Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ εδώ είμαι παιδιά κάτι έχω καταφέρει :p το gps δεν το δοκίμασα ακόμα, τελικά απο πληκτρολόγιο βρήκατε κάτι; Έβαλα ένα που έχει και ελληνικό ΧΤ9 αλλά με δυσκολέυει πολύ :( , πάντως η συσκευή είναι καταπληκτική! φορτίζω τώρα επιστρέφω το απόγευμα με απορίες!

 

konadrio στείλε μας εκείνο το αρχείο με τις οδηγίες για το non stop me 4e το μήνα, προσπάθησα το πρωί αλλά δεν τα κατάφερα.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ εδώ είμαι παιδιά κάτι έχω καταφέρει :p το gps δεν το δοκίμασα ακόμα, τελικά απο πληκτρολόγιο βρήκατε κάτι; Έβαλα ένα που έχει και ελληνικό ΧΤ9 αλλά με δυσκολέυει πολύ :( , πάντως η συσκευή είναι καταπληκτική! φορτίζω τώρα επιστρέφω το απόγευμα με απορίες!

 

konadrio στείλε μας εκείνο το αρχείο με τις οδηγίες για το non stop me 4e το μήνα, προσπάθησα το πρωί αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Βαλε το PCM Keyboard ειναι το καλυτερο νομιζω.

 

Settings->Connections->Advanced->Select network->New->General=wind plus->Modem=New-> Enter name=Wind Plus->Select Modem=Gprs,3g->Access= gwap.b-online.gr -> user name=wap -> pass=wap-> next->finish -> proxy settings-> Click all-> Proxy server= 192.168.200.10 ->Advanced ολα 192.168.200.10 port 9401 μονο στο τελευταιο αντι 9401 βαλε 1080

 

Edit: Για να δουλεψει ο opera πρεπει να πας στις ρυθμισεις Network-> HTTP= 192.168.200.10:9401 το ιδιο και απο κατω.

Προσεχε μην κανεις λαθος γιατι θα χρεωνεσε, πρεπει να ζητησεις και ενεργοποιηση απο wind.

To QuickGPS κανει update κανονικα, δυστηχως δεν ενημερωνει τον καιρο, msn δεν εχω δοκιμασει, gmail μπορεις να βλεπεις.

Εγω το εχω κανει modem στο laptop και σερφαρω καπως αξιοπρεπως, για να το κανεις modem θελει ρυθμισεις και το pc.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στην θέση μου...αναμένω οδηγίες για το απαραίτητο φόρτωμα :p

 

Για αρχη παρε τα αρχεια απο την υπογραφη του yorgos00 (να σε καλα Γιωργο).

Και οτι θες ρωτας.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το pocketmsn για msn δουλέυει μια χαρά!

Τώρα θα κάνω αυτό με την wind ευτηχώς έχω καρτοκινητό και θα καταλάβω αν θα δουλέυει...:p

τα mms πως τα ενεργοποιώ;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εβαλα το pocketmsn για msn δουλέυει μια χαρά!

Τώρα θα κάνω αυτό με την wind ευτηχώς έχω καρτοκινητό και θα καταλάβω αν θα δουλέυει...:p

τα mms πως τα ενεργοποιώ;

http://www.htc.com.gr/9090_gprs.html
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το pocketmsn για msn δουλέυει μια χαρά!

Τώρα θα κάνω αυτό με την wind ευτηχώς έχω καρτοκινητό και θα καταλάβω αν θα δουλέυει...:p

τα mms πως τα ενεργοποιώ;

Δοκιμασε με κενο sms στο 234.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το Battery status και το phone dashboard.

Το Battery status:

1) Ειναι plugin στο today

2) μετραει τις κλησεις

3) σου δειχνει μπαταρια, σημα και διαφορα αλλα

4) κανει overclocking την cpu της συσκευης αλλα λειτουργει μονο για επεξεργαστες Omap.

 

Το Phone dashboard ειναι εξ'ολοκληρου για την μετρηση κλησεων και εχει πολλες επιλογες. Το ειχα πολυ καιρο και με καλυπτε πληρως. Εχει αρκετες ρυθμισεις βεβαια αλλα αν το μαθεις σου κανει πολυ καλη δουλεια. Εχει και today plugin. Οταν το ειχα θυμαμαι οτι ηταν καπως βαρυ προγραμμα αλλα το ειχα στο tytn μου. στο cruise δεν το εχω δοκιμασει.

Πολλοι λενε και για το battery status οτι τρωει αρκετη μπαταρια.

Η επιλογη δικη σου. Δοκιμασε, δεν εχεις να χασεις κατι.

Ενα hard reset περισσοτερο....

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

φιλε τονυκ κατεβασα το phone dashboard c.....ed,exei ena dll αρχειο,μπορεις λιγο με λεπτομερεια να μου πεις πως θα το χρησιμοποιησω με το αρχειο exe?

Link to comment
Share on other sites

 

To πρωί τα έκανα όλα αυτα και δεν δούλεψε, τα ξαναδοκίμασα τώρα και τα MMS δουλέυουν, να ρωτήσω πως θα καταλάβω ότι μπαίνω στο ιντερνετ χωρίς να χρεώνομαι πολύ; Το κιν τώρα έχει το εικονίδιο 3G δίπλα απο το σήμα, καμιά φορά γινόταν H και πρέπει αυτό να μου έτρωγε την κάρτα, τώρα θα στείλω στν wind να ενεργοποιήσω το Plus.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω το πληκτρολογιο PCM Keyboard αλλα καπου κανω ενα λαθος μηπως καποιος φιλος μπορει να γραψει τι κανουμε ακριβως

και τι κανουμε σε σχεση με ελληνικα

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

To πρωί τα έκανα όλα αυτα και δεν δούλεψε, τα ξαναδοκίμασα τώρα και τα MMS δουλέυουν, να ρωτήσω πως θα καταλάβω ότι μπαίνω στο ιντερνετ χωρίς να χρεώνομαι πολύ; Το κιν τώρα έχει το εικονίδιο 3G δίπλα απο το σήμα, καμιά φορά γινόταν H και πρέπει αυτό να μου έτρωγε την κάρτα, τώρα θα στείλω στν wind να ενεργοποιήσω το Plus.

 

Οταν ειναι Η συνδεεσαι με hsdpa που ειναι πολυ ποιο γρηγορο απο το gprs, πρωτα στειλε μυνημα για ενεργοποιηση του non stop και μετα δοκιμασε να σερφαρεις αλλιως θα σε χρεωσει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απλα για καποιο λογο που δεν εχω καταλαβει μια λεει Η και σπανιως γυρναει σε 3G μιλαω για το εικονιδιο,βεβαια ειναι το ιδιο οτι και να λεει,αλλα γιατι αλλαζει;
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω το πληκτρολογιο PCM Keyboard αλλα καπου κανω ενα λαθος μηπως καποιος φιλος μπορει να γραψει τι κανουμε ακριβως

και τι κανουμε σε σχεση με ελληνικα

 

ευχαριστω πολυ

 

Κανε αντιγραφη το PCMKeyboard.cab στο cruise και τρεξτο απο το cruise, οταν τελειωσει η εγκατασταση αντεγραψε τα υπολοιπα αρχεια Greek.ini κτλπ στο program files/PCMKeyboard.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

απλα για καποιο λογο που δεν εχω καταλαβει μια λεει Η και σπανιως γυρναει σε 3G μιλαω για το εικονιδιο,βεβαια ειναι το ιδιο οτι και να λεει,αλλα γιατι αλλαζει;

 

Ουτε εγω εχω καταλαβει, εμενα μερικες φορες γινετε και G, μαλλον δεν εχω καλο σημα 3g.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανε αντιγραφη το PCMKeyboard.cab στο cruise και τρεξτο απο το cruise, οταν τελειωσει η εγκατασταση αντεγραψε τα υπολοιπα αρχεια Greek.ini κτλπ στο program files/PCMKeyboard.

 

Επειδή τα είχα λίγο μπερδεμένα στο μεγάλο αρχείο τα έχω βάλει ξεχωρίστα (δες υπογραφή). Οπως λέει και ο φίλος παραπάνω κάνε το install του 0.13 (στο σχετικο φάκελο) και μετα βάλε τα αρχεία που έχω στο φάκελο (2 skins, 1 .dict kai διάφορα greek layouts) που έγινε η εγκατάσταση. Εχω και κάποια άλλα στο φάκελο για το 0.12. Εχουν γίνει διάφορα layouts. Βαλτε τα όλα μέσα και επιλέξτε αυτο που σας αρέσει αν και νομίζω οτι το καλύτερο είναι το πιο πρόσφατο χρονικά αν βαριέστε να τα ψάχνετε.

 

Τα ευχαριστω πάνε στα παιδιά που τα δημιούργησαν:clap::clap::clap: και οχι σε εμένα που απλα τα μάζεψα για να μην τα ψάχνετε και χάσετε τοσες πολυτιμες ώρες οπως εγω :dash:.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ενεργοποίησα, έχω MMS που σας είπα και πριν , αλλά απο ιντενετ τίποτα, τα έκανα αυτά εδώ:

http://www.htc.com.gr/9090_tim.html

 

έβαλα και στο opera->network klik se HTTP kai HTTPS ->162.168.200.10:9401

 

Στο settings->conections->conections->select networks πρέπει να είναι επιλεγμένο το My ISP και στα 2?

 

ΕDIT: επέλεξα wind internet και δούλεψε

μπήκα για 5 λεπτά και δεν με χρέωσε, αργεί βέβαια λιγάκι αλλα καλό είναι! δεν μου ενημερώνει τον καιρό όμως :(

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι Η συνδεεσαι με hsdpa που ειναι πολυ ποιο γρηγορο απο το gprs, πρωτα στειλε μυνημα για ενεργοποιηση του non stop και μετα δοκιμασε να σερφαρεις αλλιως θα σε χρεωσει.

 

καλησπερα επειδη σημερα εκανα φορητοτητα απο οτε σε wind τι μυνημα στελνεις για το non stop ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη σημερα εκανα φορητοτητα απο οτε σε wind τι μυνημα στελνεις για το non stop ?

 

PLUS στο 349

αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ενεργοποίησα, έχω MMS που σας είπα και πριν , αλλά απο ιντενετ τίποτα, τα έκανα αυτά εδώ:

http://www.htc.com.gr/9090_tim.html

 

έβαλα και στο opera->network klik se HTTP kai HTTPS ->162.168.200.10:9401

 

Στο settings->conections->conections->select networks πρέπει να είναι επιλεγμένο το My ISP και στα 2?

 

ΕDIT: επέλεξα wind internet και δούλεψε

μπήκα για 5 λεπτά και δεν με χρέωσε, αργεί βέβαια λιγάκι αλλα καλό είναι! δεν μου ενημερώνει τον καιρό όμως :(

 

Στα select networks πρεπει να επιλεξεις Wind Plus (αν το ρυθμισες οπως σου ειπα) και απο κατω wind mms.

To wind internet χρεωνει, τσεκαρισετο γιατι αργει να χρεωσει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα select networks πρεπει να επιλεξεις Wind Plus (αν το ρυθμισες οπως σου ειπα) και απο κατω wind mms.

To wind internet χρεωνει, τσεκαρισετο γιατι αργει να χρεωσει.

 

ακόμα δεν με έχει χρεώσει, άρα δούλεψε ε; θα περιμένω μέχρι άυριο να δώ αν πέσει η κάρτα.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

paidia se ligo 8a ginw kai egw eutixis katoxos autou tou mixanimatos:)

Euelpistw na me ikanopoiisi kai na min metanoiwsw pou to pira:)

Poia progs einai MUST kata tin gnwmi sas na perasw se auto to kinitaki!!!!??:!:???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα είχα λίγο μπερδεμένα στο μεγάλο αρχείο τα έχω βάλει ξεχωρίστα (δες υπογραφή). Οπως λέει και ο φίλος παραπάνω κάνε το install του 0.13 (στο σχετικο φάκελο) και μετα βάλε τα αρχεία που έχω στο φάκελο (2 skins, 1 .dict kai διάφορα greek layouts) που έγινε η εγκατάσταση. Εχω και κάποια άλλα στο φάκελο για το 0.12. Εχουν γίνει διάφορα layouts. Βαλτε τα όλα μέσα και επιλέξτε αυτο που σας αρέσει αν και νομίζω οτι το καλύτερο είναι το πιο πρόσφατο χρονικά αν βαριέστε να τα ψάχνετε.

 

Τα ευχαριστω πάνε στα παιδιά που τα δημιούργησαν:clap::clap::clap: και οχι σε εμένα που απλα τα μάζεψα για να μην τα ψάχνετε και χάσετε τοσες πολυτιμες ώρες οπως εγω :dash:.

 

το εκανα ολα αυτα αλλα μολις παω στις ρυθμισεις να επιλεξω το πληκτρολογιο δεν το επιλεγει,

και μου βγαζει οτι το pocketcm has to be the current SIP in order to configure it.

 

και δεν κανει τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

se yper euxaristw...... alla kati teleutaio ayto me to ksipnitiri den to katalaba pws to kanoume????????

Εχω στειλει PM, με περιγραφη.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

καινούριος χρήστης ( από το 2ο group) , έχω πάθει πλάκα με το κινητό :up: και ακόμα δεν έχω περάσει κανένα πρόγραμμα

 

 

πως γίνεται στις επαφές να δείχνει μόνο τις επαφές του κινητού και όχι της κάρτας ?

 

 

έχεται βρει σε κανένα ελληνικό eshop screen protector ??? αυτό που είχε μέσε μου έπεσε στο χαλί και έχει γεμίσει χνούδια , το έπλυνα με νερό αλλά δε φεύγουνε όλα :(

Link to comment
Share on other sites

το εκανα ολα αυτα αλλα μολις παω στις ρυθμισεις να επιλεξω το πληκτρολογιο δεν το επιλεγει,

και μου βγαζει οτι το pocketcm has to be the current SIP in order to configure it.

 

και δεν κανει τιποτα αλλο.

 

Βαλε το SIP change (υπάρχει μεσα στο φάκελο που έχει ολα τα keyboards), κανε το PCMKeyboard default με αυτο το προγραμμα κανε restart και λογικα δε θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...