Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε κανα βιντεακι

 

 

Στο δρομο δεν εχι καμια σχεση ειναι πολι πγιο μπασος ο ηχος κια οταν ρολαρι νεν ακουγετε σχεδον καθολου και οταν ανιξςσ το γκαζι ακουγετε οπος τιν ακους στο βιντεακι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

geia sas paidia eim kainourgios sto forum....eim 17 xronon k prin 2 vdomades phra to x exw kanei 800 xiliometra k to exw anoi3i 3 frs.....8a h8ela na rwtiso an gnwrizei kaneis ti eksatmisi br na tou valw panw...(oxi maimou)

 

περα απτην εξατμιση να βγαλις:!: και τον πνιχτι θα δις αλο μιχανικι δικεμου

 

ειναι πανο στο φιλτροκουτι ενα πλαστικο με τρις τριπες

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ενας αλος παλιοτερα ειχα προτινι αυτα

 

MICHELI PILOT SPORTY

60-90-17 μπροστα

70-90-17 πισω

 

Πιγα να τα παρο και εγο αλα περιμενο να το φιτιξο προτα και μετα γιατι τορα δεν εχο προβλιμα με τα δικατου!!

ειναι ντουμπλεξ αυτα?
Link to comment
Share on other sites

 

Ειχα ξανα ρωτηση σε αυτους που εχουν πολα χιλιομετρα το πισω ταμπουρο κανει καθολου θορυβο ?γιατι εμενα κανει ενα τριξιμο, λιγο μεν αλλα σπαστικο, με εκεινος που το πειρα θα αλλαξουμε κατι με καλυτερο κ θα γινει. Αλλα θελω να ξερω μηπως βγει το πισω ταμπουρο ετσι απο μαμα και οτι κανεις θα κανει θορυβο (οπως το παλιο innova)

 

 

23.000 χλμ

 

κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

23.000 χλμ

 

κανενα προβλημα

 

7000 χιλιομετρα στον κοφτη και σημερα!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αυριο το παω για το πρωτο του service και θελω να μου πειτε για λαδια αλλα και για γραναζοματα.. απο λαδια ακουω και εχει κλεισει προς motul...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αυριο το παω για το πρωτο του service και θελω να μου πειτε για λαδια αλλα και για γραναζοματα.. απο λαδια ακουω και εχει κλεισει προς motul...

Και να δεν εχει motul το συνεργειο που θα το πας??? υπαρχουν και αλλες μαρκες..μην κολλας σε μια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μην γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ! απαγορευεται απο τους ορους χρησης του φορουμ.

οσο για το παπι αυτο που λες..ισως εχει βγει αλλα στην Ελλαδα ειναι δυσκολο να ερθει.

 

ok sorry για τα κεφαλαια δεν το ηξερα, ημαστε τελικα πολυ πισω σαν χωρα και αυτες οι προδιαγραφες euro τα εχουν κανει να σερνωνται τα μηχανακια. κατι ακομα ηθελα να ρωτησω μηπωσ ξερεις τι να κανω για την τζουφια πρωτη ταχυτητα?

Link to comment
Share on other sites

Tη χρωμα ειναι φιλε το μηχανακι σου???? και εγω απο καβαλα ειμαι!!1

 

απαντησα με παραθεση στον χρηστη με το μηχανακι στη φοτο δεν ειναι δικο μου εγω εχω το ασημι την απλη εκδοση. για την ωρα μονο πατοσια με πλαινο στανδ εβαλα και καινουρια λαστιχα+φωτα βοηθητικα μπλε.Τα αλλα τα περιμενω να ερθουν ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

ok sorry για τα κεφαλαια δεν το ηξερα, ημαστε τελικα πολυ πισω σαν χωρα και αυτες οι προδιαγραφες euro τα εχουν κανει να σερνωνται τα μηχανακια. κατι ακομα ηθελα να ρωτησω μηπωσ ξερεις τι να κανω για την τζουφια πρωτη ταχυτητα?

 

Ενα γραναζι με ενα δοντι μικροτερο μπροστα να αφαιρεσεις το πνιχτι που ειναι πανω στο φιλτροκουτι οπως και τον καταλυτη. Αν εχεις και τα φραγκα ριχτου μια GPR εξατμιση και θα εχεις αλλο μηχανακι.. καλες σουζες..

Link to comment
Share on other sites

απαντησα με παραθεση στον χρηστη με το μηχανακι στη φοτο δεν ειναι δικο μου εγω εχω το ασημι την απλη εκδοση. για την ωρα μονο πατοσια με πλαινο στανδ εβαλα και καινουρια λαστιχα+φωτα βοηθητικα μπλε.Τα αλλα τα περιμενω να ερθουν ελλαδα.

 

Το ξερω οτι το μηχανακι δεν ειναι δικο σου. το μηχανακι πρεπει να ειναι του αγγελου απο την καλυμνο απο οτι θυμαμαι!!!1:)

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

ok sorry για τα κεφαλαια δεν το ηξερα, ημαστε τελικα πολυ πισω σαν χωρα και αυτες οι προδιαγραφες euro τα εχουν κανει να σερνωνται τα μηχανακια. κατι ακομα ηθελα να ρωτησω μηπωσ ξερεις τι να κανω για την τζουφια πρωτη ταχυτητα?

Τιποτα δεν μπορεις να κανεις.οσο παιρναει ο καιρος και κανεις χλμ η καμπανα και οι δισκοι θα στρωνουν και οι ταχυτητες θα μπαινουν καλυτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι για τον πνιχτη??αν αφαιρεθει η τρυπα θα μεινει ετσι???

Αφηστε βρε το μηχανακι ως εχει.ο παπας αμα βγει..χειροτερα κανει το μηχανακι,καλυτερα να αλλαξεις το υπαρχον φιλτρο μεσα με αλλο.παρα να το βγαλεις τελειως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφηστε βρε το μηχανακι ως εχει.ο παπας αμα βγει..χειροτερα κανει το μηχανακι,καλυτερα να αλλαξεις το υπαρχον φιλτρο μεσα με αλλο.παρα να το βγαλεις τελειως.

Δεν βγαζουμε ολο τον παπα αλλα ενα κομματι απο το καπακι του παπα!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

egw ton exw vgali olo :D:lol::lol:

μαγκες το μικροτερο σκουπιδακη να μπει μεσα μπορει να δημιουργησει προωλημα στον ψεκασμο και να θελει υπολογιστη γιαυτο αφηστε το οπως ειναι

Link to comment
Share on other sites

μαγκες το μικροτερο σκουπιδακη να μπει μεσα μπορει να δημιουργησει προωλημα στον ψεκασμο και να θελει υπολογιστη γιαυτο αφηστε το οπως ειναι

giauto iparxi kai to filtro aeros(dn einai san to salami) gia na krataei ta skoupidakia ekso kai dn prokali provlima ston psekasmo o psekasmos einai allo prama afto eki sindeete me to soma tou aera

 

btw

mporite na pate stin antiprosopia tis yamaha kai na tous zitisete na sas auksisoun tin posotita tou kausimou pou psekazi kostizi guro sta 30 euro

kai einai polu xrisimo gia autous pou exoun eksatmisis egw exw klisi ranteuou gia tin pempti :)

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα βολτα με χωρισ το πανω μεροσ του παπα κ ειχε διαφορα.κανενα φιλτρο δεν εχουν βγαλει ακομα????
Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα βολτα με χωρισ το πανω μεροσ του παπα κ ειχε διαφορα.κανενα φιλτρο δεν εχουν βγαλει ακομα????

filtro mporis na teriaksis apo tin K&N alla the xriasti kati kopsimata kai na to efarmosis stin vasi tou paliou fitrou

Link to comment
Share on other sites

filtro mporis na teriaksis apo tin K&N alla the xriasti kati kopsimata kai na to efarmosis stin vasi tou paliou fitrou

 

NA TH PREPEI NA KANEIS:http://www.yamahat135.com/forum/viewtopic.php?t=283

Το φιλτρο εχει κωδικο BM-1199 για k&n μιλαω και ειναι απο bmw και εχει γυρω στα 55 ευρω εδω στην ελλαδα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

arxise twra teleutaia na trizei kati sthn aristerh pleura sto timoni kapou alla den exw edopisei ti einai, symvainei se esas?? sta posa xiliometra allazete tis taxythtes diladi thn prwth sta posa, thn deutera se posa klp.....
Link to comment
Share on other sites

arxise twra teleutaia na trizei kati sthn aristerh pleura sto timoni kapou alla den exw edopisei ti einai, symvainei se esas?? sta posa xiliometra allazete tis taxythtes diladi thn prwth sta posa, thn deutera se posa klp.....

 

 

Όντως, και μένα μου φαίνεται ότι τρίζει. Μάλλον όταν συντονίζεται με το γκάζι σε κάποια θέση. Δεν έχω καταλάβει που ακριβώς είναι. Πάντως δε με ενοχλεί.

Όσον αφορά τις ταχύτητες, ο καθένας πιστεύω τις αλλάζει με πολλούς διαφορετικούς τρόπους ανάλογα με την κατάσταση και τη διάθεση. Για παράδειγμα ανα έχεις χώρο και θέλεις να πατίσεις τελική, θα τις αλλάξεις κοντά στον κόφτη. Αν θες να κάνεις γρήγορη πρόσπέραση, πάλι θα είσαι κοντά στον κόφτη. Αν πας ηρεμα και δε βιάζεσαι τις αλάζεις κάπως έτσι:

1. 25, 2. 45, 3. 65 κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...