Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 αλογα οχι αλλα θα πλησιαζει to fx η yamaha exei τα καλυτερα κυβωτια ταχυτητων. αφου το crypton r το 115cc παει καλυτερα και απο τα 125cc. αρα και το x θα ειναι επισεις καλο. ας βαλει ενας καρμπιρατερ να μας πει ειμαι πολυ περιεργος να μαθω την διαφορα:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

16 αλογα οχι αλλα θα πλησιαζει to fx η yamaha exei τα καλυτερα κυβωτια ταχυτητων. αφου το crypton r το 115cc παει καλυτερα και απο τα 125cc. αρα και το x θα ειναι επισεις καλο. ας βαλει ενας καρμπιρατερ να μας πει ειμαι πολυ περιεργος να μαθω την διαφορα:)
το φχ ειναι πιο γεματο στις χαμηλωμεσεες,,γι αυτο φευγει μπροστα
Link to comment
Share on other sites

το φχ ειναι πιο γεματο στις χαμηλωμεσεες,,γι αυτο φευγει μπροστα

 

αυτο δεν ειναι προβλημα αν το x κανεις να εχει περισσοτερη δυναμη το γραναζωνης για να φτασεις το fx

Link to comment
Share on other sites

16 αλογα οχι αλλα θα πλησιαζει to fx η yamaha exei τα καλυτερα κυβωτια ταχυτητων. αφου το crypton r το 115cc παει καλυτερα και απο τα 125cc. αρα και το x θα ειναι επισεις καλο. ας βαλει ενας καρμπιρατερ να μας πει ειμαι πολυ περιεργος να μαθω την διαφορα:)

 

file ena filaraki pou einai k strato twra exei cryptonaki r(18000 xilometra)!exei dyo diplwmata mhxanologias k einai apo mikros ekei sta mhxanokinhta spor!to xei strwsei teleia,service opote prepei ktlp katlavaineis!exw ena kazer(62000 xiliometra,kai to moter t akoma einai veloudo dn akougetai tpt) alla to prwto pou einai arketa eleuthero apo exatmish!eimai k gw etsi psiras ktlp!opote anoigoume m feugei sth 2a ligo meta ton mazeuw k eimai synexeia dipla!!to xei rithmisei kiolas!k autos k gw ta innova,address k kati alla daytona k tetia ta patame!einai kalo to cryptonaki,to exei k se galazio:p

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

και μακαρι να ηταν μονο απο εκει κλειστα ξερετε οτι το δικο μασ αν ειχε καρμπυρατερ θα ειχε κοντα στα 16 αλογα ?

 

Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια.Το πολυ να ειχε καλυτερες αρπες.

Link to comment
Share on other sites

Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια.Το πολυ να ειχε καλυτερες αρπες.

δεν σου ειπα κατι υπερβολικο μεγαλε εμενα με το τσιπ στον εγκεφαλο ,το διαχειριστη καυσιμο κ την εξατμιση ειναι 15 παρα κατι δυναμομετρο οποτε δεν καταλαβαινω που ειναι το υπερβολικο.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μηχανακι θελει καρμπυρατερ 30mm, χειτονιο αμερικης 60mm,χειροποιητο εκκεντροφορο,ροικη εξελιξη,εξατμιση,πιστονι wossner/wiseco 60mm, γραναζομα και καμπανα. οποιος θελει του βαζει και ρευματα. τοτε το μηχανακι αν το φτιαξεις σε καλο μηχανικο και φτιαξεις και στροφαλο θα βγαλει 20+ αλογα στον τροχο
Link to comment
Share on other sites

αυτο το μηχανακι θελει καρμπυρατερ 30mm, χειτονιο αμερικης 60mm,χειροποιητο εκκεντροφορο,ροικη εξελιξη,εξατμιση,πιστονι wossner/wiseco 60mm, γραναζομα και καμπανα. οποιος θελει του βαζει και ρευματα. τοτε το μηχανακι αν το φτιαξεις σε καλο μηχανικο και φτιαξεις και στροφαλο θα βγαλει 20+ αλογα στον τροχο

 

file auto dn tha nai mhxanaki meta...auto pou eipes htan xontro ftiaximo...

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

αυτο το μηχανακι θελει καρμπυρατερ 30mm, χειτονιο αμερικης 60mm,χειροποιητο εκκεντροφορο,ροικη εξελιξη,εξατμιση,πιστονι wossner/wiseco 60mm, γραναζομα και καμπανα. οποιος θελει του βαζει και ρευματα. τοτε το μηχανακι αν το φτιαξεις σε καλο μηχανικο και φτιαξεις και στροφαλο θα βγαλει 20+ αλογα στον τροχο
και πληρωνεις με ολα αυτα αλλο ενα,,και αξιοπιστια τελος,,χρονια πολα σε ολους
Link to comment
Share on other sites

δεν σου ειπα κατι υπερβολικο μεγαλε εμενα με το τσιπ στον εγκεφαλο ,το διαχειριστη καυσιμο κ την εξατμιση ειναι 15 παρα κατι δυναμομετρο οποτε δεν καταλαβαινω που ειναι το υπερβολικο.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

Εχεις τρεξει με κανενα μηχανακι να δοκιμασεις?4 αλογα μονο απο καρμπ ειναι παρα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μηχανακι θελει καρμπυρατερ 30mm, χειτονιο αμερικης 60mm,χειροποιητο εκκεντροφορο,ροικη εξελιξη,εξατμιση,πιστονι wossner/wiseco 60mm, γραναζομα και καμπανα. οποιος θελει του βαζει και ρευματα. τοτε το μηχανακι αν το φτιαξεις σε καλο μηχανικο και φτιαξεις και στροφαλο θα βγαλει 20+ αλογα στον τροχο

 

Ρε φιλε με τοσα λεφτα που θα δοσεις για αφτα καλυτερα να παρεις καινουριο

Πρεπει να καταλαβαιτε οτι αγορασατε παπακι και καλα ολλα αυτα και εγω θελω να το πηραξω το μηχανακι αλλα αμα θελεται να εχεται 20+ αλογα τοτε καλυτερα να παρετε μια καινουρια μηχανι .

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε με τοσα λεφτα που θα δοσεις για αφτα καλυτερα να παρεις καινουριο

Πρεπει να καταλαβαιτε οτι αγορασατε παπακι και καλα ολλα αυτα και εγω θελω να το πηραξω το μηχανακι αλλα αμα θελεται να εχεται 20+ αλογα τοτε καλυτερα να παρετε μια καινουρια μηχανι .

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:)

σωστος ο φιλος!παπι εχουμε!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.ΧΟΧΟΧΟΧΟ:p

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τρεξει με κανενα μηχανακι να δοκιμασεις?4 αλογα μονο απο καρμπ ειναι παρα πολλα.

 

ετσι ειναι αλλα επειδη το καρμπ το εχω σπιτι κ το injection το εχω δει αν δεις την εισαγωγη του ενος κ του αλλου θα καταλαβεις πως θα παρει τα 4 αλογα . εγω εχω παραγγειλει το κιτ που ελεγε ο φοσφορος κ ο mikecrt μαζι τους απλα εγω θα το παω σε αλλο μηχανικο να το κανω με το κιτ οσα περισσοτερα χιλιοστα γινεται αλλα να δουλευει σαν εργοστασιο . αυτα

 

Ρε φιλε με τοσα λεφτα που θα δοσεις για αφτα καλυτερα να παρεις καινουριο

Πρεπει να καταλαβαιτε οτι αγορασατε παπακι και καλα ολλα αυτα και εγω θελω να το πηραξω το μηχανακι αλλα αμα θελεται να εχεται 20+ αλογα τοτε καλυτερα να παρετε μια καινουρια μηχανι .

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:)

 

πολυ σωστος κ συμφωνω κ εγω απλα το παλικαρι που τα λεει αυτα γουσταρει να ασχοληθει κ αν γουσταρεις ενταξει . καλο ειναι να εχεις κ την παπια τουμπανο για τη μαγκια σου αρκει βεβαια να εχεισ κ φραγκα... ΕΠΙΣΗΣ ΦΙΛΕ:)

Link to comment
Share on other sites

Bασικα ειναι η ορεξη να δωσεις λεφτα για να εχεις ενα διαφορετικο μηχανακι απο ολους τους αλλους για να νιωθεις ωραια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτη η δυναμομετρηση ειναι εντελως αχρηστη.Ουτε κυβικα ξερουμε ουτε τιποτα.Εμενα αυτο που με ενδιαφερει ειναι η ροπη.
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι αλλα επειδη το καρμπ το εχω σπιτι κ το injection το εχω δει αν δεις την εισαγωγη του ενος κ του αλλου θα καταλαβεις πως θα παρει τα 4 αλογα . εγω εχω παραγγειλει το κιτ που ελεγε ο φοσφορος κ ο mikecrt μαζι τους απλα εγω θα το παω σε αλλο μηχανικο να το κανω με το κιτ οσα περισσοτερα χιλιοστα γινεται αλλα να δουλευει σαν εργοστασιο . αυτα

 

Για πες μας κατι παραπανω για αυτο το ΚΙΤ ρε φιλε.

Ποσο σου κοστισε;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο ιννοβα 125 το παλιο,με εκκεντροφορο,με καρμπ κ με κυλπιστονο τακεκαβα..(δεν το βαζω ολοκληρο για να μην θεωρηθει διαφημιση..Το βαλα σαν δειγμα για το ποσο "ευκολα"παιρνεις 4 αλογα..) εδω με κυλπιστονο κ εκκεντροφορο πηρε 2 αλογα..! σορρυ για το οφ τοπικ
Link to comment
Share on other sites

Palikaria toso kairo diavazw auta pou grafete kai den mporw na katalavw..... ta exw valei me ola ta manisia papia pou yparxoun (kai dynamic kai z kai f1(vhma)) kai tous feurgw olous ti allo na thelei kaneis. kai auto gia tin ekinisi tetravalvido papi einai me 135cc.Valte ekkentroforo me reumata kai to kit sta 160cc ama eiste toso dysarestimenoi.egw pros to paron foraw mia yoshimura kai to mixanaki mamaei kai exei trelo eixo.mhn kanei kaneis to lathos kai valei motosport......... tha thn sixathei kai tha tin petaxsei mesa se se 3 mhnes.kai oso gia to kit apo innova den pisteuw oute lexsi afou re file to innova einai 2valvido enw to x 4 valvido.

HONDA CBR 125R BY "GENESIS"

67MM MALOSSI

Link to comment
Share on other sites

Palikaria toso kairo diavazw auta pou grafete kai den mporw na katalavw..... ta exw valei me ola ta manisia papia pou yparxoun (kai dynamic kai z kai f1(vhma)) kai tous feurgw olous ti allo na thelei kaneis. kai auto gia tin ekinisi tetravalvido papi einai me 135cc.Valte ekkentroforo me reumata kai to kit sta 160cc ama eiste toso dysarestimenoi.egw pros to paron foraw mia yoshimura kai to mixanaki mamaei kai exei trelo eixo.mhn kanei kaneis to lathos kai valei motosport......... tha thn sixathei kai tha tin petaxsei mesa se se 3 mhnes.kai oso gia to kit apo innova den pisteuw oute lexsi afou re file to innova einai 2valvido enw to x 4 valvido.

 

me mia yoshimura nomizeis oti pernas dynamic k z?ti les re filos me ta anekdota?edw to crypto-x einai pisw apo to fx!ti vlakeies lete!akou ekei pou feugeis k apo dynamic kai z...eleos

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

siga min exeis dynamic me to crypton x...kala tha mas trelaneis????ektos an itan daytona splinter 50cc k mperdeutikes oti itan dynamic...to dynamic bgazei 18 aloga eno to crypton x 12 ligotera k apo fx p bgazei 14
Link to comment
Share on other sites

siga min exeis dynamic me to crypton x...kala tha mas trelaneis????ektos an itan daytona splinter 50cc k mperdeutikes oti itan dynamic...to dynamic bgazei 18 aloga eno to crypton x 12 ligotera k apo fx p bgazei 14

 

swstos;)!kai sto power bikes na to thimizoume pou k pou auto pou eixe ginei k ekei e!!!sygrish crypto-x address, innova ,kai kawasaki joy-r!!!k to crypto-x dn bgike prwto k legan oti ftaei to strwsimo k dn lene tpt!!ante..pou pernate k dynamic!:ninja:(to kawasaki bgike prwto)

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

swstos;)!kai sto power bikes na to thimizoume pou k pou auto pou eixe ginei k ekei e!!!sygrish crypto-x address, innova ,kai kawasaki joy-r!!!k to crypto-x dn bgike prwto k legan oti ftaei to strwsimo k dn lene tpt!!ante..pou pernate k dynamic!:ninja:(to kawasaki bgike prwto)

 

sta oneira tous to pernane :D:D:D...ala ti perimeneis an bgenei o kathenas k leei oti nane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...