μια.

 

εγω εχω ακομη την μανισια, ψαχνουμε ατομο με την protech, ενας με yoshimura, ενας με GPR και ενας με Motorsport

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες, χθες παρατηρησα κατι με το μπροστινο φρενο του Χ.:confused: Οταν το παταω και στριβω το τιμονι αριστερα πιανει δυνατα και αποτομα και πολλες φορες κοκαλωνει τον τροχο. Τι μπορει να φταιει; Το εχει παρατηρησει κανεις και στο δικο του; Εγω πιστευω οτι το σωληνακι διπλωνει οταν στριβω και στελνει περισσοτερη πιεση. Εσεις τι λετε να ειναι;:worry:

 

ετσι ειναι σε ολα τα μηχανακια!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια εξατμηση δινει πιο πολυ στο μηχανακι?????? yoshimura ή gpr???
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια εξατμηση δινει πιο πολυ στο μηχανακι?????? yoshimura ή gpr???

 

για μενα---->GPR γτ ειναι πραγματικη εξατμιση....:X

Link to comment
Share on other sites

για μενα---->GPR γτ ειναι πραγματικη εξατμιση....:X

 

εγω φοραω ηδη την yoshimura αλλα ενας φιλος μου θελει να τις ανταλλαξουμε!!!!!!!

τι λετε να δοσω την yoshi και να παρω την gpr???

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

εγω φοραω ηδη την yoshimura αλλα ενας φιλος μου θελει να τις ανταλλαξουμε!!!!!!!

τι λετε να δοσω την yoshi και να παρω την gpr???

 

χωρις καθολου σκεψη. διοξτη αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

εγω φοραω ηδη την yoshimura αλλα ενας φιλος μου θελει να τις ανταλλαξουμε!!!!!!!

τι λετε να δοσω την yoshi και να παρω την gpr???[/quote

 

χωρις καθολου σκεψη. διοξτη αμεσως.

ναι ομως η gpr δεν εχει χοντρο λαιμο!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

ναι ομως η gpr δεν εχει χοντρο λαιμο!!!!

 

ναι κ η συγκεκριμενη Υοshi τον εχει για ομορφια............:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

 

ναι κ η συγκεκριμενη Υοshi τον εχει για ομορφια............:X:X:X

 

μπα!!1 κανει καλη δοθλεια η yoshi!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

 

μπα!!1 κανει καλη δοθλεια η yoshi!!!

 

την ιδια πιστευω θα κανει κ η αλλη,τι να σ πω κανε οτι θες αν σ αρεσει yoshi κρατα αυτην.αλλα η gpr ειναι καλυτερη σε ποιοτητα,ο ηχος της gpr σ αρεσει?

Link to comment
Share on other sites

ο ηχος της καθε εξατμισης ειναι αναλογος τα γουστα.Εγω στο ΧΤ ειχα την gpr 3 χρονια και η αντοχη της ηταν αξιοσημειωτη.Το χα στο δρομο και ειχε φαει ολες τις βροχες και προβλημα ουδεν.Τοτε ηθελα να του βαλω ακραποβιτς και δεν ειχα λεφτα και επεσα σε κελεπουρι.Το καζανακι του δεν ηταν τιτανιο αλλα αλουμινιο και δεν ειχα προβλημα με τα διαφραγματα.Πολοι λενε οτι οι εξατμισεις με ξεχωριστο και οχι κολημενο καζανακι ειναι καλυτερες γιατι μπορεις να τις καθαρισεις ευκολα.Στην πραξη με το καιρο μερικες παρουσιαζουν συντονισμο με αποτελεσμα να περνουν αερα η να οξειδωνονται στο συγκεκριμενο σημειο.Αν του εβαζα εξατμιση θα προτημουσα gpr αν και δεν εινα η πιο ομορφη γιατι πιστευω οτι συντονιζει καλυτερα και κραταει τις διαστασεις της μαμας εξατμισης.Προς το παρων μαζευω λεφτα για το yamaha diverson και εχω παγωσει τα παντα.
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι σε ολα τα μηχανακια!

 

Δεν μπορουμε να κανουμε κατι ωστε να αποφυγουμε καποιο ατυχημα;

Link to comment
Share on other sites

 

μπα!!1 κανει καλη δοθλεια η yoshi!!!

 

 

Tην tri oval εχεις???Μην την δωσεις με τιποτα:ninja:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tην tri oval εχεις???Μην την δωσεις με τιποτα:ninja:

Γιατι επειδη ειναι tri-oval; Απο ποιοτητα και απο ηχο ειναι ιδια με την μουφα-yoshi. Ενας φιλος στο φορουμ πριν καιρο ειχε αφτην και του ειχε σπασει το τελικο απο την μερια της ροδας. GPR και παλι GPR! Η καλυτερη εξατμιση και η μοναδικη που κανει διαφορετικο θορυβο απο τις αλλες (Protech, Yoshi, Tsuyoshi, Dragon)

Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν να αλαξουν αυτους τους τεραστιους καθρεπτες βρικα το ιδιο σχεδιο με της μαμα αλλα πολυ μικροτερους που δεν εξεχουν καθολου απο το τιμονη και εχουν το μισο υψος και πολυ ελαφριοι ειναι για το yamaha z αλλα τεριαζουν οι βασεις του για το x.Τιμη αγορας 7 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κιτ 165cc να μας πει εντυπώσεις?Και κυρίως τι παίζει από αξιοπιστία.Μιλάω για αυτό το κιτ

 

http://www.ehonda.gr/shop/product_info.php?cPath=30&products_id=108

 

Είμαι ήδη κοντά στα 30.000 χλμ(σε 2 χρόνια που κύλησαν απροβλημάτιστα και αξιόπιστα παρόλο το αισχρό καθημερινό σκίσιμο) και σκέφτομαι είτε να το δώσω και να το ξανα-αγοράσω καινούργιο ή να κάνω κάνω κάτι πιό extreme :p :p

Link to comment
Share on other sites

 

μπα!!1 κανει καλη δοθλεια η yoshi!!!

 

Για μισο λεπτο,ποια Yoshi εχεις αυτην που πουλαει η ΥΑΜΑΗΑ η αυτην που ειναι για το address?

Link to comment
Share on other sites

 

Για μισο λεπτο,ποια Yoshi εχεις αυτην που πουλαει η ΥΑΜΑΗΑ η αυτην που ειναι για το address?

 

ναι αυτην που πουλαει η yamaha εχω την στρογγυλη!!!!!!!!!!!!!

 

παιδια προς το παρον εληξε το θεμα!!!!!! πηρα την GPR για δοκιμη!!!!!!!!!! καλη φαινετε και ακουγετε!!!!!!! μπορει να τη κρατησω!!!!!! απο επιδοσεις εκοψε λιγο στα ψηλα....................

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κιτ 165cc να μας πει εντυπώσεις?Και κυρίως τι παίζει από αξιοπιστία.Μιλάω για αυτό το κιτ

 

http://www.ehonda.gr/shop/product_info.php?cPath=30&products_id=108

 

Είμαι ήδη κοντά στα 30.000 χλμ(σε 2 χρόνια που κύλησαν απροβλημάτιστα και αξιόπιστα παρόλο το αισχρό καθημερινό σκίσιμο) και σκέφτομαι είτε να το δώσω και να το ξανα-αγοράσω καινούργιο ή να κάνω κάνω κάτι πιό extreme :p :p

 

Ενδιαφέρον φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

παιδια...ξερετε σε ποιο σημειο ακριβως στο μηχανακι μας βρισκεται το "φλασέρ" ???

 

 

πάνω στο τιμόνι .. κάτω κ αριστερά απο το κοντέρ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι και εγω να αγορασω το συγκεκριμενο μηχανακι... Απο προβληματα τι γινεται γενικως? Ποια ειναι τα ποιο συμαντικα. Εχω ιταλικο τωρα και ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ! Μπορεις να κανεις μια αποσταση 1 ωρας με το crypton ή ζηταω πολλα απο ενα παπι?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι και εγω να αγορασω το συγκεκριμενο μηχανακι... Απο προβληματα τι γινεται γενικως? Ποια ειναι τα ποιο συμαντικα. Εχω ιταλικο τωρα και ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ! Μπορεις να κανεις μια αποσταση 1 ωρας με το crypton ή ζηταω πολλα απο ενα παπι?

 

φιλε αποσταση 1ας ωρας χαλαρα απο παπι και γενικοτερα απο τετραχρονο ! :D :ninja::D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι και εγω να αγορασω το συγκεκριμενο μηχανακι... Απο προβληματα τι γινεται γενικως? Ποια ειναι τα ποιο συμαντικα. Εχω ιταλικο τωρα και ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ! Μπορεις να κανεις μια αποσταση 1 ωρας με το crypton ή ζηταω πολλα απο ενα παπι?

 

Εάν έχεις κότσια κάνε το γύρω του κόσμου! Δεν θα πάθει τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...