Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
kalimera pedes exei kaneis na moy protinei kana programataki poy na kanei pio orea kai praktiki tin emfanisi ton epafon?

 

PocketCM

FingerFriendlyFriends

iContact v0.4

Sunnysoft Contacts

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalimera pedes exei kaneis na moy protinei kana programataki poy na kanei pio orea kai praktiki tin emfanisi ton epafon?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200256

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε επιλέξει να μην εμφανίζεται το HTC Home στην αρχική οθόνη, από που μπορούμε να επιλέξουμε προφίλ λειτουργίας του τηλεφώνου? (κανονικό, αθόρυβο, δόνηση κλπ).

 

Έχω "φάει" τον κόσμο για να το βρω κάπου μέσα στις ρυθμίσεις αλλά δεν...:lol:

Νομιζω οτι ειναι αρκετα απλο. πατας τερμα πανω στην μπαρα της εναρξης εκει που εχει το ηχειο, και μπορεις να επιλεξεις δονση η ανοικτο και μπορεις να χαμηλωσεις και την ενταση των κλησεων η την ενταση της συσκευης (σε media player κ.τ.λ).

Απο εκει και περα αν θελεις κατι πιο καλο βαλε το profiles for windows mobile. μπορεις να φτιαξεις μεχρι 10 διαφορετικα profiles και τα ενεργοποιεις απο το today Plugin Που εχει. Μπορεις να ενεργοποιεις και καποιο Profile με schedule, για παραδειγμα εγω το εχω να μου ανοιγει το κινητο καθε πρωι στις 9 μιας και το βραδυ το εχω κλειστο σε flight mode.

Αν ενδιαφερεσαι για το προγραμμα αυτο pm να σου πω πως θα το βρεις.

 

Χρονια πολλα επισης για τα γενεθλια σου χθες φιλε μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν ξεκινάω flame, αλλά θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε εάν ισχύει αυτό:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=WTkueY4wEbA

 

αν ναι, htc sucks... :mad:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν ξεκινάω flame, αλλά θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε εάν ισχύει αυτό:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=WTkueY4wEbA

 

αν ναι, htc sucks... :mad:

 

Όλα τα τηλέφωνα έχουν τρωτά σημεία... αλλιώς θα αγοράζαμε όλοι το ίδιο κινητό... εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις εσύ με το τηλέφωνό σου και τι είναι σημαντικό για σένα π.χ. αν θέλεις την καλύτερη φωτογραφική σε κινητό της αγοράς, δε θα κοιτάξεις σε HTC...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

μιλάμε όμως για ακριβώς τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά

αν κατάλαβες... !!!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σημερα εγινα και εγω κατοχος αυτης της συσκευεις και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη. Ειναι πρωτη φορα που περνω wm κινητο οποτε θα εχω και μερικες αποριες. Ασε ξεκινησω με την πρωτη αν και εινα πολυ απλη. Πρωτη φορτιση πως πρεπει αν ειναι? Εγω λεω να δουλεψω το κινητο μεχρι να ξεφορτισει εντελωσ και μετα να το φορτισω οσο χρειαζεται και οχι 12 με 14 ωρες που λενε. Πια η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψα πως κάτι θα καταφέρω αλλά τζίφος

Στο σαϊτ του γραφει για πρόβλημα με το battery status και εγώ δε θα ήθελα να αποχωριστώ το battery status καθότι είναι πιο χρήσιμο για τους μετρητές του.

Ευχαριστώ πάντως φίλε μου

 

Εγω χρεισιμοποιο και τα 2 αυτα προγραμματα χωρις κανενα απολυτως προβλημα.Για δοκιμασε να το ξαναεγκαταστησης (το S2U2) στη main memory,κανε και ενα soft reset και ελπιζω να δουλεψει.Παντως ξαναλεω εγω δεν αντιμετοπιζω κανενα προβλημα και με τα 2!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω προβλήματα με την εκτέλεση δύο προγραμμάτων που εγκατέστησα. Αναλυτικά κατά πρόγραμμα αναγφέρω τα παρακάτω :

 

1) Εγακτέστησα το πρόγραμμα EventCountdownV2.2.exe. Μετά την εγκατάσταση (είτε στη device, είτε στη storage card), όταν το τρέχω μου βγαίνει το παρακάτω μήνυμα :

 

Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα στην εφαρμογή EventCountdownV2.2.exe. Επιλέξτε "Τερματισμός" και στη συνέχεια επανεκκινήστε αυτό το πρόγραμμα ή επιλέξτε "Λεπτομέρειες" για περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Λεπτομέρειες :

EventCountdownV2.2.exe

InvalidCastException

σε Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.Conversions.ToDate()

σε RFTEventCountdown.form1.ListBox1_SelectedIndexChanged()

σε System.Windows.Forms.ListBox.OnSelectedIndexChanged()

σε System.Windows.Forms.Control._InternalWnProc()

σε Microsoft.AGL.Forms.CTL.ListBox.set_SelectedIndex()

σε RFTEventCountdown.form1.form1_Load()

σε System.Windows.Forms.Form.OnLoad()

σε System.Windows.Forms.Form_SetVisibleNotify()

σε System.Windows.Forms.Control.set_Visible()

σε System.Windows.Forms.Application.Run()

σε RFTEventCountdown.form1.Main()

 

 

2) Εγακτέστησα το πρόγραμμα iFonz-0.9.4.exe. Μετά την εγκατάσταση (είτε στη device, είτε στη storage card), όταν το τρέχω μου βγαίνει το παρακάτω μήνυμα :

 

Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα στην εφαρμογή iFonz.exe. Επιλέξτε "Τερματισμός" και στη συνέχεια επανεκκινήστε αυτό το πρόγραμμα ή επιλέξτε "Λεπτομέρειες" για περισσότερες πληροφορίες.

 

The query string is incorrectly formatted.

Δεν είναι δυνατή η εμφάνιση μηνύματος σφάλματος επειδή δεν είναι δυνατή η εύρεση της προαιρετικής συγκρότησης πόρων που το περιέχει.

 

Λεπτομέρειες :

iFonz.exe

ArgumentException

The query string is incorrectly formatted.

Δεν είναι δυνατή η εμφάνιση μηνύματος σφάλματος επειδή δεν είναι δυνατή η εύρεση της προαιρετικής συγκρότησης πόρων που το περιέχει.

 

σε Microsoft.WindowsMobile.PocketOutlook.AppointmentCollection.Restrict()

 

σε iFonz.iFonz.SetTopAndBallons()

σε iFonz.iFonz.iFonz_Load()

σε System.Windows.Forms.Form.OnLoad()

σε System.Windows.Forms.Form_SetVisibleNotify()

σε System.Windows.Forms.Control.set_Visible()

σε System.Windows.Forms.Application.Run()

σε iFonz.iFonz.Main()

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Υπάρχει καμια ιδέα ? Υπόψη στην αρχή δούλευαν κανονικά. Τώρα οχι.

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια. Σημερα εγινα και εγω κατοχος αυτης της συσκευεις και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη. Ειναι πρωτη φορα που περνω wm κινητο οποτε θα εχω και μερικες αποριες. Ασε ξεκινησω με την πρωτη αν και εινα πολυ απλη. Πρωτη φορτιση πως πρεπει αν ειναι? Εγω λεω να δουλεψω το κινητο μεχρι να ξεφορτισει εντελωσ και μετα να το φορτισω οσο χρειαζεται και οχι 12 με 14 ωρες που λενε. Πια η γνωμη σας?

 

Δεν ενδείκνυται να αφήνεις τα PPC να πέφτει η μπαταρία τους κάτω από το 10%. Καλό είναι να το αφήσεις να φορτίσει κάποιες ώρες τώρα στην αρχή αλλά δεν είναι τόσο αυστηρά τα πράγματα. Στην αρχή δεν θα σε ικανοποιεί η κατανάλωση αλλά μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης θα δεις σημαντική βελτίωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα! Απο χθες ειμαι και γω κατοχος του πανεμορφου αυτου μηχανηματος. Ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο ενα μικρο προβλημα που παρατηρησα με τα sms. Για να γραψω sms χρησιμοποιω το input "KeyboardGR", αυτο που ειναι installed απο την ACE. Οσοι ελαβαν sms μου, εκαναν παραπονα οτι στο τελος των μηνυματων εμφανιζονται κατι ερωτηματικα (????). Το εχει αντιμετωπισει αλλος αυτο το προβλημα? Κανω κατι λαθος ισως?
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες καλησπερα! Απο χθες ειμαι και γω κατοχος του πανεμορφου αυτου μηχανηματος. Ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο ενα μικρο προβλημα που παρατηρησα με τα sms. Για να γραψω sms χρησιμοποιω το input "KeyboardGR", αυτο που ειναι installed απο την ACE. Οσοι ελαβαν sms μου, εκαναν παραπονα οτι στο τελος των μηνυματων εμφανιζονται κατι ερωτηματικα (????). Το εχει αντιμετωπισει αλλος αυτο το προβλημα? Κανω κατι λαθος ισως?

 

Έχεις ενεργοποιήσει το Unicode στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι το εχω απενεργοποιημενο για να μην στελνει 2πλα sms.. Λαθος?
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδείκνυται να αφήνεις τα PPC να πέφτει η μπαταρία τους κάτω από το 10%. Καλό είναι να το αφήσεις να φορτίσει κάποιες ώρες τώρα στην αρχή αλλά δεν είναι τόσο αυστηρά τα πράγματα. Στην αρχή δεν θα σε ικανοποιεί η κατανάλωση αλλά μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης θα δεις σημαντική βελτίωση.

 

Καλως. Θα το ξεφορτισω μεχρι το 10% και μετα θα το φορτισω για κανενα 10ωρο αν ειναι. Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το.

 

Οκ φιλε ευχαριστω πολυ! Ειχα στο μυαλο μου οτι ενεργοποιωντας αυτη την επιλογη αφηνεις την δυνατοτητα στο HTC να χρησιμοποιει και χαρακτηρες unicode και ετσι περιοριζεις το msg στους 70 χαρακτηρες... Αλλα προφανως τους μετατρεπει σε κανονικους το προγραμματακι της ACE.

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ φιλε ευχαριστω πολυ! Ειχα στο μυαλο μου οτι ενεργοποιωντας αυτη την επιλογη αφηνεις την δυνατοτητα στο HTC να χρησιμοποιει και χαρακτηρες unicode και ετσι περιοριζεις το msg στους 70 χαρακτηρες... Αλλα προφανως τους μετατρεπει σε κανονικους το προγραμματακι της ACE.

 

Θα σου συνιστούσα να χρησιμοποιείς αυτό το πληκτρολόγιο που δεν χρειάζεται και γραφίδα! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι αρκετα απλο. πατας τερμα πανω στην μπαρα της εναρξης εκει που εχει το ηχειο, και μπορεις να επιλεξεις δονση η ανοικτο και μπορεις να χαμηλωσεις και την ενταση των κλησεων η την ενταση της συσκευης (σε media player κ.τ.λ).

Απο εκει και περα αν θελεις κατι πιο καλο βαλε το profiles for windows mobile. μπορεις να φτιαξεις μεχρι 10 διαφορετικα profiles και τα ενεργοποιεις απο το today Plugin Που εχει. Μπορεις να ενεργοποιεις και καποιο Profile με schedule, για παραδειγμα εγω το εχω να μου ανοιγει το κινητο καθε πρωι στις 9 μιας και το βραδυ το εχω κλειστο σε flight mode.

Αν ενδιαφερεσαι για το προγραμμα αυτο pm να σου πω πως θα το βρεις.

 

Χρονια πολλα επισης για τα γενεθλια σου χθες φιλε μου.

 

:)

 

έχεις δίκιο. Το βρήκα. Σ' ευχαριστώ πολύ, και για την βοήθεια και για τις ευχές.

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω ακόμα μια ερώτηση?:worry:

 

Πως μπορώ να ορίσω την ευαισθησία του TouchFlo?

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

για να κανω απεγκατασταση του igo κανω απλως διαγραφη του φακελου? το ειχα εγκαταστησει εγω σε καθαρη καρτα τρεχοντας το ενα αρχειο cab αν θυμαμαι καλα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...