Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει πολυ πραμα.λαμπα μπροστα ΧΕΝΟΝ κολοφαναρο με ενσωματομενα φλας.χρωμιοση την χειρολαβη της σελας χρωμιοση δεξι αριστερο μπρατσο στα πατακια,ταπες κινητηρα,αλλαγη καντραν,αλλαγη δισκοπλακας μεγαλη,led στο καντραν,εαν εχεις το special βαψιμο στις ζαντες

νικελομα στις βιδες της ποδιας,σκαψιμο της σελας......εχω κανει μεχρι τωρα τα μισα με 200χλμ.

 

 

Λοιπον εχω βαλει σκοπο να βαλω εγκεφαλο.... θα τον βρω!!!!!!!!

θα στειλω και παλι email στην power commander για το χ να δω τι θα μου πουν....

Περιμενε απαντηση cryptox

 

εχω το σπεσιαλ μπορειτε να μου πειτε που θα βρω λεντ στο κανταν και ξενον λαμπά? μενω αθηνα

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia o paralilos egefalos se ti mborei na voithisi? dinei ipous kaliteri kausi ti kanei?
Ο παράλληλος εγκέφαλος διαχειρίζεται την παροχή καυσίμου, τις μοίρες του αβάνς και τον κόφτη στροφών δηλαδή βελτιώνει την λειτουργία του κινητήρα προς το καλύτερο και αυξάνει την ιπποδύναμη.
Link to comment
Share on other sites

εχω το σπεσιαλ μπορειτε να μου πειτε που θα βρω λεντ στο κανταν και ξενον λαμπά? μενω αθηνα

Η λαμπα ειναι τυπος HS1 δυο σκαλες 35/35watt δεν μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη γιατι το πλαστικο αντεχει μονο 35 watt.Τωρα που θα το βρει.εαν εχεις κανενα φιλο σε ηλεκτρολογιο

αυτοκινητων θα σου βρει οτι θελεις.εαν οχι σε μαγαζια με εξεσουαρ αυτοκινητων η σε μαγαζι

με ανταλακτικα απο μηχανακια.θα χρησιμοποιησεις μια σκαλα και τον διακοπτη μικρη μεγαλη σκαλα θα τον βαλεις σαν on-off.για LED ισχυη το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Eχει πολυ πραμα.λαμπα μπροστα ΧΕΝΟΝ κολοφαναρο με ενσωματομενα φλας.χρωμιοση την χειρολαβη της σελας χρωμιοση δεξι αριστερο μπρατσο στα πατακια,ταπες κινητηρα,αλλαγη καντραν,αλλαγη δισκοπλακας μεγαλη,led στο καντραν,εαν εχεις το special βαψιμο στις ζαντες

νικελομα στις βιδες της ποδιας,σκαψιμο της σελας......εχω κανει μεχρι τωρα τα μισα με 200χλμ.

 

 

Οταν λες χρωμιωση σε χειρολαβη και μπρατσα τι εννοεις? Νικέλομα? Και αν δεν ειναι αυτο τι χρωμα να γινουν? Επίσεις τις ζαντες στο special τι χρωμα προτεινεις? Η ερωτηση απευθήνεται σε ολους παιδιά να παρουμε μερικες ιδεες... Τελος θα ηθελα να ρωτήσω αν τελοσ πάντων υπάρχει καποιο μαγαζι στιν αθήνα που να εχει διαφορα αξεσουαρ του crypton (π.χ. κωλοφαναρο, ταπες , καλυμα ψυγειου κτλ) στο μαγαζι μεσα? Χωρις παραγγελειες καθυστερήσεις και ιστοριες. Απλα να μπεις να διαλεξεις να αγοράσεις και να φύγεις...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ....ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ??pLZ ΑΠΑΝΤΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ...
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ....ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ??pLZ ΑΠΑΝΤΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ...

gia mena prosopika aksizi kai einai kai apo ta grigorotera 4t papia stin agora apo ta pio asfali

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ....ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ??pLZ ΑΠΑΝΤΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ...

 

αν κοιτας για 4Τ παπια, τοτε παρτο με κλειστα τα ματια...:cool:

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα βρηκε καποιος μαγαζι με led για φωτα πορειας και μικρη-μεγαλη σκαλα??

τι τιμες παιζουνε περιπου??

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

Η λαμπα ειναι τυπος HS1 δυο σκαλες 35/35watt δεν μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη γιατι το πλαστικο αντεχει μονο 35 watt.Τωρα που θα το βρει.εαν εχεις κανενα φιλο σε ηλεκτρολογιο

αυτοκινητων θα σου βρει οτι θελεις.εαν οχι σε μαγαζια με εξεσουαρ αυτοκινητων η σε μαγαζι

με ανταλακτικα απο μηχανακια.θα χρησιμοποιησεις μια σκαλα και τον διακοπτη μικρη μεγαλη σκαλα θα τον βαλεις σαν on-off.για LED ισχυη το ιδιο.

 

δηλαδη αν το κανω ετσι οπως λες δεν θα εχω φωτα πορειας και φωτα διασταυρωσεος? για εξηγησε το μου σε παρακαλω

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Eχει πολυ πραμα.λαμπα μπροστα ΧΕΝΟΝ κολοφαναρο με ενσωματομενα φλας.χρωμιοση την χειρολαβη της σελας χρωμιοση δεξι αριστερο μπρατσο στα πατακια,ταπες κινητηρα,αλλαγη καντραν,αλλαγη δισκοπλακας μεγαλη,led στο καντραν,εαν εχεις το special βαψιμο στις ζαντες

νικελομα στις βιδες της ποδιας,σκαψιμο της σελας......εχω κανει μεχρι τωρα τα μισα με 200χλμ.

 

 

Οταν λες χρωμιωση σε χειρολαβη και μπρατσα τι εννοεις? Νικέλομα? Και αν δεν ειναι αυτο τι χρωμα να γινουν? Επίσεις τις ζαντες στο special τι χρωμα προτεινεις? Η ερωτηση απευθήνεται σε ολους παιδιά να παρουμε μερικες ιδεες... Τελος θα ηθελα να ρωτήσω αν τελοσ πάντων υπάρχει καποιο μαγαζι στιν αθήνα που να εχει διαφορα αξεσουαρ του crypton (π.χ. κωλοφαναρο, ταπες , καλυμα ψυγειου κτλ) στο μαγαζι μεσα? Χωρις παραγγελειες καθυστερήσεις και ιστοριες. Απλα να μπεις να διαλεξεις να αγοράσεις και να φύγεις...

Λοιπον χρωμιοση εννοω βαψιμο χρωμιο οπως τις ζαντες αλουμινιου οχι νεκελομα γιατι το νικελ θα χαλασει στα σημεια την χειρολαβη πισω απο την σελα και τα δυο κομματια δεξι αριστερο

πλαινα που εχει τα παταρακια του συνοδηγου και τις ζαντες μαυρες .για τα εξεσουαρ τα εχω βρει απο την αντιπροσωπια ολα εδω στο ηρακλειο-κρητη

 

δηλαδη αν το κανω ετσι οπως λες δεν θα εχω φωτα πορειας και φωτα διασταυρωσεος? για εξηγησε το μου σε παρακαλω

λοιπον κοιτα.επειδη αυτο το παπακι εχει προδιαγραφες eyro 3 δεν εχει on-off διακοπτη στα φωτα εκανα το εξης.ανοιξα το φαναρι μπροστα και εκοψα απο την λαμπα το ποδαρακι για την μεγαλη σκαλα.τι εγινε .οταν γυρισω τον διακοπτη στην μεγαλη σκαλα δεν αναβει η λαμπα αρα δεν εχω μεγαλη σκαλα,μονο φωτα μικρης αλλα τουλαχιστον δεν αναβουν τα φωτα ολη μερα.

εκανα τον διακοπτη μικρη μεγαλη σκαλα on-off.

 

ρε παιδια τελικα βρηκε καποιος μαγαζι με led για φωτα πορειας και μικρη-μεγαλη σκαλα??

τι τιμες παιζουνε περιπου??

led θα βρεις σε ολα τα ηλεκτρολογια αυτοκινητων και στα εξεσουαρ.για λαμπα στις αποθηκες

ανταλακτικων αυτοκινητων.led μην βαλεις στο καντραν για τις ταχυτητες γιατι η πρωτη ταχυτητα με την δευτερα μπερδευει και αναβει συνεχεια λιγο η δευτερα υπαρχουν λαμπακια

μπλε για πρωτη εως τριτη και τεταρτη led κοκκινο ετσι ειναι ο.κ

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ....ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ??pLZ ΑΠΑΝΤΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ...

για τα λεφτα του ειναι το καλυτερο παπι τις αγορας....τελος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ....ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ??pLZ ΑΠΑΝΤΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ...
Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.:)
Link to comment
Share on other sites

μπλε για πρωτη εως τριτη και τεταρτη led κοκκινο ετσι ειναι ο.κ

 

Ayto to ekana ego kai se proigoumenes selides exo foto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11;)

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοιτα.επειδη αυτο το παπακι εχει προδιαγραφες eyro 3 δεν εχει on-off διακοπτη στα φωτα εκανα το εξης.ανοιξα το φαναρι μπροστα και εκοψα απο την λαμπα το ποδαρακι για την μεγαλη σκαλα.τι εγινε .οταν γυρισω τον διακοπτη στην μεγαλη σκαλα δεν αναβει η λαμπα αρα δεν εχω μεγαλη σκαλα,μονο φωτα μικρης αλλα τουλαχιστον δεν αναβουν τα φωτα ολη μερα.

εκανα τον διακοπτη μικρη μεγαλη σκαλα on-off.

δεν μπορουσες να βαλεις ενα διακοπτη;;εγω ετσι εχω κανει στο R.να βγαλεις την μαυρη φυσα και να βαλεις 1 διακοπτη αναμεσα και εισαι οκ!:)
Link to comment
Share on other sites

FOSFOROS και όποιος άλλος δεν γνωρίζει:

όταν θέλετε να απαντήσετε σε πολλαπλά posts,δεν χρειάζεται να γράφετε ξεχωριστές απαντήσεις.Θα κάνετε 1 post όπου εκεί θα σχολιάζετε όσα άλλα posts θέλετε.

Το λεγόμενο multi quote,το οποίο γίνεται ως εξής:

Μαρκάρετε πατώντας την συγκεκριμένη http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif εικόνα,το κάθε Post που θέλετε.Μόλις φτάσετε στο τελευταίο πατάτε το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/quote.gif και θα σας εμφανιστεί το πλαίσιο της απάντησης έχοντας έτοιμα μέσα όλα τα quotes που έχετε επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουσες να βαλεις ενα διακοπτη;;εγω ετσι εχω κανει στο R.να βγαλεις την μαυρη φυσα και να βαλεις 1 διακοπτη αναμεσα και εισαι οκ!:)

Το σκεφτηκα αυτο αλλα και περισσοτερη δουλεια θελει αλλα ο διακοπτης θα χαλασει με την βροχη και το πλυσιμο πρεπει να ειναι στεγανος.εξαλου λιγες ειναι οι φορες που θα χρησιμοποιησεις την μεγαλη σκαλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω τον διακοπτη τον εχω 2ο χρονο!!δεν παθενει τιποτα.τεσπα,καλο ειναι να το κανεις ετσι που σου ειπα γιατι και η μεγαλη χρειαζετε;):)!
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩ....ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ...ΑΛΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΤΙΝ ΣΕΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΧΡΩΜΑ???:happy:
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩ....ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ...ΑΛΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΤΙΝ ΣΕΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΧΡΩΜΑ???:happy:

 

Πινέλο, μπογιά και ξεκινάς να βάφεις ή άμα θες βάψτην με spray. :whistle:

-----------------------

Aπλά το πηγαίνεις σε ένα μάστορα και σου αλλάζει το κάλυμα... γυρω στην 50αρα θα σου βγεί. :secret:

Link to comment
Share on other sites

NA TI EINAI TO RAPID BIKE!http://www.motocoroneos.gr/rapidbike.html
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...