Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως ενας απ την καλυμνο που εχει την GPR λεει οτι δινει τρελα στο μηχανακι...κ ρωτησα στο συνεργειο και μου ειπαν οτι εχει σιγαστηρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως ξερει κανενας που εχει τον σενσορα τ κοντερ?

πχ τραβαει απο το κιβωτιο οπως τα innova, ή εχει ντιζα κανονικη στον μπροστινο τροχο?

Link to comment
Share on other sites

ωραια η εξατμισουλα χαμπο...βγαλε τα αυτοκολλητα,βαλε κωλοφαναρο με μεσα τα φλας και θα εισαι ΟΚ....τελικα του παει πολυ η yoshi...λεω να τη βαλω και εγω...και να την προτιμησω απο την GPR...ποσο την πηρες?

 

βγαινει και το carbon απο την εξατμιση η μονο το yoshi ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

βγαινει και το carbon απο την εξατμιση η μονο το yoshi ? :confused:

 

 

προφανως ο φιλος εννοει να βγαλω τα αυτοκολιτα που βρισκονται πανω στα πλαστικα

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανενας που εχει τον σενσορα τ κοντερ?

πχ τραβαει απο το κιβωτιο οπως τα innova, ή εχει ντιζα κανονικη στον μπροστινο τροχο?

 

 

εχει κανονικη ντιζα στον μπροστινο τροχο;)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επειδη θελω να ειμαι ξεκαθαρος και να μη λεμε μλκιες εδω μεσα εγω εχω να πω τα εξης

 

η yioshimura καλη χρυση (δεν μετανιωσα στιγμη που την εβαλα ) ο θορυβος τις ειναι απλα κ@υλα απο εμφανιση σκιζει !!!! αλλα στο μηχανακι δυναμη δεν εδωσε !!!αυτο το προβλημα που εχει το μηχανακι και στο ξεκινημα ειναι ψοφιο δεν διορθωθηκε!!!!!!!!!!

 

λοιπον εγω δοκιμασα ενα δοντι πιο κοντο στο μπροστινο γραναζικαι το μηχανακι αλλαξε συμπεριφορα !!! πλεον ξεκιναει καλυτερα (δεν λεω οτι εκτινασετε στην εκινηση αλωστε μονο ενα δοντι κοντινα το γραναζι ,αλλα ξεκιναει πλεον ανθρωπινα !! ) και η τεταρτη του δεν κρεμαει τωρα πια !!!! ανηφορες που κατεβαζα τριτη για να ανεβω τωρα πλεον τις ανεβαινει με τεταρτη και ανετα !!!!

 

αυτα απο εμενα απλα και ξεκαθαρα !!

 

μπραβο ρε xamposs

τα λες σωστα:) ενας φιλος που την εβαλε μου ειπε οτι δεν μπορει να γεμισει 4η με τιποτα τωρα και οτι τον εκοψε.φυσηκα δεν τα δοκιμασαμε αλλα θα το κανουμε σιγουρα για να δουμε :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε xamposs

τα λες σωστα:) ενας φιλος που την εβαλε μου ειπε οτι δεν μπορει να γεμισει 4η με τιποτα τωρα και οτι τον εκοψε.φυσηκα δεν τα δοκιμασαμε αλλα θα το κανουμε σιγουρα για να δουμε :)

 

η μαγικη συνταγη ειναι ενα δοντι πιο κοντο στο μπροστινο γραναζι !!;)

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή έχει περίπου το κοντύτερο γρανάζι μπροστά να μου το αλλάξουν στη Yamaha;

 

 

kana 10 ευρω φιλε , δεν ειναι τιποτα , και αν δε σε αρεσει απλα ξανα βαζεις το μανισιο

 

τι εξατμιση εχεις ?

 

να ξερεις παντως οτι με πιο κοντο γραναζομα θα χασεις σε πορεια, δηλαδη εκει που πηγαινες με 90 και ταδε στροφες τωρα στα ιδια χιλιομετρα θα ειναι λιγο ανεβασμενες οι στροφες αλλα γνωμη μου ειναι οτι αξιζει

 

τα 80-90 απο σταση τα πιανει χωρις να το καταλαβεις :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανάκι δεν το πήρα ακόμα. Δευτέρα απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου. Για εξάτμιση σκέφτομαι η τη Yoshimura ή την Dragon. Βασικά στο κατάστημα που πήρα το παπί είχε την dragon και μπορώ να πω ότι γενικά μου άρεσε. Η εξάτμιση θα μπει βέβαια αφού στρώσω το παπί.

Ξέχασα να πω ότι το μηχανάκι κατά 80% θα κυκλοφορεί μέσα στην πόλη και κατά 20% σε ανοιχτό δρόμο. Άρα πιστεύω ότι το μικρότερο γρανάζι ίσως να χρειαστεί τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανάκι δεν το πήρα ακόμα. Δευτέρα απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου. Για εξάτμιση σκέφτομαι η τη Yoshimura ή την Dragon. Βασικά στο κατάστημα που πήρα το παπί είχε την dragon και μπορώ να πω ότι γενικά μου άρεσε. Η εξάτμιση θα μπει βέβαια αφού στρώσω το παπί.

Ξέχασα να πω ότι το μηχανάκι κατά 80% θα κυκλοφορεί μέσα στην πόλη και κατά 20% σε ανοιχτό δρόμο. Άρα πιστεύω ότι το μικρότερο γρανάζι ίσως να χρειαστεί τελικά.

 

efoson θα κυκλοφορεις μεσα στην πολη δεν θα εχεις προβλημα με την πορεια οπως εγω που το 80%100 κυκλοφορω εκτος πολης και εχω χασει σε πορεια με το γραναζι

 

προτεινω πρωτα να στρωθει και μετα βαζεις γραναζι μαζι με εξατμιση

 

και η dragon ωραια ειναι δες και βιντεο και συγκρινε

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επειδη θελω να ειμαι ξεκαθαρος και να μη λεμε μλκιες εδω μεσα εγω εχω να πω τα εξης

 

η yioshimura καλη χρυση (δεν μετανιωσα στιγμη που την εβαλα ) ο θορυβος τις ειναι απλα κ@υλα απο εμφανιση σκιζει !!!! αλλα στο μηχανακι δυναμη δεν εδωσε !!!αυτο το προβλημα που εχει το μηχανακι και στο ξεκινημα ειναι ψοφιο δεν διορθωθηκε!!!!!!!!!!

 

λοιπον εγω δοκιμασα ενα δοντι πιο κοντο στο μπροστινο γραναζικαι το μηχανακι αλλαξε συμπεριφορα !!! πλεον ξεκιναει καλυτερα (δεν λεω οτι εκτινασετε στην εκινηση αλωστε μονο ενα δοντι κοντινα το γραναζι ,αλλα ξεκιναει πλεον ανθρωπινα !! ) και η τεταρτη του δεν κρεμαει τωρα πια !!!! ανηφορες που κατεβαζα τριτη για να ανεβω τωρα πλεον τις ανεβαινει με τεταρτη και ανετα !!!!

 

αυτα απο εμενα απλα και ξεκαθαρα !!

 

FILE TO PROVLIMA GIA TO KSEKINIMA EINA TO INJECTION KAI OXI I EKSATMISI. I EKSATMHSI EINAI GIA REBRIZ H GIA TELIKES. TO THEMA EINAI AN EKOPSE KATHOLOU EKSATMISH???

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

TO THEMA EINAI AN EKOPSE KATHOLOU EKSATMISH???

 

Αυτή την απορία έχω και εγώ. Xamposs, εσύ που την έχεις βάλει παρατήρησες αν σου έκοψε το μηχανάκι;

Link to comment
Share on other sites

ontos paidia an bgaleis apo tin yoshimura ton sigastira.. pou vgenei me ena katsavidaki se 1 leptaki..kai ksana mpeneis opos vgenei.. ta spaei o 8oruvos. polu dinatos.. vevea se grafoun etsi gia db.. alla sta fridia sou.

kserei kaneis an vgenei etsi o sigastiras apo tin yoshimura tou address?

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ta spaei o 8oruvos. polu dinatos.. vevea se grafoun etsi gia db.. alla sta fridia sou.

 

:rolleyes: Ναι ειναι καλα ο Μπαμπας...:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο το μηχανακι η εξατμιση δεν εκοψε !!!, θα το ελεγα αμα εκοβε εγω ειπα οτι δεν εδωσε !!!!!!

 

τον σιγαστηρα δεν τον εχω βαλει ποτε, καπου πεταμενο τον εχω:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη ειμαι ψιλοασχετος,τα γραναζια(μπρος-πισω) που ακριβως βρισκονται???

 

Το πίσω γρανάζι είναι το γρανάζι στο οποίο είναι περασμένη η αλυσίδα πάνω του. Αντίστοιχο αλλά πιο μικρό βρίσκεται και μπροστά, μόνο που εκείνο δε φαίνεται επειδή καλύπτεται από το καπάκι της μηχανής.

Link to comment
Share on other sites

η yoshimura ειναι πολυ ομορφη οντως.... αλλα απο οτι λετε δεν προσθετει τιποτα παραπανω απο θορυβο...

 

Τουλαχιστον ο θορυβος ειναι τελειως οσο λετε ? Στο βιντεο παντως απο το youtube δεν μπορεις να καταλαβεις καθαρα.. μαλλον επηδει ειναι απο ηχογραφηση

Link to comment
Share on other sites

nai ontos kamia sxesh.. stin pragmatikotita einai tsami o hxos.. mporw na pw pws 8umizei megalh mixanh.. KTM XT ki etsi :P

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

nai ontos kamia sxesh.. stin pragmatikotita einai tsami o hxos.. mporw na pw pws 8umizei megalh mixanh.. KTM XT ki etsi :P

 

sto videaki που ανεβασα οντως δεν ακουγεται οπως στην πραγματικοτητα επειδη ειναι απο ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη το βιντεο !!!

 

στην πραγματικοτητα απλα τα σπαει , καμια εξατμιση δν τον πιανει τον ηχο τις γιοσι (εννοειται χωρις τον σιγαστηρα γιατι με το σιγαστηρα κανει σαν sebring σε αστρεα )

Link to comment
Share on other sites

sto videaki που ανεβασα οντως δεν ακουγεται οπως στην πραγματικοτητα επειδη ειναι απο ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη το βιντεο !!!

 

στην πραγματικοτητα απλα τα σπαει , καμια εξατμιση δν τον πιανει τον ηχο τις γιοσι (εννοειται χωρις τον σιγαστηρα γιατι με το σιγαστηρα κανει σαν sebring σε αστρεα )

 

ναι το καταλαβα... παντως πολυ ωραιο το μοτορι χαμπο. απο εμφανιση αλλο τι λες να του βαλεις ? οχι απο μηχανικα. πιστευω μια σελα και ενα φαναρι πισω με τα φλας μεσα .

 

Με τα φωτα που αναβουν εκανες τιποτα? Το πισω φτερο βφαινει με βιδες ευκολα χωρις προβληματα η ... ?

Link to comment
Share on other sites

ναι το καταλαβα... παντως πολυ ωραιο το μοτορι χαμπο. απο εμφανιση αλλο τι λες να του βαλεις ? οχι απο μηχανικα. πιστευω μια σελα και ενα φαναρι πισω με τα φλας μεσα .

 

Με τα φωτα που αναβουν εκανες τιποτα? Το πισω φτερο βφαινει με βιδες ευκολα χωρις προβληματα η ... ?

 

ευχαριστω φιλε

 

λεω να του βαλω οπως ειπες μια σελα και ενα φαναρι πισω να φυγουν και αυτα τα φλας που πεταγονται σαν π..... :lol:

 

με τα φωτα που αναβουν τι να κανω? δεν καταλαβα?

 

σκεφτομαι να βαλω ξενον αλλα δεν ξερω αμα μπαινουνε !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...