Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω το προηγούμενο μοντέλο. Παρόλο που δεν το έστρωσα καλά και παρόλο που το χω πλακώσει στα χιλιόμετρα κάθε μέρα , πηγαίνει πολύ καλά . Επίσης το σασμάν του είναι μακρύ και έχει καλό στήσιμο . έτσι τώρα πηγαίνοντας στο καινούργιο μοντέλο που ευελπιστώ να το δοκιμάσω σύντομα νομίζω ότι τα 5 παραπάνω άλογα του και τα 25

παραπάνω κυβ. θα δώσουν μια πολύ δυνατή πάπια . Τέλος κρατάω μια πισινή για το εμφανισιακό κομμάτι το οποίο θα λυθεί όταν το δω απο κοντά . Αυτά από μένα να χαίρεστε τα μηχανάκια και τις βόλτες και keep your eyes on the road .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Alania eida shmera apo konta to kokkino kai htan TOP!

Den exw katalhksei akoma sto xrwma...

To special an htan olo mauro 8a htan polu pio kalo!!

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

δεν μου λες λεβεντι.το κοκκινο μπορεις να το βγαλεις καμια φοτο απο μπροστα πισω και πλαγια.θελω να δω τις αερογραφιες-αυτοκολητα που εχει.

 

Alania eida shmera apo konta to kokkino kai htan TOP!

Den exw katalhksei akoma sto xrwma...

To special an htan olo mauro 8a htan polu pio kalo!!

 

παρε το κοκκιο μια ιδεα ποιο σπορ απο τα αλλα.τ σπεσιαλ μονο οι ζαντες αξιζουν.το χρωμα δεν ειναι ωραιο.και το φαναρι φαινετε ποιο ασχημο

Link to comment
Share on other sites

ntinoscrypton pane sthn selida 4 kai kateva ligo katw.8a t deis apo oles tis pleures.Exei kai ta alla xrwmata foto.

-To special den mou arese oute emena.Ta alla einai polu pio ediposiaka!!

 

:!:ALANIA KANTE MOU THN XARH KAI MPESTE OLOI SE AUTO TO SITE POU GRAFEI STHN UPOGRAFH MOU.DEN EXEI SXESH ME XRHMATA!!!

APLA ANAVETE ENA KERI.

AKSIZEI....:!:

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

+1000 Απο εμένα στον aeroporos77 για την προσπάθεια. Και για την διακίνηση τις σελίδας !!!

(Αλλά μην αρχίσετε ολοι να κάνετε coments για τιν σελίδα γιατι θα μας κλειδώσουν το topic για off topic)

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σήμερα και θα το έχω σε 1 εβδομάδα,

2450 το special edition με πινακίδες και όλα τα δώρα που έγραψα στην σελίδα 4.

Τον ρώτησα αν υπάρχει και πλαϊνό σταντ και μου είπε ότι θα ρωτήσει....

Το δίπλωμα να δω πότε θα πάρω για να το οδηγάω !!!

Link to comment
Share on other sites

αχ τυχερε να δουμε εμεις ποτε και αν το παρουμε.
Link to comment
Share on other sites

kai gw guys eimai enas apo esas pou 8elete na to apoktisete..

omos einai h prwth fora pou 8a parw mixanaki(odigaw filwn merikes fores)

diplwma dn exw...alla lipame gia prwth fora na parw toso kalo papi..

kai dn exw ksana strwsei kai pote.. eseis ti lete? 8a mou dwsete kamia sumboulh?

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να το παρεις tpelek !!!!! Πλαινο σταντ δεν υπαρχει ακομα αλλα θα βγει μαλλον σαν αξεσουαρ . Αυτο εγινε λογο ευρωπαικης ενωσης που λεει στην κατασκευαστρια εταιρια οτι για να εχεις μονο σταντ θα εχεις και βαλβιδα (απενεργοποιηση μηχανης) με αποτελεσμα ενα προσθετο κοστος στον αγοραστη περιπου 60 ευρω . Αυτο φυσικα δεν συμφερε λογο ανταγωνισμου και δεν ηθελαν να μεγαλωσουν την διαφορα τιμης με το Innova . Ετσι θα ερθει μαλλον σαν αξεσουαρ στα μεσα Σεπτεμβρη οπως λενε . Παντως θα τα εχει τα λεφτα του .....
Link to comment
Share on other sites

Rimmas δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωση το στρωσιμο . Απλα για τα πρωτα 1000 χιλ δεν θα το ξεκινας κρυο , θα αλλαζεις τις πρωτες ταχυτητες σε χαμηλες στροφες (μεχρι 4000) , στην συνεχεια θα πηγαινεις προοδευτικα εως και τα 50-55 χιλ , χωρις ομως να πηγαινεις με αυτα τα χιλιομετρα και τις ιδιες στροφες παρα πολυ ωρα . Αμα εισαι σε μια μεγαλη ευθεια ας πουμε αυξομειωσε την ταχυτητα σου .

Παρα πολλοι βγαινουν στην Αττικη οδο η στην Εθνικη οδο για να κανουν στρωσιμο του μοτερ πηγαινοντας με σταθερο γκαζι στα οποια χιλιομετρα στρωνουν ..... Τεραστιο λαθος . Μετα σου λενε κιολας με υπερηφανεια οτι εχουν κανει τα πρωτα χιλιομετρα "ανοιχτα" .......

Για να πατησουν λοιπον σωστα τα μεταλα , πρεπει να δουλευει το μοτερ σε ολες τις στροφες και σε ολες τις συνθηκες . Το στρωσιμο εντος πολης λοιπον ειναι το ιδανικο .

Τελος μην πλακωθεις να γραφεις 200 χιλ την ημερα ..... να αφηνεις το μοτερ να ανασαινει αν κανεις πανω απο 100 την ημερα !

Link to comment
Share on other sites

se euxaristw file O_Giannakis oi sumvoules sou einai polu xrisimes.kai fenete pws to gnwrizeis kala to olo 8ema.asxolise xronia me afta?

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Rimmas δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωση το στρωσιμο . Απλα για τα πρωτα 1000 χιλ δεν θα το ξεκινας κρυο , θα αλλαζεις τις πρωτες ταχυτητες σε χαμηλες στροφες (μεχρι 4000) , στην συνεχεια θα πηγαινεις προοδευτικα εως και τα 50-55 χιλ , χωρις ομως να πηγαινεις με αυτα τα χιλιομετρα και τις ιδιες στροφες παρα πολυ ωρα . Αμα εισαι σε μια μεγαλη ευθεια ας πουμε αυξομειωσε την ταχυτητα σου .

Παρα πολλοι βγαινουν στην Αττικη οδο η στην Εθνικη οδο για να κανουν στρωσιμο του μοτερ πηγαινοντας με σταθερο γκαζι στα οποια χιλιομετρα στρωνουν ..... Τεραστιο λαθος . Μετα σου λενε κιολας με υπερηφανεια οτι εχουν κανει τα πρωτα χιλιομετρα "ανοιχτα" .......

Για να πατησουν λοιπον σωστα τα μεταλα , πρεπει να δουλευει το μοτερ σε ολες τις στροφες και σε ολες τις συνθηκες . Το στρωσιμο εντος πολης λοιπον ειναι το ιδανικο .

Τελος μην πλακωθεις να γραφεις 200 χιλ την ημερα ..... να αφηνεις το μοτερ να ανασαινει αν κανεις πανω απο 100 την ημερα !

παπακι θα στρωσεις και οχι ktm!!! αν το πας ετσι...θα το μπουκωσεις και μετα θα αναρωτιεσαι γιατι δεν παει :worry: το μηχανακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το στρωσιμο δεν ειναι τοσο δυσκολο.οταν με το καλο θα το παρεις δεν θα το σκιζεις.εγω εχω στρωσει δυο μηχανακια εναν κινεζο και ενα κρυπτον.κανενα προβλημα.απλος απο τα 0-150 μεταβαλετε περιοδηκα την ταχυτητα και μην λειτουργεις το κινιτηρα με σταθερο γκαζι.150-500απεφυγε την παρατεταμενη λειτουργεια του κινιτηρα εχοντας το γκαζι ανοιχτο περισσοτερο απο το 1/2 της διαδρομης.500-1000 αποφυγετε την παρατεταμενη οδηγηση.εχοντας το γκαζι ανοικτο περισσοτερο απο 3/4 της διαδρομης του.μετα τα 1000 οδηγητε εχοντας το γκαζι τελειως ανοιχτο
Link to comment
Share on other sites

otan strwneis ena mixanaki dn prepei na exeis deftero atomo panw etc?

αν εισαι 50 κιλα εσυ...μπορεις να βαλεις και αλλο ατομο.

ολα τα καινουργια μηχανακια της τελευταιας 5 ετιας ερχονται στρωμενα...το μονο που πρεπει να κανεις εσυ ειναι τα πρωτα 200χιλιομτερα να μηνν το ζοριζεις σε σταθερες ταχυτητες και χαμηλες στροφες...μετα προοδευτικα θα ανοιγεις το γκαζι μεχρι ενα σημειο...

αν το πας "μπουκωμενα" θα αναρωτιεσαι μετα απο καποια χιλιομετρα γιατι το παπι δεν παει....επισης μετα τα 1000 χιλιομετρα δεν θελει τελικες...αλλα συνετο ανοιγμα...τις επιδοσεις θα της δεις μετα τα 5000χιλιομετρα οπου και θα ρυθμισεις βαλβιδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σήμερα και θα το έχω σε 1 εβδομάδα,

2450 το special edition με πινακίδες και όλα τα δώρα που έγραψα στην σελίδα 4.

Τον ρώτησα αν υπάρχει και πλαϊνό σταντ και μου είπε ότι θα ρωτήσει....

Το δίπλωμα να δω πότε θα πάρω για να το οδηγάω !!!

 

Το special edition ειναι πακέτο με τα δώρα όπος μας είπες !!

Αυτό ισχύει για το special edition σε όλη την Ελλάδα !!!

:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μονό πλαινό στάν που αναφέρουμε ότι δεν έχει, δεν γίνετε να βάλεις άλλο στάν ???

Να το αγοράσεις απο το μαγαζί και να το τοποθετίσεις ???

:!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

παπακι θα στρωσεις και οχι ktm!!! αν το πας ετσι...θα το μπουκωσεις και μετα θα αναρωτιεσαι γιατι δεν παει :worry: το μηχανακι.

 

+1 σωστότατος!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σταντ εγινε και στο παλιο καπως ετσι.το επερνες σαν εξτρα.

 

απο το παλιο τι πιστευετε οτι θα ταιριαζει;;

 

εγω πιστευω ζαντες σταντ πισω φρενο και εξατμιση

Link to comment
Share on other sites

Το special edition ειναι πακέτο με τα δώρα όπος μας είπες !!

Αυτό ισχύει για το special edition σε όλη την Ελλάδα !!!

:!::!::!:

 

Τα έξτρα είναι του μαγαζιού όχι της Yamaha… αν θες με ΠΜ μπορώ να σου πω από πού το πείρα.

 

 

 

Όσο για το μονό πλαινό στάν που αναφέρουμε ότι δεν έχει, δεν γίνετε να βάλεις άλλο στάν ???

Να το αγοράσεις απο το μαγαζί και να το τοποθετίσεις ???

:!: :!: :!:

 

Μου είπε ούτι δεν έχει βγει ακόμα πλαϊνό σταντ άλλα θα κοιτάξει αν ταιριάζει κάποιο άλλο θα μου πει όταν θα πάω να το πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Telika an exeis arketa €€€ ola ginontai!

Kaneis k autous pou exoun 1000aria na se koitane:

http://www.bikepics.com/pictures/1000280/

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

Telika an exeis arketa €€€ ola ginontai!

Kaneis k autous pou exoun 1000aria na se koitane:

http://w2.bikepics.com/pics/2007/08/22/bikepics-1000280-full.jpg

 

:rolleyes: Αυτό ειναι SUPER παπί!!!!!!! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...