Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tha valw t arthro molis mporesw g n deite k tn dynamometrisi k n katalavoun kapioi gt t crypton x einai kalytero ap t fx.t opoio pisteyw pws einai poli kalo mixanaki alla t x exei anoiksei allo kefalaio st moter tn papion kyrios logo kinitira.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tha valw t arthro molis mporesw g n deite k tn dynamometrisi k n katalavoun kapioi gt t crypton x einai kalytero ap t fx.t opoio pisteyw pws einai poli kalo mixanaki alla t x exei anoiksei allo kefalaio st moter tn papion kyrios logo kinitira.
οκ θα περιμενουμε φιλε:):)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια καλησπερα επειδη διαβαζω πολλα εδω μεσα εχω να σας πω κατι.το τι η yamaha το εκανε υδροψυκτο ειχε πολυ καλο λογο.λοιπον απο την ωρα που ειναι τετραβαλβιδο δούλευει στις υψηλες στροφες και για αυτο το λογο το εκανε και βεβαια για πολους αλους λογους.η υδροψυξη ειναι η εξελιξη στους κινιτηρες παμε μπροστα οχι πισω!!!!!!

αυτο που ειδες αδερφε ειναι το x1r 150.τετοια κυλινδροπιστονα εβαλε ο fosforos sto x toυ ειναι 60mm ο κυλινδρος απο τι ξερω.εγω μεχρι το πασχα θα το εχω 17ph και αντε πιαστο!!!!!!!!!για σας αδερφια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

tha valw t arthro molis mporesw g n deite k tn dynamometrisi k n katalavoun kapioi gt t crypton x einai kalytero ap t fx.t opoio pisteyw pws einai poli kalo mixanaki alla t x exei anoiksei allo kefalaio st moter tn papion kyrios logo kinitira.

 

θα μάς τρελάνεις ρε φίλε? Ο κινητήρας του FX φτάνει μέχρι 380cc! Τι συγκρίνεις ??

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

esi tha mas trelaneis??milaw g mama moter.ama einai n arxisoume n sigkrinoume pio ftiaxnete kalitera tha prepei n perimenoume kamia 4-5 xronia akoma.t x exei 2xronia p vgike st exoteriko k peripou 1 p vgike edw.lol.fx einai ap t 2000.
Link to comment
Share on other sites

esi tha mas trelaneis??milaw g mama moter.ama einai n arxisoume n sigkrinoume pio ftiaxnete kalitera tha prepei n perimenoume kamia 4-5 xronia akoma.t x exei 2xronia p vgike st exoteriko k peripou 1 p vgike edw.lol.fx einai ap t 2000.

 

E μαμά πώς είναι καλύτερο? Ξέρεις από κινητήρες εσωτερικής καύσεως ή μιλάς για να μιλάς? Το ένα έχει κινητήρα μηχανής και το άλλο έχει παπίσιο μοτέρ. Συγκρίνεις τα ασύγκριτα έλεος!

 

a dld na ta kanoyme oloi metatropi se aeropsykta... den kserw giati anevazei thermokrasia to pio asxhmo mhxanaki pou kukloforhse pote alla egw kserw oti otan phgame mykonoatika apo to asvestoxwri oloi phgename terma (4 crypton-x) kai kati dynamic phgenan me 80... kai kanane kai staseis!!!

 

Εγώ από σήμερα στρώνω. Βγήκε το FX. Κάνε μια παλικαριά και στείλε μου ένα μύνημα με το τηλ σου γιατί το κινητό μου τα έπεξε και έχασα όλες τις επαφές.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να κάνω καμία πατέντα να του βάλω φίλτρο βενζίνης μιας και δεν έχει . Απορώ γιατί δεν έχει λες και οι βενζίνες που κυκλοφορούνε είναι και οι καθαρότερες.

 

Έχει φίλτρο βενζίνης ενσωματομένο στην τρόμπα βενζίνης μην παιδευτείς άδικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις το κιτ για τα 160cc? Τι τιμη εχει?

 

Εχει 2 παιδια μεχρι τωρα.Αν πας λιγο πισω θα βρεις τιμες και οτι πληροφορια υπαρχει μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Εχει 2 παιδια μεχρι τωρα.Αν πας λιγο πισω θα βρεις τιμες και οτι πληροφορια υπαρχει μεχρι στιγμης.

 

Mπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποια σελιδα στο περιπου επειδη το θεμα ειναι τεραστιο?

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποια σελιδα στο περιπου επειδη το θεμα ειναι τεραστιο?

 

Σελιδες 272 εως 276.

Link to comment
Share on other sites

παιδια που το παω για πλυσιμο? και ποσο περιπου πληρωνω?η μονος μου με πανι και νερο θα ειναι μια χαρα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια που το παω για πλυσιμο? και ποσο περιπου πληρωνω?η μονος μου με πανι και νερο θα ειναι μια χαρα?

 

Μονος σου.Και για να γινει πιο προσεκτικα και για να μην στο γρατζουνισουν.Απλα θες μαλακο πανακι και σαμπουαν ειδικο για να γυαλιζουν τα πλαστικα.Εχει και κερι μεσα το σαμπουαν και μετα γυαλιζει πολυ ωραια το μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια που το παω για πλυσιμο? και ποσο περιπου πληρωνω?η μονος μου με πανι και νερο θα ειναι μια χαρα?

Εγω ειμαι της αποψης να πας και να το πλυνεις μονος σου.

σε πλυντηριο που το πλενεις μονος σου.

τωρα αν δεν εχει στην περιοχη σου,να το πας σε μαγαζι που πλενουν και μηχανες.

δεν υπαρχει κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σαμπουαν αυτο το ειδικο που το βρισκω? και ποσο εχει περιπου? και μετα το καθαριζω με νερο οκ α και κατω αλυσιδα και ροδες με λαστιχο κανονικα? δεν εχει προβλημα να μπει πουθενα νερο..

 

επισης ολο ακουω εδω μεσα για 100-120 και τριτες που κοβουν στα 100. εγω αλλαζω δευτερα προσ τριτη στα 30 τριτη προς τεταρτη στα 55 και τεταρτη φτανει 90. βεβαια μαμισιο με 4000 χλμ. τι γινεται και υπαρχει τοση διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

το σαμπουαν αυτο το ειδικο που το βρισκω? και ποσο εχει περιπου? και μετα το καθαριζω με νερο οκ α και κατω αλυσιδα και ροδες με λαστιχο κανονικα? δεν εχει προβλημα να μπει πουθενα νερο..

 

επισης ολο ακουω εδω μεσα για 100-120 και τριτες που κοβουν στα 100. εγω αλλαζω δευτερα προσ τριτη στα 30 τριτη προς τεταρτη στα 55 και τεταρτη φτανει 90. βεβαια μαμισιο με 4000 χλμ. τι γινεται και υπαρχει τοση διαφορα?

 

Το σαμπουαν κοστιζει περιπου 15 ευρω και το βρισκεις στα μαγαζια με μηχανες και αξεσουαρ μηχανων.Οσο για τις ταχυτητες μαλλον δεν τις ανοιγεις καλα τις ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

επισης ολο ακουω εδω μεσα για 100-120 και τριτες που κοβουν στα 100. εγω αλλαζω δευτερα προσ τριτη στα 30 τριτη προς τεταρτη στα 55 και τεταρτη φτανει 90. βεβαια μαμισιο με 4000 χλμ. τι γινεται και υπαρχει τοση διαφορα?

 

φιλε μηπως φοβασαι να ανοιξεις το μηχανακι ?? στα 90 δεν εχει μπει καλα καλα ο κοφτης της τριτης. για δως του λιγο ακομα... αντεχει μη το φοβασαι

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

φιλε μηπως φοβασαι να ανοιξεις το μηχανακι ?? στα 90 δεν εχει μπει καλα καλα ο κοφτης της τριτης. για δως του λιγο ακομα... αντεχει μη το φοβασαι

 

Φιλοι μου εμενα πιανει 100 ειτε στον κοφτη ειτε κανονικο ανοιγμα , το μηχανακι ειναι μανησιο πλην 14 γραναζι μπρωστα, και εχω κανει 2915κμ μεχρι τωρα, και αυτα τα km/h τα εωγαλε και στα 1000κμ οταν το ανοιξα, δεν ξερς τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

ok thanks επισης οταν πηγα σε εξουσιοδοτημενο σερβις yamaha και μιλησα για εξατμιση μου πε μην ακους κανενα θα βαλεις την ταιλανδεζικη καρμπονατη που κανει η εταιρεια yoshimura και εχει ενα παρομοιο ονομα (δεν θυμαμαι ακριβως το ονομα) που βγαζει 3 ιππους δυναμομετρημενους και τιμη 190 συμπεριλαμβ την εγκατασταση. επισης τον εμπιστευομαι γιατι ειναι ξαδερφος κοληττου μου. τι γνωμη εχετε εσεις?
Link to comment
Share on other sites

ok thanks επισης οταν πηγα σε εξουσιοδοτημενο σερβις yamaha και μιλησα για εξατμιση μου πε μην ακους κανενα θα βαλεις την ταιλανδεζικη καρμπονατη που κανει η εταιρεια yoshimura και εχει ενα παρομοιο ονομα (δεν θυμαμαι ακριβως το ονομα) που βγαζει 3 ιππους δυναμομετρημενους και τιμη 190 συμπεριλαμβ την εγκατασταση. επισης τον εμπιστευομαι γιατι ειναι ξαδερφος κοληττου μου. τι γνωμη εχετε εσεις?

 

mhpws thn lene tsuyoshi?

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μια εξατμιση gpr και κατι φορες στο ρελαντι μου σβηνει ακομα και με πρωτη αμα δεν παταω γκαζι. Ξερεται απο που ρυθμιζεται το ρελαντι να το ανεβασω λιγο?
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μια εξατμιση gpr και κατι φορες στο ρελαντι μου σβηνει ακομα και με πρωτη αμα δεν παταω γκαζι. Ξερεται απο που ρυθμιζεται το ρελαντι να το ανεβασω λιγο?

 

μαλλον θελει λιγο ανεβασμα

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μια εξατμιση gpr και κατι φορες στο ρελαντι μου σβηνει ακομα και με πρωτη αμα δεν παταω γκαζι. Ξερεται απο που ρυθμιζεται το ρελαντι να το ανεβασω λιγο?

 

λοιπον ακουστε τι γινεται με την grp εξατμηση και την tsuyoshi.της εχω και τις δυο.πρωτα θα πω οτι πραγματι η ιδια η εξατμηση κατεβαζει το ρελαντι του μηχανακιου γιατι αδειαζει τον χωρο καυσεως τελειος.πως γινεται αυτο???

στο παπι ολη την σημασια την παιζει στην υποπιεση απο την εισοδο του αερα στο injection δηλαδη απο το φιλτροκουτι προς το λαιμο του injection.οταν πεσει αυτη η πιεση τοτε το injection δεν πρεσαρει βενζινη στην εισοδο του μπεκ και αυτο γινεται επειδη στην εισοδο του λαιμου του injection υπαρχει ενας εσθητηρας υποπιεσης που ελεγχει και δινει την αναλογη βενζινη στο μπεκ.κατι σαν αισθητηρας λ.εαν τωρα σου σβηνει θα πρεπει να σηκωσεις λιγο ρελαντι απο την βιδα που εχει κατω απο την βαση του συρματοσχοινου του γκαζιου.κανε μια βολτα με αποσταση καμια 20 χλμ

και μετα βγαλε το μπουζι και δες εαν ειναι καφε η ασπρο.εαν ειναι καφε η καυση ειναι ο.κ εαν ομως ειναι ασπρο τοτε θελει λιγη βενζινη παραπανω.πως το καταφερνεις αυτο????η το πας στην yamaha και σου σηκωνουν λιγη βενζινη απο τον εγκεφαλο δηλαδη ξαναπρογραμματισμο η κοβεις το πλαστικο σωληνα που ειναι μεσα στο φυλτροκουτι προς στην εισοδο του injection.δοκιμαζεις παλι με αλλα 20χλμ βγαζεις το μπουζι και βλεπεις τι εγινε.....ο.κ αυτο γινεται και στις δυο εξατμησης.πιο μεγαλο προβλημα γινεται με την tsuyoshi γιατι ειναι πιο ελευθερη και με χοντροτερο σωληνα απο την gpr.αρα εχει καλυτερη αποκριση στις υψηλες

στροφες.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι τελικα αναμεσα στις 2 ποια λετε εσεις? tsuyoshi η gpr?

 

τιμες βεβαια 190 η tsu και 200+ η gpr...

 

με το ζαντατο που εχω εγω βεβαια παει τερμα η tsu λογω χρωματων..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...