Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ ωραιο!!!!!!!!:):):)

 

paidia mporeite na mou peite ppou tha vro kolofanaro na to valw kai egw? stin athina-pirea; episis mporeite na mou peite pios sinagermos einai kaliteros; patrol ? meta? spy ?

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dld re file xanoune kai h strofes tou kinitira?

eleos pia...

 

κι ομως ΝΑΙ !!!

 

οι στροφες του κινητηρα που βλεπεις στο στροφομετρο (αμα υπαρχει βεβαια) ειναι πλασματικες (στο περιπου ) ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε Raver οφειλω να σου πω οτι η Yamaha εχει βαλει πολυ καλο κοντερ ακομα και στο παπι.με Gps η απολεια που εχει 2-3χλμ.ειχα 40 και στο gps 37-38.αλλα μην ξεχνατε οτι και τα gps εχουν απωλεια.

 

 

Και όμως έχει δίκιο το παιδί. Δέν κλέβει σχεδόν καθόλου όσα λέει τόσα πάει.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχναμε κοντερισια :!:

 

 

 

ναι βρε μην τρελαίνεστε !το κοντέρ δεν χάνι πολύ 140 ένδειξη 132 πραγματικά με gps:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

afou lete oti xanoun i strofes tou kinitira

to gps giath den xanei den mporo na to katalavw auto

και τα gps χανουν!!αμα διαβασεις οδηγιες θα δεις οτι ολα αυτα που μετραει και δειχνει το gps δεν ειναι ακριβειας!:)
Link to comment
Share on other sites

paidia mporeite na mou peite ppou tha vro kolofanaro na to valw kai egw? stin athina-pirea; episis mporeite na mou peite pios sinagermos einai kaliteros; patrol ? meta? spy ?
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

paidia mporeite na mou peite ppou tha vro kolofanaro na to valw kai egw? stin athina-pirea; episis mporeite na mou peite pios sinagermos einai kaliteros; patrol ? meta? spy ?
ενας απο τους καλητερους ειναι ο ΜΕΤΑ
Link to comment
Share on other sites

paidia mporeite na mou peite ppou tha vro kolofanaro na to valw kai egw? stin athina-pirea; episis mporeite na mou peite pios sinagermos einai kaliteros; patrol ? meta? spy ?

 

egw exw balei enan italiko alla den thimame marka 300euro ton eixa pari meta apo duo meres den katanaloni mpataria...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: Η YOSHIMURA ΓΙΑ ΤΟ CRYPTON X

βγαινει μονο σε καρμπον η μπορεις να τη βρεις και σε μη καρμπον ??

http://img91.imageshack.us/img91/5917/1000218le1.jpg

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

paidia edw sthn kalumno o antiproswpos exei ftiaksei to x me ola ta pragmata pou vghkan kai to poulhse 3700 euro. se genikes grammes einai wraio pantws. ena mple eftiakse
Link to comment
Share on other sites

paidia edw sthn kalumno o antiproswpos exei ftiaksei to x me ola ta pragmata pou vghkan kai to poulhse 3700 euro. se genikes grammes einai wraio pantws. ena mple eftiakse

 

ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟΟΟΟΟΟΟ??? :eek::O

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΕcrypton x... :sick::food::up:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: Η YOSHIMURA ΓΙΑ ΤΟ CRYPTON X

βγαινει μονο σε καρμπον η μπορεις να τη βρεις και σε μη καρμπον ??

http://img91.imageshack.us/img91/5917/1000218le1.jpg

 

:confused:

η yoshimoura ειναι ΜΟΝΟ για το Adress.ολα τα αλλα παπια που την φορανε εχει μπει με πατεντα.εδω στην Ελλαδα δεν εχει βγει για Crypton X.αλλα καποτε θα ερθει!:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει με πατέντα αλλά έρχεται σαν plug and play σετ από Ταυλάνδη και φυσικά ΔΕΝ είναι γνήσιες Yoshimura.Για το Crypton X κυκλοφορούν σε 3-4 παραλλαγές και φυσικά όποιος έχει ψάξει το θέμα θα γνωρίζει ότι μία εταιρία του βεληκούς της Yoshimura απλά δεν ασχολείται με παπάκια(έχουν υπάρξει κατά καιρούς κάποια γνήσια κομμάτια τα οποία προέκυψαν από την μετατροπή τελικών που κυκλοφόρησαν για ορισμένα mega scooters-αλλά αυτά είναι δυσεύρετα και πανάκριβα).Εαν κάνετε μια έρευνα στα ταυλανδέζικα σάιτ κατόχων Crypton και λοιπών παπιών (εκεί δηλαδή που η βελτίωση έχει γίνει επιστήμη) θα διαπιστώσει ότι οι εν λόγω εξατμίσεις πωλούνται συνήθως περίπου 25 με 35 δολλαρια αμερικής (δηλαδή ούτε 25 ευρώ στην χειρότερη) και φυσικά σου "κολλάνε" ότι ταμπελάκι θέλεις.Για να μην κατηγορηθώ από κανένα είναι απο τους πρώτους που έβαλαν την εν λόγω εξάτμιση (της οποίας το όποιο κέρδος δεν προσφέρεται από κάποια "επιστημονική" σχεδίασα αλλά από την αφαίρεση του καταλύτη και μόνο) , απλά δεν κάνει κακό να γνωρίζουμε την αλήθεια,αλλά και το πόσο κέρδος βγάζουν όσοι ασχολούνται με την τρέλα μας.

Στο δικό μου Crypton είναι περίπου 3 μήνες και ήδη τα πρώτα σημάδια σκουριάς έχουν κάνει την εμφάνιση τους......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει με πατέντα αλλά έρχεται σαν plug and play σετ από Ταυλάνδη και φυσικά ΔΕΝ είναι γνήσιες Yoshimura.Για το Crypton X κυκλοφορούν σε 3-4 παραλλαγές και φυσικά όποιος έχει ψάξει το θέμα θα γνωρίζει ότι μία εταιρία του βεληκούς της Yoshimura απλά δεν ασχολείται με παπάκια(έχουν υπάρξει κατά καιρούς κάποια γνήσια κομμάτια τα οποία προέκυψαν από την μετατροπή τελικών που κυκλοφόρησαν για ορισμένα mega scooters-αλλά αυτά είναι δυσεύρετα και πανάκριβα).Εαν κάνετε μια έρευνα στα ταυλανδέζικα σάιτ κατόχων Crypton και λοιπών παπιών (εκεί δηλαδή που η βελτίωση έχει γίνει επιστήμη) θα διαπιστώσει ότι οι εν λόγω εξατμίσεις πωλούνται συνήθως περίπου 25 με 35 δολλαρια αμερικής (δηλαδή ούτε 25 ευρώ στην χειρότερη) και φυσικά σου "κολλάνε" ότι ταμπελάκι θέλεις.Για να μην κατηγορηθώ από κανένα είναι απο τους πρώτους που έβαλαν την εν λόγω εξάτμιση (της οποίας το όποιο κέρδος δεν προσφέρεται από κάποια "επιστημονική" σχεδίασα αλλά από την αφαίρεση του καταλύτη και μόνο) , απλά δεν κάνει κακό να γνωρίζουμε την αλήθεια,αλλά και το πόσο κέρδος βγάζουν όσοι ασχολούνται με την τρέλα μας.

Στο δικό μου Crypton είναι περίπου 3 μήνες και ήδη τα πρώτα σημάδια σκουριάς έχουν κάνει την εμφάνιση τους......

 

 

 

+1000 !!!!!

 

ποσο την πηρες εσυ φιλε?? εγω 170 ! αλλα δεν εχω δει σκουρια πουθενα !!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις και σκουριά δυστυχώς γιατί η ποιότητα κατασκευής τους δεν είναι και η καλύτερη δυνατή.Βέβαια αν την κρατάς σχετικά καθαρή και το μηχανάκι δεν εκτίθεται στην βροχή αυτό θα αργήσει αρκετά.

Μου στοίχισε αρκετά λιγότερα από τα 170 που αναφέρεις αλλά αυτό λόγω γνωριμίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις και σκουριά δυστυχώς γιατί η ποιότητα κατασκευής τους δεν είναι και η καλύτερη δυνατή.Βέβαια αν την κρατάς σχετικά καθαρή και το μηχανάκι δεν εκτίθεται στην βροχή αυτό θα αργήσει αρκετά.

Μου στοίχισε αρκετά λιγότερα από τα 170 που αναφέρεις αλλά αυτό λόγω γνωριμίας.

 

εγω δυστηχως θα βαλω μαλλον μονιμα την ταπα αυριο πρωι γιατι εχθες στο τσαφ την γλυτωσα απο την κληση , η αληθεια ειναι οτι κανει πολυ θορυβο και με κουρασε λιγακι ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επηδει ψαχνω να βαλω φοτισμο κατω απο το παπι, και ψαχνω συγκεκριμενα κιτρινι φοτισμο δεν μπορω να βρω εδω πτολεμαιδα.

 

Εψαχνα για 2 φλασακια μικρα λαμπακια για της ψειρες της μπροστα (ξερετε αυτες τοις 2 που μπαινουν κουμπωτα) βρικα led μπλε αλλα δεν ειχε κιτρινο, μιλαω ομως για λαμπιτσα led και οχι οπως αυτες που εχει ηδει πανω με την μονη διαφορα να εχουν ενα χρωματακι απο εξω. Οπως δεν μπορω να βρω ουτε νεον κιτρινο η κατι σε Ledakia μικρα.

 

Ξερετε κανα μαγαζι που να εχει τετοια φλασακια η ledakia μικρα (πχ σε σωλινα) ωστε να μπουνε απο κατω απο το παππι ? Θελω συγκεκριμενα για χρωμα κιτρινο γιατι για αλλο μπορω να βρω.

 

Εδω με λενε οτι δεν βγαζουν σε κιτρινα και δεν θα μπορεσω να βρω. Αν εχει καποιος κατι υποψη ας μου δωσει τηλ η link

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει με πατέντα αλλά έρχεται σαν plug and play σετ από Ταυλάνδη και φυσικά ΔΕΝ είναι γνήσιες Yoshimura.Για το Crypton X κυκλοφορούν σε 3-4 παραλλαγές και φυσικά όποιος έχει ψάξει το θέμα θα γνωρίζει ότι μία εταιρία του βεληκούς της Yoshimura απλά δεν ασχολείται με παπάκια(έχουν υπάρξει κατά καιρούς κάποια γνήσια κομμάτια τα οποία προέκυψαν από την μετατροπή τελικών που κυκλοφόρησαν για ορισμένα mega scooters-αλλά αυτά είναι δυσεύρετα και πανάκριβα).Εαν κάνετε μια έρευνα στα ταυλανδέζικα σάιτ κατόχων Crypton και λοιπών παπιών (εκεί δηλαδή που η βελτίωση έχει γίνει επιστήμη) θα διαπιστώσει ότι οι εν λόγω εξατμίσεις πωλούνται συνήθως περίπου 25 με 35 δολλαρια αμερικής (δηλαδή ούτε 25 ευρώ στην χειρότερη) και φυσικά σου "κολλάνε" ότι ταμπελάκι θέλεις.Για να μην κατηγορηθώ από κανένα είναι απο τους πρώτους που έβαλαν την εν λόγω εξάτμιση (της οποίας το όποιο κέρδος δεν προσφέρεται από κάποια "επιστημονική" σχεδίασα αλλά από την αφαίρεση του καταλύτη και μόνο) , απλά δεν κάνει κακό να γνωρίζουμε την αλήθεια,αλλά και το πόσο κέρδος βγάζουν όσοι ασχολούνται με την τρέλα μας.

Στο δικό μου Crypton είναι περίπου 3 μήνες και ήδη τα πρώτα σημάδια σκουριάς έχουν κάνει την εμφάνιση τους......

 

πέστα χρυσόστομε... μιλάμε για 300% κέρδος και βάλε... εδώ παλεύαμε πριν χρόoooνια να βρούμε Yoshi μαμά για GSXR-750 του '88 και όλο σε πιθήκια πέφταμε... είναι δυνατόν η Yoshimura να απασχολήσει το R&D της για να βγάλει τελικό για παπί? :lol: για όσους έχουνε αμφιβολίες, μία βόλτα από το site της Yoshi θα σας τις λύσει: http://www.yoshimura-rd.com/partsearch.aspx?v=parts

 

btw καλώς σας βρήκα... παρήγγειλα το Special και θα το έχω την επόμενη βδομάδα... από Μότο Βύνιος, 2.400 με το κλειδί στο χέρι, συν συναγερμό, κράνος, βαλίτσα+σχάρα, αδιάβροχο παντελόνι+σακάκι, γάντια και εκπτωτική κάρτα...

 

έχω όμως ένα δισταγμό... ήθελε να μου πουλήσει τον συναγερμό "ΜΕΤΑ" (+150 ευρόπουλα) που από όσα διαβάζω καλός είναι, αλλά ρε παιδιά έχω άσχημες εμπειρίες από συναγερμούς χωρίς αυτόνομη τροφοδοσία... θα μου πεις παπί είναι, αν σε αφήσει από μπαταρία τραβάς μια μανιβελιά και έφυγες... έχει βάλει κανείς σας συναγερμό με αυτόνομη τροφοδοσία; κι αν ναι, τι-πόσο-πού?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο κ καλοτάξιδο!

Επειδή και εγώ από το ίδιο κατάστημα πήρα το Crypton έβαλα τον συναγερμό που αναφέρεις.Από τον Αύγουστο ως τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό και το μηχανακι(κ επομένως και ο συναγερμός) χρησιμοποιείται καθημερινά.H δική μου άποψη είναι να βάλεις τον συναγερμό ώστε σε πιθανή στραβή το κλεφτρόνι(γιατί άμα είναι κλέφτης της προκοπής το χασες) να πάει στο επόμενο.

 

Φιλικά

Μανώλης

Link to comment
Share on other sites

ενας απο τους καλητερους ειναι ο ΜΕΤΑ

 

φίλε μου έχεις βάλει στο μηχανάκι τον ΜΕΤΑ? μπορείς να μου πείς αν είναι αυτός: http://www.metasystem.co.uk/content/view/full/225

 

αν και μάλλον το κόβω να βάζουνε αυτό: http://www.metasystem.co.uk/content/view/full/115

 

η εμφανής οπτική διαφορά τους είναι το κλειδί που έχει ο πρώτος...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο κ καλοτάξιδο!

Επειδή και εγώ από το ίδιο κατάστημα πήρα το Crypton έβαλα τον συναγερμό που αναφέρεις.Από τον Αύγουστο ως τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό και το μηχανακι(κ επομένως και ο συναγερμός) χρησιμοποιείται καθημερινά.H δική μου άποψη είναι να βάλεις τον συναγερμό ώστε σε πιθανή στραβή το κλεφτρόνι(γιατί άμα είναι κλέφτης της προκοπής το χασες) να πάει στο επόμενο.

 

Φιλικά

Μανώλης

 

βλέπω οι αϋπνίες θερίζουνε :p :hypno:

 

φυσικά του είπα να βάλει τον τσαμπέ συναγερμό ακολουθώντας την λογική που είπες φίλε μου... ειδικά το παπί που είναι 100 κιλά, το φορτώνει στον ώμο και μην τον είδατε... με την μπαταρία μου λες οτι δεν είχες πρόβλημα, άρα είμαστε κομπλέ... σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟΟΟΟΟΟΟ??? :eek::O

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΕcrypton x... :sick::food::up:

 

tha prospathhsw na to vgalw alla den kserw pws na thn valw mesa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...